Почетна » Амстердам » Холандско искуство

Ова е Холандско искуство - билети, цени, летови, тајмингот, ЧПП

4.8
(185)

Ова е Холандија - Ultimate 5D Flight Experience е еден од најдобрите начини за истражување на Амстердам. 

Можете да доживеете летање како птица и да видите некои од најневеројатните делови на Холандија.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за This is Holland – The Ultimate 5D Flight Experience.

Билети за врвно искуство во Холандија

# Билети за 5D Ultimate Flight Experience

Што да очекувате во This Holland Experience

Во „Ова е Холандија“, ќе најдете најсовремен симулатор за летање што ве води на возбудливо виртуелно патување низ земјата. 

Издигнувајте над иконите холандски пејзажи и искусете ја убавината и различноста на Холандија. 

Но, тоа не е се! Искуството содржи и интерактивни експонати кои им овозможуваат на посетителите да научат повеќе за холандската историја, култура и иновации.

Од ветерници и лалиња до модерна архитектура и врвна технологија, „Ова е Холандија“ има по нешто за секого.

Без разлика дали патувате соло, со пријателите или со семејството, ова искуство сигурно ќе го нагласи вашето патување во Холандија.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Билети за This is Holland Experience може да се купи онлајн или лично во атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети поради нивната голема побарувачка, раното резервирање помага да се избегнат разочарувања во последен момент.

Како функционира онлајн билетот

Посетете Ова е страницата за резервација на билети во Холандија, изберете го претпочитаниот датум, временско место и број на билети и купете ги билетите веднаш.

По купувањето, билетите ќе ги добиете на вашата е-пошта.

Отпечатоците на билетите не се потребни.

Можете да влезете во атракцијата со прикажување на е-билетот на вашиот паметен телефон.

Ова се цените на билетите за Holland Experience

Билети за This is Holland Experience се по цена од 23 евра за посетители на возраст од 13 и повеќе години.

Деца меѓу четири и 12 години добиваат попуст од 4 евра и плаќаат 19 евра за влез.

Поради безбедносни причини, бремени жени, лица пониски од 1 метар (3.3 стапки) и помлади од четири години не смеат да учествуваат во искуството со лет.

Ова се билети за Holland Experience

Билети за 5D Ultimate Flight Experience
Слика: GetYourGuide.com

Со билетот за 5D Ultimate Flight Experience – THIS IS HOLLAND, можете да гледате четири емисии и да доживеете лет од девет минути.

За време на летот, ќе видите важни холандски места на светското наследство како што се познатиот прстен на каналот во Амстердам, Ваденското Море и ветерниците. 

Додека го резервирате овој билет, можете да изберете кој било временски простор од 10 до 8 часот, во зависност од сезоната. На секои 15 минути има достапни слотови.

Цени на билетите

Билет за возрасни (13+ години): €23
Детски билет (од 4 до 12 години): €19

Заштедете време и пари! Откријте го Амстердам со Амстердам Градска картичка. Посетете музеи и атракции од светска класа, добијте неограничен пристап до јавниот превоз во Амстердам и уживајте во бесплатното крстарење по каналот.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете Ова е Холандија

THIS IS HOLLAND се наоѓа во кружна зграда помеѓу A'DAM Lookout и EYE Film Museum. 

адреса: Overhoeksplein 51, 1031WS Амстердам. Најдете насоки

Можете или да користите јавен превоз или да го однесете вашиот автомобил до местото на настанот. 

Со автобус 

Има многу автобуси до кои ќе ве одведат Амстердам, Централна станица

Можете да добиете на 1, 14, 21, 43, 305, 314, 391, N23, N47, N57, N81, N82, N91, N92, N93, N94 или N97.

Оттаму се пешачат осум минути. 

Со ферибот

Можете да се качите на ферибот Ф3 и да се симнете во Амстердам, Буикслотервег, на само четири минути пешачење.

Со автомобил

Ако патувате со автомобил, вклучете Гугл мапи за да започнете.

Постојат повеќе места за паркирање околу зградата. 

Работно време на This is Holland Experience

Ова е Holland Experience е отворено секој ден од 10 до 8 часот.

За време на шпицот на летната сезона, HOLLAND Experience е отворена од 10 до 8 часот.

За време на слабата сезона, атракцијата се затвора рано во 7 часот.

Последниот прием е секогаш еден час пред затворање.

Колку време трае ова искуство во Холандија

THIS IS HOLLAND Искуството со лет трае околу еден час.

Ова го вклучува времето за претходна изложба, главното искуство со летот и дополнителното време што може да го поминете во истражување на експонатите.

Врвот на искуството THIS IS HOLLAND, симулираниот лет над холандските предели, трае девет минути.

Најдобро време за посета Ова е Холандија 

Најдобро време за продолжување Ова е искуство со лет во Холандија е штом ќе започне во 10 часот или подоцна навечер околу 5 часот пред затворањето.

За помалку преполно искуство, изберете време од 10 до 12 часот или од 3 до 6 часот во работните денови.

Ова е Holland Flight Experience е преполно за време на викендите и државните празници.


Вратете се на почетокот


Најчесто поставувани прашања за This is Holland Experience

Најчесто поставувани прашања за ова е искуство во Холандија
Слика: ThisIsHolland.com

Еве список на најчесто поставувани прашања од посетителите за This is Holland Experience.

Дали е можно да ги откажете билетите за искуство во Холандија?

Да, можете да ги откажете вашите билети. Мора да го откажете билетот еден ден пред да започне искуството за да добиете целосна рефундација.

Дали има некакви ограничувања за тоа кој може да учествува во искуството со летот „Ова е ХОЛАНД“?

Турнејата не е погодна за бремени жени, деца на возраст до четири години или помали од 100 сантиметри (3.3 стапки), луѓе со историја на срцеви или циркулаторни поплаки или хипертензија, луѓе кои се опоравуваат од операција на грбот или вратот и луѓе со епилепсија.

Дали местото е достапно за лицата со посебни потреби?

THIS IS HOLLAND Flight Experience е достапно за инвалидска количка. Искуството е отворено за електрични инвалидски колички и скутери за мобилност со максимална ширина од 90 сантиметри (2.9 стапки). Лицата со посебни потреби можат да го користат лифтот и ќе добијат помош од персоналот.

Дали гостите кои се плашат од височина треба да ја посетат THIS IS HOLLAND?

Ако имате екстремен страв од летање или височини, ова патување можеби не е за вас.

На кој јазик е претставено искуството This is HOLLAND?

Искуството е достапно на холандски јазик со преводи на англиски и холандски. 

Дали храната и пијалоците се достапни во THIS IS HOLLAND?

Можете да уживате во вкусна храна и пијалоци на катчето за кафе, каде што можете да уживате во шолја кафе или чај со вкусна пита од јаболка, шлаг и други прехранбени производи. Не смеете да носите храна однадвор.

Дали е дозволена камера во искуството на This is Holland?

Можете да го понесете вашиот фотоапарат, но не ви е дозволено да фотографирате за време на шоуто на искуството This is Holland. 

извор
# Thisisholland.com
# Thrillophilia.com
# Headout.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Амстердам

националниот музеј Музеј на Ван Гог
Куќата на Ана Франк Крстарење по каналот Амстердам
Градини Кеукенхоф Зоолошката градина ARTIS Амстердам
Heineken искуство A'dam Lookout
Музеј Стеделик Мадам Тисо
Body Worlds Амстердам Рембрант музеј-куќа
Леден бар Амстердам Стадионот Јохан Кројф Арена
Тајни на црвено светло Научен музеј НЕМО
Наопаку Амстердам зандана
Музејот Моко Кралската палата во Амстердам
Национален поморски музеј Куќата на Болс
Музеј на коноп Воодушевете го Амстердам
Чудесно искуство Холандско искуство
Холандски музеј на отпорот Музејот Страат
Fabrique des Lumieres Рипли е Верувале или не!
Микропија Амстердам Кабинетот за мачки
Музеј на филм за очи Музеј на дијаманти

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Амстердам

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар