Почетна » Сан Диего » Патувања во пристаништето во Сан Диего

Патувања во пристаништето во Сан Диего од Flagship & Hornblower – цени, кодекс на облекување

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Сан Диего

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(128)

San Diego Harbour Cruises е најдобриот начин да се истражи областа на заливот Сан Диего, природно пристаниште и пристаниште со длабоки води.

Овие крстарења се професионално раскажани тури кои ве водат под мостот Коронадо, покрај воени бродови, знаменитости на брегот итн., за длабински поглед на сценската убавина на Сан Диего.

Посетителите можат да изберат од бројни опции - крстарења за вечера, крстарења со шампањ, возења со брзи чамци, возете сами глисери и многу повеќе.

Во оваа статија, споделуваме сè што мора да знаете пред да го резервирате вашето крстарење со пристаништето во заливот Сан Диего. 

Што да очекувате на крстарење при пристаништето

Еве брзо видео за тоа што да очекувате на крстарење во пристаништето во заливот Сан Диего. 


Вратете се на почетокот


Компании кои нудат крстарења во Сан Диего

Две компании нудат крстарења во областа на заливот Сан Диего - Flagship Cruises и Hornblower Cruises.

Двете компании нудат одлични услуги и се оценети со 4.5/5 на Tripadvisor.

Водечки крстарења

Flagship Cruises е семејна компанија и работи повеќе од 100 години.

Тие нудат многу начини за крстарење околу заливот Сан Диего, но нивните крстарења со нивните луксузни бродови се најпопуларни. 

Луксузните бродови на Flagship имаат три нивоа на внатрешни и надворешни седишта, поглед од 360 степени и снек бар на бродот кој служи закуски, газирани пијалаци, пиво и вино.

Туристите со љубов кон брзината претпочитаат Flagship's Патриотски млазен брод возбудливо возење, начин со турбо полнење за истражување на заливот Сан Диего. 

Тие исто така нудат сезонски турнеи за гледање китови, кои се достапни само од декември до април. 

 Водечките крстарења на пристаништето се најубавиот начин да уживате во најдоброто од Сан Диего. 

Патувања со Hornblower

Компанијата Hornblower Cruises нуди бројни раскажани крстарења при пристаништето во Сан Диего за сите видови посетители. 

Нивните 90 минути Најдоброто од крстарењето во Беј Харбор е најпопуларен меѓу туристите и локалните жители. 

Hornblower, исто така, нуди 3-часовен, 3-курс Крстарење по вечера и 2 часа Крстарење со бранч со шампањ во заливот Сан Дијаго.  

Ако преферирате забава исполнета со среќен час со примамливо мени и специјални коктели, мора да го погледнете Hornblower's Знаменитости и голтки 2-часовно крстарење со зајдисонце.

Компанијата исто така нуди Крстарење со китови и делфини Авантуристички крстарења со морски лав за оние кои се заинтересирани за локалниот див свет. 


Вратете се на почетокот


Цени за крстарење при пристаништето во Сан Диего

на 1-часовна тура на пристаништето со Flagship Cruises или јужно или северно од заливот Сан Диего чини 28 УСД по лице. 

За само 33 УСД, можете да продолжите 2-часовно предводно крстарење каде што можете да ги видите и северната и јужната страна на заливот. 

Долгите 90 минути Најдоброто од крстарењето во Беј Харбор од Hornblower Cruises е по цена од 35 УСД.

Пристаништето во Сан Диего Крстарење по вечера чини 117 УСД, а Бранч крстарење доаѓа со цена од 99 УСД.

Попусти на Круз во Сан Диего 

И Hornblower и Flagship нудат ист вид на попусти на нивните крстарења. 

Сите над 13 години мора да ја платат целосната цена, додека децата од 4 до 12 години добиваат 50% попуст на цената на билетот за возрасни. 

Деца од три години и помали можат да се приклучат бесплатно. 


Вратете се на почетокот


Крстарење со пристаништето во Сан Диего на север или југ

Додека резервираат крстарење со пристаништето во Сан Диего, туристите имаат три опции: можат да се одлучат за Северното пристаниште, Јужното пристаниште или и двете.

Ако се одлучите за едно од пристаништата, крстарењето трае еден час, а можете да видите само половина од атракциите. 

Северно пристаниште или Јужно пристаниште Круз во Сан Диего
Слика: Tripster.com

Северно пристаниште: Можеш да видиш хоризонтот на Сан Диего, Ѕвездата на Индија и иконите на бродовите на поморскиот музеј, островот Харбор, островот Шелтер и поморската воздушна станица на Северниот Остров.

Јужно пристаниште: Го гледате носачот на авиони USS Midway, површинската флота на американската морнарица, брегот на Коронадо, Поморската амфибиска база Коронадо (Тука тренираат морнарички фоки) и мостот Коронадо Беј.

Целосната обиколка на заливот Сан Диего трае два часа, а можете да ги видите и северните и јужните пристаништа. 

Целосната 2-часовна турнеја од Flagship Cruises чини само 5 американски долари повеќе од 1 час долгите крстарења. 

Значи, ако вашето прашање е, „Северно пристаниште или јужно пристаниште на пристаништето Сан Диего?“ нашиот одговор е „И двете!“

90-минутно крстарење на HornBlower ги опфаќа и сите делови на крстарењето во пристаништето во Сан Диего.


Вратете се на почетокот


Кодекс на облекување за крстарења во пристаништето во Сан Диего

Кодот на облекување за крстарењата во пристаништето во Сан Диего зависи од типот на резервираното крстарење. 

Патувања за вечера

За вечера крстарења на заливот Сан Диего, бизнис секојдневен до облечен секојдневен облека е сигурен залог. 

Кодекс на облекување на Круз за вечера
Оваа фотографија ќе ви даде чувство за кодексот на облекување за крстарење за вечера. Слика: Flagshipsd.com

Мажите можат да носат панталони или каки панталони и кошула со јака со или без јакна, додека жените можат да носат панталони или здолништа со кошула или фустан со јака. 

Hornblower не препорачува фармерки, шорцеви, панталони, флип-апостолки или обувки за вежбање на крстарењата за вечера. 

Патувања за ручек и дочек

За крстарења за ручек и бранч, подобро е да бидете облечени во деловни секојдневни, како што се каки панталони и кошули со јака. 

Кратките панталони, панталоните, апостолките или обувките за вежбање се строго обесхрабрени. 

Редовни обиколки на пристаништето и гледањето китови

на Кит од Сан Диего гледа крстарења, или обични обиколки на пристаништето, туристите можат да носат секојдневна облека, како што се шорцеви и маици.

Препорачуваме да се облекувате слоевито и да понесете јакна или обвивка затоа што може да биде ветровито на бродот, особено на надворешните палуби и на крстарењата што се упатуваат на отворен океан. 

За дневните крстарења, има многу смисла да понесете капа и крема за сончање.


Вратете се на почетокот


Заминувања

Hornblower Cruises тргнува од 970 погон во Северна Харбор, и Flagship Cruises ги напуштаат бреговите од 990 погон во Северна Харбор.

Појдовните столбови за двете компании се на само 300 метри (,2 милји) едни од други.

Поаѓања на San Diego Harbour Cruises

Сепак, подобро е да ја проверите е-поштата за потврда на билетот за да ја одредите точката за патување и времето. 

Време на качување

Времето за качување е обично 15 до 30 минути пред поаѓање.

За крстарења за вечера, подобро е да стигнете најмалку 30 минути однапред за да можете да уживате во вашиот коктел за бордање и во глетките покрај пристаништето. 


Вратете се на почетокот


Најчесто поставувани прашања за Круз во Сан Диего

Туристите кои планираат крстарење околу заливот Сан Диего имаат многу прашања.

Ние им одговараме овде -

 1. Што се случува со крстарењето за време на лоши временски услови?

  Hornblower и Flagship крстарења плови дожд или сјај. 

  За време на тешки временски услови (или кога е наведено од американската крајбрежна стража), бродовите остануваат покрај пристаништето.

  Патриотот, кој има седишта на отворено, најверојатно ќе биде откажан поради дожд. 

  Но, не треба да се грижите бидејќи ако вашето крстарење се откаже, можете да изберете да го презакажете или да добиете целосна рефундација.

 2. Дали има старосни ограничувања на крстарењата во Сан Диего?

  Нема старосни ограничувања за повеќето крстарења, но сите малолетници бараат надзор од возрасен.

  Коктел крстарењата обично се за патрони 21 година и постари. 

 3. Кога се служи вечерата на крстарења за вечера?

  Во моментот кога ќе се качите, добивате пијалок за интернат, по што започнува услугата.

 4. Колку се безбедни крстарењата во Сан Диего?

  Патувањата во пристаништето во Сан Диего се многу безбедни бидејќи секој брод на крајбрежната стража на САД е сертифициран со спасувачи и сета потребна опрема за спасување, вклучително и детски елеци за спасување.

 5. Дали ќе добијам морска болест?

  Бидејќи крстарењата во областа на заливот не ги напуштаат мирните води на пристаништето во Сан Диего, повеќето од гостите не доживуваат никаква непријатност. 

  Меѓутоа, ако почувствувате болест при движење, најверојатно ќе се соочите со нелагодност за време на крстарењето. 

  Во таков случај, можеби ќе сакате да ги преземете вашите вообичаени превентивни мерки.

  Патувањата со гледање китови излегуваат во отворен океан, што ги зголемува шансите за зголемена морска болест. 

# Зоолошката градина во Сан Диего
# Сафари парк во зоолошката градина во Сан Диего
# Леголанд Калифорнија
# Морски свет Сан Диего
# USS Midway

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Сан Диего