Почетна » Орландо » Билети за авантуристичкиот парк Орландо Tree Trek

Авантуристички парк Орландо Tree Trek – билети, цени, zipline

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Орландо

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(188)

Авантуристичкиот парк Orlando Tree Trek е целосна авантуристичка дестинација, а не само зип-лајн.

Можете да се качувате на кори од дрвја со различни потешкотии и да се издигнувате со лулашки од Тарзан, мрежи, јажиња, трапез итн. 

Предизвикувачките курсеви ве носат повисоко во шумската крошна, достигнувајќи максимална висина од 15 метри (50 стапки) во боровата шума. 

Врвот на искуството е долгата 130 метри (425 стапки) долга поштенска линија, адреналин наплив на кој сигурно ќе се сеќавате засекогаш.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да ги купите вашите билети за Orlando Tree Trek.

Што да очекувате на Tree Trek Orlando

Авантуристичкиот парк Orlando Tree Trek е крошна од 15 хектари дрво со околу 97 игри или предизвици за планинари од секое ниво. 

Откако ќе стигнете до Tree Trek во Орландо, Флорида, прво го пополнувате и потпишувате формуларот за откажување.

Потоа ја започнувате вашата кратка групна сесија за обука. 

За време на сесијата, ќе влезете во вашиот ремен, а вашиот водич ќе ви покаже како да се прикачите на безбедносните линии и како да се прикачите на поштенската линија. 

Штом вашиот водич ќе процени дека можете безбедно да ја користите вашата опрема, тој ве води до вашиот прв курс.

Можете да изберете помеѓу курсеви за деца, јуниори или возрасни во зависност од вашата возраст и висина. 

Резервирање на вашиот Билети за Tree Trek Орландо однапред е подобро бидејќи е популарна атракција.

Не сакате да ги пробате курсевите?
Пешачките патеки долж патеката ви овозможуваат да пешачите и да ги набљудувате другите додека ги користат и напредуваат низ курсевите.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до авантурата Tree Trek

Tree Trek Adventure во Орландо е во близина на Walt Disney World Resort во Кисими, веднаш до I-4 на излезот 60. 

Нејзината адреса е 7625 Sinclair Rd. Кисими, Флорида 34747. Најдете насоки

Tree Trek Часовите на Орландо

Orlando Tree Trek се отвора во 8 часот наутро секој ден, вклучувајќи ги викендите и државните празници. 

Групите заминуваат за курсевите на секои 30 минути. 

Последното време на поаѓање во денот зависи од сезоната, затоа препорачуваме билети преку Интернет бидејќи можете да ја потврдите достапноста. 


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на Tree Trek Орландо

Најдобро време за посета и искусување на зиплајнот во Orlando Tree Trek е веднаш штом ќе се отворат во 8 часот наутро. 

Кога ќе почнете рано, времето е пријатно, малку луѓе се пред вас, а вие можете да одвоите време и да поминете низ предизвиците. 

Колку време трае Orlando Tree Trek?

На повеќето посетители им требаат околу три часа за да го завршат курсот за возрасни во авантуристичкиот парк Tree Trek во Флорида.

Ова вклучува кратка сесија за обука.

Ако се тркате низ предизвиците, можете да ги завршите курсевите и за 90 минути, но зошто да брзате со забавата. 


Вратете се на почетокот


Билети за Орландо Tree Trek

Семејството ужива на курсот Орландо Tree Trek
Слика: Orlandotreetrek.com

За да избегнете разочарување во последен момент или долго чекање на шалтер за билети, однапред набавете ги билетите за авантуристичкиот парк во Орландо Tree Trek.

Бидејќи групите ги започнуваат курсевите на секои половина час, мора да го изберете претпочитаниот временски простор додека ги резервирате овие билети. 

Веднаш по купувањето, билетите за Tree Trek ви се испраќаат преку е-пошта, а вие можете да ги покажете на вашиот мобилен телефон и да влезете. Нема потреба да печатите!

Овие билети ви даваат пристап до целосното искуство во паркот.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цена на билети

Билет за возрасни (12+ години): $ 57
Младински билет (од 9 до 11 години): $ 45
Детски билет (од 7 до 8 години): $ 35


Вратете се на почетокот


Курсеви на Tree Trek Орландо, Флорида

Во зависност од нивната возраст и висина, гостите во авантуристичкиот парк Orlando Tree Trek се квалификуваат за различни курсеви. 

За безбедност на гостите Tree Trek строго наметнува ограничувања за возраста, висината и тежината.

Сите посетители мора да тежат 125 килограми (275 фунти) или помалку за да учествуваат на курсевите.

Алпинистите мора да имаат струк од 112 см (44 инчи) или помал за да ја користат потребната безбедносна опрема.

Курсеви за возрасни

Гостите постари од 12 години можат да учествуваат во попредизвикувачките курсеви за возрасни во Tree Trek.

Дури и ако се постари, посетителите мора да можат да ги допрат врвовите на прстите до висина од 180 см (5 стапки 11 инчи) со стапалата рамни на земја.

Постојат четири курсеви за возрасни - зелена, сина, сребрена, црвена и џиновски зиплајн.

Секој дел од курсот е означен со користење на систем со кодирани бои што го покажува предизвикот врз основа на височина и тежина.

Зелена: Минимална височина/минимална вештина

Сина: Средна височина/Средна вештина

Сребрена: Напредно височина/средна вештина

црвена: Напредно височина/Напредна вештина

Јуниорски курсеви

Помладиот курс за Tree Trek Orlando е за деца на возраст од 9 до 11 години. 

Децата кои можат да ги достигнат врвовите на прстите до 175 см (5 стапки 9 инчи) додека ги држат стапалата рамни на земја се квалификуваат за Јуниорскиот курс.

Постојат три помлади курсеви - зелена, сина, сребрена и линијата Giant Zip.

Зелена: Минимална височина/минимална вештина

Сина: Средна височина/Средна вештина

Сребрена: Напредно височина/средна вештина

Детски курсеви

Децата мора да имаат минимум 6 години за да учествуваат во жолтиот курс. 

Двата специјални курсеви со 21 воздушен предизвик се дизајнирани за деца на возраст од 6, 7 и 8 години.

За децата да стигнат до безбедносните линии и да се справат низ патеката, тие мора да бидат способни да ги доведат врвовите на прстите до висина од 140 см (4 стапки 7 инчи) додека ги држат стапалата рамни на земја.

Возрасниот мора да остане со детето додека го завршува курсот.

Авантуристите мора да ги завршат сите курсеви по ред. Тие не можат да прескокнат курс и да преминат на другиот. 

Меѓутоа, ако сакате да се откажете од предизвикот, можете да се откажете кога сакате. 

На гостите НЕ им е дозволено да ги повторуваат курсевите.

Возбудени? Резервирајте го вашиот Билети за Tree Trek Орландо однапред за да избегнете разочарување во последен момент. 


Вратете се на почетокот


Што да облечете за Tree Trek Orlando

Мора да се облечете соодветно за авантуристичкиот парк Tree Trek во Орландо за ваша безбедност.

Службениците на паркот го спроведуваат кодексот за облекување строго од истата причина.

На патеката не се дозволени чевли со отворени прсти или чевли што се лизгаат. 

Гостите не смеат да носат широка широка облека или да виткаат кошули околу половината.

Гостите со долга коса мора да ги врзат одзади. 

Властите охрабруваат политика без накит - особено ѓердани или лабави нараквици што може да се заглават во опремата. 

Властите на Tree Trek можат да одбијат пристап до патеката доколку гостите немаат соодветна облека за да ги задоволат нивните безбедносни стандарди. 

Забелешка: Ракавиците за качување се достапни за изнајмување по цена од 2 долари по лице.


Вратете се на почетокот


Поштенска линија во Orlando Tree Trek

Orlando Tree Trek нуди едно од најдобрите искуства со поштенски облоги во Флорида.

Додека летате низ зип-линовите што пумпаат адреналин над врвовите на дрвјата, го чувствувате и ветрето на Флорида покрај тоа што гледате фантастични.

Orlando Tree Trek нуди шест возбудливи курсеви со јажиња, и сите од нив имаат мали до средни поштенски линии.

Како и да е, најдоброто искуство со зип-поставата во авантуристичкиот парк Tree Trek е резервирано за последното – кога ќе се спуштите со патент на две огромни зиплинии од 130 метри (425 стапки).

Популарни атракции во Орландо

# Вселенски центар Кенеди
# Леголенд Флорида
# Вода парк на Леголанд
# Тематски парк Пепа прасе
# Гаторланд Орландо
# Морски живот Орландо
# Забавна точка Америка
# iFly Орландо
# Островот H2O воден парк
# Авантуристички парк Tree Trek
# Титаник изложба
# Картинг во затворен простор Андрети
# Чоколадно Кралство

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Орландо