Почетна » Атланта » Грузија Аквариум – билети, цени, попусти, што да се види

Грузија Аквариум – билети, цени, попусти, што да се види

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Атланта

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(186)

Аквариумот Џорџија во Атланта е најголемиот аквариум во светот и е дом на повеќе од 100,000 морски суштества. 

Има седум постојани галерии во кои се изложени неверојатни водни животни, како што се белуга китовите, китовите ајкули, манта зраците, пингвините, морските видри, делфините, морските лавови итн. 

Аквариумот Џорџија е единствената институција надвор од Азија во која се сместени китовите ајкули и добива повеќе од 2.5 милиони посетители годишно.

Во оваа статија споделуваме сè што мора да знаете пред да купите билети за аквариум во Грузија. 

Содржина

Каде е аквариумот Џорџија

Аквариумот Џорџија се наоѓа на улицата Бејкер бр. 225, преку улицата од северниот крај на Олимпискиот парк Centennial.

Тоа е во центарот на Атланта, на околу 18 км (11 милји) од аеродромот во Атланта (ATL). 

Ако планирате да пешачите од вашиот хотел во близина или од центарот на Атланта, овие насоки за пешачење може да биде при рака.

Јавен превоз

Аквариумот Џорџија е оддалечен 1 км (,7 милји). Централна станица GWCC/CNN, кој ги опслужува возовите на сината и зелената линија. 

Можете да пешачите далечина за околу 15 минути. 

Ако сте поблиску до возовите на линијата црвена или златна, спуштете се во било кој од нив Станица Граѓански центар or Станицата Peachtree Center

Од двете станици, за 15 минути, можете да пешачите до аквариумот Џорџија.

Ако претпочитате автобус за да стигнете до аквариумот Џорџија, качете се во автобусот број 32 од автобуската станица MARTA на Civic Center или од станицата MARTA Five Points.

Паркинг

Паркингот на аквариумот Џорџија има 1,600 места за паркирање, а тие наплаќаат 17 долари по автомобил. 

Паркинг за Џорџија Аквариум Атланта
Слика: Georgiaaquarium.org

Посетителите можат да ја користат следнава улична адреса за директна рута до паркингот за аквариум во Џорџија: 357 Luckie Street, NW Атланта, GA 30313.

Часови за аквариум во Џорџија

Од понеделник до среда, аквариумот Џорџија се отвора во 9 часот, а од четврток до недела, тие се отвораат еден час порано во 8 часот. 

Аквариумот се затвора во 8 часот, секој ден во неделата. 

Аквариумот Џорџија е отворен во текот на целата година.

Совет: За ажуриран распоред за дневни настани, проверете кај информативниот пулт кога ќе пристигнете.

Најдобро време за посета на аквариум во Џорџија

Најдобро време за посета на аквариумот во Џорџија е веднаш штом ќе се отворат наутро.

Раната посета ви помага да ги избегнете долгите редици, кои започнуваат околу 11 часот, особено во лето, за време на училишниот распуст и за време на викендите.

Со помалку луѓе, добивате доволно време сами да ги истражувате експонатите и да фотографирате без други во кадарот.

Животните во базените на допир се исто така најактивни во раниот дел од денот. Како што се повеќе луѓе ги потопуваат рацете, морските суштества се уморуваат.

Совет: Купете ги вашите билети онлајн за да се избегне губење време во долги редици.

Ако го сакате дивиот свет, проверете Зоолошката градина во Атланта и премин за аквариум, што ви дава пристап до двете атракции погодни за деца. Добивате и код за попуст од 10%, кој можете да го користите (пет пати!) за да добиете попусти за идните купувања.

Колку време трае аквариумот во Џорџија?

Ако сте во посета со деца, кои имаат тенденција да поминуваат повеќе време со експонатите, да присуствуваат на сите сесии за хранење, да ги гледаат сите претстави итн., ќе ви требаат четири часа за да го истражите аквариумот во Џорџија.

Доколку сакате, можете да го претворите и во целодневен излет бидејќи влезните билети за аквариум во Џорџија немаат временско ограничување.

Посетителите кои брзаат можат брзо да ги разгледаат изложбите на аквариумот и да присуствуваат на задолжителните посети за приближно два часа. 

Цени за аквариум во Џорџија

Билет за аквариум во Грузија цените се исти за сите. Без разлика на возраста, сите посетители плаќаат 39.15 долари за влез. 

Попуст на билети

За жал, Грузија Аквариум не дава попусти за деца, студенти и постари. 

Секој над три години мора да ги купи своите билети по целосна цена.

Воен попуст

Грузија Аквариум нуди добар воен попуст. На шалтерите на билетите, воениот персонал со валидна лична карта добива 10% попуст на целосната цена на билетот.

Бесплатен влез за оние кои се во активна служба е достапен преку програмата „Воени понеделник“ на аквариумот во ноември и декември. 

Билети за аквариум во Грузија

Билети за Грузија Аквариум

Купувањето на вашите билети за Аквариум во Грузија преку Интернет е подобро искуство од три причини:

 • Онлајн билетите се поевтини за 4 долари бидејќи нема „доплата на прозорецот за билети“. 
 • Не чекате во редот на шалтер за билети и трошите време и енергија.
 • Билетите на лице место се продаваат по принципот „прв дојден, прв услужен“. Резервирањето билети преку Интернет (и однапред) обезбедува гарантиран влез.

Билетите ви се испраќаат преку е-пошта. На денот на посетата, можете да ја прескокнете линијата при прием и да продолжите директно до кабината за пријавување за да го скенирате билетот за паметен телефон.

Овие билети ви даваат пристап до сите експонати во аквариумот Џорџија.

Децата под три години влегуваат бесплатно и не им треба билет. 

Цена на билетот: 39.15 УСД по лице

Аквариум Џорџија и Зоолошката градина во Атланта

Аквариумот Џорџија и Зоолошката градина во Атланта се две од најпопуларните атракции во Атланта и се оддалечени само 7 км (4.3 милји).

Што е најважно, и двете атракции се големи хитови со семејства со деца, што ја прави популарна комбинацијата на аквариумот Џорџија и Зоолошката градина во Атланта.

Кога ќе ги купите двата билети заедно, добивате и шифра за попуст од 10%, која можете да ја користите (пет пати!) за да добиете попусти за идните купувања.

Влез во аквариум во Џорџија со Atlanta CityPass

Atlanta CityPass е одличен начин да видите повеќе за помалку. 

Со CityPASS, ќе заштедите до 40% на најдобрите пет атракции на Атланта, што го прави речиси бесплатен влез во аквариумот Џорџија.

Влезот во аквариумот Џорџија и Светот на Кока-Кола е загарантиран со оваа картичка за попуст. 

И можете да изберете кои било три атракции од:

 1. Зоолошката градина во Атланта
 2. Национален центар за граѓански и човекови права
 3. Музеј на природна историја Фернбанк
 4. Куќата на славните на колеџ фудбал

Откако ќе ја посетите првата атракција, добивате девет дена да ги видите останатите четири.

Што да се види во аквариумот во Џорџија

Животните и искуствата на Georgia Aquarium се дистрибуирани во различни галерии, кои ги објаснуваме подолу.  

АЈКУЛИ! Предатори на длабокото

Ајкули! Предатори на длабокото
Слика: Tiqets.com

Predators of the Deep е најновата галерија на аквариумот Џорџија.

Со своите најсовремени акрилни прозорци за гледање од подот до таванот, оваа галерија нуди одличен визуелен пристап до мистериозниот подводен свет на ајкулите. 

Тој е еден од најголемите изложби на ајкули во Северна Америка, а овде посетителите можат да видат голема ајкула со чекан, ајкула од песок, тигар ајкула и тигар ајкула. 

Нуркање во кафез од ајкула

Shark Cage Dive е најстрашното, а сепак најфасцинантното искуство во Џорџија Аквариум Атланта. 

За време на нуркањето во кафезот ајкули, посетителите носат модерен костим и влегуваат во длабочина со некои од најстрашните ајкули.

Програмата е долга два и пол часа, од кои нуркањето трае 30 минути. 

Секое нуркање е ограничено на осум гости, а на крајот од сесијата секој добива по една комеморативна фотографија.

Ограничувања: Може да учествуваат само посетители на возраст од 12+ години, а возрасен учесник мора да ги придружува гостите на возраст под 18 години.

Цена: 234 УСД по лице

Бидејќи ова е активност на побарувачката, подобро е да се книга однапред. 

Интеракција на ајкула и зраци

Оваа активност е поблага верзија на нуркањето во кафез со ајкула бидејќи не се спуштате по водата во кафез. 

Во интеракцијата „Ајкула и зрак“ во аквариумот Џорџија, учесниците не пливаат слободно со ајкулите, туку влегуваат во водата со животните. 

Програмата трае приближно два часа и вклучува:

 • Ориентација за различни видови ајкули и зраци.
 • Поглед од зад сцената на живеалиштето на ајкулите.
 • Извонредна средба со животните.

На крајот од сесијата, секој добива по една сувенир фотографија.

Ограничувања: Учесниците мора да бидат високи најмалку 1.2 метри (4 стапки) и да тежат помалку од 136 килограми (300 фунти). Возрасен учесник мора да ги придружува гостите на возраст под 15 години.

Цена: 100 УСД по лице

Посетителите можат да купат билети за прошетка од киоскот Animal Interactions во The Georgia Aquarium.

Акванаутска авантура

Акванаутска авантура во аквариумот во Џорџија
Слика: Thinkwellgroup.com

Aquanaut Adventure им помага на децата (и на родителите!) да научат за водниот живот преку претворање на учењето во возбудлива авантура. 

Галеријата нуди седум различни рути, од кои секоја е своја авантура. 

Посетителите кои ќе завршат најмалку пет од седумте правци добиваат сертификат за акванаут на Грузија Аквариум. 

Како Aquanauts-во-тренинг, посетителите истражуваат свежа вода и морските живеалишта, учат за поврзаните научни истражувања, се восхитуваат на опстанокот на животните во екстремни средини, па дури и откриваат кариери во водните и морските науки. 

Турнејата за нагласување на зад морињата

Турнејата „Behind the Seas Highlight“ нуди бекстејџ поглед на најпопуларните експонати на аквариумот Џорџија. 

Посетителите се приближуваат до жителите на животните со посета на областите до кои пристап има само персоналот на аквариумот.

Турнејата „Behind the Seas“ трае 45 минути и се одржува на секои половина час од 10.30 до 4 часот и секој час од 4 до 7 часот.

Посетителите не смеат да носат високи потпетици или да земаат храна, пијалоци и колички на оваа турнеја.

Ограничувања: Возрасен мора да ги придружува сите гости под 18 години.

Цена: 15 УСД по лице

Можете да го резервирате вашето место за оваа турнеја во киоскот Animal Interactions.

Потрага за ладна вода

Како што сугерира името, Потрагата за студена вода ги има најледените води во целиот аквариум во Џорџија. 

Оваа галерија е дом на некои од најстудените океански животни во светот, вклучувајќи морски видри, пингвини и многу повеќе.

Неколку од најважните моменти на оваа галерија се изложбата на Јужната морска видра, изложбата на африкански пингвини и изложбата на кит Белуга.

Waddle Walk

Waddle Walk е совршена можност да ги видите пингвините од аквариумот во Џорџија во нивното најдобро однесување. 

За време на Waddle Walk, тренерите на пингвини водат три африкански пингвини на прошетка низ централниот Атриум на аквариумот, а посетителите стојат на страна и го гледаат спектаклот. 

10-минутната прошетка на Вадл се случува приближно во 10:40 часот, иако може да се случи во секое време од 10 до 11 часот.

Искуството на Waddle Walk е дел од редовното Билет за влез во Аквариум во Грузија.

Белуга интеракција

За време на аквариумот Белуга во Џорџија, ќе се облечете во влажно одело и ќе застанете до половината во живеалиштето Белуга заедно со тренерите на китови. 

Прво, ќе се ориентирате на биологијата, зачувувањето, обуката и грижата за животните, а потоа можете да комуницирате со китовите Белуга на аквариумот Џорџија.

На крајот од сесијата добивате сувенир пешкир и фотографија.

Ограничувања: Учесниците мора да бидат високи најмалку 1.5 метри (5 стапки) и тежина помала од 136 килограми (300 фунти). Гостинот од 15 години и помалку мора да дојде со возрасно лице што учествува.

Цена: 155 долари плус данок по лице

Посетителите можат да купат билети за прошетка на бирото за интеракции со животни.

Средба со печати

Средба со фоки во аквариум во Џорџија
Слика: Georgiaaquarium.org

Како дел од средбата со фоки во аквариумот Џорџија, посетителите добиваат пристап зад сцената до галеријата Cold Water Quest.

За време на 30-те минути учење и интеракција со фоките, може дури и да погалите една од фоките. 

На крајот од вашата интеракција со Harbour Seals, ќе добиете сувенир фотографија. 

Ограничувања: Може да учествуваат само посетители на возраст од 7+ години, а возрасен учесник мора да ги придружува гостите на возраст под 15 години.

Цена: 64.95 долари плус данок по лице

Можете да го резервирате ова искуство на местото на одржување. 

Брегот на делфинот

Делфин Коуст има сопствена мешунка од обични тесни делфини во аквариумот. 

Гостите можат да им се восхитуваат на делфините на Аквариумот Џорџија и во лобито на брегот на делфинот, како и во театарот за делфини.

Претставата „Делфин“ се одржува во театарот „Делфин“, кој може да прими 1800 посетители.

Изложба на делфини

15-минутното шоу за делфини на аквариумот Џорџија се вика Делфини во длабочина.

За време на ова шоу, посетителите го гледаат природното однесување на делфините и сведочат за нивната убавина, атлетизам и интелигенција.

Времето на прикажување варира секој ден, иако обично се одржува околу 11.30 часот, 3 часот и 5 часот. 

Од време на време, времињата може да варираат, па затоа е подобро да се потврди откако ќе стигнете до аквариумот.

Бидејќи ова е барана претстава, подобро е да стигнете до театарот Делфин 15 до 30 минути однапред. 

Ограничувања: Секој е добредојден да присуствува

Цена: Претставата е вклучена во генерален билет за аквариум во Грузија

Кога сте во театарот, можете да резервирате специјални седишта (поблиску до предната страна) за 5 долари по седиште. 

Средба со делфини

За време на средбата со делфините, посетителите одат зад сцената на театарот Делфин и се среќаваат со делфините лице в лице. 

Ќе ги допирате и храните пријателските суштества додека од прва рака учествувате на тренинг сесија за тоа како да се справите со делфините. 

Сите посетители поминуваат осум минути покрај водата во интеракција со делфин на забавни начини. На крајот од сесијата добивате сувенир фотографија. 

Ограничувања: Може да учествуваат само посетители на возраст од 7+ години, а возрасен учесник мора да ги придружува гостите на возраст под 15 години.

Цена: 70 долари плус данок по лице

Кога ќе пристигнете на местото на одржување, посетете го бирото Animal Interactions за да резервирате средба на Грузија Аквариум со Делфини.

Средба со морска видра

За време на средбата со морска видра, гостите уживаат во ексклузивна обиколка на живеалиштето на морска видра, помагаат да се подготви оброк од морска видра и да учествуваат во возбудлива сесија за обука на морска видра.

По интеракцијата на Море Видра, учесниците носат дома сувенир фотографија. 

Ограничувања: Дозволени се само посетители на возраст од 7+ години, а возрасен учесник мора да ги придружува гостите на возраст под 15 години.

Цена: 65 долари плус данок по лице

Можете да го резервирате ова искуство на местото на одржување.

Средба со пингвини

За време на блиската и лична средба со пингвините на Џорџија Аквариум, посетителите учат за животното и потоа можат да ги галат и нив. 

По 30-минутната сесија, ќе добиете професионална фотографија со пингвин.

Ограничувања: Дозволени се само посетители на возраст од 7+ години, а возрасен учесник мора да ги придружува гостите на возраст под 15 години.

Цена: 65 долари плус данок по лице

Гостите можат да го резервираат својот слот на бирото за интеракции со животни.

Океан Војаџер

Галеријата Океан Војаџер на Џорџија Аквариум е дом на китовите ајкули, Манта Рејс и илјадници други фасцинантни риби. 

Ocean Voyager е еден од најобемните поединечни водни експонати на глобално ниво. Се одликува со акрилен тунел и огромен акрилен прозорец за гледање за посетителите да го истражуваат морскиот свет. 

Подводниот тунел е долг 30.5 метри (100 стапки), додека прозорецот за гледање е висок 7 метри (23 стапки) и широк 18.6 метри (61 стапки).

За да се обезбеди безбедност на морскиот свет и посетителите, ѕидовите на прозорецот се дебели ,6 метри (2 стапки). 

Патување со нежни џинови – Пливање

Ова искуство со аквариумот во Џорџија е единствената можност во светот каде што гарантирано ќе пливате со китови ајкули, манта зраци итн.

Тоа се случува секој ден во 4.30 часот, а аквариумот ја обезбедува целата опрема.

Целата сесија трае 2.5 часа, од кои посетителите половина час пливаат со шнорхел во изложбата Ocean Voyager. 

По завршувањето на сесијата, секој учесник добива сувенир фотографија и ексклузивна маица.

Ограничувања: Дозволени се само посетители на возраст од 12+ години, а возрасен учесник мора да ги придружува гостите на возраст под 18 години.

Цена: 235 долари плус даноци по лице

Бидејќи ова е уникатно искуство, подобро е да книга однапред.

Патување со нежни џинови – Нуркајте

Нуркањето во аквариум во Џорџија е единствената можност во светот каде што гарантирано ќе нуркате со китовите ајкули, Манта Рејс и илјадници други морски суштества. 

Нуркање со китови ајкули и манта зраци
Слика: Georgiaaquarium.org

Патувањето со нежни џинови (Нуркање) трае 2.5 часа, од кои поминувате 30 минути нуркајќи во живите води на изложбата Ocean Voyager.

Во работните денови сесијата за нуркање се случува во 3 часот, а за викендите можете да изберете од два слота – 11 часот и 3 часот. 

По завршувањето на средбата добивате сертификат за учество, кошула и фотографија. 

ограничувања

- Посетителите мора да имаат над 12 години за да присуствуваат

– Мора да имаат национално признат доказ за сертификација Open Water SCUBA и лична карта со фотографија

– Возрасен учесник мора да ги придружува учесниците на возраст под 18 години

Цена: 280 долари плус даноци по лице

Бидејќи за оваа сесија за нуркање е дозволено само ограничено присуство, препорачуваме резервација однапред. 

Програма за нуркање Rebreather

Rebreather нуркањето е подводно нуркање со помош на „затворено коло“ rebreathers. 

Повторното вдишување го рециклира и рециркулира воздухот наместо да го исфрла во околината. Главните предности се продолжена издржливост на гас и недостаток на меурчиња. 

Ако сте добар нуркач, можете да се одлучите за програмата Rebreather Dive на Georgia Aquarium.

Програмата трае приближно 4 часа и вклучува 60-минутно нуркање во изложбата Ocean Voyager. 

Искуството трае три и пол часа од 10:15 часот во сабота или недела. 

Ограничувања: Сите учесници во нуркањето Rebreather мора да имаат 18 и повеќе години и да обезбедат доказ за независен сертификат за нуркање во отворена вода од национално или меѓународно призната организација.

Цена: 469.95 долари плус данок

Бидејќи програмата Rebreather Dive бара од вас да преземете некои мерки на претпазливост, подобро е да го направите тоа книга однапред.

Извидник на реката

Посетителите на галеријата River Scout ја истражуваат разновидноста на животните кои се наоѓаат во реките во Африка, Јужна Америка, Азија и Грузија. 

Извидник на реката во Џорџија аквариум Атланта
Слика: Agladdiary.com

Ривер Скаут во аквариумот Џорџија е тематска средина полна со водопади, локали и симулирана северноамериканска река што тече над вашата глава.

Во галеријата има речни суштества како што се желките со алигатори, стрелците и азиските мали видри со канџи. 

Овде, децата сакаат да гледаат пирана одблизу и да ги видат нивните заби остри како жилет.

4Д театар

Користејќи ја најквалитетната 3D проекција со висока дефиниција со специјални ефекти, 4D театарот на Georgia Aquarium им помага на гостите да го искусат подводниот свет од перспектива на животните. 

Тој е еден од најнапредните театри на глобално ниво, со интерактивни седишта и уникатни специјални ефекти вградени во самиот театар. 

Времето на прикажување е различно и може да се менува, затоа проверете ги термините на денот кога ќе стигнете до аквариумот и резервирајте го и вашето место. 

Влезот е прв дојден, прв услужен.

Ограничувања: Ништо. 

Цена: Вклучен е со редовните Билет за аквариум во Грузија

Симулатор за виртуелна реалност

Симулаторот за виртуелна реалност е во Атриумот веднаш до Галеријата на реката Southern Company River Scout.

За време на најсовременото возење со виртуелна реалност базирано на движење, посетителите се „превезуваат“ назад во времето за да видат прекрасен, праисториски морски живот.

Со електронските VR очила на симулаторот и VR транспортерот што се ниша, гостите пливаат заедно со огромната морска желка Архелон, се восхитуваат на грациозниот стиксосаурус со долг врат и се соочуваат лице в лице со моќната ајкула Џинсу.

*За време на возењето со симулатор, гостите не можат да носат очила.

Ограничувања: Се применуваат некои ограничувања за висината

Цена: 11 долари по лице по возење

Може да стигнете до Атриум и да купите билет за возење со симулатор.

Пјер 225

Пјер 225 е за харизматичниот калифорниски морски лав.

Овој дел од аквариумот ве транспортира до брегот на Калифорнија за одблизу да го погледнете овој неверојатен вид. 

Под The ​​Boardwalk

Во шоуто „Under the Boardwalk“ се прикажани неверојатните морски лавови во Калифорнија од аквариумот Џорџија. 

Во текот на 25-минутното шоу, морските лавови и тренерите ја прикажуваат својата тимска работа на тренинг сесија во живо.

Седењето е прв дојден, прв услужен. Подобро е да пристигнете 30 минути порано за да го обезбедите вашето место.

Откако ќе бидете во аквариумот, можете да резервирате и места за презентацијата на Морски лав.

Ограничувања: Никој

Цена: Шоуто на морски лавови е вклучено со Влезен билет за аквариум во Џорџија

Тропски нуркач

Тропски нуркач во аквариум во Џорџија
Слика: Georgiaaquarium.org

Во Tropical Diver, посетителите гледаат живи корали и илјадници шарени гребени риби претставени во точна рекреација на тропски корален гребен на Пацификот.

Не пропуштајте го надземниот паѓачки бран.

Децата се возбудуваат „пронаоѓајќи го Немо“, морски коњчиња, баслети од самовили, вилица со жолта глава и други морски накит. 

Не пропуштајте ги трите импресивни желе експонати, кои сигурно ќе ве маѓепсаат.

Карта на аквариум во Џорџија

Аквариумот Џорџија е огромен и има смисла да се знае за локациите на сите експонати.

Ако посетувате со деца, од суштинско значење е да бидете свесни за распоредот на аквариумот за да планирате и да одвоите време на најпреферираните експонати.

Картата на аквариумот во Џорџија може исто така да ви помогне да најдете услуги за посетители како тоалети, ресторани, продавници за подароци итн.

Аквариумот повеќе не печати мапи за да заштеди хартија, што значи дека не можете да ги земете на влезот. 

Има смисла да преземете ја картата или обележете ја оваа страница.

Картата е достапна и на апликацијата на аквариумот за Андроид телефони iPhone-.

Храна во аквариумот Џорџија

Ресторанот на Грузија Аквариум Кафе Аквариа е отворен секој ден. 

Почнува да служи 30 минути откако аквариумот ќе го пречека својот прв посетител и се затвора еден час пред да се затвори аквариумот. 

Барот Ротонда се отвора секој ден напладне и се затвора 30 минути пред да се затвори аквариумот за тој ден.

Во Cafe Aquaria посетителите можат да изберат комбинации – 

 • Тендери за пилешко со помфрит
 • Фили сирење со помфрит
 • Пица со помфрит

Или тие можат да се одлучат за - 

 • Свежо подготвени и спакувани облоги, сендвичи и салати
 • Виршли со говедско месо и пица со сирење
 • Закуски, пијалоци и десерти

Извори

# Georgiaaquarium.org
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com
# Discoveratlanta.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Атланта

# Зоолошката градина во Атланта
# Светот на Кока Кола
# Средновековни времиња Џорџија
# Илуминариум Атланта
# Куќата на славните на колеџ фудбал
# Леголанд центар за откривање
# Забавна точка Америка
# SeaQuest Stonecrest
# iFly Атланта
# Маргарет Мичел Хаус

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Атланта