Почетна » Орландо » Чоколадни билети за Кралството

Chocolate Kingdom – билети за турнеја, цени, што да очекувате

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Орландо

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(157)

Во Чоколадното Кралство во Орландо, посетителите учат како чоколадата се претвора од зрно во кремаста, сонлива чоколадна лента. 

Тоа е уникатно чоколадно искуство и ќе ги воодушеви чокохоличарите од сите возрасти.

Авантуристичката турнеја во фабриката за чоколадо кралство е интерактивно патување предводено од туристички водич за чоколада кој ги здружува силите со згодниот Принц и неговиот помошник Змеј.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да ја резервирате вашата фабричка авантуристичка турнеја во Чоколадното Кралство.

Што да очекувате во Чоколадното Кралство

На авантуристичката турнеја во фабриката за чоколадо кралство, ќе се придружите на принцот и змејот за да дознаете за процесот на правење чоколада.

За време на турнејата, ќе видите стаклена градина од какао дрво, музеј на чоколада, мистична река од чоколадо и фабрика за производство на грав во шипка, која сè уште користи машини од стариот свет.

Можете да го приспособите сопственото чоколадо со дополнителна цена и да го направите патувањето уште понезаборавно.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Чоколадното Кралство

Chocolate Kingdom се наоѓа на 9901 Hawaiian Ct, Orlando, FL 32819. Најдете насоки

Кога возите од Орландо или Тампа, одете со I-4 до излезот 72 Исток (автопат 528 - кон аеродромот). 

Слезете на излез 1 (Меѓународен погон).

На крајот од рампата, одете на север на International Drive (десно), а на вториот семафор (Хавајски Ct.), свртете лево. 

Chocolate Kingdom ќе биде првата зграда по Мекдоналдс на десната страна од патот.

Чоколадно Кралство часа

Од вторник до недела, Чоколадното Кралство во Орландо се отвора во 11.30 часот и се затвора во 5 часот. 

Разгледите на фабриките започнуваат во 12 часот и се закажани на секој час до 4 часот. 

Додека ги резервирате вашите билети, можете да изберете од 12:1, 2:3, 4:XNUMX, XNUMX:XNUMX или XNUMX:XNUMX фабрички прошетки. 

Атракцијата останува затворена во понеделник. 

Колку долго трае турнејата

Турнејата Chocolate Kingdom трае приближно 45 минути, а гостите добиваат примероци во текот на искуството.


Вратете се на почетокот


Билети за турнеја во Чоколадо Кралство

Чоколадна турнеја во Кралството
Слика: Chocolatekingdom.com

Билетот за авантуристичка турнеја во фабрика за чоколадо кралство ви дава пропусница за целосен пристап до фабриката за цел ден. 

Бидејќи ова е мобилен билет Skip The Line, можете да ги избегнете линиите на шалтерите за билети.

На денот на вашата посета, покажете му го ваучерот за паметен телефон на придружникот во продавницата за малопродажба на Chocolate Kingdom и заменете го за физички билет. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Има пет тури дневно – во 12 часот, 1 часот, 2 часот, 3 часот и 4 часот – и со овој билет за „Чоколадо Кралство Фабрика“, можете да се придружите на која било од нив.

Ако пристигнете најмалку 15 минути пред да започне турнејата, можете брзо да го добиете вашиот физички билет и да се придружите на турата без да губите време. 

Цени на билети за чоколадо Кралство

Билетот за Chocolate Kingdom чини 20 долари за посетители 13 години и постари, а децата на возраст од четири до 12 години плаќаат намалена цена од 16 долари.

Деца под четири години влегуваат бесплатно и не им требаат билети.

Билет за возрасни (13+ години): $ 20
Детски билет (од 4 до 12 години): $ 16
Билет за доенчиња (до 3 години): Слободен влез


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на Чоколадното Кралство

Најдобро време за посета на Chocolate Kingdom Kissimmee е веднаш штом ќе се отворат во 11.30 часот.

Кога ќе ја посетите рано, можете да се придружите на првата тура која започнува во 12 часот. 

Водичите кои ја водат турнејата во фабриката за чоколади штотуку го започнаа денот и се полни со енергија. 

Популарни атракции во Орландо

# Вселенски центар Кенеди
# Леголенд Флорида
# Вода парк на Леголанд
# Тематски парк Пепа прасе
# Гаторланд Орландо
# Морски живот Орландо
# Забавна точка Америка
# iFly Орландо
# Островот H2O воден парк
# Авантуристички парк Tree Trek
# Титаник изложба
# Картинг во затворен простор Андрети
# Чоколадно Кралство

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Орландо