Почетна » Орландо » Билети за воден парк Остров H2O

Воден парк на островот H2O – билети, цени, возења, што да очекувате

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Орландо

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(166)

Островот H2O е еден од најпотопните и технолошки најнапредните водни паркови на глобално ниво. 

Бидејќи е тематизирана околу социјалните медиуми со возења како што се Hashtag Heights, Profile Plunge, Follow Me Falls, Reply Racers итн., таа е одлична опција за семејства со тви и тинејџери.

Пренесувањето и објавувањето на вашето искуство е дел од забавата во овој воден парк, познат и како островот H2O Live!

Оваа статија споделува сè за што мора да знаете пред да купите билети за островот H2O.

Што да очекувате на островот H2O

Островот H2O во Кисими е сосема ново најсовремена водена игралиште. 

Има осум возења, три базени, една мрзлива река, една зона за прскање и три места за храна. 

Гостите можат да ги синхронизираат своите парковски ленти со официјалната апликација и да бидат креативни со фотографии и видеа за споделување со пријателите и семејството.

Орландо Бандл 
Ако сте во Орландо на продолжен одмор, на Орландо Бандл е одличен начин да заштедите пари. Ви овозможува брз пристап до Gatorland и осум атракции во Icon Park, како што се The Wheel, Madame Tussauds, SEA LIFE Orlando, Museum of Illusions итн., за само 99 долари по лице. 


Вратете се на почетокот


Островот H2O часа

Од март до мај, островот H2O се отвора во 10.30 часот и се затвора во 5 часот.

Од крајот на мај до август, кој е врвен летен период, водениот парк има различно време за работните денови и викендите. 

Островот H2O Live се отвора секој ден во 10 часот. Од понеделник до четврток се затвора во 6 часот, а петок, сабота и недела останува отворен до 9 часот. 

Во месеците септември и октомври, водната атракција во Кисими се отвора само во петок, сабота и недела, од 10.30 до 5.30 часот.

Од ноември наваму гостите ги пречекува само за викенди. 

Бидејќи тајмингот се разликува многу, препорачуваме да го резервирате вашиот Билети за воден парк на островот h2o онлајн – за да не слетате таму горе и да го најдете затворено.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до островот H2O

Островот H2O во живо! е во рамките на имотот на одморалиштето, кој ги вклучува хотелот Маргаритавил и забавниот кварт Зајдисонце Вок.

Неговата адреса е 3230 Inspiration Drive, Kissimmee, FL 34747. Најдете насоки

Од I-4 West, одете на излезот 64 и спојте се на 192 West. Свртете лево на Inspiration Drive.

Од I-4 исток до четири агли, одете на излезот 6 од FL 429 север. Продолжете 192 Исток и свртете десно на Inspiration Drive.

Од 429 јужно, одете на излезот 6, свртете лево на 192 исток и свртете десно на Inspiration Drive.

Паркирањето е 10 долари по возило. 


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета 

Најдобро време за посета на островот H2O Live! Воден парк е помеѓу 10.30 и 1 часот. 

Водниот парк е со максимален капацитет помеѓу 1 и 3 часот. 

Ако сакате да ја избегнете гужвата, подобро е да ја посетите средината на неделата.

Колку време трае островот H2O

Во просек, посетителите поминуваат три до шест часа уживајќи во различните тобогани со цевки, возење сплавови, зони со прскање итн., на островот H2O Орландо.

Кога ќе купете ги вашите билети за воден парк на островот H2O многу однапред, избегнувате губење време на шалтерите за билети и тргнувате директно кон водата.


Вратете се на почетокот


Билети за островот H2O

Постои само еден вид билети за воден парк на островот H2O што посетителите можат да го купат и ви овозможува пристап до сите возења и атракции.

Бидејќи ова е мобилен билет Skip The Line, можете да ги избегнете линиите на шалтерите за билети.

На денот на вашата посета, покажете го билетот на вашиот мобилен телефон и влезете.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Можете да го користите овој еднодневен влез во водениот парк Островот H2O за повторно влегување, доколку ја замените вашата нараквица за картичката за повторно влегување пред да излезете. 

Кога ќе го посетите паркот, понесете валидна лична карта и картичката што сте ја користеле за купување на билетите.

Цените на билетите на островот H2O

Влезниците за воден парк на островот H2O чинат 69.86 долари пред портите, но плаќате само 56.96 долари по лице кога ќе ги купите преку Интернет. 

Тоа е онлајн попуст од речиси 13 долари по билет.

Децата до три години можат да влезат бесплатно и не им требаат билети. 


Вратете се на почетокот


Вози на островот H2O Орландо

Островот H2O во живо! има осум возења, едното подобро од другото. 

Сите се именувани по термините на социјалните мрежи и се поврзани, што значи дека можете да ги објавувате сите ваши активности онлајн. 

За некои возења се применуваат минимални ограничувања на висината од 91.5 cms (36 инчи) до 122 cms (48 инчи).

Во живо

Стриминг во живо на островот H2O
Слика: Sunsetwalk.com

Стриминг во живо е единствениот воден тобоган во светот кој е вистински циркулиран, вграден во видео. 

Јамката од 360 степени на слајдот обезбедува визуелно влијание што ќе ви донесе многу допаѓања на социјалните мрежи. 

Минимална висина: 122 см (48 инчи)
Максимална тежина: 136 кг (300 lbs)

Хаштаг висови

Возење со Хаштаг Хајтс
Слика: Sunsetwalk.com

Гостите се издигнуваат до нови височини на ова високолетачко возење со бумеранг наречено Хаштаг Хајтс, кое се карактеризира со голем пад и сето чувство на бестежинска состојба за момент во времето.

Три до шест возачи можат да учествуваат заедно, што го прави идеален за забава со семејството или пријателите. 

Минимална висина: 107 см (42 инчи)
Максимална тежина: 454 kg (1000 lbs) за сите заедно

Потопување на профилот

Профил Нурнете на островот H2O
Слика: Sunsetwalk.com

Големите брзини и длабоките падови при возењето Profile Plunge внесуваат сосема ново значење на семејната забава.

Три до шест возачи можат да бидат заедно истовремено.

Изненадувања демнат насекаде во ова возење преполно со акција додека семејствата се собираат заедно за да ги совладаат бришењата на ѕидот, неочекуваните падови и извртените свиоци.

Минимална висина: 107 см (42 инчи)
Максимална тежина: 454 kg (1000 lbs) за сите заедно

Паѓачко возење
Слика: Sunsetwalk.com

На Drop Down возењето на островот H2O, посетителите уживаат во погледот од врвот и одбројуваат со исчекување додека чекаат вертикален пад кој го одзема здивот. 

Повторно преживувајте го напливот на адреналин бидејќи вашиот момент може беспрекорно да се долови и сподели.

Минимална висина: 122 см (48 инчи)
Максимална тежина: 136 кг (300 lbs)

Следи ме водопади

Слајд „Следете ме водопади“ на островот H2O Орландо
Слика: Sunsetwalk.com

Follow Me Falls е за двајца возачи истовремено.

Гостите паѓаат брзо и стрмно за веднаш да се искачат на вертикален ѕид, каде што ќе доживеат момент на бестежинска состојба пред да се вратат на земјата. 

Минимална висина: 122 см (48 инчи)
Максимална тежина: 181 кг (400 lbs)

Преземачот

Преземачот
Слика: Sunsetwalk.com

Преземачот може да собере или еден или двајца возачи, а можете дури и да ја репродуцирате вашата лична аудио-визуелна плејлиста на ова возење.

Брзата и интензитетот на паѓање во сфера на центрифугална забава ќе ве натераат да се вртите наоколу некое време. 

Минимална висина: 122 см (48 инчи)
Максимална тежина: 136 кг (300 фунти) за едно лице

Одговори тркачи

Reply Racers лизгаат на островот H2O
Слика: Sunsetwalk.com

Ако сте група пријатели или членови на семејството кои сакаат да се натпреваруваат еден со друг во игра на брзина, Reply Racers е совршено возење.

Кога ќе победите на трката во Reply Racers, ќе заработите поени што може да се откупат за бесплатна храна и стока во паркот.

Минимална висина: 107 см (42 инчи)
Максимална тежина: 136 кг (300 lbs)

Вчитај повторно Рапидс

Повторно вчитајте Рапидс во водениот парк Орландо
Слика: Sunsetwalk.com

Тесните свиоци и високите вртења го прават Reload Rapids неочекувано возење со постојани возбудувања. 

Возачите брзо ќе зумираат од една затворена цевка до друга додека таа го прикрива следниот круг на застрашувачки пресврти и вртења.

Може да потрае еден или двајца возачи истовремено.

Минимална висина: 122 см (48 инчи)
Максимална тежина: 136 кг (300 фунти) за едно лице


Вратете се на почетокот


Суштински информации

  • Посетителите не можат да донесат свои уреди за флотација во паркот. Островот H2O во живо! Воден парк обезбедува спасувачки елеци и внатрешни цевки бесплатно по принципот „прв дојден, прв услужен“. 
  • Гостите можат да донесат свои елеци за спасување одобрени од американската крајбрежна стража.
  • Не е дозволена надворешна храна или пијалоци во паркот, освен ако за специфични бебешки, алергиски или медицински потреби. 
  • На гостите им е дозволено едно неотворено пластично шише со вода (20 oz или помалку) по лице. Посетителите можат повторно да ги наполнат овие шишиња на неколку локации во паркот.
  • Дозволени се ладилници со меки страни помали од 21.6 см (8.5 инчи) широк x 15 см (6 инчи) висина x 15 см (6 инчи) длабочина. Сите други ладилници се забранети.
  • Посетителите треба да ги добијат своите крпи бидејќи островот H2O не ги обезбедува за гостите. Можете да купите нови крпи и од продавницата за малопродажба MEMEntos.
  • Во близина на тоалетите се достапни шкафчиња со различни големини, а гостите можат да ги изнајмат од станицата за шкафчиња.

Популарни атракции во Орландо

# Вселенски центар Кенеди
# Леголенд Флорида
# Вода парк на Леголанд
# Тематски парк Пепа прасе
# Гаторланд Орландо
# Морски живот Орландо
# Забавна точка Америка
# iFly Орландо
# Островот H2O воден парк
# Авантуристички парк Tree Trek
# Титаник изложба
# Картинг во затворен простор Андрети
# Чоколадно Кралство

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Орландо