Почетна » Орландо » Билети за Sea Life Орландо

Sea Life Orlando – билети, цени, попусти, Shark Dive

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(179)

Sea Life Orlando е фасцинантен подводен свет каде посетителите добиваат уникатни и возбудливи увиди во прекрасниот свет на морињата. 

Гостите откриваат над 5000 фасцинантни суштества во бројни природни слатководни и солени базени. 

Децата и возрасните сакаат да се соочат лице в лице со фасцинантни морски животни во стаклениот тунел. 

Ѕвездите на оваа атракција се ајкули, зраци и октоподи.

Оваа статија објаснува сè што мора да знаете пред да резервирате билети за Sea Life во Орландо.

Што да очекувате во Sea Life Orlando

Аквариумот Sea Life Орландо има девет интерактивни зони кои нудат неверојатни средби со суштества.

Посетителите можат да истражуваат сè во океанот дури и без да се навлажни! 

Некои од популарните експонати се - 

  • Океански тунел 360°
  • Ѕид од желе
  • индиски Океан
  • Хранење лудило
  • Крајбрежен Рокпул

На повеќето резервоари за аквариум, ќе видите QR кодови, кои можете да ги скенирате за забавно видео за морското суштество во изложбата. 


Вратете се на почетокот


Работно време

Аквариумот Sea Life во Орландо се отвора во 11 часот во текот на целата недела. 

Од недела до четврток се затвора во 7 часот, а во петок и сабота во 8 часот. 

Последниот влез е секогаш еден час пред затворање. 

Најдобро време за посета на Sea Life

Најдобро време за посета на аквариумот Sea Life Orlando е во 11 часот, веднаш штом ќе се отворат.

Кога почнувате рано, не се заглавувате зад толпата, суштествата во базените за допир се најактивни и можете да присуствувате на повеќето интерактивни сесии на Аквариумот.

Ако не можете да стигнете до Аквариумот Орландо наутро, следното најдобро време е после 3 часот бидејќи толпата дотогаш си заминала.

Доколку сакате да ја избегнете гужвата и долгите редици на шалтерот за билети, најдобро ќе биде да ги избегнувате викендите и училишните празници.


Вратете се на почетокот


Колку долго трае Sea Life?

На повеќето семејства со деца им требаат два часа за целосно да го истражат аквариумот Sea Life во Орландо. 

Возрасните во брзање можат да поминат низ сите морски експонати за еден час. 

Бидејќи билетите за Sea Life Orlando немаат временско ограничување, откако ќе влезете внатре, можете да останете онолку долго колку што сакате.

Билетот за општ влез не дозволува повторно влегување.


Вратете се на почетокот


Билети за Sea Life Орландо

Билетите за Sea Life Orlando Aquarium ви нудат можност да дојдете „лице в перка“ со ајкули, жици, морски желки и многу повеќе. 

Тоа ви дава пристап до сите изложби на аквариум во атракцијата.

Бидејќи ова е билет Skip the Line, можете да ги избегнете линиите на шалтерот за билети. 

На денот на вашата посета, можете да го покажете билетот на вашиот мобилен и да влезете.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Можете да се одлучите за редовниот билет за Sea Life или влезот во Аквариум + билетот за виртуелно искуство на страницата за резервирање билети. 

Трошоци за генерален прием

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 34
Детски билет (од 3 до 12 години): САД $ 29

Општ прием + виртуелно искуство

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 45
Детски билет (од 3 до 12 години): САД $ 39

Sea Life Aquarium е во ICON Park, дестинација за забава за целото семејство. Покрај морската атракција, паркот ICON има и Мадам Тисо и панорамско тркало. Тоа е причината зошто семејствата со повеќе време на слободно време или го добиваат Морски живот + комбинација на Мадам Тисо или Морски живот + комбинација на Мадам Тисо + Тркала.


Вратете се на почетокот


Нуркање ајкули - виртуелна реалност во морскиот живот

Ако сакате повеќе од вашата посета на Sea Life Aquarium Orlando, одлучете се за Искуство со нуркање со VR Shark.

Кога ќе го резервирате надграденото искуство, чувствувате како е да се нурка со тигрести ајкули.

Сите добиваат VR очила, скокаат на брод со специјалисти за нуркање ајкули и патуваат на Бахамите за VR средба со прекрасната ајкула тигар.

Гостите мора да имаат шест години или повеќе за да се возат.

Цена на нуркање од ајкула

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 45
Детски билет (од 3 до 12 години): САД $ 39


Вратете се на почетокот


Карта на морскиот живот Орландо

Карта на морскиот живот Орландо
Слика: Visitsealife.com

Sea Life Orlando не е масивен, но познавањето на локациите на сите експонати помага. 

Кога посетувате деца, од суштинско значење е да се знае распоредот на аквариумот за да се планира и да се распредели време на најпреферираните експонати.

Картата на Sea Life Aquarium исто така може да ви помогне да најдете услуги за посетители како што се тоалети, ресторани, продавници за подароци итн.

Можете да ја  преземете ја картата или обележете ја оваа страница.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Sea Life

SEA LIFE Aquarium Orlando е на International Drive во комплексот ICON Park. Најдете насоки

Пешачењето до атракцијата од International Drive ви трае неколку минути.

Најблиската станица на Sunrail е Станица на патот Sand Lake Road, што е 7 милји (11 км) од атракцијата.

Ако планирате да се качите на количката I-Rail, имате две опции - Црвена линија (стоп за кон север 17) и зелена линија (стоп за југ G9).

Автобусот Lynx ќе ве однесе до International Drive на врските 8, 38, 42, 50, 58 и 111.

Извори
# Visitsealife.com
# Iconparkorlando.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Орландо

# Вселенски центар Кенеди
# Леголенд Флорида
# Вода парк на Леголанд
# Тематски парк Пепа прасе
# Гаторланд Орландо
# Морски живот Орландо
# Забавна точка Америка
# iFly Орландо
# Островот H2O воден парк
# Авантуристички парк Tree Trek
# Титаник изложба
# Картинг во затворен простор Андрети
# Чоколадно Кралство

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Орландо

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар