Почетна » Орландо » Билети за Леголенд Флорида

Леголенд Флорида – билети, цени, возења, што да очекуваме

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(170)

Леголенд Флорида Ресорт е дестинација за одмор со повеќе од 50 возења, шоуа и атракции инспирирани од популарните брендови и ликови на LEGO.

Леголенд Флорида има широк спектар на авантури за мали мали деца и пред тинејџери во трите главни делови - Тематскиот парк Леголенд, Водниот парк и Тематскиот парк Пепа свиња.

Популарната атракција наменета за деца до 12 години добива околу 2 милиони туристи годишно.

Тоа е исто така еден од најприфатливите тематски паркови во Централна Флорида.

Поради неговата близина до Орландо, се нарекува и Леголанд Орландо.

Оваа статија објаснува сè што мора да знаете пред да ги купите вашите билети за Леголанд Флорида.

Леголенд Флорида одморалиште

Што да очекувате во Леголенд Флорида


Вратете се на почетокот


Билети за Леголенд Флорида

Возење со змеј во тематски парк Леголенд
Слика: Legoland.com

Леголенд Флорида нуди различни комбинации на билети, а гостите можат да го изберат влезниот билет што најмногу одговара на нивните потреби.

Веднаш штом ќе ги купите овие билети за Леголанд преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да продолжите директно до влезната редица со вашиот однапред испечатен билет или да скенирате директно од вашиот мобилен уред.

Кога ги купувате овие билети, не сте ограничени на првично избраниот датум и можете да изберете кој било ден да го посетите забавниот парк.

Еднодневните и дводневните влезни билети на LEGOLAND важат една година од датумот на купување.

Цена на билетите на Леголенд Флорида

Сите гости две години и повеќе мора да платат иста цена за нивните Билети за Леголенд Флорида, во зависност од бројот на денови и избраните паркови. 

Најевтиниот влез во Леголенд е 1-дневниот билет со 1 парк, кој чини 111 долари и ви овозможува целодневен влез во тематскиот парк Леголенд. 

Билет за 2-дневен влез во Тематскиот парк Леголанд или 1-дневен влез и во Тематскиот парк и во Водниот парк чини 137 долари по лице. 

Леголенд не нуди никакви попусти, но доенчињата до една година можат да влезат бесплатно. 

Видови билети за Леголанд Орландо

Постојат осум различни начини за истражување на Леголенд и подолу ги објаснуваме различните видови билети на Леголенд во Флорида.

*Темскиот парк Леголенд се нарекува и одморалиште Леголенд

1-ден влез во Леголенд

Оваа опција вклучува 1-дневен билет за влез во Тематскиот парк во Леголанд Флорида.

Цена на билет: 111 УСД по лице

2-ден влез во Леголенд

Оваа опција вклучува 2-дневен влезен билет до Тематскиот парк Леголанд. Гостите мора да го откупат вториот прием во рок од девет дена од првата употреба.

Цена на билет: 137 УСД по лице

1-дневен комбиниран билет

Оваа опција вклучува 1-дневен прием и во Тематскиот парк Леголанд и во водениот парк Леголанд. 

Цена на билет: 137 УСД по лице

Еднодневно одморалиште Леголенд со паркот Пепа свиња

Ова е еднодневен прием во Тематскиот парк Леголанд Флорида и Тематскиот парк Пепа свиња. Гостите мора да ги посетат двата парка во ист ден. Водниот парк не е вклучен во овој билет.

Цена на билет: 137 УСД по лице

2-дневен комбиниран билет

Оваа опција вклучува 2-дневен прием и во Тематскиот парк Леголанд и во Водниот парк. Гостите мора да го откупат вториот ден во рок од девет дена од првата употреба.

Цена на билет: 165 УСД по лице

Еднодневно одморалиште Леголенд со паркот Пепа свиња

Оваа опција ви овозможува 2-дневен неограничен прием во Тематскиот парк Леголанд Флорида и Тематскиот парк Пепа свиња врз основа на достапноста. Водниот парк Леголенд не е вклучен во овој билет. Гостите мора да го искористат вториот ден во рок од 14 дена од првото влегување.

Цена на билет: 165 УСД по лице

Дводневно одморалиште Леголенд + Воден парк + Парк свиња Пепа

Овој билет ви дава 2-дневен неограничен влез во Тематскиот парк, Водениот парк и Тематскиот парк Пепа свиња. Гостите мора да ги посетат по втор пат во рок од 14 дена од првото влегување.

Цена на билет: 185 УСД по лице

Дводневно одморалиште Леголенд + Воден парк + Парк свиња Пепа

Гостите кои не се на буџетски одмор и со многу време на располагање се одлучуваат за 3-дневниот неограничен влез во Леголенд Флорида. Ви овозможува да влезете во Тематскиот парк Леголанд, Водниот парк и Тематскиот парк Пепа свиња во текот на три дена. Гостите мора да ги искористат вториот и третиот ден во рок од 14 дена од првото влегување.

Цена на билет: 212 УСД по лице

Дали сте во Орландо на продолжен одмор? Проверете го Орландо All-Inclusive Pass, што ви дава прием во над 25 врвни атракции на Орландо и ви помага да заштедите до 50% од трошоците за билети.


Вратете се на почетокот


Часови за Леголенд Флорида

Тематскиот парк Леголенд Флорида се отвора во 10 часот и се затвора во 5 часот, цела недела. 

Сепак, времето на неговото затворање може да се продолжи до 6 часот или 7 часот во зависност од денот и сезоната. 

Водниот парк Леголенд во Винтер Хевен се отвора во 10.30 или 11 часот, а времето на затворање исто така варира во зависност од денот и годишното време. 

Водниот парк се затвора во октомври поради зимата и повторно се отвора во март.

Кабините за билети се отвораат приближно 45 минути пред да се отвори паркот, но резервирајте ги вашите билети за Леголанд Флорида преку Интернет да заштедите време и пари на чекање.


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета

Леголенд Флорида е зафатен од март и продолжува да биде преполн во текот на летото. 

Сепак, некои денови се подобри за планирање посета од другите. 

И тематскиот парк Леголенд и Водниот парк се најпрометни во сабота, а следниот најфреквентен ден е петок, бидејќи луѓето полетуваат од работа за да го направат викендот со три дена.

Недела е релативно подобар ден за викенд, бидејќи туристите кои престојуваат во и во близина на Леголанд Флорида одморалиште си заминале до пладне.

Најдобар ден за посета и на Тематскиот парк и на Водниот парк е понеделник кога возењата, тобоганите итн., се најмалку преполни.

Подобро е да избегнувате летни одмори и училишни одмори.


Вратете се на почетокот


Колку време трае Леголенд во Флорида?

Леголенд Флорида има два дела - Тематски парк, кој е попопуларен, и Воден парк.

Тематскиот парк Леголенд има повеќе од 50 возења, шоуа и атракции и бара цел ден за истражување. 

Доколку планирате да уживате и во водениот парк на Леголанд, ќе ви треба уште еден ден. 

Затоа туристите и локалните жители кои сакаат да ги истражуваат двата парка се одлучуваат за Два дена, два парка Леголенд билет.


Вратете се на почетокот


Тематски парк Леголенд Флорида

Тематскиот парк Леголенд Флорида има 14 уникатни зони кои нудат различни возења и искуства. 

14-те зони се:

 • Почетокот
 • Забавен град
 • Градот Хартлејк
 • Миниленд САД
 • Пирати Ков
 • ЛЕГО Техника
 • Зона на имагинација
 • Лего град
 • LEGO NinJago World
 • Земја на авантурата
 • ЛЕГО кралства
 • Долина ДУПЛО
 • Светот на LEGO MOVIE
 • Кипарис градини

Најдобриот дел е што сите овие авантури не се „страшни“ и погодни и за мали дечиња и за пред тинејџери.

Покрај ова, Леголенд Флорида го има и водениот парк LEGOLAND и Тематски парк Пепа прасе.


Вратете се на почетокот


Вода парк на Леголанд

Воден парк Леголенд во Флорида
Слика: Legoland.com

Можете да лизгате, да прскате и да градите на Воден парк Леголенд Флорида.

Вашите деца ќе уживаат во тони забава на базенот со бранови LEGO, мрзливата река Build-A-Raft, лизгалки со цевки, лизгалки за тело и интерактивни структури за играње вода, како што се Joker Soaker и DUPLO Safari.

Водниот парк Леголенд Флорида е отворен од април до октомври. 

За жал, нема билет само за воден парк, бидејќи атракцијата се наоѓа во забавниот парк Леголанд.

Можете да го купите 1-дневниот билет Legoland и да го поминете целото ваше време во Водниот парк, или можете да го добиете 2-дневниот билет и да го поделите вашето време помеѓу Тематскиот парк и Водниот парк. Книга сега!

Крпи не се достапни за изнајмување и ако сакате да избегнете да платите многу во продавницата за сурфање, понесете си ги вашите. 

Во Водениот парк има соблекувални, а задолжително е да се биде облечен во костими за капење.

Врвното време во водениот парк во Леголенд Флорида е од 1:3 до 10.30:1, па затоа препорачуваме временски периоди од 3:7 до XNUMX часот или од XNUMX:XNUMX до XNUMX:XNUMX часот. 


Вратете се на почетокот


Вози Леголенд Флорида

LEGOLAND Флорида парк има повеќе од 50 забавни возења, интерактивни емисии и атракции со вкус на тули инспирирани од LEGO.

Во оваа атракција на Флорида има три вида на возења - долината Дупло за деца под пет години, возбудливи возења со кои помалите деца не можат да се справат, а потоа се вози за сите возрасни групи. 

мост Возењата во Леголенд Флорида имаат ограничувања за висината на возењето прикажан веднаш пред возењето.

Времето на чекање за возењата зависи од шпицовите сезони итн., па затоа има смисла да се погледне карта на Леголенд Флорида (980 Kb, PDF) и дајте приоритет на она што сакате да го видите прво.

Сите возења нудат можност за размена на родители.


Вратете се на почетокот


Тематски парк Пепа прасе

Тематски парк Пепа прасе е најновото дополнување на одморалиштето Леголенд на Флорида, и овде децата го доживуваат брилијантниот свет на прасето Пепа.

Паркот е инспириран од анимираната телевизиска серија Пепа Пинг и е дизајниран за деца на возраст од 6 или 7 години.

Децата можат да одат на тобоганот со Тато прасе, да се вивнат до небото во балон со топол воздух со Пепа прасе и да пловат до Пиратскиот остров со дедото куче.

Тематскиот парк беше инстант хит поради препознатливите глетки од Пепа Пиг, вклучително и забавниот саем, арената на Мистер Потато, итн. 

Има дури и подлога за прскање „Muddy Puddles“ за целото семејство да скокне и да се забавува.


Вратете се на почетокот


Еден или два дена на Флорида Леголенд

Одморалиштето LEGOLAND Флорида во Winter Haven е голем парк со три масивни делови - тематски парк Леголанд, Воден парк и Тематски парк Пепа свиња.

Додека Тематскиот парк и Водниот парк се погодни за деца до 12 години, паркот Пепа свиња е најдобар за деца под седум години. 

Во зависност од возраста на вашето дете, можете да одлучите кој дел од Legoland Resort е посоодветен за вашето дете.

Секој од овие делови има фантастична разновидност на возења и атракции погодни за сите возрасти, и затоа препорачуваме целодневна посета.

Повеќето посетители купуваат 1-дневен билет и го истражуваат Тематскиот парк Леголанд. 

Посетителите кои веќе го посетиле Леголанд се одлучуваат за 1-дневниот билет, кој им овозможува да ги видат и Тематскиот парк и Водниот парк во ист ден. 

Туристите кои го посетуваат летото, и со време на рака, купуваат 2-дневен билет за два парка и ги гледаат и тематскиот парк Леголанд и Водниот парк.

Достапни се и тридневни и три билети за паркот, кои им овозможуваат на гостите да ги истражуваат Тематскиот парк, Водниот парк и паркот Пепа Пинг - во текот на 14 дена. 

Дознајте за различни видови билети Леголенд Флорида.


Вратете се на почетокот


Каде е Леголенд Флорида

Леголенд Флорида одморалиште е во One LEGOLAND Way, Winter Haven, FL 33884.

Сместено во Winter Haven во централна Флорида, тоа е само 45 минути возење од Орландо и Тампа.

Тоа е само 45 минути возење од забавните паркови Орландо или центарот на Тампа. Најдете насоки

Од Орландо

 • Одете на I-4 WEST за да излезете 55 (US Hwy 27 South)
 • Свртете десно од US Highway 27 на State Road 540/Cypress Gardens Boulevard. Паркот е четири милји лево.

Од Тампа

 • Одете I-4 EAST до излезот 27 (Polk County Parkway)
 • Потоа одете на излезот 14 до Winter Haven (втора патарина) со вртење на исток на SR 2 и следете осум милји до Hwy 540 North.
 • Свртете лево за да одите на Hwy 17 North две милји преку мостот до булеварот Cypress Gardens и свртете десно. Legoland Way ќе биде од ваша десна страна.

Цени за паркирање

Цената на стандардниот паркинг во Winter Haven's Legoland е 25 долари по автомобил. 

Камперите/RVs плаќаат 32 долари, додека мотоциклите плаќаат само 12 долари.

Ако сакате да паркирате поблиску до влезот на Леголанд, преферираниот паркинг ќе ве чини 40 долари по автомобил.

Гостите можат повторно да влезат доколку имаат валиден паркинг никулец истиот ден.

Извори
# Legoland.com
# Visitorlando.com
# Wikipedia.org
# Britonthemove.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Орландо

# Вселенски центар Кенеди
# Леголенд Флорида
# Вода парк на Леголанд
# Тематски парк Пепа прасе
# Гаторланд Орландо
# Морски живот Орландо
# Забавна точка Америка
# iFly Орландо
# Островот H2O воден парк
# Авантуристички парк Tree Trek
# Титаник изложба
# Картинг во затворен простор Андрети
# Чоколадно Кралство

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Орландо

Оваа статија е истражувана и напишана од