Почетна » Орландо » Билети за картинг во затворено Андрети

Картинг во затворен простор Андрети – билети, цени, трки, што да облечете

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Орландо

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(182)

На Andretti Indoor Karting & Games, посетителите можат да го искусат адреналинскиот наплив на тркачки електричен картинг трки околу вртења со фиба, горе-долу промени на височината и долги непосредни патувања.

Повеќето посетители стигнуваат до забавната дестинација од 150,000 квадратни метри во Орландо за картинг, но Андрети исто така нуди над 20 аркадни игри, патека со јажиња, симулатори за тркачки VR, арена за ласерски ознаки на две нивоа и дванаесет патеки за куглање.

Andretti Indoor Karting има три уникатни тркачки патеки и четири трки погодни за посетители од различни возрасни групи.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да ги резервирате вашите тркачки билети во Андрети Орландо.

Што да очекувате на Андрети Картинг во Орландо

Картинзите за јуниори во Андрети Орландо одат до 15 милји на час (24 км на час), а картинзите за возрасни до 35 милји на час (56 км на час).


Вратете се на почетокот


Тркачки патеки кај Андрети

Најпознатата дестинација за картинг во затворен простор во Орландо има три патеки кои нудат различни предизвици. 

Во зависност од нивната возраст и висина, посетителите се квалификуваат за трки на патеките. 

Патеката 1 е патека на едно ниво во стил на патека за помлади возачи.

Патеката 2 е патека на повеќе нивоа со 25 стапки промени на височината и живописен „искршен“ свиок со поглед на бул.

Патеката 3 е патека во стилот на брз пат со промени на висината, шест кривини и долги непосредни патеки.

Трки во Андрети Картинг Орландо

Andretti Go-Karting нуди четири вида трки на своите посетители.

Трка за возрасни

Трката за возрасни е седумминутна топлина на патеката 2 или патеката 3. 

Трките за возрасни се за возачи високи најмалку 54“ (137 см) и 18+ или 15+ години со државно издадена возачка дозвола или дозвола. 

Тркачите не смеат да го надминат ограничувањето на тежината од 300 lbs (136 kg).

Средна трка

Средната трка на Андрети е седумминутна трка која првенствено се одвива на патеката 3. 

Средните трки се за возачи со висина од најмалку 54” (137 см) и најмалку 12 години. 

Тркачите не смеат да го надминат ограничувањето на тежината од 300 lbs (136 kg).

Јуниорска трка

Јуниорската трка е шестминутна топлина што се одржува на патеката XNUMX. 

Јуниорските трки се за возачи високи најмалку 48“ (121 см) и најмалку седум години. 

Мини Марио трка

Mini Mario Race е 5-минутна трка што се одржува на патеката еден. 

Mini Mario Races се наменети за возачи на возраст меѓу четири и шест години и за оние кои се високи најмалку 36 инчи (91 см).

Тркачите не смеат да надминат ограничување на тежината од 90 фунти (41 кг).

Значењето на знамињата кај Андрети

Боја на знаметоШто значи
Зелено знамеGo!
Yellowолто знамеВнимание, полека
Црвено знамеСТОП! Може да има несреќа на патеката
Сино знаме со портокалова лентаПреместете се и оставете ги побрзите возачи да поминат
Карирано знамеПоследен круг, успорете и продолжете до Пит Лејн

Вратете се на почетокот


Тајмингот во Андрети Орландо 

Во работните денови Andretti Indoor Karting се отвора во 11 часот, а за викенди во 10 часот.

Од понеделник до четврток се затвора во 11 часот. 

Во петок и сабота дестинацијата за картинг се затвора во 1 часот по полноќ, додека во недела се затвора до полноќ. 

Како да стигнете до Андрети Рејсинг

Andretti Indoor Karting and Games е на 9299 Universal Boulevard, Орландо, Флорида 32819. Најдете насоки


Вратете се на почетокот


Андрети билети за картинг во затворен простор

Пријатели се тркаат на картинг во затворено Андрети
Слика: Andrettikarting.com

На картингот Андрети, трките се Arrive and Drive, што значи дека гостите се закажуваат по принципот прв дојден, прв услужен. 

Затоа има смисла да резервирате билети за трки во картинг во Андрети Орландо многу однапред.

На страницата за резервација на билети, можете да се одлучите само за трки во картинг или да ги здружите со други активности како што се Аркадни игри, Ласерски ознаки итн. 

Веднаш штом ќе го резервирате овој билет, ќе ви биде испратен ваучер по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да ги прескокнете линиите на бројачот за билети и да го замените ваучерот за паметен телефон за хартиена карта на почетната линија.

Штом ќе стигнете на патеката, возачот добива видео од 5 минути во кое детално е опишано правилното користење на опремата, работата на картингот и основните правила и процедури.

И вие сте подготвени за трка!

Важно: Билетите за возрасни важат за гости 18+ или 15-17 години со возачка дозвола/дозвола издадена од државата.

Цена на пакетот 1
(само картинг)

Билет за возрасни: $ 26.5
Билет за деца: $ 16

Цена на пакетот 2
(картинг + аркадно време)

Билет за возрасни: $ 37
Билет за деца: $ 26

Цена на пакетот 3
(картинг + аркадно време + уште 2 искуства)

Билет за возрасни: $ 64.5
Билет за деца: $ 54


Вратете се на почетокот


Што да облечете за Андрети Орландо

Ако ги посетувате тркачките патеки на Андрети во Орландо, има смисла да се облечете соодветно бидејќи важат одредени ограничувања за да се обезбеди безбедност на тркачите. 

Не се дозволени флип-апостолки и сандали на патеките, а сите возачи мора да носат рамни чевли со затворени пети.

Не се препорачуваат здолништа, а гостите мора да носат шорцеви или панталони.

Долгата коса треба да се повлече назад во реп и да се напика во вашата кошула. 

Тркачи со широка или лелеава облека или шалови не се дозволени на патеките.

Личните шлемови мора да бидат одобрени од Одделот за транспорт (DOT) со целосно покривање на лицето и визир.

Одете на картинг на Андрети Рејсинг

Во Andretti Indoor Karting and Games, тркачите добиваат Biz Kart Ecovolt GP, најдобриот модел на достапни електрични картинг.

Овие картинг се моќни, ергономски, безбедни и еколошки.

Тие имаат доволно вртежен момент за да понудат невиден наплив на адреналин за време на вашата трка.

Популарни атракции во Орландо

# Вселенски центар Кенеди
# Леголенд Флорида
# Вода парк на Леголанд
# Тематски парк Пепа прасе
# Гаторланд Орландо
# Морски живот Орландо
# Забавна точка Америка
# iFly Орландо
# Островот H2O воден парк
# Авантуристички парк Tree Trek
# Титаник изложба
# Картинг во затворен простор Андрети
# Чоколадно Кралство

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Орландо