Почетна » Орландо » Билети за Fun Spot America Орландо

Fun Spot America Orlando – билети, цени, возења, што да очекуваме

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Орландо

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(156)

Fun Spot America е еден од најдобрите тематски паркови во Централна Флорида, со 27 фантастични возења за забава на целото семејство. 

Тоа е дом на White Lightning, единствениот дрвен подметач во Орландо.

За оние кои бараат екстремна возбуда, Fun Spot America во Орландо има еден од највисоките SkyCoasters во светот. 

Тематскиот парк има и Gator Spot – заедничко вложување помеѓу Gatorland и Fun Spot America, каде што гостите можат да видат повеќе од 100 гатори.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да купите билети за Fun Spot America Orlando.

Што да очекувате на Fun Spot America


Вратете се на почетокот


Работно време

Fun Spot America во Орландо се отвора во 10 часот и се затвора на полноќ во деновите на шпицот. 

Во деновите без шпиц, Тематскиот парк се отвора во 2 часот и се затвора на полноќ. 

Кога ги резервирате вашите билети преку Интернет, го знаете нивното време за денот и избегнувате разочарување во последен момент. 

Како да се постигне 

Забавно место Америка Орландо е веднаш надвор од International Drive. 

Тоа е веднаш надвор од Kirkman Road или Sandlake Rd I-4 излезите.

Адресата на Тематскиот парк Централна Флорида е 5700 Fun Spot Way, Orlando, FL 32819. Најдете насоки

Паркингот е бесплатен и е достапен по принципот прв дојден, прв услужен.


Вратете се на почетокот


Билети за забавна точка Америка

Деца во Fun Spot America Орландо
Слика: Fun-spot.com

Влезот во тематскиот парк Fun Spot America во Орландо е бесплатен доколку не планирате да одите на никакво возење. 

Меѓутоа, ако сакате да ги пробате возењата, мора да купите билет. 

Овој билет за забавно место Америка е познат и како еднодневна карта за забавно место. 

Ви овозможува целодневен, неограничен пристап до патеките за картинг, тобогани, возбудливи возења, возења Kid Spot, Gator Spot итн. 

Накратко, сите возења освен – SkyCoaster (може да се вклучи на лице место) и 

Аркадни игри (ова може да се плати само со забавна е-картичка на лице место).

Како функционира онлајн билетот на Fun Spot

Веднаш по купувањето на билетот, ви се испраќа ваучер на е-пошта.

На денот на вашата посета, ќе добиете нараквица кога ќе го покажете ваучерот за паметен телефон на прозорецот за билети. 

Оваа нараквица ви дава пристап до сите возења и ви овозможува да го напуштите паркот и повторно да влезете истиот ден.

Можете да го користите овој билет за Fun Spot America во Орландо или Кисими.

Цена на билет (3+ години): 49 УСД по лице

Забелешка: Возењата не се препорачуваат за гости од две години па нагоре, и не треба да купувате билети за нив.

Бидејќи водениот парк Островот H2O е на само 20 минути возење (6.5 милји, 10 км) од паркот Fun Spot America во Орландо, туристите се обидуваат да ги посетат и двата во ист ден. За да заштедите 10%, купете го комбинираниот билет.


Вратете се на почетокот


Попусти на Fun Spot

Тематскиот парк Флорида не нуди попуст за деца. 

Сепак, тие нудат намалувања на цените на билетите за постарите граѓани, жителите на Флорида и првите лица кои реагираат. 

Жителите на Флорида добиваат намалување на цената од 5 долари за еднодневна пропусница. Тие мора да обезбедат доказ со валидна лична карта со фотографија од Флорида.

Повозрасните граѓани, исто така, добиваат попуст од 5 долари на еднодневната карта со валидна лична карта. 

Забавно место Америка Орландо нуди попуст од 11 долари за еднодневна карта за први одговорени, службеници за спроведување на законот, пожарникари и регистрирани ЕМТ. 

За жал, гостите можат да ги откупат сите овие попусти само на портите. 

Ако сакате да ја избегнете гужвата, ви препорачуваме купување билети за Fun Spot America Orlando онлајн.


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на Забавното место

Најдобро време за посета на забавното место на Орландо е кога тие се отвораат во 10 часот. 

Редиците во возењето не се долги, а рестораните не се преполни. 

Ако сакате да ја избегнете гужвата, вторник, среда или четврток е совршен ден за посета. Избегнувајте училишни празници. 

Колку долго е потребно

Fun Spot America во Орландо има 27 возења и атракции, а на посетителите обично им требаат три до четири часа за да ги истражат сите.

Ако направите пауза за ручек помеѓу, ќе ви требаат најмалку пет часа во забавниот парк.


Вратете се на почетокот


Вози во Fun Spot America Орландо

Fun Spot America во Орландо, Флорида, има 27 возења, кои можат да ги задржат посетителите од сите возрасни групи зафатени цел ден. 

Три тобогани – Freedom Flyer, Sea Serpent, White Lightning – се најпопуларните возења меѓу тинејџерите и возрасните.

Покрај овие, паркот има уште шест возбудливи возења - Enterprise, Rip Curl, Skycoaster, Hot Seat, Headrush 360 и Sky Hawk.

Тематскиот парк има четири патеки за картинг - Conquest, Commander, Quad Helix и Thrasher. 

И чамците со браници и подлогата за прскање се водни атракции.


Вратете се на почетокот


Карта на Орландо забавно место Америка

Подобро е да поминете време со Карта на забавно место Америка во Орландо и да го испланирате вашето време во забавниот парк пред вашата посета.

Не сакате да преостанувате на една атракција и да се уморите пред да ги испробате другите врвни моменти.

Да се ​​​​биде свесен за распоредот на Fun Spot America е уште попотребно ако го посетувате со деца.

Покрај возењето и рестораните, мапата на Fun Spot America исто така ќе ви помогне да идентификувате тоалети, банкомати, кабани, пивски градини итн. 

Карта на забавна точка Америка во Орландо
Слика: Fun-spot.com

Вратете се на почетокот


Забавно место Орландо или Кисими

Забавното место Орландо е на само 13 милји (21 км). Забавно место Кисими, толку многу туристи се прашуваат кој тематски парк е подобар.

Fun Spot Orlando е подобар од Fun Spot Kissimmee поради многу причини. 

Забавното место во Орландо е подобро бидејќи има четири патеки за картинг отколку две во Кисими, помазни тобогани и повеќе возења за деца.

Трите огромни паркинг места во Fun Spot Орландо го олеснуваат ветрето за време на преполните денови, додека Kissimmee има само еден мал паркинг простор.

Популарни атракции во Орландо

# Вселенски центар Кенеди
# Леголенд Флорида
# Вода парк на Леголанд
# Тематски парк Пепа прасе
# Гаторланд Орландо
# Морски живот Орландо
# Забавна точка Америка
# iFly Орландо
# Островот H2O воден парк
# Авантуристички парк Tree Trek
# Титаник изложба
# Картинг во затворен простор Андрети
# Чоколадно Кралство

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Орландо