Почетна » Будимпешта » Билети во музејот за флипер во Будимпешта

Музеј на флипери во Будимпешта – билети, цени, што да очекуваме

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Будимпешта

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(155)

Играњето флипер беше огромна забава пред да влезат радија, телевизори, компјутери и паметни телефони и да го сменат начинот на кој се забавувавме. 

Во музејот за флипери во Будимпешта, кој е музеј број 1 во градот на Tripadvisor, посетителите можат да видат флипери од 1800-тите до сега.

Во овој чуден музеј, посетителите можат да ги испробаат своите вештини на најмногу 160 флипери.

Секоја машина може да се игра освен Херкулес, најголемиот флипер во светот. 

Но, не грижете се, бидејќи можете да направите селфи со него. 

Верувале или не, Музејот на флипери во Будимпешта е попопуларен кај туристите отколку Плоштадот на хероите, замокот Буда или Мостот на слободата!

Локално се нарекува и Музеј на Флипер.

Што да очекувате во музејот за флипери


Вратете се на почетокот


Билети на музејот за флипер во Будимпешта

Гости кои играат во музејот за флипери во Будимпешта
Слика: Flippermuzeum.hu

Овој билет од Музејот за флипери ви дава пристап до сите изложени машини за флипер. 

Кога ќе ги резервирате овие билети за Skip The Line преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да поминете покрај линијата на бројачот за билети, да го покажете билетот на вашиот мобилен на влезот и да влезете. 

Нараквицата за влезен билет е валидна до затворањето, а можете да влегувате и излегувате од музејот кој било број пати.

Некои туристи вечераат и надвор, а потоа се враќаат повеќе време со флиперите. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цена на билети

Билет за возрасни (од 26 до 62 години): 3925 Ft (11 €)
Младински билет (од 3 до 25 години): 2855 Ft (8 €)
Билет за сениор (63+ години): 2380 Ft (6 €)


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до музејот

Адресата на музејот за флипери во Будимпешта е 18, Radnóti Miklós utca, 1137, Будимпешта. Најдете насоки

Тајмингот на музејот за флипери

Од среда до петок, музејот за флипери во Будимпешта е отворен од 4 часот до полноќ. 

Во сабота е отворен од 2 до 12 часот, а во недела е достапен од 10 до 10 часот.

Познатиот музеј останува затворен во понеделник и вторник. 

Популарни атракции во Будимпешта

# Сечењи бањи
# Спа Гелерт
# Парламент од Будимпешта
# Замокот Буда
# Крстарење со река Дунав
# Синагога на улицата Дохани
# Болница во карпата
# Куќа на теророт
# Музеј на флиперчиња
# Базиликата Свети Стефан
# Црквата Матијас
# Унгарски еврејски музеј

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Будимпешта