Почетна » Атланта » Билети за куќата на Маргарет Мичел

Маргарет Мичел Хаус – билети, цени, тајмингот

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Атланта

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(186)

На оваа турнеја во куќата на Маргарет Мичел, ја истражувате историјата на длабокиот југ и ги следите стапките на авторката Маргарет Мичел, добитник на Пулицерова награда, која ја напиша „Однесено со виорот“.

За време на оваа тричасовна приватна пешачка тура со упатен грузиски водич, ќе ја посетите куќата на познатиот американски автор.

Исто така, го посетувате паркот Инман (локација Битката кај Атланта), кој е многу прикажан во приказната, гробиштата Оукланд (каде што е погребан Мичел), Грузиската тераса, улицата Пичтри, Паркот Ансли итн.

Што да очекувате во куќата Маргарет Мичел

Билети на Маргарет Мичел Хаус

Веднаш по резервирањето, билетите за турнејата во куќата на Маргарет Мичел ќе ви бидат испратени преку е-пошта.

Тур-операторот ќе ве повика во рок од 48 часа од избраниот датум и време за да го договориме вашето подигнување. Постојат повеќе локации за собирање.

Ве молиме бидете подготвени во договореното време за подигање и покажете му го билетот за паметен телефон на вашиот водич.

Ако не ја користите услугата за подигање, може да се сретнете со групата директно на паркингот на улицата Џон Весли Добс. Ве молиме пристигнете најмалку 10 минути пред избраното време.

Оваа турнеја е мала групна турнеја ограничена на само шест учесници.

Турата вклучува и возење и пешачење. Погрижете се да носите удобни обувки.

Турите се одвиваат со дожд или сјај, но операторот може да го прилагоди распоредот за да вклучи повеќе застанувања во затворени простории за време на дождливи денови.

Оваа тура не е погодна за мали деца.

Цена на билети 

Единечен билет за турнеја: $ 132.50
За еден патник 

Билет за групна турнеја: $ 115
За 2-6 гости. Цена по лице.

Како да се постигне 

Куќата Маргарет Мичел се наоѓа на аголот на 10-тата улица и улицата Пичтри и е дел од кампусот Мидтаун на Историскиот центар на Атланта.

Нејзината адреса е 979 Crescent Ave NE, 30309, Атланта. Најдете насоки

Тајмингот на Маргарет Мичел Хаус

Куќата на Маргарет Мичел е отворена од 10 до 5.30:12 во работните денови и во сабота и од 5.30 до XNUMX:XNUMX во недела.

Зошто оваа турнеја е задолжителна

Кога ќе ја посетите оваа тура низ станот на Маргарет Мичел и областите што влијаеле врз нејзиниот живот, можете да ги истражите сложените прашања Однесено со виорот подигнати

За време на турнејата ги гледате двете страни на паричката – популарноста и критиката на книгата.

Оваа турнеја ви помага да ја разберете разликата помеѓу историската фикција и историскиот факт.

Извори

# Atlantahistorycenter.com
# Wikipedia.org
# Exploregeorgia.org
# Tripadvisor.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Атланта

# Аквариум на Georgiaорџија
# Зоолошката градина во Атланта
# Светот на Кока Кола
# Средновековни времиња Џорџија
# Илуминариум Атланта
# Куќата на славните на колеџ фудбал
# Леголанд центар за откривање
# Забавна точка Америка
# SeaQuest Stonecrest
# iFly Атланта

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Атланта