Почетна » Атланта » Билети за Medieval Times Georgia

Medieval Times Georgia – билети, цени, мени за вечера, најдобри места

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Атланта

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(116)

Medieval Times Georgia е возбудлива, семејна атракција за вечера инспирирана од средновековното време, поточно од 11-тиот век.

За време на двочасовното искуство, посетителите се сведоци на автентични борби со мечеви, трчање и чисти шпански коњи додека се храните со оброк од четири јадења погоден за кралската куќа.

Во оваа статија, споделуваме сè што мора да знаете пред да купите билети за Medieval Times Georgia. 

Што да очекувате во Medieval Times Georgia

Во Medieval Times Georgia, што се случува во ѕидовите на замокот на кралот од 11 век, автентичен турнир во средновековен стил ве одржува ангажирани. 

За време на турнирот, ќе навивате за еден од шесте витези кои се натпреваруваат во трчање и други тестови на вештини, дури и додека јадете банкет од четири јадења.

Искуството ја вклучува и Салата на оружјето, која прикажува средновековни артефакти и Музеј на тортура.

Погледнете го ова видео за тоа што да очекувате во Medieval Times Georgia –

Како да стигнете до Грузија од средновековни времиња

Medieval Times Georgia е во трговскиот центар Sugarloaf Mills, на A5900, Sugarloaf Parkway, 30043, Lawrenceville. 

Посетителите мора да влезат во трговскиот центар за да стигнат до влезот на замокот. 

Средновековни времиња Влезот на замокот на Грузија
Слика: Exploregeorgia.org

Можете да се качите на автобуската линија бр. 40 и да се симнете на Sugarloaf Mills At The Discount Tyre Co или качете се на 103А и спуштете се во Blvd Breckinridge & Duluth Hwy.

Местото за вечера и турнир во Џорџија на Medieval Times е на половина км (3 милји) од Sugarloaf Mills At The Discount Tire Co, а растојанието можете да го пешачите за 5 минути. 

Од автобуската станица Breckinridge Blvd & Duluth Hwy, туристичката атракција е 1 км (,6 милји).

Паркинг во Medieval Times Georgia 

Ако планирате да возите до средновековната вечера и турнир, запалете ја вашата Google Map и следете ги упатствата

Бесплатен паркинг е достапен на паркингот во трговскиот центар Sugarloaf Mills.

Најдобро време за посета на Грузија Medieval Times

Витези се борат во средновековни времиња Џорџија
Слика: Medievaltimes.com

Најдобро е да бидете во замокот Medieval Times 90 минути пред времето на прикажување отпечатено на вашите билети. 

Бидејќи седиштата се прв дојден, прв услужен, рано пристигнувањето ви помага да ги добиете најдобрите места. 

Откако ќе ги потврдите вашите места во Домот на оружјето, поминувате време во истражување на Музејот на тортура, нивната продавница за подароци, бар со целосна услуга или Master Falconer и нивните птици грабливки.

Колку време трае Medieval Times Georgia?

Шоуто за вечера и турнири на Medieval Times Georgia трае два часа.

Покрај двочасовното трчање, мечувалството, возбудливата борба со Витез од рака на рака, прикажувањето на коњаник, соколарството итн., потребни ви се 90 минути за активности пред шоуто. 

Всушност, посетителите имаат тенденција да поминуваат приближно три и пол часа во Medieval Times Georgia.

Мени за вечера во Medieval Times Georgia

Во Georgia's Medieval Times, посетителите се гостат со леб од лук, супа од бисквити од домати, печено пилешко во рерна, слатка пченка подмачкана со путер, компири на база на билки, десерт на замокот и кафе.

Вечера во Medieval Times Georgia
Слика: Medievaltimes.com

Можете да побарате вегетаријански оброци на местото на одржување. 

Вегетаријанската храна вклучува хумус, топол пита леб, стапчиња од морков и целер, чорба со три зрна со оган печен домат и кафеав ориз, свежо овошје или италијански мраз.

Храната се служи веднаш штом ќе седнете. 

Бидејќи приборот за јадење не постоел во 11 век, сите гости мора да ја јадат храната со раце. 

Откако ќе заврши средновековната вечера, ќе добиете топла крпа за чистење.

Пијалоци во средновековни времиња

Секој гостин добива две рунди одбрани безалкохолни пијалоци. Опциите за пијалоци се вода, пепси, диетална пепси, сок или чај.

За возрасни гости е достапен бар со целосна услуга кој служи избор на алкохолни пијалоци со дополнителни трошоци. 

Билети за Medieval Times Georgia

Купувањето на вашите билети за Medieval Times преку Интернет е подобро искуство од две причини:

 • Не чекате во редот на шалтер за билети и трошите време и енергија.
 • Дневниот капацитет е ограничен (само 1175 седишта!), а билетите на лице место се продаваат по принципот „прв дојден, прв услужен“. Резервирањето билети преку Интернет (и однапред) обезбедува гарантиран влез.

Билетите ви се испраќаат преку е-пошта. На денот на посетата, можете да ја прескокнете линијата на бројачот за билети и да продолжите директно до кабината за пријавување за да го скенирате билетот за паметен телефон.

Што е вклучено во билетот

 • Двочасовен средновековен турнир во трчање
 • Лет во живо на Кралскиот сокол
 • Оброк од четири јадења
 • Две круга одбрани безалкохолни пијалоци
 • Пристап до барот, продавницата за подароци и Домот на оружјето

Децата под три години можат да влезат бесплатно доколку седат во скутот на возрасните и јадат од нивната чинија.

Најдобри седишта во Medieval Times Georgia

Арената е релативно мала и нема лоши места на вечерата и турнирот на Medieval Times Georgia.

Меѓутоа, ако сакате да седите во првите два реда, побарајте „Надградба на авторски права“ веднаш штом ќе стигнете до местото на одржување. 

Црвениот витез му подарува цвет на посетителот
Црвениот витез и подарува цвет на една дама на предното седиште. Слика: Medievaltimes.com

За време на шоуто настапуваат шест витези, а секој дел од стадионот поддржува свој витез. 

 • Црно-белиот витез
 • Зелениот витез
 • Жолтиот витез
 • Црвениот витез
 • Црвено-жолтиот витез
 • Синиот витез

Централните седишта на местото на одржување се во делот Црно-бело и црвено и жолто. 

Откако ќе стигнете до местото на одржување, покажете го Билет за Medieval Times Georgia купивте и ви се доделени местата. 

Откако ќе го добиете бројот на вашиот дел и ред, нема потреба да се тркате во арената за да ги добиете вашите места. 

Делот е бојата на вашето седиште, а бројот одговара на редот во тој дел.

Секој дел има пет реда, а секој ред има 17 седишта, кои се опслужуваат по принципот „прв дојден, прв услужен“.

Сепак, типично е посетителите кои доаѓаат подоцна да ве замолат да се преселите до крајот на редот - како што се случува во црквата. 

За да ги добиете најдобрите места, стигнете до местото најмалку 60-90 минути пред шоуто. 

Музеј на тортура

Пред да започне турнирот во средновековни времиња, посетителите можат да го посетат музејот зандана и да ги истражат средновековните направи за мачење.

Покрај уредот, можете да прочитате и како секој од нив бил користен за мачење. 

Овој музеј не е вклучен во редовните билети на Medieval Times Georgia и чини 2 долари по лице.

Најчесто поставувани прашања за средновековни времиња

Најт и неговиот коњ во Medieval Times Georgia
Слика: Medievaltimes.com
 1. Дали е можно бесплатно да се влезе во Medieval Times Georgia?

  Само на децата под три години им е дозволен бесплатен влез, доколку седат во скутот на возрасните и јадат од нивната чинија.

 2. Што ако сакам моето дете под три да има свое седиште?

  Ако сакате вашето доенче да има свое седиште, мора да го купите детскиот билет.

 3. Како се порциите на храна во Medieval Times Georgia?

  Порциите на храна во Medieval Times Georgia се огромни, и ако планирате да го натерате вашето дете да седне во скутот и да ја дели храната од вашата чинија, би требало да биде во ред.

 4. Кој е кодексот на облекување за Medieval Times Georgia?

  Кодексот на облекување во Medieval Times Georgia е лежерен. Што значи, „што и да посакате - се додека е соодветен настан“. 

  Секојдневната облека вклучува фармерки, џемпери, маици, патики итн., а обично ги исклучува флип-апостолките, потењето или облеката за теретана, откриената облека, обоена облека, графичките кошули со навредливи изјави итн.

 5. Дали секој може да присуствува на Medieval Times, Џорџија?

  Вечера и турнир на средновековни времиња е шоу во живо со коњи во затворена арена. Лица со респираторни состојби, алергии или астма присуствуваат на сопствен ризик. 

  Medieval Times исто така користи стробоскопски и пиротехнички ефекти.

 6. Може ли да фотографирам и видеа во Medieval Times?

  Да, можете да направите онолку слики и видеа колку што сакате во најпопуларната атракција за вечера во Северна Америка. 

  Меѓутоа, ако сакате вашата фотографија да биде направена со кралот и принцезата, мора да платите дополнителни 20 долари, кои вклучуваат рамка со тврд повез.

 7. Може ли да добијам витез во Medieval Times Georgia?

  Да, можете да добиете витез пред да започне вечерата и турнирот. 

  За дополнителна цена од 25 долари, ќе добиете витез, фотографија со кралот, свиток и најава за време на ревијата.

Извори

# Medievaltimes.com
# Exploregeorgia.org
# Виатор.ком

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Атланта

# Аквариум на Georgiaорџија
# Зоолошката градина во Атланта
# Светот на Кока Кола
# Илуминариум Атланта
# Куќата на славните на колеџ фудбал
# Леголанд центар за откривање
# Забавна точка Америка
# SeaQuest Stonecrest
# iFly Атланта
# Маргарет Мичел Хаус

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Атланта