Почетна » Атланта » iFLY билети за Атланта

iFLY Atlanta – билети, цени, попусти, што да очекуваме

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Атланта

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(123)

Во iFLY Atlanta, искусете ја возбудата на скокање со падобран без грижи или трошоци за скокање од авион.

Вашиот инструктор ве следи во вертикален тунел за ветер со брзина до 175 mph (282 km/h) по приватна настава.

Овој внатрешен симулатор за скокање со падобран е популарна забава за посетителите и локалното население во областа Атланта, со различни временски слотови и часови во текот на целата година.

Откако ќе заврши вашата сесија за скокање со падобран во затворен простор, ќе добиете персонализиран сертификат за летање.

Што да очекувате на iFLY Атланта

Колку трае летот на iFly

Кога скокате од авион, фазата на слободен пад трае околу 45 секунди, но на iFly трае подолго - 60 секунди.

Ако изберете пакет кој вклучува два лета, ќе добиете две вртења од 60 секунди во тунелот за ветер со инструктор. 

Искуството со летање за прв пат на iFLY трае околу 1 час и 30 минути од почеток до крај.

iFLY билети за Атланта

Падобранство во iFly Atlanta
Слика: iflyworld.com

Овие билети за iFly Atlanta ви го даваат најдоброто можно искуство со падобран во затворен простор во светот. 

Секој гостин добива два лета, а искуството со лет за прв пат трае околу 75 минути.

Пред вашиот лет, добивате лично водство еден на еден од овластен инструктор за летање.

Не треба да носите ништо бидејќи овој билет ги вклучува сите потребни тренинзи и опрема. 

Бидејќи ова е билет за мобилен, можете да ги прескокнете линиите и да влезете во атракцијата веднаш на денот на вашата посета.

Цена на билети

Билет за возрасни (од 3 до 99 години): САД $ 109.20

Суштински информации

Минималната возраст за да се обиде да лета во iFly Atlanta е три години.

Родител или старател мора да го потпише откажувањето за деца под 18 години.

Турата со водич на IFLY Atlanta трае околу еден и пол час.

Нема да можете да летате ако сте имале повреди на вратот, грбот, срцето или рамото, бремена или носите тврд гипс.

iFLY нема да може да прифаќа флаери со тежина од повеќе од 300 фунти (136 кг) за да се осигура безбедноста на своите клиенти и инструктори.

Се препорачува да носите удобна облека и добро прилагодени патики со врвки или чевли за трчање.

Добредојдени сте да јадете пред планираната сесија на летот. Нема да почувствувате болест на движење, гадење или чувство на тонење во стомакот.

Патниците треба да бидат во умерен степен на физичка подготвеност.

iFLY тајмингот на Атланта

iFLY Atlanta е отворен од 11 до 7 часот во понеделник, вторник и среда.

Во четврток, iFLY Atlanta е отворен од 12 до 8 часот, а во петок од 12 до 10 часот.

iFLY Atlanta е отворен од 8.30 до 11.30 часот во сабота и од 9 до 9 часот во недела. 

Како да одам таму

Адресата на iFLY Atlanta е 2778 Cobb Parkway Atlanta, GA, 30339. Најдете насоки

Извори

# Iflyworld.com
# Tripadvisor.com
# Indoorskydivingsource.com
# Adrenaline.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Атланта

# Аквариум на Georgiaорџија
# Зоолошката градина во Атланта
# Светот на Кока Кола
# Средновековни времиња Џорџија
# Илуминариум Атланта
# Куќата на славните на колеџ фудбал
# Леголанд центар за откривање
# Забавна точка Америка
# SeaQuest Stonecrest
# Маргарет Мичел Хаус

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Атланта