Почетна » Атланта » Билети за колеџ фудбалска куќа на славните

Фудбалска куќа на славните на колеџот – билети, цени, што да очекувате

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Атланта

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(168)

Додека ја посетуваат Куќата на славните на фудбалскиот колеџ, и тврдокорните и случајните фанови можат да ја искусат страста на играта.

Тие добиваат извонредно и привлечно искуство во фудбалската куќа на славните на колеџот Chick-fil-A во Атланта, Џорџија.

Тој е еден од ретките музеи кои дозволуваат физичка активност.

Ако сте во Атланта и имате пола ден слободно, ова е фантастична атракција за посета.

Што да очекувате во Куќата на славните на фудбалскиот колеџ

Откријте ги најдобрите колеџ фудбалери, тимови и тренери распространети на 95,000 квадратни метри од областа на музејот.

Влезете во quad низ тунелот. Откријте го шлемот на вашиот тим на Ѕидот на шлемот на три ката, кој има шлемови од 770 различни училишта. 

Изберете го вашиот тим и гледајте како нивниот шлем го осветлува ѕидот.

Посетете ја зоната за вештини на Chick-fil-A Peach Bowl за да ги ставите на тест вашите вештини. 

Ударете гол од поле, направете додавање како бек и завршете ја патеката со пречки. 

Заработете права за фалење и снимајте слики за вашите сметки на социјалните мрежи.

Повеќето корисници поминуваат околу два до три часа во Фудбалската куќа на славните на колеџот истражувајќи ги историските и современите сувенири, учествувајќи во активностите на децата и ангажирајќи се со мултимедијалните прикази.

Билети за колеџ фудбалска куќа на славните

Деца во посета на Фудбалската куќа на славните на колеџот
Слика: Cfbhall.com

Ексклузивниот билет за целосен пристап ви дава пристап до целиот музеј, вклучувајќи го и Quad, затвореното поле за играње и специјалната изложба.

Оваа турнеја е турнеја со водич во живо, а локалниот експерт останува со вас во текот на целото искуство.

Бидејќи се работи за мобилен билет, можете да ги избегнете линиите на шалтерите.

Само одете до влезот, покажете ги вашите билети за фудбалската куќа на славните на колеџот на вашиот мобилен телефон и влезете.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цена на пропусница за целосен пристап 

Билет за возрасни (од 13 до 64 години): САД $ 28.29
Билет за сениор (65+ години): САД $ 23.77
Детски билет (од 3 до 12 години): САД $ 20.37
Студентски билет (со лична карта): САД $ 23.77

Влезот е бесплатен за деца под три години.

Дали сте знаеле?
Фудбалската куќа на славните на колеџот примени околу 1000 играчи и 200 тренери. Околу 5.06 милиони луѓе учествувале во колеџ фудбал, а само 0.02 проценти го заслужиле признанието од Куќата на славните.

Како да се достигне 

Фудбалската куќа на славните на колеџот се наоѓа на другата страна на улицата од Олимпискиот парк Centennial и во близина на стадионот Мерцедес-Бенц.

Нејзината адреса е 250 Marietta St NW, Atlanta, GA 30313, USA. Најдете насоки

Паркингот е на Green Deck (агол на улиците Бејкер и Мариета). 

Паркирањето е бесплатно до 20 минути и 15 долари до 3 часа. Тоа чини 1 долар за секој дополнителен час после тоа.

Работно време

Од понеделник до недела, Фудбалската куќа на славните на колеџот во Атланта е отворена од 10 до 5 часот. 

Извори

# Cfbhall.com
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Атланта

# Аквариум на Georgiaорџија
# Зоолошката градина во Атланта
# Светот на Кока Кола
# Средновековни времиња Џорџија
# Илуминариум Атланта
# Леголанд центар за откривање
# Забавна точка Америка
# SeaQuest Stonecrest
# iFly Атланта
# Маргарет Мичел Хаус

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Атланта