Почетна » Атланта » Забавно место Америка Атланта билети

Fun Spot America Atlanta – билети, цени, барања за висина

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Атланта

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(189)

Ако барате квалитетна забава во Џорџија, не гледајте подалеку од Fun Spot America во Атланта.

Вртоглав асортиман на тобогани со отчукување на срцето, возбудувања кои предизвикуваат адреналин и првата патека за картинг на повеќе нивоа во Џорџија ја трансформираат Peach State во Screech State!

Fun Spot America Atlanta има над дваесетина семејни активности, возбудливи возења, три терени за мини голф и брзи патеки за картинг.

Има по нешто за секој член на семејството во Fun Spot America, затоа не пропуштајте!

Што да очекувате на Fun Spot America

Подмачкајте го вашиот адреналински мотор и ослободете го вашиот внатрешен демон за брзина преку извртените свиоци на Самсон - најтешката патека за картинг во Џорџија. 

Самсон е омилен во паркот со причина. Има три спирали со шрафови, возбудливи наклони и над 1,800 стапки чиста тркачка акција.

Откако ќе поминете извесно време во зиминг околу Самсон како тркач во Ф1, возете на подножјето Screaming Eagle.

Завртете го Spider, пилотирајте ги авионите на падобранците, потресете се на Scrambler и оладете се во чамците со браник.

Опуштете се со патување на панорамското тркало или традиционален рингишпил или гледајте како децата уживаат во некои од помалите возења.

Забавно место Америка билети Атланта

Општиот влезен билет за Fun Spot America во Атланта ви дава целосен пристап до паркот.

Овој билет ви овозможува бесплатен влез на сите возења, тобогани и патеки за картинг. 

За неколку од искуствата како што се минијатурен голф, аркадни игри, ласерски ознаки, кафези за палење, апартман за нишање топголф, ќе мора да платите додека одите.

Веднаш штом ќе го купите овој билет, тој ќе ви биде испратен преку е-пошта. 

Кога ќе го покажете билетот на еден од прозорците на билетите на главната порта, ќе добиете нараквица што ви овозможува пристап до сите (вклучени) возења. 

Дозволено е да го напуштите паркот и повторно да влезете истиот ден.

Посетителите под 18-годишна возраст мора да бидат придружувани од возрасен (18 години или повеќе).

Цена на билетите 

Еднодневна пропусница за забавно место (2+ години): $ 28.32

Забелешка: Возењата во Fun Spot America Atlanta се несоодветни за деца под 23 месеци.

Како да се постигне 

Fun Spot America Atlanta се наоѓа во Фајетвил, GA, само 8 милји (13 км) јужно од аеродромот во Атланта.

Нејзината адреса е 1675 Hwy 85 North, Fayetteville, GA 30214, Atlanta. Најдете насоки

Работно време

Fun Spot America во Атланта е отворен од 12 до 8 часот во сите денови во неделата. 

Последниот влез е еден час пред затворање. 

Барања за висина

Сите возења и искуства во Fun Spot America во Атланта имаат барања за висина.

Потребата за висина станува релаксиран при некои возења кога возрасен го придружува детето.

Ролеркостер Arieforce One: Допрва ќе биде лансирана

Самсон: 54 инчи (137 см) или 36 инчи (91 см) со возрасен

Карти со браник: 54 инчи (137 см) или 36 инчи (91 см) со возрасен

Риптид: 48 инчи (121 см) 

Браник чамци: 46 инчи (117 см) или 36 инчи (91 см) со возрасен

Screamin Swing: 48 инчи (121 см) 

Убаво со врескање орел: 42 инчи (107 см)

Јуниорска патека: 50 инчи (127 см) или 36 инчи (91 см) со возрасен

Спринт патека: 54 инчи (137 см)

Попатен курс: 54 инчи (137 см)

Спринт на патен курс: 54 инчи (137 см) или 36 инчи (91 см) со возрасен

Пајак: 44 инчи (112 см)

Зона на паѓање: 42 инчи (107 см)

Падобранец: 46 инчи (117 см)

Панорамско тркало: 48 инчи (117 см) или со возрасен

Scrambler: 44 инчи (112 см)

Детски вози

Kiddie Coast: 36 инчи (91 см)

Жаба Хопер: 36 инчи (91 см)

Замавнувајте се наоколу: 36 инчи (91 см)

Рингишпил: 42 инчи (107 см) или 36 инчи (91 см) со возрасен

Киди рингишпил: 31 инчи (79 см)

Scooby Swing: Минимум од 31 инчи (79 см) и максимална висина од 34 инчи (86 см)

Киди панорамско тркало: Минимум од 31 инчи (79 см) и максимална висина од 40 инчи (102 см)

Супер слајд: 36 инчи (91 см)

Jeep Jamboree: Минимум од 31 инчи (79 см) и максимална висина од 43 инчи (109 см)

Банана ескадрила: Минимум од 31 инчи (79 см) и максимална висина од 43 инчи (109 см)

Извори

# Funspotamericaatlanta.com
# Tripadvisor.com
# Wikipedia.org
# Exploregeorgia.org

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Атланта

# Аквариум на Georgiaорџија
# Зоолошката градина во Атланта
# Светот на Кока Кола
# Средновековни времиња Џорџија
# Илуминариум Атланта
# Куќата на славните на колеџ фудбал
# Леголанд центар за откривање
# SeaQuest Stonecrest
# iFly Атланта
# Маргарет Мичел Хаус

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Атланта