Почетна » Атланта » Билети за SeaQuest Stonecrest

SeaQuest Stonecrest – билети, цени, што да очекуваме

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Атланта

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(174)

SeaQuest Stonecrest е ултимативна морска и копнена експедиција со над 1,200 животни и 300 различни видови од пет континенти.

Меѓу другите активности, гостите можат рачно да го хранат Флеш мрзливиот, да ја почувствуваат џиновската желка Сулката на Стормин Норман, да нуркаат со жици и ајкули и да направат селфи со Марина Сирената.

Ќе истражувате уникатни тематски водни екосистеми како што се Амазонската прашума, Карибите, џунглата на Маите и Пиратскиот остров.

SeaQuest Stonecrest обезбедува незаборавно искуство за семејствата и децата од сите возрасти со фасцинантни прикази и активности.

Што да очекувате во SeaQuest Stonecrest

Аквариумот SeaQuest Stonecrest е одлична дневна екскурзија за семејства со деца.

SeaQuest ве превезува до воодушевувачките глетки на планетата, од дождовните шуми и пустини до единствениот воден живот.

Гостите се охрабруваат да развијат врска со животните и разбирање на нивните екосистеми преку различни практични активности, вклучувајќи рачно хранење ајкули, жила, птици и тропски животни.

Билети на SeaQuest Stonecrest

Овој билет е за четиричлено или помалку семејство. Важи за двајца возрасни и две деца.

Веднаш штом ќе го купите билетот, тој ви е испратен преку е-пошта и на денот на вашата посета можете да го покажете билетот за паметен телефон на влезот и да влезете.

Интеракциите со животни и жетоните за хранење животни не се дел од овој билет.

Кога ќе пристигнете, ќе имате можност да купите токени за хранење. 

Пакет од 15 доводи чини 25 американски долари, додека пакување од 25 храна чини 40 американски долари.

Овие жетони за хранење може да се користат во автомати за купување закуски за одредени животни. 

Еден член на персоналот ќе ви помогне да ги дадете закуските на соодветните животни.

Може да се навлажни бидејќи можете да допирате риби, жили, ајкули и други морски животни.

Кога ги допирате животните, користете два прста и галете ги од вратот до грбот.

Цена на билети 

Семеен билет со четири пакети: САД $ 52.85
За 2 возрасни (12+ години) и 2 деца (2 до 11 години)

Како да се постигне

SeaQuest Stonecrest е во трговскиот центар Stonecrest, кој е само 22 милји (35 км) источно од Атланта, Џорџија.

Нејзината адреса е 8020 Mall Parkway, 30038, Stonecrest. Најдете насоки

Тајмингот на SeaQuest Stonecrest

SeaQuest Stonecrest е отворен од 11 до 8 часот во работните денови, од 11 до 6 часот во петок и сабота и од 11 до 6 часот во недела. 

Последниот прием е еден час пред затворање.

Извори

# Visitseaquest.com
# Exploregeorgia.org
# Yelp.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Атланта

# Аквариум на Georgiaорџија
# Зоолошката градина во Атланта
# Светот на Кока Кола
# Средновековни времиња Џорџија
# Илуминариум Атланта
# Куќата на славните на колеџ фудбал
# Леголанд центар за откривање
# Забавна точка Америка
# iFly Атланта
# Маргарет Мичел Хаус

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Атланта