Почетна » Атланта » Билети за Илуминариум Атланта

Илуминариум Атланта – билети, цени, што да очекуваме

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(135)

Со уникатното кино искуство во Илуминариум Атланта, ќе се соочите лице в лице со најегзотичните суштества во светот во нивните родни живеалишта.

Погледнете ја воодушевувачката глетка и восхитете се во убавината на кениското небо преполно со ѕвезди.

Илуминариум ги вклучува сите ваши сетила, потопувајќи ве во светот околу вас.

4K ласерската проекција, 3D аудио, вибрациите на подот, па дури и мирисот го оживуваат спектакуларното филмско искуство.

Завршете го вашето сафари со храна, пијалоци и уникатни производи од Африка, кафуле, двор и продавници. 

Илуминариум повторно го замислува ноќниот живот и ве потопува во амбиентално, постојано променливо искуство во барот како зајдисонце.

Целото искуство се одвива целосно во затворен простор во две соби. 

Врвни билети за Илуминариум Атланта

# Билети на Илуминариум

Илуминариум во Атланта

Што да очекувате во Илуминариум

Билети на Илуминариум

Овој билет за Илуминариум Атланта ви дава целосен пристап до сè во атракцијата.

Бидејќи ова е билет за мобилен телефон, на денот на вашата посета, можете да ги избегнете линиите на шалтерот за билети и да влезете веднаш.

Подобро е да пристигнете десет до петнаесет минути пред закажаното време на резервираниот датум.

Ќе ви биде дозволено на следниот достапен временски простор кога ќе пристигнете. 

За време на зафатени часови, викенди и празници, времето на чекање може да биде подолго.

Општ билет за влез

Билет за возрасни (од 13 до 64 години): САД $ 35
Билет за сениор (65+ години): САД $ 32.50
Детски билет (од 3 до 12 години): САД $ 30

Комбиниран билет

Вклучува прием во Илуминариум, водич за подобрување на вашето искуство и одземање безалкохолен пијалок или ужина.

Билет за возрасни (од 13 до 64 години): $40
Билет за сениор (65+ години): $37.60
Детски билет (од 3 до 12 години): $35

Тајмингот на Илуминариум

Во работните денови Илуминариумот во Атланта се отвора во 11 часот, а за време на викендите во 10 часот. Се затвора во 5 часот, сите денови во неделата.

Од четврток до недела, искуството Wild After Dark започнува во 7 часот и трае до 11 часот.

Колку време трае Илуминариумот?

Во Illuminarium Atlanta, ќе ви требаат приближно 45-60 минути, во зависност од шоуто. 

Туристите се надоврзуваат со посета на нивното внатрешно и отворено кафуле, кое служи локални омилени, заедно со предмети инспирирани од шоуто. Кафето има и полн бар. 

Како да стигнете до Илуминариум

Illuminarium се наоѓа на 550 Somerset Terrace во комплексот Common Ground помеѓу TWO Urban Licks и New Realm Brewery на патеката Eastside на Atlanta BeltLine. 

Тоа е на непосредна близина од Градскиот пазар Понсе.

Адресата е 550 Somerset Terrace Northeast, 30306, Атланта. Најдете насоки

Извори

# Illuminarium.com
# Tripadvisor.com
# Виатор.ком
# Thrillophilia.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Атланта

# Аквариум на Georgiaорџија
# Зоолошката градина во Атланта
# Светот на Кока Кола
# Средновековни времиња Џорџија
# Куќата на славните на колеџ фудбал
# Леголанд центар за откривање
# Забавна точка Америка
# SeaQuest Stonecrest
# iFly Атланта
# Маргарет Мичел Хаус

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Атланта

Оваа статија е истражувана и напишана од