Почетна » Дубаи » Билети за Театар за дигитална уметност Дубаи

Театар на дигитална уметност Дубаи – билети, цени, попусти

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(149)

Театарот за дигитална уметност во Дубаи (ToDA) е мулти-сензорна, мултимедијална извонредна изложба која им се допаѓа и на децата и на возрасните. 

Распространет на 1,000 квадратни метри, ToDA е една од најновите туристички атракции во Дубаи. 

Нејзините ѕидови и подови се покриени со големи HD екрани, давајќи им на гостите 3D приказ на дисплеите.

Театарот за дигитална уметност Дубаи им дава на познатите уметнички дела модерен пресврт со напредна технологија и извонредно раскажување приказни.

Врвни билети за театар во Дубаи за дигитална уметност

# Билети за Театар на дигитална уметност

Театар за дигитална уметност Дубаи

Што да очекувате во Театарот за дигитална уметност

Овој импресивен уметнички простор има голема проекција на HD екран по ѕидовите и таванот со квалитетен сараунд звук. 

360-степена проекција на слики на сите површини создава уникатен изложбен простор што ги прави гледачите да се чувствуваат како дел од извонредни уметнички дела.

Воведната изложба ги прикажува делата на девет славни уметници, меѓу кои и мајстори како Клод Моне, Винсент Ван Гог, Пол Сезан, Васили Кандински итн.

Постојат неколку секции за истражување - изложби на традиционална и класична уметност, зона на современа дигитална уметност, практични експонати за деца и област за виртуелна реалност.


Вратете се на почетокот


Билети за Театар на дигитална уметност

Овој билет за Театар за дигитална уметност ви овозможува пристап до сите експонати, вклучително и искуството Draw Alive и Dreams Exhibition.

Кога ќе ги резервирате овие билети за Skip The Line ToDA онлајн, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да поминете покрај линијата на бројачот за билети, да го покажете билетот на вашиот мобилен на влезот и да влезете. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Забелешка: Изложбата Dreams е достапна само од среда до недела.

Цена на билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 98
Детски билет (од 3 до 12 години): AED 48


Вратете се на почетокот


Театар за дигитална уметност за деца

Интерактивната соба во ToDA, Дубаи, им нуди на децата исклучително извонредно уметничко искуство.

Просторот е наменет да даде активности кои ги потопуваат децата од сите возрасти во сферата на имагинацијата и уметноста.

Тие можат да го користат медиумот за да научат за нови научни концепти или да бараат тајни премини.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до ToDA

Театарот за дигитална уметност се наоѓа во Souk Madinat Jumeirah. Најдете насоки

Ако претпочитате метро, ​​скокнете до метрото на Црвената линија М1 и спуштете се во Интернет метро станица во Дубаи

Од станицата, мора да земете такси до атракцијата.

Можете исто така да одите со монорела до трамвајската станица Knowledge Village, која е околу десет минути пешачење од искуството со дигитална уметност.

Ако претпочитате автобус, качете се во автобусот број 8, 81, 88, N55 и спуштете се на автобуската постојка Бурџ Ал Араб Хотел 2. 

Откако ќе се симнете, до ToDA се 7 минути пешачење.


Вратете се на почетокот


Работно време

Театарот за дигитална уметност Дубаи е отворен од 12 до 11 часот во текот на целата недела.

Последниот прием е еден час пред затворање.

Извори
# Tripadvisor.com
# Toda.ae
# Headout.com
# Visitdubai.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи

Оваа статија е истражувана и напишана од