Почетна » Дубаи » Билети за The View at The Palm

Поглед на палмата – билети, цени, ВИП искуство

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(180)

The View at The Palm е најновата палуба за набљудување на Дубаи и е 240 метри (787 стапки) над светски познатата палма Џумеира.

Тоа е единствената локација во Дубаи што нуди уникатно искуство од спектакуларни погледи на Палма Џумеира, Арапскиот Залив и хоризонтот на градот.

И туристите и локалното население сакаат да ги забележат иконите знаменитости и скриените скапоцени камења на Дубаи од опсерваторијата. 

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да ги резервирате вашите билети за The View at The Palm.

Поглед од Погледот на палмата

Што да очекувате на The View at The Palm 

Посетителите на The View at The Palm ќе го започнат своето патување на плоштадот на покривот на Nakheel Mall. 

Оттаму, лифт, полн со дигитално искуство од подот до таванот, ќе ги однесе на триминутното искачување до опсерваторијата на врвот на Palm Tower.

Искуството на „Поглед на палм“ има три дела - Опсерваторијата, Следното ниво и Изложбата.

Опсерваторијата Види

Опсерваторијата на ниво 52 на иконата Palm Tower нуди панорамски поглед од 360 степени на Palm Jumeirah, Арапскиот Залив и многу повеќе.

Посетителите можат да поминат онолку време колку што сакаат на терасата на отворено и да забележат иконски знаменитости.

Изложба „Поглед“

Покрај прекрасните глетки, посетителите можат да ја истражуваат и The View Exhibition, која ја раскажува приказната за овој светски познат споменик.

Во овој дел од The ​​View at The Palm, гостите уживаат во интерактивни аквариумски тунели и мапирање на подот и ја истражуваат историјата зад оваа светски позната знаменитост.

Следното ниво

Следното ниво е на 54-тиот кат на Palm Tower, на 250 метри (820 стапки) надморска височина.

Тој нуди приватен простор за гледање со без бариери, панорамски поглед на Palm Jumeirah долу и хоризонтот на Дубаи.


Вратете се на почетокот


Погледот на билетите на The Palm

Билетот View at the Palm ви овозможува влез на палубата за гледање на ниво 52 на Palm Tower и пристап до изложбената сала и тунелот за аквариум.

Бидејќи се работи за билети со темпирани, мора да го изберете претпочитаното време на посета на страницата за резервации. 

Кога ќе ги резервирате овие билети за Skip The Line преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да поминете покрај линијата на бројачот за билети, да го покажете билетот на вашиот мобилен на влезот и да влезете. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Деца на возраст од три и помлади можат да ја посетат бесплатно. 

Цена на билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 100
Детски билет (од 4 до 12 години): AED 69

Ако сакате да го посетите Ниво 54, можете да ги набавите билетите на местото на одржување.


Вратете се на почетокот


Погледот на ВИП искуството на The Palm

ВИП салон во The Palm
Слика: Theviewpalm.ae

Доколку сакате ВИП третман во The View Dubai, ви го препорачуваме билетот VIP Experience. 

Овој билет ви дава - 

  • Водени турнеја
  • Брз влез во патеката
  • Влез во ВИП салон на Ниво 52
  • Пристап до палубата за гледање, изложбениот простор и извонредниот театар
  • Чаша домашен пијалок или пенлив пијалок со арапски слатки и закуски

Бидејќи ова е вистинско искуство со 5 ѕвезди во гламурозниот Дубаи, билетите брзо се продаваат.

Цена на билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 325
Детски билет (од 4 до 12 години): AED 145


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Погледот

The View at The Palm се наоѓа на 52-от кат на The Palm Tower и е директно поврзан со покривот на трговскиот центар Nakheel, ниво 2. 

Нејзината адреса е The Palm, Дубаи – Обединети Арапски Емирати, Дубаи. Добијте насока

Тајмингот на The View

The View at The Palm се отвора во 10 часот во текот на целата недела. 

Од недела до среда се затвора во 11 часот, а од четврток до сабота на полноќ. 

Последниот влез е секогаш еден час пред затворањето.

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи

Оваа статија е истражувана и напишана од