Почетна » Мајами » Билети за островот џунгла

Џунгла Остров Мајами – билети, цени, часови, како да стигнете, работи што треба да ги направите

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(129)

Островот џунгла е зоолошки парк со многу интеракции со животни, изложби на птици, воден парк, Ziplines, Nerf Battle зони, плажа за капење итн.

Оваа атракција во Јужна Флорида, популарна кај локалното население и туристите, е совршен дневен излет за целото семејство, особено ако имате деца.

Паркот е дом на различни животни, вклучувајќи примати, големи мачки, птици, влекачи и многу повеќе.

Некои од најпопуларните атракции на паркот ги вклучуваат Лавовската дупка, училиштето орангутан и Серпентариумот.

Зоолошкиот парк на островот Џунгла учествува во различни програми за зачувување и работи на едукација на посетителите за важноста на заштитата на дивиот свет и нивните природни живеалишта.

Оваа статија објаснува сè што треба да знаете пред да купите билети за островот Џунгла Мајами.

Врвни билети за картинг на затворен Андрети

# Општ билет за влез

# Билет за суперлет

# Билети за Луминоза

Билети за островот џунгла во Мајами

Билети за островот џунгла во Мајами
Кога ги купувате вашите билети за островот џунгла во Мајами од местото на одржување, добивате физички билети (како на сликата). Сепак, ви препорачуваме да ги резервирате вашите билети онлајн за да избегнете да стоите во долги редици на шалтерите за билети на островот Џунгла. Слика: Floridabirdbreeders.com

Сите три билети што ги детализиравме подолу се билети за паметни телефони. 

Тоа е, не треба да земате отпечатоци.

На денот на вашата посета, покажете ги билетите за островот џунгла во вашата е-пошта на портите и влезете.

Општ билет за влез

Билетот за општ влез на островот џунгла ви дава пристап до сите изложби и изложби на животни (вклучувајќи го и најпопуларното шоу за птици). 

Овој билет ви овозможува и пристап до плажата Parrot Cove, Zipline, Водниот парк итн.

Ако патувате со деца, ова е најдобриот билет со вредност за парите што можете да го купите. 

Цените на островот џунгла

Билет за возрасни (11+ години): $53
Детски билет (од 3 до 10 години): $40

Билет за суперлет

SuperFlight е една од најновите атракции на островот џунгла.

Ако го купите овој билет, искусен инструктор прво ве води низ нијансите на скокање со падобран во училиштето за суперлет.

Потоа се подготвувате со целата опрема за летање, по што влегувате во првиот постојан вертикален ветерен тунел во Мајами за симулирано искуство со падобранство.

Тунелот за ветер генерира ветрови со брзина од над 120 милји (193 км) на час, кои ве одржуваат во воздухот. 

SuperFlight е баран и подобро е да ја резервирате вашата сесија онлајн и однапред. 

Цена на билет за SuperFlight

Растојание цена Најдобро за
3 x 12,000 стапки скока со падобран $71 1 лице
6 x 12,000 стапки скока со падобран $118 2 луѓе
9 x 12,000 скокање со падобран $235 3 луѓе

*За најдобро искуство со SuperFlight, едно лице мора да доживее најмалку 2 до 3 летови. Ако повеќе од едно лице планира да оди на SuperFlight, најдобро е да резервирате соодветно.

Билети за Луминоза

Luminosa е единствен фестивал на кинески фенери инсталиран на Jungle Island Мајами од октомври до јануари.

Фестивалот започнува во 5 часот секој ден, а ѕвездените атракции се рачно изработени кинески фенери во облик на животните на островот џунгла и знаменитости во Мајами.

За време на фестивалот Луминоса, кинески акробати и други уметници настапуваат секој ден.

Цена на билетот на Луминоза

Билет за возрасни (10+ години): $31
Детски билет (од 3 до 9 години): $26

Совет: Ако сакате да го истражувате островот џунгла преку ден и да уживате во Луминоса ноќе, мора да купите билет за општ влез и билет за Луминоза.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до островот џунгла

Островот џунгла е во срцето на Мајами, помеѓу центарот на Мајами и Саут Бич. 

Адреса на островот џунгла: 1111 Папагал џунглата патека, Мајами, ФЛ 33132. Најдете насоки.

Со автомобил

Ако возите до Остров од џунгла, до туристичката атракција можете да се приближите или од север или од исток.

Од север

Влезете во Interstate 95 Express и потоа одете на Interstate 295 (MacArthur Causeway) излез 2D. 

Преминете го мостот, а потоа тргнете го првото веднаш по мостот на патеката Папагалска џунгла. 

Продолжете да го следите патот додека не го забележите паркирањето на островот џунгла од левата страна.

Од исток

Одете на Interstate 395 West (MacArthur Causeway) и направете го првото вртење десно по островот Palm. 

Ќе биде веднаш до јахт клубот Мајами. 

Потоа свртете го првото лево свртување кон патеката за џунглата на Папагалот и продолжете додека не го забележите паркингот на островот џунгла.

Ако се двоумите, запали Гугл мапи на вашиот мобилен телефон.

Јавниот транспорт

Ако сакате да возите јавен превоз до островот џунгла, посетете ја Веб-страницата на Мајами-Дејд или јавете се на 305-770-3131 за детали.

Автобуските линии C, M, S и 120 можат да ве однесат до островот џунгла. Најблиската автобуска станица е Мек Артур CY и јапонските градини.


Вратете се на почетокот


Часовите на островот џунгла

Островот џунгла во Мајами се отвора во 10 часот и се затвора во 4 часот во текот на целата година.

Отворен е за време на викендите, како и за државни празници. 

Последниот влез во паркот е во 3 часот.

Тајмингот на SuperFlight

Суперлет на островот џунгла се отвора во 11 часот. Од понеделник до четврток се затвора во 6 часот, петок и сабота во 8 часот и недела во 7 часот.

ден Тајмингот
Понеделник 11 сум да 6 часот
Вторник 11 сум да 6 часот
Среда 11 сум да 6 часот
Четврток 11 сум да 6 часот
Петок 11 сум да 8 часот
Сабота 11 сум да 8 часот
Недела 11 сум да 7 часот

Тајмингот на Luminosa

Luminosa е временски ограничена изложба организирана на островот џунгла секоја година од ноември до февруари.

Кинескиот фестивал на фенери започнува во 5 часот и завршува во 10 часот секој ден. 


Вратете се на почетокот


Работи што треба да се прават на островот џунгла

Ако имате време и интерес, островот џунгла може да ве забавува цел ден.

Ги наведуваме првите девет активности подолу - 

Средби со животни

Интеракции со животни на островот џунгла во Мајами

Има три неверојатни средби со животни на островот џунгла во Мајами - средби со мрзливост, средби со лемури и средби со Фламинго. Слика: Jungleisland.com

Резервациите за овие средби може да се направат преку или лично за време на вашата посета. 

Средба со мрзливост

Мрзливите се бавни, ноќни цицачи кои го сакаат сето внимание што можат да го добијат. 

Ако резервирате средба со мрзливост, таа трае 10 минути.

Може да учествуваат само деца на возраст од 12 години или постари. 

Возрасни лица кои плаќаат мора да ги придружуваат посетителите на возраст под 18 години.

Цена на билетот: 65 долари по лице за возраст од 12 и повеќе години.

Средба со лемури

Островот џунгла во Мајами е едно од ретките места за лично интеракција со лемурите.

За време на 30-минутната средба со Лемурите, гостите можат да ги хранат оскудните и загрозени цицачи.

Децата мора да бидат шест години или постари за лично да се сретнат со Лемурите. 

Возрасно лице кое плаќа мора да ги придружува децата од 15 години и помлади.

Цена на билетот: 65 долари по лице за возраст од 6 и повеќе години.

Средба со Фламинго

Ќе можете да видите многу американски фламинго на островот џунгла. 

Одлучете се за активноста Meet the Flamingos ако сакате уште поблиска интеракција. 

Покрај интеракцијата со фламингото, од чуварите учите и многу забавни факти за птиците.

Цена на билетот: 65 долари по лице за возраст од 6 и повеќе години.

NeoSplash

Воден парк на островот џунгла
Слика: Travelchannel.com

NEOSplash е воден парк на островот џунгла со забавни возења и тобогани, мрзлива река и детски играчки базен за младите гости.

Еден од четирите мега слајдови е висок 65 стапки (20 метри) со прскање долг 300 стапки (91 метар). 

Super Bowl, The Whizzard, The Boomerango и Family Raft Ride се другите атракции кои мора да ги пробате во овој воден парк.

Пристапот до овој воден парк е дел од билет за општ влез.

Поштенски линии Skywire

SkyWire zipline е првиот извонреден поштенски курс во Мајами и е дел од Adventure Bay, најновата атракција на островот џунгла.

Зиплајнот на островот џунгла е долг 250 стапки (76 метри) и е единствената поштенска линија на отворено во Јужна Флорида.

на Билет за островот џунгла вклучува пристап до заливот Adventure, вклучувајќи ја и поштенската линија.

Суперлет

Суперлет на островот џунгла е првиот постојан вертикален ветерен тунел во Мајами. 

Суперлет на островот џунгла во Мајами
Слика: Tripadvisor.com

За време на симулираното искуство со скокање со падобран на островот џунгла, тунелот за ветер генерира ветрови со брзина од над 120 милји (193 км) на час, што пак ви помага да лебдите во воздухот височина до 10 метри.

За време на оваа 45-минутна активност на островот џунгла, искусен инструктор е секогаш при рака да ве води. 

Може да се одлучите од три пакети, што се преведува во времето што го поминувате во скокање со падобран.

Дознајте повеќе

Кока-Кола папагалски сад

Папагали на островот џунгла во Мајами
Слика: Jungleisland.com

Coca-Cola Parrot Bowl е масивен театар со капацитет да прими околу 1,200 посетители.

Погрижете се да присуствувате на шоуто за птици (добијте ги тајмингот од информативната маса), што се препорачува за деца и за возрасни.

За време на ова шоу, сретнувате птици што зборуваат како слободно летачкиот кондор и разговорната Мама Кас, единствената припитомена Казуари на Земјата.

на основен билет за островот џунгла вклучува пристап до Coca-Cola Parrot Bowl.

Папагал залив

Името не го сугерира тоа, но Parrot Cove е единствената приватна плажа за капење во Мајами. 

Нуди неверојатен поглед на заливот Бискејн и центарот на Мајами и е фантастична семејна станица во сончев ден на Флорида.

Бегство соби

Постојат две соби за бегство на островот џунгла и можете да ја пробате едната или двете за време на вашата посета.

Децата под 18 години мора да бидат придружувани од возрасен додека ги испробуваат собите за бегство. 

Особено што една од собите – Азилот – има пострашна тема.

Ако не можете да ја сфатите трагата и да избегате за 30 минути, мора да излезете од „Собата за бегство“ низ вратата во која влеговте. 

Бегство од кабина

Во оваа игра, ќе се спротивставите на главниот криминалец Џокер. 

Како детектив кој има задача да го фати Џокер, го бркате и го наоѓате во кабина во џунгла. 

Сепак, тој се покажува покомпетентен - ве заклучува во неговата кабина со темпирана бомба планирана да оди по 30 минути.

Трикот е да ја напуштите собата во рок од 30 минути и да останете живи. 

Цена на билетот: 16.50 УСД / лице

Азилот

Оваа игра со соба за бегство се врти околу лудница, а трикот е да излезете во рок од 30 минути или да станете луд. 

За да избегате, мора да ги разбивате загатките и да ги сфатите вашите предизвици. 

Азилот има пострашна тема и можеби не е соодветен за помлади деца. 

Цена на билетот: 16.50 УСД / лице

Нашата препорака: Нема потреба да ги резервирате собите за бегство однапред. Можете да одлучите за денот на вашата посета.

Нерф борбена зона

Nerf Battle Zone е затворено бојно поле со пена-стрела. 

Бројни возбудливи пречки ја преполнуваат Бојната зона, обезбедувајќи им покритие на учесниците.

на редовен прием на островот џунгла во паркот вклучува 30-минутна игра на Nerf Battle, а новите игри чинат по 10 долари.

Ако сакате, можете да донесете и свои пиштоли Nerf.

Битката со Нерф се случува во стаклено куќиште, така што набљудувачите остануваат безбедни. 

Светло

Luminosa е кинески фестивал на фенери, кој ќе биде достапен на островот џунгла три месеци - од октомври до јануари.

Фестивалот ја слави светлината и се состои од рачно изработени кинески фенери во облик на животните на паркот и знаменитостите во Мајами.

Во текот на овие три месеци, кога островот Џунгла се затвора во 5 часот, овие кинески фенери ќе го осветлат забавниот центар. 

Дознајте повеќе

Другите две возбудливи работи на островот џунгла се машината за бранови Flow Rider и Летечката верверица, затворен парк за брануваа.


Вратете се на почетокот


Животни од островот џунгла

Островот на џунглата во Мајами порано имаше многу повеќе животни отколку сега. 

Не така одамна, многу гости дури ја нарекоа зоолошката градина на островот џунгла.

Откако ураганот Ирма (2017) оштети големи делови од островот џунгла, неговото раководство одлучи да премести некои животни за нивна безбедност.

Лигер на островот џунгла, четири бели тигри, бел лав и два леопарда добија нов заграден простор од 87 хектари во Јужна Каролина.

Сепак, вашето искуство со животните на островот џунгла во никој случај не се намалува. 

Животни на островот џунгла во Мајами
Слика: Thestar.com

Сè уште можете да комуницирате со многу животни и птици на островот џунгла во Мајами, а ако можете да си дозволите цена од 300 американски долари/лице, дури и резервирајте ја ВИП турнеја

Еве некои од ѕвездите од делот за животни на островот џунгла:

Птици: Американски фламинго, африкански пингвин, андски кондор, какаду со црна палма, мелен габар, сина и златна макао, папагал еклектус, був со големи рогови итн.

Цицачи: Црвен кенгур, пругаста сканка, брадавица итн. 

Примати: Гибони, лемури, мармосети, орангутани, мајмуни верверички, капучини со бело лице итн.

Влекачи: Американски алигатор, бурмански питон, левцистички алигатор итн.


Вратете се на почетокот


Мапата на островот џунгла

Островот на џунглата Мајами има површина од 9 хектари (22 хектари), со повеќе од 25 загради и активности распространети наоколу. 

Како што некој со право рече, островот џунгла е доволно голем за да ги импресионира посетителите, но не е голем за децата да се исцрпат.

Сепак, со толку многу работи што треба да се направат на островот џунгла, има смисла да знаете каде одите.

Обележете ја оваа страница или преземете ја мапата на островот џунгла за подоцна да ја користите, особено ако ја посетите со деца.


Вратете се на почетокот


Осврти на островот џунгла

Островот џунгла е високо оценета туристичка атракција во Мајами. 

Проверете две рецензии за островот џунгла што ги избравме од Tripadvisor, кои ви даваат идеја што да очекувате.

Одлично семејно време

Мојата пријателка и јас отидовме со нејзините три момчиња и остануваме цел ден! Искуството со лемурите беше најдобриот дел. Но, момците ги сакаа сите Bouncy House и зип-лајнот и животните кои се шетаат наоколу. Вториот најдобар дел беше шоуто за птици. Мора да го направите тоа ако одите! - Кжблх, Флорида

Одлично место за семејство на локални жители или туристи

Неверојатниот парк стана уште подобар со неодамнешните реновирања. Лесно се стигнува до локација и многу поуправлива и позабавна од зоолошката градина во Мајами. - Asonејсон Х.

Извори
# Jungleisland.com
# Miamiandbeaches.com
# Tripadvisor.com
# Wikipedia.org

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Маими

# Сиквариум во Мајами
# Зоолошката градина во Мајами
# Остров од џунгла
# Национален парк Евергладс
# Круз на милионер
# Музеј на графити
# Трилер Мајами
# Музеј на илузии
# Турнеја со патки во Мајами
# Парк за рекреација Сограс
# Градините на Фламинго
# Skyviews Мајами
# Суперсиниот Мајами
# Кралицата на џунглата
# Сафари за земја на лав
# Ѕидови на Винвуд

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Мајами

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар