Почетна » Мајами » Билети во зоолошката градина во Мајами

Зоолошката градина во Мајами – билети, цени, попусти, времиња на хранење, часови

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(196)

Зоолошката градина во Мајами е најголемата зоолошка градина во Флорида и една од најпријателските активности за семејството во Мајами.

Зоолошката градина зафаќа површина од 750 хектари и е дом на преку 3,000 животни од целиот свет.

Зоолошката градина во Мајами е поделена на тематски експонати: Азија, Африка, Амазон и пошироко и Австралија.

На изложбите се претставени различни животни, вклучувајќи слонови, лавови, тигри, носорози, жирафи, зебри, горили, орангутани и многу други.

Најдоброто нешто за зоолошката градина во Мајами е што животните не се чуваат во кафези, туку слободно шетаат во нивните природни живеалишта.

Познато и како Зоолошката градина на метрото во Мајами, ова туристичко место привлекува еден милион посетители годишно.

Зоолошката градина во Мајами е популарна дестинација за љубителите на животни и семејствата кои ја посетуваат областа Мајами, нудејќи забавно и едукативно искуство за сите возрасти.

Оваа статија објаснува сè што мора да знаете пред да резервирате билети во зоолошката градина во Мајами.

Врвни билети за зоолошката градина во Мајами

# Билети во зоолошката градина во Мајами

# Одете картичка во Мајами

Зоолошката градина во Мајами

Содржина

Цените на билетите во зоолошката градина во Мајами

Посетителите можат да купат билети за зоолошката градина во Мајами онлајн и на портата на атракцијата.

Додека купувате билети преку Интернет, можете да ги резервирате однапред или да купите билети за истиот ден.

Цената на билетите за онлајн резервација за возрасни е 22 долари, а за деца на возраст од 3 до 12 години е 21 долари.

Кога ќе закажете билет за зоолошката градина во Мајами однапред, заштедувате неколку долари по лице на цената на билетот.

Купувањето на шалтер за билети во Зоолошката градина е најмалку 10% поскапо. 

Купувањето на вашите билети за зоолошката градина Маими преку Интернет, исто така, ќе ве спаси од мака да стоите во долга редица на шалтер.

Цените на билетите истиот ден

Цената за онлајн резервација за истиот ден за зоолошката градина во Мајами е 22 долари за возрасни и 21 долари за деца на возраст од 3 до 12 години.

Дури и ако стигнете до зоолошката градина во Мајами, сепак можете да ги купите вашите билети преку Интернет и да заштедите неколку долари. 

Овие онлајн билети се нарекуваат и билети за брза патека бидејќи помагаат да се прескокне редот.

Важно: Не треба да печатите билети преку Интернет. Можете да ги покажете на вашиот мобилен телефон и да влезете.

Попуст во зоолошката градина во Мајами

Зоолошката градина во Мајами нуди билети со попуст за деца до дванаесет години.

Децата од две години па нагоре можат да влезат бесплатно, додека децата на возраст од 3 до 12 години добиваат попуст од 1 долари.

Зоолошката градина нуди и 25% попуст за редовен прием за постари лица над 65 години, но овие билети можете да ги резервирате само на шалтер.

За жал, тие не нудат намалување на цената на билетот за посетителите со посебни потреби.

Известување за попуст: Кога заедно резервирате влез во зоолошката градина во Мајами и морскиот брег во Мајами, добивате дополнителни 10% попуст.  Дознајте повеќе


Вратете се на почетокот


Билети во зоолошката градина во Мајами

Билети во зоолошката градина во Мајами

Добивате физички билет кога ги купувате билетите во зоолошката градина во Мајами на местото на одржување (како на сликата).

Сепак, предлагаме да ги купите вашите билети онлајн, многу однапред, за подобро искуство. Слика: Usaforeigners.com

Можете да изберете од два вида билети во зоолошката градина во Мајами - Основен влезен билет или пакет за храна и пијалоци.

Билетите во зоолошката градина во Мајами што ги препорачавме подолу се билети за паметни телефони.

Веднаш по купувањето, тие добиваат е-пошта до вас, а на денот на вашата посета, го покажувате билетот во вашата е-пошта (на мобилниот) и влегувате.

*Деца од две години нагоре влегуваат бесплатно.

Основен влезен билет

Зоолошката градина во Мајами има само еден билет, со кој можете да истражите сè внатре.

За дополнителни искуства како хранење животни и сл., мора да платите дополнително.

Сепак, тие нудат надградба наречена: пакет за храна и пијалоци во зоолошката градина во Мајами.

Со оваа понуда, возрасните заштедуваат 5 долари со претходна резервација на ручек преку Интернет во споредба со купувањето на лице место.

Овој пакет со голема вредност вклучува корпа за ручек со помфрит и шолја за сувенири со фонтански пијалок.

Изборите за корпи за ручек вклучуваат плескавици, тендери за пилешко, виршли, виршли, свинско месо од скара или рачно изработена салата.

Цена само на билети

Возрасни (13+ години): $22
Детски билет (од 3 до 12 години): $21

Цена на билети со пакет со храна

Возрасни (13+ години): $35
Детски билет (од 3 до 12 години): $34

На страницата за резервирање билети, мора да го изберете типот на билет што сакате да го купите.

Визуелна приказна: 13 совети кои мора да ги знаете пред да ја посетите зоолошката градина во Мајами


Вратете се на почетокот


Зоолошката градина во Мајами бесплатно

Има само два начина да ја доживеете зоолошката градина во Мајами без да купите билети.

Добијте членство

Ако сте локален, купувајте го Членство во зоолошката градина е најдобриот начин да се влезе бесплатно.

Доколку сте член, добивате неограничени бесплатни влезови во текот на годината.

Купете Go Miami картичка

Доколку летувате во Мајами, ова е одлична картичка за попуст.

За една паушална такса, добивате бесплатен влез во над 30 туристички активности, атракции и тури во Мајами.

Што се однесува до зоолошката градина во Мајами, можете да ја покажете картичката Go Miami и да добиете бесплатен влез.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до зоолошката градина во Мајами

Зоолошката градина во Мајами е надвор од излезот 16 на Флорида Turnpike, во близина на многу други атракции во Јужна Флорида, како што се Еверглејдс, Флорида Кис, итн.

Адреса на зоолошката градина во Мајами: Зоолошката градина Мајами, 12400 SW 152 St., Мајами, Флорида, 33177. Најдете насоки

Ако сте локален жител, најдобриот начин да стигнете до Зоолошката градина во Мајами е со автомобил преку патеката на Флорида (излез 16).

Во зоолошката градина во Мајами има многу места за паркирање и тоа е бесплатно. Кликни тука да дознаете повеќе за блиските паркинзи.

Ако сте турист, ви препорачуваме да земете автобус и да се симнете во SW 124 Avenue и 152 Street автобуска станица, која е најблиската станица до зоолошката градина во Мајами.

Автобуската станица е на 2 км (1.2 милји) од зоолошката градина во Мајами, а растојанието можете да го пешачите за 20 минути.

Можете исто така да земете Uber или Lyft од каде што ќе се симнете. Проценетите стапки на Uber за да стигнат до зоолошката градина во Мајами подолу -

Тип на возило Uberцена
UberX$ 9-10
Поврзете се$7
UberXL$ 13-14
Лукс$11.50
Удобност$ 12-14
Премиер$ 18-20
Премиер SUV$ 23-25
Uber Pet$ 13-14

За време на викендите и празниците, Мајами-Даде Транзит нуди јавен автобуски превоз во зоолошката градина во Мајами.

Мора да се качите автобуска линија 252, достапни на час помеѓу 9 и 6 часот за време на викендите и државните празници. 

Можете исто така да контактирате со властите во зоолошката градина во Мајами на 305-251-0400, лок. 0 или 305-278-4929 помеѓу 10 и 4 часот за бесплатно возење до влезот. 


Вратете се на почетокот


Работно време во зоолошката градина во Мајами

Зоолошката градина во Мајами се отвора во 10 часот и се затвора во 5 часот секој ден од годината.

Последниот билет се продава во 4 часот.

Некои животни почнуваат да влегуваат во ноќта во 4.30 часот.

На Божиќ, Зоолошката градина се отвора во 12 часот и се затвора во 5 часот; на Денот на благодарноста, тој започнува во 10 часот и се затвора во 3 часот.


Вратете се на почетокот


Време на хранење во зоолошката градина во Мајами

Ако вие и вашето дете сте заинтересирани да ги храните животните во оваа зоолошка градина, имате повеќе опции.

Хранење жирафа

Хранење на жирафата во зоолошката градина во Мајами

За време на оваа сесија за хранење, се качувате на дрвена платформа и се соочувате со жирафите, иако тие го обвиткуваат својот долг јазик околу храната во вашата рака. Слика: Zoomiami.org

Време: 11 сум да 4 часот
Цена: 5 долари по храна или 12 долари по кошница храна

Хранење на носорог

Хранење на носорогот во зоолошката градина во Мајами
Слика: Zoomiami.org

Ова е шанса да се нахрани Поголемиот индиски носорог со еден рог. Огромниот носорог чекори до вас, ја отвора својата огромна уста и ја зема храната од вашата рака од неговата претпазлива усна.

Бучното џвакање на носорогот е врв на оваа сесија.

Време: 11 и 3 часот
Цена: 5 долари по храна

Хранење на камили

Хранење на камилата во зоолошката градина во Мајами
Слика: Zoomiami.org

Ова е шанса да ги нахраните камилите Дромедари (познати и како арапски камили) од Зоолошката градина.

Време: 11.30 часот, 1.30 часот и 3.30 часот
Цена: 5 долари по храна

Хранење на џиновска желка

Во оваа сесија, вие и вашите деца можете да ги нахраните најголемите живи видови желки во светот.

Време: 12.30 и 2.30 часот
Цена: 5 долари по храна

Хранење птици

Ова е многу барана активност и е погодна и за помали деца.

Влегуваш во птичарникот од 1,656 квадратни метри во кој се сместени 100 плус шарени птици и ги храниш.

Врвот на оваа сесија за хранење е чврчорењето и пеењето на птиците, што ви дава искуство надвор од светот.

Време: Од 11 до 4 часот
Цена: 3 долари по храна

Купете билети за зоолошката градина во Мајами сега


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на зоолошката градина во Мајами

Најдобро време за посета на зоолошката градина во Мајами е веднаш штом ќе се отвори во 10 часот.

Зоолошката градина не е преполна рано наутро, а животните се уште се свежи и активни.

Покрај тоа, попладневните часови стануваат прилично жешки ако одите во лето.

Попладневните часови исто така се преполни, а навигацијата низ местото станува тешко.

Резервирајте го вашиот билет

Најдобра сезона за посета

Никој не сака да биде во зоолошка градина на сончево сонце бидејќи потта и влажноста ја одземаат сета забава.

Ова е причината зошто пролетта е најдобрата сезона за посета на зоолошката градина во Мајами.

Времето останува пријатно од средината на февруари до мај.

Температурата е точна, а веројатно нема да има ураган.


Вратете се на почетокот


Колку време трае зоолошката градина во Мајами

Зоолошката градина во Мајами е огромна атракција, и ако ја посетите со деца, ќе ви требаат пет до шест часа за да ги видите сите животни, да слушате говори на чуварите, да присуствувате на изложбите и да ги испробате возењата.

Можете да ја истражувате зоолошката градина во Мајами за три часа ако сте неколку возрасни.

Препорачуваме редовни застанувања во ресторани за да се наполните енергија.

Не трошете го вашето време чекајќи во редот за билети. Резервирајте билети за зоолошката градина во Мајами однапред.


Вратете се на почетокот


Монорел или трамвај во зоолошката градина во Мајами?

За да ја истражите зоолошката градина во Мајами, можете да пешачите, да возите сафари или да изберете монорела или трамвај.

Ако патувате со деца или не сте во најдобра форма, не го препорачуваме циклусот на прошетка или сафари.

Најдобро би било ако изберете трамвај или монорела.

Монорела во зоолошката градина во Мајами

Монорела во зоолошката градина во Мајами
Слика: Zoomiami.org

За воздушен поглед на прекрасната крошна и животните на Зоолошката градина во Мајами, можете да се качите на климатизираниот Монореил.

Има четири погодни постојки низ зоолошката градина, што го прави одличен начин за истражување на атракцијата на дивиот свет.

Монорел чини 5 долари по лице за целодневна карта. Услугата започнува во 10.30 часот и продолжува до 5.15 часот секој ден.

Еве ја патеката по моношина во зоолошката градина во Мајами -

Трамвај во зоолошката градина во Мајами

Трамвај во зоолошката градина во Мајами
Слика: Zoomiami.org

Трамвајот Сафари во зоолошката градина во Мајами ги носи посетителите по јавната патека на раскажана турнеја низ Азија и африканските живеалишта.

За време на 45-минутната тура со трамвај, посетителите се релаксираат дури и кога учат за колекцијата на животни во Зоолошката градина.

Можете да купите билети за трамвај по цена од 7 долари по лице од трамвајската кабина во близина на Центарот за зачувување.

Иако е поскапо, за подобро искуство, го препорачуваме Трамвајот.

Со шест зоолошки градини од светска класа исполнети со илјадници животни, државата Флорида е рај за љубителите на дивиот свет. Прочитајте за најдобрите зоолошки градини во Флорида.


Вратете се на почетокот


Мапа на зоолошката градина во Мајами

Зоолошката градина во Мајами се состои од 740 хектари, од кои 346 се развиени и во неа се наоѓа Зоолошката градина.

Посетителите кои сакаат да ги видат сите животни мора да одат преку 5 км (3 милји) пешачки патеки обложени со експонати.

Со толку многу што да се види и направи, лесно е да се изгуби трагата на вашата локација во зоолошката градина.

Покрај пронаоѓањето на куќиштата за животни, мапата на зоолошката градина во Мајами, исто така, ќе ви помогне при наоѓање услуги за посетители како што се тоалети, кафулиња, патеки со моношина итн.

Мапа на зоолошката градина во Мајами
Слика: Zoomiami.org

Можете или да ја обележите оваа страница или земете отпечаток на мапата на зоолошката градина во Мајами за да ја земеме заедно.


Вратете се на почетокот


Детска зоолошка градина во зоолошката градина во Мајами

Децата сакаат да ја посетуваат зоолошката градина - тие се заинтригирани од различните животни и се љубопитни да дознаат повеќе.

Зоолошката градина во Мајами го разбира ова, и затоа има посебна атракција наречена „Детска зоолошка градина“ изградена за овие мали истражувачи.

Децата можат да се возат на рингишпил во стилот на тематски парк и да ги хранат животните во Wacky Barn.

Ако вашето дете сака нешто авантуристичко, може да се качи на возењето со камила на Humpy.

Најдобриот дел? Тоа не чини многу, но ги зголемува нивоата на возбуда на вашето дете. Резервирајте ги вашите билети во зоолошката градина во Мајами.


Вратете се на почетокот


Осврти на зоолошката градина во Мајами

Со 4.5, зоолошката градина во Мајами е високо оценета туристичка атракција Вчерашниот службениот времето.

Проверете две прегледи за зоолошката градина во Мајами што ги избравме, кои ви даваат идеја што да очекувате во Зоолошката градина.

Одлична зоолошка градина!

Бевме на Флорида во Јануари две недели и отидовме во зоолошката градина во Мајами еден од деновите. Колку е голема и убава зоолошката градина! Откривме дека е чист, а работниците се многу пријателски расположени. Ова мора да се види ако сте во областа Мајами. Џефри Ф, Охајо

Одлична зоолошка градина со многу животни и активности

Зоолошката градина во Мајами е одличен начин да поминете еден ден со семејството, особено за оние со помали деца. За туристите, тоа е малку патување подалеку од Саут Бич, каде што туристите имаат тенденција да престојуваат. Меѓутоа, ако патувате со мали деца или сте само љубители на животни и уживате во прошетка низ голем парк, ова е одлична активност. Цените се разумни со оглед на се што е вклучено. MJT0813, Флорида

Извори

# Zoomiami.org
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com
# Holidify.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Маими

# Сиквариум во Мајами
# Зоолошката градина во Мајами
# Остров од џунгла
# Национален парк Евергладс
# Круз на милионер
# Музеј на графити
# Трилер Мајами
# Музеј на илузии
# Турнеја со патки во Мајами
# Парк за рекреација Сограс
# Градините на Фламинго
# Skyviews Мајами
# Суперсиниот Мајами
# Кралицата на џунглата
# Сафари за земја на лав
# Ѕидови на Винвуд

Други зоолошки градини во Флорида

# Зоолошката градина во Централна Флорида
# Зоолошката градина Тампа
# Зоолошката градина Џексонвил

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Мајами

Оваа статија е истражувана и напишана од