Почетна » Мајами » Билети за Море во Мајами

Море во Мајами – билети, цени, попусти, пливање со делфини

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Мајами

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

1
(1)

Морето во Мајами е забавен парк за морски животни со 38 хектари за истражување и стотици животни за гледање.

Тој е домаќин на морски животни, како што се китовите убијци, делфините, морските лавови, зраците на убодот, морски желки, гравите итн., и во забавна и во едукативна поставеност.

Тоа е една од најпопуларните работи во Мајами.

Во оваа статија објаснуваме сè што треба да знаете пред да купите билети за Мајами Сиквариум.

Како да стигнете до морскиот аквариум во Мајами

Морето во Мајами се наоѓа на патеката Рикенбакер помеѓу центарот на Мајами и Ки Бискејн.

Тоа е неколку минути оддалечено од центарот на градот, пристаништето во Мајами и меѓународниот аеродром во Мајами.

Локацијата на оваа популарна туристичка атракција нуди прекрасен поглед на заливот Бискејн и градот Мајами.

Адреса на морето во Мајами: 4400 Rickenbacker Causeway, Мајами, ФЛ 33149. Најдете насоки

Ви препорачуваме да користите јавен превоз за да стигнете до Морски аквариум.

Од каде и да сте во Мајами, стигнете до Станица Брикел (западна страна).

Однадвор од станицата, земете Автобус број 102 (Патот Б), кој ќе биде на пат до Ки Бискејн преку Крандон.

По 12 минути и 13 постојки, ќе се симнете на автобуската постојка назначена за морскиот аквариум во Мајами.

Влезот на аквариумот е на минута пешачење од автобуската станица.

Паркинг во морето во Мајами

Има многу паркинг на располагање во морскиот аквариум во Мајами. Сепак, тоа не е бесплатно.

Без оглед на видот и големината на возилото, мора да платите 10 УСД/ден.


Вратете се на почетокот


Часови за аквариум во Мајами

Морето во Мајами се отвора секој ден во 10 часот и се затвора во 6 часот.

Овој тајминг се одржува добро дури и за време на викендите.

Бројачот на билети се затвора во 4.30 часот.


Вратете се на почетокот


Проекции на Мајами Море

Морето во Мајами во Ки Бискејн организира дневни емисии за своите посетители.

Сепак, распоредот на шоуа на Морски аквариум се менува секој ден.

Променливата програма го отежнува објавувањето на редовен распоред однапред.

Ако до 11 часот стигнете до Мајами Море, сите емисии ќе ги гледате до 2.30 часот.

Ако можете да го планирате вашето патување само попладне, стигнете до аквариумот околу 12.30 часот за да ги гледате сите емисии до 4.30 часот.

Ако сакате да ги гледате сите серии, но можете да стигнете само по ручекот, бидете во Аквариумот во Мајами до 2 часот. До 5.30 часот ќе можете да ги погледнете сите емисии.

Морето во Мајами е најдобриот аквариум во Флорида поради секојдневните емисии и активности што ги организира.

Распоредот за прикажување можете да го подигнете на влезот на Аквариумот.

Ако сакате да ги знаете термините за прикажување на Морето во Мајами пред да ја посетите, јавете се на (305)361-5705 лок 0 на денот на вашата посета.


Вратете се на почетокот


Колку време трае морскиот аквариум во Мајами?

Ако посетувате со деца и сакате да ги видите сите експонати и изложби, ви требаат најмалку четири часа за да го истражите морскиот аквариум во Мајами.

Ако сте во брзање, можете да ја завршите турата во Seaquarium за два и пол часа.


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на морскиот аквариум во Мајами

Најдобро време за посета на аквариумот во Мајами е веднаш штом ќе се отворат во 10 часот.

Раната посета ви помага да ги избегнете долгите редици кои започнуваат во средината на денот, особено ако одите во лето, за време на училишниот распуст или за време на викендите.

Со помалку луѓе, добивате доволно време сами да ги истражувате експонатите и да фотографирате без други во кадарот.

Животните во базените на допир се исто така најактивни во раниот дел од денот.

Купете ги вашите билети онлајн за да избегнете губење на вашето време во долги редици.

на Пас на Мајами вклучува билети за морскиот аквариум во Мајами, трилер возење со глисер во Мајами и ARTECHOUSE Miami. Добивате и код за попуст од 10%, кој можете да го користите (пет пати!) за да добиете попусти за идните купувања.


Вратете се на почетокот


Билети за Море во Мајами

Морето во Мајами има само еден влезен билет, што ви дава пристап до сè во аквариумот, вклучувајќи ги и осумте неверојатни емисии за животни.

Веднаш штом ќе ги купите билетите за Seaquarium, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта.

А на денот на вашата посета можете да ги покажете на мобилниот и веднаш да влезете во аквариумот.

Не треба да земате отпечатоци.

Цени на билетите

Посетителите сакаат да ги знаат точните цени на билетите пред да ја планираат својата посета, бидејќи тие се малку скапи.

Билетите за морето во Мајами за сите посетители десет години и повеќе чинат 53.50 долари.

Билетите за деца од три до девет години се по цена од 42.80 долари.

Попуст на билети

Децата под три години го добиваат најдобриот попуст во Miami Seaquarium - тие влегуваат бесплатно.

Децата од три до девет години добиваат повеќе од 10 долари попуст на целосниот билет и плаќаат само 42.80 долари.

На местото на одржување, постарите лица постари од 55 години, активните членови на американската војска и членовите на ААА можат да бараат попусти.

Бидејќи постарите добиваат само намалување од 3 долари на нивните билети, мислиме дека не вреди да се застане во долгите шалтери за билети.

Известување за попуст: Кога заедно резервирате влез во зоолошката градина во Мајами и морскиот брег во Мајами, добивате дополнителни 10% попуст. Можете да ги посетите атракциите на различни датуми. Дознајте повеќе


Вратете се на почетокот


Пливајте со делфини

Ако живеете во Мајами или Флорида и барате можност да пливате со делфини, морскиот аквариум во Мајами е најдоброто место.

на Средба со делфини е најпопуларната активност за средба со животни во овој аквариум.

Оваа средба со делфините е совршен начин за интеракција со симпатичните делфини дури и додека престојувате во плитки води. Идеален е и за деца и за возрасни.

Тоа е 30-минутна програма каде што делфините ќе пливаат околу вас додека стоите или пливате во неколку метри вода.

Еве што можете да очекувате -

Пливањето со делфини во овој аквариум е доста популарно бидејќи учесниците можат да ги бакнуваат, да ги тријат мазните стомаци и да пробаат неколку техники за тренирање.

Мора да изберете помеѓу два временски интервали – 12 часот и 2.30 часот.

Совет: Пливање со делфините во Аквариумот во Мајами е резервирано однапред, затоа побрзајте.

Цени на билетите

Учесник во средба (10+ години): $ 235
Дете учесник во средба (од 5 до 9 години): $ 128


Вратете се на почетокот


Средба со морски патеки со гребен

Sea Trek Reef Encounter е едно од најнадреалните искуства во Аквариумот.

Можете да прошетате под вода низ тропскиот гребен на Аквариумот од 300,000 галони и да наидете на различни морски суштества, вклучително и Сингреј, итн.

Нуркањето трае 20 минути, но целата активност трае еден и пол час (вклучувајќи го времето за подготовка).

Еве што можете да очекувате за време на оваа средба -

За време на резервирањето на средбата со гребенот на Морски патеки во аквариумот во Мајами, мора да изберете помеѓу три временски слотови - 10.45 часот, 12 часот и 2 часот.

Оваа средба чини приближно 100 долари за секој учесник на 10+ години.


Вратете се на почетокот


Работи што треба да се прават во Мајами Море

Морето во Мајами нуди различни видови искуства, почнувајќи од средби со животни до ревии и фантастични експонати.

Средби со животни

Ако ги сакате делфините, пингвините, фоките итн., ќе уживате во средбите со животните во овој аквариум Маими.

Покрај делфинското искуство и средбата со гребенот на морето, другите средби со животни се -

Одисеја на делфинот

Одисеја на делфинот е 30-минутно искуство во длабока вода со енигматични делфини.

Добивате животно искуство со неверојатното грбно влечење - да, ќе пливате со делфините.

Исто така, ќе можете да ги ракувате делфините, да ги бакнувате и да ги нахраните.

Минималниот услов за висина за учество во Одисеја на делфинот е 52 инчи (4 стапки 4 инчи или 132 см).

Оваа средба со животни чини 220 долари за возрасен учесник и приближно 60 долари за деца (од 10 до 17 години).

Запечати пливање

Оваа уникатна интеракција од 15-20 минути ќе ви овозможи да пливате со вашиот специјален пријател Seal, како и да ги тренирате.

Мајами морски печат пливање
Слика: Expedia.com

За време на ова надреално искуство, ќе пливате со пристанишни фоки и во длабока и во плитка вода.

Запечати пливање во Miami Seaquarium чини приближно 180 долари за секои 10 години плус учесник.

Запознајте го пингвинот

Каде на друго место ќе добиете можност запознајте ги африканските пингвини?

Море во Мајами Запознајте го пингвинот
Слика: Dolphinworld.org

Можете да ги галите пингвините и да комуницирате со нив еден на еден во нивните поставки.

Бидејќи оваа средба со животни е многу барана, се препорачува да резервирате однапред.

За резервација на ова искуство чини 120 долари по возрасен.

Претставува во аквариумот на морето во Мајами

Во оваа атракција во Мајами има четири неверојатни емисии, а сите тие се бесплатни за гледање.

Топ Дек Делфин

Шоу на Top Deck Dolphin во Морето во Мајами
За време на ова прекрасно шоу на делфините, посетителите можат да ги видат нивните акробации дури и кога се храбри на „немирните води“ на крстарењето со рокенрол. Слика: Miamiseaquarium.com

Сведоци на горниот дел на палуба Bottlenose Dolphins како прават неверојатни превртувања и ролни.

Смелите акробации на овие енигматични суштества ќе бидат едно од најневеројатните искуства во вашиот живот.

Можете да ги гледате делфините на горниот дел на палуба од над или под водата во секое време во текот на денот.

Морски лав Златна купола

Шоуто ги прикажува комичните авантури на Солениот, морскиот лав и неговите гребени Ренџерс кои бараат гребен нуркач.

Тоа е забавно искуство за децата, но и за возрасните.

Флипер делфин шоу

Flipper, the Dolphin, глуми во сосема ново шоу со тематика на Карибите, кое ја прикажува околината на Flipper и како таа се промени во последниве години.

Кит убиец и делфин

Не постои друг Аквариум каде што ќе најдете Кит убиец кој настапува заедно со Пацифичките бели делфини.

Еднаш во животот е можност да се види Лолита, Китот убиец, со нејзините пријатели делфини во интерактивна изложба.

Изложби во Мајами Море

Од бројните експонати што треба да ги видите во Море во Мајами, еве ги нашите омилени -

Допрете Базени

Уживајте во новите возбудливи интерактивни базени на допир на Аквариумот.

Потопете ги рацете и допрете различни видови риби.

Карипски фламинго

Не можете да ги пропуштите 30-те прекрасни фламинго на реновираниот влез кога ќе влезете во оваа туристичка атракција.

Пингвин Остров

Островот Пингвин е одлична можност да се запознаете и поздравите со најимпресивните африкански пингвини.

Тоа е еден од најновите експонати во аквариумот.

Ќе дознаете повеќе за нивните борби во дивината преку големи, шарени едукативни прикази.

Станови на Тортуга

Истражете ги становите на Тортуга - изложба за подигање на свеста за морските желки каде што учите за загрозените видови во водите на Флорида.

Морето во Мајами има програма за спасување и рехабилитација, а морските желки во аквариумот се дел од проектот.

Тропски гребен

Изложбата на Tropical Reef прикажува презентација на гребен со гребени риби од секоја големина и боја во аквариум со солена вода од 750,000 галони.

Може да видите група нуркачи кои рачно ги хранат тропските риби, Сингреј и многу други видови риби.

Манати

Изложбата Manatee се фокусира на тоа како некој може да ги заштити и спаси овие нежни суштества.

Манатите во презентацијата се исто така дел од програмата за спасување и рехабилитација на Мајами Море.

Базен за хранење фоки и морски лав

Оваа изложба содржи фоки и морски лавови, кои можете да ги посетите и истражувате во текот на денот.

Одете на сесиите за хранење, кои се случуваат неколку пати во текот на денот.

Тропски крилја

Изложбата Tropical Wings е посветена на сите видови тропски птици, почнувајќи од Macaws до фламинго.

Чуварите на животните се секогаш подготвени да одговорат на сите љубопитни прашања што можеби ги имате за птиците.

Аквариуми за тропски риби

Аквариумите за тропски риби ви дозволуваат да бидете сведоци и да истражите неверојатна разновидност на тропски морски живот.

Не можете да ја пропуштите инвазивната риба Црвен лав или јастозите на Флорида, и многу други откако ќе влезете во оваа изложба.

Стингрејс

Интерактивната изложба Stingray ви овозможува да ги храните овие неверојатни суштества за време на дневните сесии за хранење.

Изложбата Stingray е внатре во изложбата Tropical Wings.


Вратете се на почетокот


Карта на морскиот аквариум во Мајами

Морето во Мајами е огромен, и има смисла да се биде свесен за локацијата на сите експонати.

Ако одите во посета со деца, од суштинско значење е да бидете свесни за распоредот на морскиот аквариум за да можете да планирате и да одвоите време на најпреферираните експонати.

Картата на морскиот аквариум во Мајами исто така може да ви помогне да најдете услуги за посетители како тоалети, ресторани, продавници за подароци итн.

Можете да ја обележите оваа страница или да направите отпечаток од картата за подоцнежна употреба.


Вратете се на почетокот


ресторани

Шетањето наоколу и истражувањето на аквариумот во Мајами може да ве остави да се чувствувате гладни.

Затоа има места погодни за семејството насекаде околу оваа туристичка атракција за јадење, пиење и релаксација.

1. Кафе Manatee Bay

Ова место за јадење е климатизирана кафетерија која служи брзи оброци за услуга, вклучувајќи хамбургери, пилешки прсти, облоги, салати итн.

Пијалоците што се служат овде вклучуваат голем избор на газирани пијалоци, кафиња, чаеви и пиво.

2. Холивудските хот-догови на Пинк

Овој џоинт за јадење е најновиот додаток на морскиот аквариум во Мајами и служи фантастични виршли.

Тоа е хит меѓу децата.

3. Dockside BBQ

Кога е отворен, служи одлични омилени скара, како сендвичи од свинско месо, пилешко, тавче грав, пченка на кочан итн.

Dockside BBQ е сезонски ресторан.

4. Пица од кит

Дали треба брзо да земете нешто за јадење пред да брзате на следното шоу?

Проверете го местото за пица, кое служи топли свежи и вулгарни пици за да ги задоволи сите вкусови.

Снек барот Dolphin Lobby служи ѓевреци, пуканки, сладолед, бонбони од памук, смути, сокови итн., и е совршен за брза пауза за ужина.

# Национален парк Евергладс
# Зоолошката градина во Мајами
# Остров од џунгла

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Мајами