Почетна » Мајами » Билети за Море во Мајами

Море во Мајами – билети, цени, тајмингот, што да очекувате, ЧПП

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(156)

Морето во Мајами е океанариум од 38 хектари лоциран на островот Вирџинија Ки во заливот Бискејн.

Основан во 1955 година, тој е еден од најстарите океанариуми во САД и привлекува над 500,000 посетители годишно.

Во океанариумот се наоѓа една од најголемите збирки на морски животни во светот, со над 10,000 примероци, вклучувајќи цицачи, риби, ајкули, морски желки, птици, влекачи и гриви.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да купите билети за морскиот аквариум во Мајами.

Врвни тури во Мајами Море

# Билети за Море во Мајами

Што да очекувате

Морето во Мајами е прекрасно место каде зачувувањето и образованието се здружуваат за да ви понудат незаборавно искуство.

Погледнете го аквариумот со солена вода кој има капацитет од 750,000 галони и е исполнет со различни гребени риби во различни големини и бои.

Дознајте за морскиот див свет и зачувувањето преку интерактивни емисии и едукативни презентации. Стекнете подлабоко благодарност за важноста да ги заштитиме нашите животински пријатели и нивните живеалишта.

Оваа фамилијарна авантура на брегот содржи поглед одблиску на ајкули низ стаклена бариера, можности за интеракција со алигатори, набљудување на гриви и многу повеќе.

Видете го „Salty the Sea Lion“ и неговите Reef Rangers како изведуваат претстава, гледајте ги акробатските делфини со шишен нос како скокаат и се тркалаат и видете ги делфините со белата страна од Пацификот како прават трикови заедно со Лолита, орката.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Билети за морскиот аквариум во Мајами се достапни за купување на атракција или онлајн однапред.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети, тие може да се распродадат за време на шпицот. Резервирањето преку Интернет, исто така, помага да се избегне разочарување и доцнење во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Оди на Страница за резервации за морето во Мајами, изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Покажете ги билетите за паметен телефон на портата на денот на вашата посета и влезете во аквариумот.


Вратете се на почетокот


Цените на билетите во Мајами Море

Влезниците за возрасни за аквариумот во Мајами чинат 53 УСД за сите посетители на возраст од 10 и повеќе години.

Децата на возраст меѓу три и девет години можат да ги добијат билетите по намалена цена од 43 УСД. 

Доенчињата до две години можат да влезат бесплатно.

Билети за Море во Мајами

Купете го овој билет и посетете го забавниот парк за морски животни од светска класа, Морето во Мајами, и уживајте во различни уникатни, интерактивни и едукативни искуства погодни за целото семејство.

Уживајте во пристапот со прескокнување на линијата и можноста за пристап до сите изложби и изложби без да чекате во долги редици.

Сведочете на фасцинантни спектакли за морски животни, како што се шоуто за делфини на врвот на палубата, шоуто за делфини на флипер и шоуто на морски лавови Златни куполи со овој билет.

Посетителите можат да присуствуваат и на дневни едукативни презентации кои даваат увид во фасцинантниот свет на морските суштества.

Дозволете им на децата да се забавуваат на островот Sharky's Playground и не пропуштајте ја можноста да ги видите пингвините.

Цена на билетот

Билет за возрасни (10+ години): САД $ 53
Детски билет (од 3 до 9 години): САД $ 43
Билет за доенчиња (до 2 години): слободен

Заштедете време и пари! Купете ја Miami Go City Pass и откријте над 25 врвни активности, атракции и тури во областа Мајами. Со оваа сеопфатна пропусница, можете да ги истражувате зоолошката градина во Мајами, морски аквариум, Big Bus Miami Hop-on Hop-Off и многу други!


Вратете се на почетокот


Како да се постигне

Морето во Мајами се наоѓа на островот Вирџинија Ки, во заливот Бискејн во близина на центарот на Мајами.

адреса: 4400, Rickenbacker Cswy, Мајами, FL 33149, САД. Најдете насоки

До морскиот аквариум во Мајами можете да стигнете и со јавен и со приватен превоз.

Со автобус

на Сиквариум во Мајами стоп е најблиску до атракцијата.

Земете автобус 26.

Со автомобил

Ако патувате со автомобил, вклучете Гугл мапи и започнете!

Посетителите можат да паркираат на атракцијата.


Вратете се на почетокот


Времиња

Морето во Мајами е отворено пет дена во неделата помеѓу среда и недела.

Атракцијата се отвора во 10 часот и се затвора во 5 часот.

Бројачот на билети се затвора во 4.30 часот.

Колку долго е потребно

За целосно искусување на сите изложби и експонати, најдобро е да одвоите минимум 4 часа.

Меѓутоа, ако сте во брзање, можете да ја завршите турнејата во Seaquarium за околу два и пол часа.


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета

Најдобро време за посета на морскиот аквариум во Мајами е веднаш штом ќе се отвори во 10 часот.

Раната посета ви помага да ги избегнете долгите редици кои започнуваат во средината на денот, особено ако одите во лето, за време на училишниот распуст или за време на викендите.

Со помалку луѓе, добивате доволно време сами да ги истражувате експонатите и да фотографирате без други во кадарот.

Животните во базените на допир се исто така најактивни во раниот дел од денот.


Вратете се на почетокот


Работи што треба да се прават во Мајами Море

Морето во Мајами нуди различни видови искуства, почнувајќи од средби со животни до ревии и фантастични експонати.

Средби со животни

Ако сакате делфини, пениси, фоки и слично, ќе уживате во средбите со животните во овој аквариум Маими.

Покрај делфинското искуство и средбата со гребенот на морето, другите средби со животни се -

Одисеја на делфинот

Одисеја на делфинот е 30-минутно искуство во длабока вода со енигматични делфини.

Добивате животно искуство со неверојатното грбно влечење - да, ќе пливате со делфините.

Исто така, ќе можете да ги ракувате делфините, да ги бакнувате и да ги нахраните.

Минималниот услов за висина за учество во Одисејата на делфините е 52 инчи (4 стапки 4 инчи или 132 см).

Оваа средба со животни чини 220 долари за возрасен учесник и приближно 60 долари за деца (од 10 до 17 години).

Запечати пливање

Оваа уникатна интеракција од 15-20 минути ќе ви овозможи да пливате со вашиот специјален пријател Seal, како и да ги тренирате.

Мајами морски печат пливање
Слика: Expedia.com

За време на ова надреално искуство, ќе пливате со пристанишни фоки и во длабока и во плитка вода.

Запечати пливање во Miami Seaquarium чини приближно 180 долари за секој 10-годишен учесник.

Запознајте го пингвинот

Каде на друго место ќе добиете можност запознајте ги африканските пингвини?

Море во Мајами Запознајте го пингвинот
Слика: Dolphinworld.org

Можете да ги галите пингвините и да комуницирате со нив еден на еден во нивните поставки.

Бидејќи оваа средба со животни е многу барана, се препорачува да резервирате однапред.

За резервација на ова искуство чини 120 долари по возрасен.

Претставува во аквариумот на морето во Мајами

Во оваа атракција во Мајами има четири неверојатни емисии, а сите тие се бесплатни за гледање.

Топ Дек Делфин

Шоу на Top Deck Dolphin во Морето во Мајами
За време на ова прекрасно шоу на делфините, посетителите можат да ги видат нивните акробации дури и кога се храбри на „немирните води“ на крстарењето со рокенрол. Слика: Miamiseaquarium.com

Сведоци на горниот дел на палуба Bottlenose Dolphins како прават неверојатни превртувања и ролни.

Смелите акробации на овие енигматични суштества ќе бидат едно од најневеројатните искуства во вашиот живот.

Можете да ги гледате делфините на горниот дел на палуба од над или под водата во секое време во текот на денот.

Морски лав Златна купола

Шоуто ги прикажува комичните авантури на Солениот, морскиот лав и неговите гребени Ренџерс кои бараат гребен нуркач.

Тоа е забавно искуство за децата, но и за возрасните.

Флипер делфин шоу

Flipper, the Dolphin, глуми во сосема ново шоу со тематика на Карибите, кое ја прикажува околината на Флипер и како тие се промениле во последниве години.

Кит убиец и делфин

Не постои друг Аквариум каде што ќе најдете Кит убиец кој настапува заедно со Пацифичките бели делфини.

Еднаш во животот е можност да се види Лолита, Китот убиец, со нејзините пријатели делфини во интерактивна изложба.

Изложби во Мајами Море

Од бројните експонати што треба да ги видите во Море во Мајами, еве ги нашите омилени -

Допрете Базени

Уживајте во новите возбудливи интерактивни базени на допир на Аквариумот.

Потопете ги рацете и допрете различни видови риби.

Карипски фламинго

Не можете да ги пропуштите 30-те прекрасни фламинго на реновираниот влез кога ќе влезете во оваа туристичка атракција.

Пингвин Остров

Островот Пингвин е одлична можност да се запознаете и поздравите со најимпресивните африкански пингвини.

Тоа е еден од најновите експонати во аквариумот.

Ќе дознаете повеќе за нивните борби во дивината преку големи, шарени едукативни прикази.

Станови на Тортуга

Истражете ги становите на Тортуга - изложба за подигање на свеста за морските желки каде што учите за загрозените видови во водите на Флорида.

Морето во Мајами има програма за спасување и рехабилитација, а морските желки во аквариумот се дел од проектот.

Тропски гребен

Изложбата на Тропски гребен прикажува презентација на гребен со гребени риби од секоја големина и боја во аквариум со солена вода од 750,000 галони.

Може да видите група нуркачи кои рачно ги хранат тропските риби, Сингреј и многу други видови риби.

Манати

Изложбата Manatee се фокусира на тоа како некој може да ги заштити и спаси овие нежни суштества.

Манатите во презентацијата се исто така дел од програмата за спасување и рехабилитација на Мајами Море.

Базен за хранење фоки и морски лав

Оваа изложба содржи фоки и морски лавови, кои можете да ги посетите и истражувате во текот на денот.

Одете на сесиите за хранење, кои се случуваат неколку пати во текот на денот.

Тропски крилја

Изложбата Tropical Wings е посветена на сите видови тропски птици, почнувајќи од Macaws до фламинго.

Чуварите на животните се секогаш подготвени да одговорат на сите љубопитни прашања што можеби ги имате за птиците.

Аквариуми за тропски риби

Аквариумите за тропски риби ви дозволуваат да бидете сведоци и да истражите неверојатна разновидност на тропски морски живот.

Не можете да ги пропуштите инвазивните црвени лавови риби, јастозите на Флорида и многу други откако ќе влезете во оваа изложба.

Стингрејс

Интерактивната изложба Stingray ви овозможува да ги храните овие неверојатни суштества за време на дневните сесии за хранење.

Изложбата Stingray е внатре во изложбата Tropical Wings.


Вратете се на почетокот


Карта на морскиот аквариум во Мајами

Морето во Мајами е огромен, и има смисла да се биде свесен за локацијата на сите експонати.

Ако одите во посета со деца, од суштинско значење е да бидете свесни за распоредот на морскиот аквариум за да можете да планирате и да одвоите време на најпреферираните експонати.

Картата на морскиот аквариум во Мајами исто така може да ви помогне да најдете услуги за посетители како тоалети, ресторани, продавници за подароци итн.

Можете да ја обележите оваа страница или да направите отпечаток од картата за подоцнежна употреба.


Вратете се на почетокот


ресторани

Шетањето наоколу и истражувањето на морскиот аквариум во Мајами може да ве остави да се чувствувате гладни.

Затоа има места погодни за семејството насекаде околу оваа туристичка атракција за јадење, пиење и релаксација.

Кафе Manatee Bay

Ова место за јадење е климатизирана кафетерија која служи оброци за брза услуга, вклучувајќи хамбургери, пилешки прсти, облоги, салати итн.

Пијалоците што се служат овде вклучуваат голем избор на газирани пијалоци, кафиња, чаеви и пиво.

Холивудските хот-догови на Пинк

Овој џоинт за јадење е најновиот додаток на морскиот аквариум во Мајами и служи фантастични виршли.

Тоа е хит меѓу децата.

Скара покрај пристаништето

Кога е отворен, служи одлични омилени скара, како сендвичи од свинско месо, пилешко, тавче грав, пченка на кочан итн.

Dockside BBQ е сезонски ресторан.

Пица од кит

Дали треба брзо да земете нешто за јадење пред да брзате на следното шоу?

Проверете го местото за пица, кое служи топли, свежи и вулгарни пици за да ги задоволи сите вкусови.

Снек барот Dolphin Lobby служи ѓевреци, пуканки, сладолед, бонбони од памук, смути, сокови итн., и е совршен за брза пауза за ужина.

Најчесто поставувани прашања за аквариумот во Мајами

Еве неколку прашања што посетителите обично ги поставуваат пред да го посетат морскиот аквариум во Мајами.

Какви животни можете да видите во морскиот аквариум во Мајами?

Посетителите можат да видат разновиден морски свет во морскиот аквариум во Мајами, вклучувајќи делфини, морски лавови, гриви, морски желки и разни видови риби.

Дали има некои специјални настани или емисии во Морето во Мајами?

Да, паркот нуди различни дневни емисии и специјални настани во текот на годината, вклучувајќи емисии на делфини и морски лавови, демонстрации за хранење и турнеи зад сцената.

Дали треба однапред да резервирам билети за морскиот аквариум во Мајами?

Да, најдобро е да купите билети однапред за да се обезбеди достапност и да имате искуство без проблеми.

Дали аквариумот во Мајами е соодветен за мали деца?

Да, аквариумот е атракција погодна за семејството која нуди различни активности и емисии наменети за деца од сите возрасти.

Дали има продавница за подароци во морскиот аквариум во Мајами?

Да, паркот има продавница за подароци каде што посетителите можат да купат сувенири и стока со водена тематика.

Дали е достапна инвалидската количка во Miami Seaquarium?

Да, аквариумот е целосно достапен за посетители со посебни потреби.

Можете ли да внесете храна во аквариумот во Мајами?

Не, храната и пијалоците однадвор не се дозволени во паркот. Сепак, морскиот аквариум во Мајами има неколку опции за јадење достапни на лице место.

Дали е достапен паркинг во морскиот аквариум во Мајами?

Да, паркинг на лице место е достапен на атракцијата.

Извори

# Miamiseaquarium.com
# Tripadvisor.com
# Wikipedia.org
# Holidify.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Маими

# Сиквариум во Мајами
# Зоолошката градина во Мајами
# Остров од џунгла
# Национален парк Евергладс
# Круз на милионер
# Музеј на графити
# Трилер Мајами
# Музеј на илузии
# Турнеја со патки во Мајами
# Парк за рекреација Сограс
# Градините на Фламинго
# Skyviews Мајами
# Суперсиниот Мајами
# Кралицата на џунглата
# Сафари за земја на лав
# Ѕидови на Винвуд

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Мајами

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар