Почетна » Дубаи » Билети за Motiongate Дубаи

Motiongate Dubai – билети, цени, Two Park Pass

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(171)

Motiongate Dubai е тематски парк инспириран од Холивуд лоциран во Дубаи Паркови и одморалишта, Дубаи.

Паркот има околу 40 тематски области и атракции кои ви ги донесоа три од најголемите и најуспешни филмски студија во Холивуд - DreamWorks Animation, Columbia Pictures и Lionsgate.

Motion Gate е најголемиот тематски парк во ОАЕ и единствената атракција посветена на холивудските филмови.

Од 27-те возбудливи возења што ги нуди тематскиот парк, најпопуларниот е најбрзиот тобоган на светот Now You See Me-Spinning и првиот во светот тобоганот Џон Вик.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да ги резервирате вашите билети за Motiongate Дубаи.

Motiongate Дубаи

Што да очекувате во Motiongate Dubai

Motion gate има пет зони, од кои три се посветени на студиските куќи - Dreamworks Animation, Columbia Pictures и Lionsgate. 

Останатите две се Smurfs Village и Studio Central.

Колумбија Слики зона

Во Columbia Pictures Zone, ќе доживеете земја преполна со акција со седум атракции, вклучувајќи семејно возење на вода, подметачи и интерактивни емисии каде талкаат духови, владеат зомби и ќофтиња паѓаат од небото.

Dreamworks зона

Во Dreamworks Animation Zone, посетителите истражуваат четири уникатни земји засновани на хит филмови како Кунг Фу Панда, Како да го тренирате вашиот змеј, Мадагаскар и Шрек.

Оваа зона има 12 фантастични атракции, вклучувајќи тобогани, возбудливи семејни возења, мултимедијални театарски претстави и интерактивни зони за играње.

Зона Лајонсгејт

Зоната Лајонсгејт нуди возбудливи атракции и високоенергетска забава во живо.

Ќе уживате во брзото темпо, акционо поттикнато СВЕТОТ НА ИГРИ НА ГЛАДОТ и во спектакуларниот танц што инспирира стравопочит, ЧЕКОР ГО ДУБАИ, СИТЕ ВО!

Село Штрумфови

Во волшебниот свет на селото на Штрумфовите, ќе видите куќи од бајките на врвот од печурки и пријателски сини Штрумфови насекаде. 

Селото на Штрумфовите нуди пет извонредни атракции, вклучувајќи интерактивни зони за играње, возбудливи семејни возења и шармантна театарска претстава за сите возрасни групи.

Студио Централ

Во Студио Централ, посетителите се транспортираат во Златното доба на Холивуд на реалните филмски сетови во Њујорк.

Ќе научите како се прават филмови, ќе уживате во театарско отворено шоу и ќе ги видите извршните канцеларии на работното филмско студио.


Вратете се на почетокот


Билети за Motiongate Дубаи

Овој билет за Motiongate Dubai ви овозможува неограничен пристап до сите возења и забава во паркот.

Исто така, добивате бесплатен паркинг во Дубаи Паркови и одморалишта.

Кога ќе ги резервирате овие билети за Skip The Line преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да поминете покрај линијата за билети на Motiongate, да го покажете билетот на вашиот мобилен на влезот и да влезете. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

За деца од две и помлади не е потребен билет.

Цена на билети

Билет за возрасни (3+ години): 335 AED


Вратете се на почетокот


Паркови и одморалишта во Дубаи: Два Парк Пас

Motiongate Dubai е дел од Дубаи Паркови и одморалишта, најголемата повеќетематска дестинација за одмор и забава на Блискиот Исток.

Другите тематски паркови внатре се - 

Леголенд Дубаи: Првиот тематски парк Леголенд во регионот

Воден парк Леголенд: Фантастична водена авантуристичка дестинација за деца на возраст од 2 до 12 години 

Боливудски паркови: Забавен парк за семејство, базиран на индиската филмска индустрија Боливуд.

Риверленд Дубаи, уникатно тематска шопинг и трпезарија во Дубаи Паркови и одморалишта го поврзува целиот комплекс.

Туристите и локалните жители кои сакаат да истражат повеќе од еден тематски парк се одлучуваат за преминот Two Park.

При купувањето на Two Park Pass, можете да изберете два од тематските паркови што сакате да ги посетите од четирите што ја сочинуваат дестинацијата за забава.

„Ту Парк“ ја вклучува целата дневна забава во живо, возења (неограничен пристап) и атракции во избраните паркови.

За деца од две и помлади не е потребен билет.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цена на билети

Билет за возрасни (3+ години): AED 420


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до MotionGate

Дубаи Паркови и одморалишта се наоѓа во Дубаи на патот Шеик Зајед, спроти Палма Џебел Али.

Тоа е околу 25 минути возење од Дубаи Марина. Најдете насоки

Монтионгејт тајмингот на Дубаи

Од недела до четврток, Motiongate Dubai се отвора во 11 часот и се затвора во 8 часот. 

Тематскиот парк е отворен од 11 до 9 часот за да се грижи за гужвата за викенд во петок и сабота.

Сите атракции се затвораат 30 минути пред да се затвори паркот. 

Извори
# Dubaiparksandresorts.com
# Wikipedia.org
# Visitdubai.com
# Thomascook.in

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи

Оваа статија е истражувана и напишана од