Почетна » Амстердам » Билети за A'dam Lookout

A'dam Lookout & Swing – билети, цена, попуст, комбинирани тури

4.7
(166)

A'Dam Lookout е палубата за набљудување што нуди неверојатен панорамски поглед на Амстердам.

Можете да забележите многу градски атракции од A'dam Lookout, како историскиот центар, пулсирачкото пристаниште, холандскиот Портер пејсаж итн.

Од оваа платформа за набљудување можете да ги забележите и познатите канали на списокот на УНЕСКО.

Покрај палубата за набљудување, има и лулашка што брза со адреналин (да, можете да се лулате од над зградата!) и нова изложба која ја прикажува културата и историјата на Амстердам.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да резервирате билети за A'dam Lookout.

Што да очекувате во A'dam Lookout

Погледнете го ова видео за да разберете за што е оваа возбудлива атракција во Амстердам -

A'dam Lookout нуди неверојатен, непречен поглед на Амстердам и неговата околина.

Набљудувачката палуба има двогледи и информативни панели за да го подобрите вашето гледање.

Скај Дек е платформа на отворено каде што посетителите можат да го почувствуваат отворениот воздух и да уживаат во глетката што го одзема здивот.

Нишалката „Over the Edge“ мора да се проба за поавантуристичките. Нишалката ве води преку работ на кулата, обезбедувајќи искуство со зголемување на адреналинот.

A'dam Lookout содржи интерактивни изложби и прикази за историјата, културата и архитектурата на Амстердам.

Кулата има и ресторан и бар каде што можете да се опуштите, да уживате во оброк или пијалок и да продолжите да се впивате во погледите. Тоа е добро место за опуштање по возбудата на лулашката.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети за A'dam Lookout

Билети за A'dam Lookout & Swing може да се купи онлајн или лично во атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничени билети поради нивната голема побарувачка, раното резервирање помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете го Страница за резервација на билети A'dam Lookout, изберете го претпочитаниот датум, временско место и број на билети и купете ги билетите веднаш.

По купувањето, билетите ќе ги добиете на вашата е-пошта. 

Отпечатоците на билетите не се потребни.

Можете да влезете во атракцијата со прикажување на е-билетот на вашиот паметен телефон.

Цените на билетите на A'dam Lookout

Билетите за A'dam Lookout се по цена од 15 евра за сите посетители на возраст од 13 години и повеќе. 

Младите посетители на возраст од 4 до 12 години добиваат попуст од 6 € и плаќаат само 9 € за влез. 

Деца под 4-годишна возраст влегуваат бесплатно.

A'Dam Lookout Swing не е дел од билетите на A'Dam Lookout Skydeck.

Мора да купите посебен билет за да се качите на Swing.

Сепак, имајте предвид дека „Over the Edge“ не е соодветна лулашка за деца помали од 1.30 метри (4.2 стапки).

Заштедете пари со неограничено бесплатно патување во Амстердам – со автобуси, трамваи, возови и траекти. Купете билет за патување во Амстердам


Вратете се на почетокот


Билети за A'dam Lookout

Постојат два начини да се доживее Adam Lookout – со Стандардни билети or Премиум билети.

Стандардни билети: Adam Lookout + Swing

Со билетот Standard A'dam Lookout, добивате пристап до SkyDeck и можете да одите на A'dam Lookout Swing.

При резервирање на билетите, мора да изберете време од 10.05 до 9.25 часот.

Овој избран временски отвор е времето на влез во SkyDeck, а вие влегувате на Swing 15 минути подоцна.

Цената на билетот

Билет за возрасни (13+ години): €15
Детски билет (од 4 до 12 години): €9
Билет за доенчиња (до 3 години): Слободен влез

Премиум билети: Adam Lookout + Swing + две пијалоци

Со билетите Premium A'dam Lookout, добивате три работи - Skip The Line пристап до Skydeck, време на Lookout Swing и две пијалоци.

Вашиот избор на пијалок е пиво, вино, сода, кафе или чај.

Заедно со овој Premium билет, добивате фотографија направена во A'dam Lookout и мал подарок.

Цена на билетите: €25

Комбинирани билети за A'dam lookout

Комбинираните тури на Adam Lookout се доста популарни кај туристите поради три причини:

а) Комбинираните билети помагаат да се заштедат до 20% над трошоците за билетите доколку се купени поединечно

б) Потребни се најмногу 90 минути за да ја завршите вашата обиколка на A'dam Lookout.

Ова остава многу време во рацете на туристите, па тие внимаваат на барем уште едно искуство.

в) Околу A'dam Lookout, има многу интересни туристички искуства како што е Heineken искуство, Zaanse Schans, Канал Круз, итн.

Туристите сакаат да ги здружуваат овие атракции со нивната посета на A'dam Lookout.

Проверете два од најпопуларните комбо билети за A'dam Lookout -

A'dam Lookout + Крстарење по канал + Heineken искуство

Овој билет ви овозможува пристап до A'dam Lookout.

Swing 'Over the Edge' не е вклучен во овој билет, но можете да ги купите билетите за Swing на местото на одржување за 5 евра по глава.

Откако ќе поминете 90 минути во A'dam Lookout, ќе го покажете билетот за паметен телефон и ќе отидете на крстарење по каналот до Heineken Experience.

Ова е билет за крстарење по каналот во еден правец.

По 45 минути крстарење, ќе стигнете Heineken искуство, каде што ќе научите што се внесува во половина литар пиво Хајнекен.

Разгледот на објектот на Хајнекен трае приближно два часа.

Добивате и два пијалаци бесплатно.

Цена на билетите: €23


Колку е висок A'Dam Lookout

Adam Lookout во Амстердам
Слика: Adamlookout.com

Седејќи гордо на врвот на кулата A'DAM, палубата на Lookout прикажува фантастичен панорамски поглед од 360° на Амстердам.

Атракцијата се наоѓа на горните 2 ката од 21-катната кула на бреговите на реката ИЈ лоцирана веднаш преку Централната станица.

A'Dam Lookout е висок 100 метри (328 стапки).


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до видиковецот Адам

LOOKOUT се наоѓа на врвот на A'DAM Tower Amsterdam, иконата зграда веднаш до Институтот за филм за очи и спроти Централната станица во Амстердам.

Адреса: Overhoeksplein 5, 1031 KS Амстердам, Холандија. Добијте насока.

Кула A'DAM Амстердам е масивна зграда веднаш до Институтот за филм за очи и спроти Централната станица.

Можете да стигнете до A'dam Lookout со јавен превоз или автомобил. 

By автобус

Автобусите 1, 4, 6, N86, N87, N89 и N91 застануваат на Централната станица во Амстердам.

Од станицата, следете ги знаците „IJ-Zijde“ (IJ-Side), од каде што поаѓа траектот кон северот на Амстердам.

Качете се на бесплатниот траект до Buiksloterweg, а до зградата ќе стигнете за две минути.

Од околуr

Ако патувате со автомобил, вклучете го вашиот Гугл мапи за да започнете. 

Откако ќе стигнете до кулата A'DAM, следете ги знаците за да ја најдете гаражата за паркирање на Lookout, која е достапна 24/7.

Паркирањето во A'DAM Lookout чини 1 евро на секои 20 минути. Нема готовина, се прифаќаат само Maestro и кредитни картички.

Со велосипед

Откако ќе го паркирате велосипедот на „IJ-Zijde“ (IJ-Side) на централната станица во Амстердам, скокнете до бесплатниот траект до Buiksloterweg.

Ќе стигнете до вашата дестинација за две минути.

За рамна такса, добијте бесплатен пристап до 44 музеи и атракции во Амстердам и бесплатно патување со јавен превоз. Купете картичка I Amsterdam


Вратете се на почетокот


Работно време на A'dam Lookout

A'DAM LookOut е отворен седум дена во неделата од 10 до 10 часот.

Билетарата се затвора во 9 часот, а потоа не можете да купите билети.

Последниот влез во A'dam Lookout е исто така во 9 часот.

Skydeck и Lookout Indoor се затвораат во 9 часот, но можете да продолжите да останете подолго во MADAM на пијачка.

Колку време трае A'dam Lookout

Целосното искуство на A'dam Lookout & Swing трае два до три часа. 

Ако ја посетувате само палубата за набљудување, уживате во панорамскиот поглед и ги истражувате внатрешните и надворешните области, потребни се 1 до 1.5 часа во A'dam Lookout.

Најдобро време за посета на A'dam Lookout

Најдобро време за посета на A'dam Lookout е кога ќе се отвори во 10 часот. 

Во утринските часови, гужвата е помала, така што добивате доволно време да поминете во Lookout. 

Ако претпочитате помалку преполно искуство, размислете за посета во работните денови и избегнувајте викенди и државни празници.


Вратете се на почетокот


Време на чекање во A'dam Lookout

Кога времето е убаво за време на викендите, може да има време на чекање од 10 до 15 минути во A'Dam Lookout.

Меѓутоа, ако резервирате билети преку Интернет, можете да ја прескокнете линијата на шалтерот за билети.

Краткото време на чекање не значи дека не е популарно. A'dam Lookout е високо оценет на Вчерашниот службениот времето.

Ако е напорен ден, можеби ќе треба да го почекате вашиот ред на Swing.

За време на шпицот, чекањето во редот за Swing може да трае до 30 минути.

Популарни билети и тури цена
Heineken искуство €23
Црвено светло област €37
Крајно искуство со летање €23
Ајсбар Амстердам €25
националниот музеј €24
Музеј на Ван Гог €22

Вратете се на почетокот


A'Dam Lookout Swing

Интересно е што небесната палуба доаѓа со највисокиот сет на нишалки во Европа.

Изграден е токму на работ на зградата висока 20 ката. Затоа е соодветно именуван – „Преку работ“.

Смели и трагачи по возбуда во посета на Амстердам може да се ниша 100 метри височина, напред-назад преку работ на кулата A'DAM. Сето тоа додека го гледате цел Амстердам под нив.

Можете да го доживеете воодушевувачкиот поглед на главниот град додека адреналинот ви тече низ вените.

Adam Lookout Swing
Over The Edge – Адам Lookout Swing. Слика: Adamlookout.com

Вратете се на почетокот


Најчесто поставувани прашања за A'dam Lookout

Еве неколку често поставувани прашања за A'dam Lookout & Swing.

Каква е политиката за откажување билети?

Можете да ги откажете билетите за A'dam Lookout до денот пред вашата посета.

Како функционираат временските слотови за нишање?

Кога ќе резервирате искуство со лулање во A'DAM LOOKOUT, ќе ви биде даден временски простор од 20 минути. Мора да изберете достапен временски простор за време на процесот на резервација. Во рок од 20 минути, ќе имате ред да замавнете, така што нема да морате да чекате повеќе од 15 минути за вашето возење.

За колку време треба да купам билет за свинг?

Ќе добиете билет за соодветниот временски слот ако купите билет за нишалка.

Како да добијам билети за A'dam Lookout?

Билетите може да се купат онлајн преку официјалната веб-страница на Куќата на Ана Франк. Поради големата побарувачка, се препорачува билетите да се резервираат однапред.

Дали нишалката над работ е вклучена во влезната такса?

Нишалката Over the Edge е посебна атракција, со дополнителен надомест за искусување на лулашката.

Дали е достапна инвалидска количка A'DAM Lookout?

A'DAM Lookout е достапен за сите, вклучувајќи ги и корисниците на инвалидска количка. Lookout има лифтови, а достапни се и рампи за да се олесни пристапот.

Извори

# Adamlookout.com
# Iamsterdam.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив

Популарни атракции во Амстердам

националниот музеј Музеј на Ван Гог
Куќата на Ана Франк Крстарење по каналот Амстердам
Градини Кеукенхоф Зоолошката градина ARTIS Амстердам
Heineken искуство A'dam Lookout
Музеј Стеделик Мадам Тисо
Body Worlds Амстердам Рембрант музеј-куќа
Леден бар Амстердам Стадионот Јохан Кројф Арена
Тајни на црвено светло Научен музеј НЕМО
Наопаку Амстердам зандана
Музејот Моко Кралската палата во Амстердам
Национален поморски музеј Куќата на Болс
Музеј на коноп Воодушевете го Амстердам
Чудесно искуство Холандско искуство
Холандски музеј на отпорот Музејот Страат
Fabrique des Lumieres Рипли е Верувале или не!
Микропија Амстердам Кабинетот за мачки
Музеј на филм за очи Музеј на дијаманти

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Амстердам

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар