Почетна » Амстердам » WONDR искуство

WONDR Experience – билети, цени, што да очекувате, изложби, ЧПП

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(192)

Дозволете му на детето во вас да излезе на првото креативно игралиште во Амстердам – WONDR Experience.

Овде, ќе бидете опкружени со меки, но привлечни бои за внатрешни работи, што не остава простор да создадете фантастично искуство.

Атракцијата ја нуди вистинската средина за кликнување или снимање на некои најкул фотографии или ролни на Инстаграм. 

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да купите билети за WONDR Experience во Амстердам.

WONDR искуство

Што да очекувате на WONDR Experience

Во WONDR Experience Amsterdam, разбудете ги вашите сетила со скокачки искуства што ги возбудуваат посетителите од сите возрасти.

Музејот има петнаесет живописни области каде што ќе видите различни инсталации.

Секоја соба има уникатна камера која ги фотографира гостите. 

Ако немате време да фотографирате додека се забавувате, сепак можете да ги добивате вашите слики преку е-пошта по посетата.

Експонати внатре во WONDR Experience

Не можете да го оставите WONDR без голема насмевка на вашето лице!

Еве неколку експонати кои можат да ви помогнат да се потсетите на деновите од детството. 

– Ролери соништа

Најновиот поп-ап настан во Амстердам, Roller Dreams, комбинира лизгање на ролери, музика и танцување во рајот на диско.

Пренесете се во културата на ролери од 80-тите и почувствувајте ја наелектризираната енергија и надреалната естетика кога ќе влезете во хипнотичкиот свет на сјајот и неонските светла. 

– Розова плажа

Pink Beach е WONDR скокачки летен бар каде што можете да уживате во вкусна кујна и пијалоци на надворешна тераса со розов песок и базен со јама за топки.

Тоа е идеален амбиент за забава со пријателите и истражување, каде што заборавате на надворешниот свет. 


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети за WONDR Experience

Билети за WONDR искуство може да се купи онлајн или лично во атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите. 

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети поради нивната голема побарувачка, раното резервирање помага да се избегнат разочарувања во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете го ВОНДР билет за искуство страницата за резервации, одберете го претпочитаниот датум, временско место и број на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете на вашата е-пошта. 

Отпечатоците на билетите не се потребни.

Можете да влезете во атракцијата со прикажување на е-билетот на вашиот паметен телефон.

Цена на билети за WONDR Experience

WONDR искуство билетите се по цена од 26 евра за возрасни на возраст од 19 години и повеќе. 

Посетителите до 18 години НЕ смеат во музејот. 

WONDR Искусете ги влезните билети

WONDR Искусете ги влезните билети
Слика: WondrExperience.com

Избегајте од зрелоста и повторно поврзете се со вашето внатрешно дете во WONDR, каде забавата и пуштањето се главни приоритети.

Со билет WONDR Experience, ќе уживате во тушеви со конфети, базен со бел слез, џиновски плишани мечиња и караоке. 

Исто така, добијте пристап до новото кафе Галакси, каде што можете да уживате во највкусните задоволства и најблескавите коктели.

Можете исто така да користите професионална камера за да снимате смешни слики и видеа.

Овој онлајн билет ви овозможува да користите шкафчиња за складирање лични предмети.

Цена на билет (19+ години): €25

Заштедете време и пари! Откријте го Амстердам со Амстердам Градска картичка. Посетете музеи и атракции од светска класа, добијте неограничен пристап до јавниот превоз во Амстердам и уживајте во бесплатното крстарење по каналот.

Како да дојдете до WONDR искуство

WONDR се наоѓа во Амстердам Норд, на помалку од 10 минути од централната станица.

Адреса: Meeuwenlaan 88, 1021 JK Amsterdam, Холандија. Најдете насоки

До атракцијата можете да стигнете преку јавен превоз или лично возило. 

Со автобус

Најблиската автобуска станица е Амстердам, Хавикслан

Ако се качите во автобусот 38, 315 или 319, можете да се симнете во Амстердам, Хамерстраатили Амстердам, Spreeuwenpark автобуски постојки. 

Можете исто така да застанете на Амстердам, Јохан против Хаселтвег, 450 метри (1476 стапки) од WONDR.

Нордерпарк Автобуската станица е на само 7 минути пешачење од атракцијата. 

Со метро

Земете метро линија 52 кон Норд/Север и излезете на станицата Нордерпарк

WONDR е на само 8 минути пешачење од метро станицата. 

Со автомобил

WONDR Experience е оддалечен скоро 9 км (6 милји) од главниот град Амстердам и може да се стигне со автомобил за 15 минути.

Ако патувате со автомобил, вклучете го вашиот Гугл мапи и започнете!

Има доволно паркинг гаражи околу атракцијата.


Вратете се на почетокот


Работно време на WONDR искуство

WONDR Искусете ги тајмингот
Слика: Facebook.com (WondExperience)

WONDR Experience е отворено седум дена во неделата.

Од понеделник до петок, WONDR Experience се отвора во 11 часот и се затвора во 6 часот.

Во сабота и недела, атракцијата останува отворена од 10 до 7 часот.

Колку време трае турнејата

Целосната обиколка на WONDR Experience трае околу еден до два часа за да уживате во различните инсталации и целосно да фотографирате.

Сепак, можете да го продолжите вашиот престој во Pop-up музејот онолку долго колку што сакате. 

Најдобро време за посета на WONDR Experience

WONDR Experience е најдобро да се посети кога се отвора во 11 часот или 5 часот кога има уште два часа до затворањето.

Како и другите туристички дестинации во Амстердам, музејот е најфреквентен напладне помеѓу 12 и 3 часот.

Ако претпочитате помалку преполно искуство, размислете за посета во работните денови и избегнувајте викенди и државни празници.

Најчесто поставувани прашања за WONDR Experience Amsterdam

Најчесто поставувани прашања за WONDR Experience Amsterdam
Слика: WondrExperience.com

Еве неколку често поставувани прашања од посетителите за WONDR искуството.

Дали се дозволени деца до 11 години во WONDR Experience?

WONDR е наменет само за возрасни над 19 години. Сепак, музејот пречекува гости до 11 години за време на KIDS TIME. Тоа е секоја среда од 12.30 до 5.30 часот и секоја сабота и недела од 10 до 12 часот.

Може ли да пристигнам во различно време од она што е наведено на мојот билет WONDR?

Да, можете да пристигнете во секое време. Домаќинот на вратата ќе ви помогне да го идентификувате следниот достапен временски простор. Ве молиме имајте на ум дека можеби ќе треба да почекате уште малку.

Дали е достапна инвалидска количка WONDR Experience?

WONDR Experience е достапно за сите посетители. Обезбедува објекти и услуги за лицата со посебни потреби, вклучувајќи пристап за инвалидска количка и пристапни тоалети. Всушност, во моментов, 13 од 15 соби имаат пристап до инвалидска количка. 

Дали е дозволено фотографирање и видео во внатрешноста на WONDR?

Фотографијата е дозволена за лична употреба, но правилата може да се разликуваат за професионална фотографија и видео. Фотографирањето со блиц можеби не е дозволено во одредени области.

Може ли да ја земам количката со мене на WONDR Experience?

Не се дозволени колички во Искуството. Ако доаѓате со количка, ќе мора да ја чувате во собата за персонал на влезот во Experience.

Како да добијам копија од моите фотографии?

Ќе ги добиете вашите дигитални копии од фотографии во рок од 2 часа откако ќе го напуштите WONDR Experience. Ако сè уште треба да ги добиете вашите фотографии, испратете е-пошта hi@wondrexperience.com.

извор
# Wondrexperience.com
# Klook.com
# Виатор.ком

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Амстердам

националниот музејМузеј на Ван Гог
Куќата на Ана ФранкКрстарење по каналот Амстердам
Градини КеукенхофЗоолошката градина ARTIS Амстердам
Heineken искуствоA'dam Lookout
Музеј СтеделикМадам Тисо
Body Worlds АмстердамРембрант музеј-куќа
Леден бар АмстердамСтадионот Јохан Кројф Арена
Тајни на црвено светлоНаучен музеј НЕМО
НаопакуАмстердам зандана
Музејот МокоКралската палата во Амстердам
Национален поморски музејКуќата на Болс
Музеј на конопВоодушевете го Амстердам
Чудесно искуствоХоландско искуство
Холандски музеј на отпоротМузејот Страат
Fabrique des LumieresРипли е Верувале или не!
Микропија АмстердамКабинетот за мачки
Музеј на филм за очиМузеј на дијаманти

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Амстердам

Оваа статија е истражувана и напишана од