Почетна » Амстердам » Билети за Heineken Experience


Heineken Experience – билети, цени, попусти, часови, прегледи

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(137)

Не треба да сакате пиво за да го сакате Heineken Experience во Амстердам.

Речиси 1.5 милиони туристи секоја година одат на турнеја со сопствена водич низ оригиналната пиварница Хајнекен, изградена во 1867 година.

За време на 90-минутната турнеја, ќе дознаете за приказната, брендот на Хајнекен и како се приготвува и флашира најквалитетното пиво во светот.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да резервирате билети за Heineken Experience.

Heineken искуство

Што е Heineken Experience

Heineken Experience е една од најпознатите и најпосетуваните знаменитости во Амстердам.

Тоа е самоводена турнеја на музејот која ве води на патувањето низ кое поминува секое шише Heineken.

За време на фасцинантното искуство, ја откривате историјата на компанијата со многу интерактивни сесии и видеа.

Ќе ги видите и четирите славни природни состојки кои се користат за правење на најдоброто пиво во светот.

Во музејот Хајнекен, ќе научите за процесот на подготовка и уметноста на дегустација.

За да ја завршите турнејата на најдобар можен начин, ќе уживате и во два Хајнекен.

Тури и билети Цена
Амстердам: билет за искуство на Хајнекен€23
Амстердам: Ексклузивен билет за ВИП турнеја на Heineken Experience€60
Амстердам: билет за крстарење по градскиот канал и Heineken Experience€46

Билети за Heineken Experience

Сите билети за Heineken Experience вклучуваат нараквица, со која можете да добиете две бесплатни пива! Овие бендови ви се делат во моментот кога ќе влезете во зградата.

Каде да резервирате билети

Билети за Heineken Experience може да се купи онлајн или лично во атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничени билети поради нивната голема побарувачка, раното резервирање помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете го Страница за резервирање билети на Heineken Experience, изберете го претпочитаниот датум, временско место и број на билети и купете ги билетите веднаш.

По купувањето, билетите ќе ги добиете на вашата е-пошта. 

Отпечатоците на билетите не се потребни.

Можете да влезете во атракцијата со прикажување на е-билетот на вашиот паметен телефон.

Цени на билетите за Heineken Experience

Билет за Heineken Experience чини 21 € за сите посетители на возраст од 18 години и постари. 

Деца од 17 години и помлади не смеат во атракцијата.

Кога ќе ги резервирате овие билети на местото на одржување, доплаќате 3 евра по лице. 

Попусти на билети

Најзначајниот попуст на билетите на музејот Хајнекен се нуди при купување преку Интернет. 

За посетител од 18 години и повеќе, влезниот билет на Heineken Experience чини 24 евра, но истиот билет, кога е резервиран онлајн, чини само 21 евро.

Така, онлајн билетите ви помагаат да заштедите пари и време (немате чекање во долги редици на шалтер).

Heineken Experience не нуди попусти за постари или студенти. 

Редовни билети за Heineken Experience

Овој билет за Heineken Experience вклучува влез во секој агол на музејот Heineken, две пива Heineken и бенд како сувенир.

Мора да ја покажете нараквицата за да ги добиете двете бесплатни пива, но можете да ја однесете дома. 

Од подготовка до флаширање до испорака, овој билет ви помага да научите како Хајнекен го произведува најдоброто можно пиво.

Цената на билетот

Билет за возрасни (18+ години): €23

Билет за ВИП турнеја Heineken Experience

Доколку не сте на буџетски одмор, ви ја препорачуваме ексклузивната ВИП турнеја на Heineken Experience.

На оваа двоиполчасовна турнеја со водич, ќе откриете што се крие зад вратите на поранешната пиварница Хајнекен.

Експерт на Heineken ве води низ објектот и уживате во ексклузивен пристап до еден од скриените барови.

За време на ВИП-турата со водич, пробувате и пет премиум пива и соодветни залаци.

На крајот од турата ќе го добиете вашиот персонализиран подарок на Хајнекен.

Цената на билетот

Билет за возрасни (18+ години): €60

Heineken Experience и крстарење по канал

Крстарење по каналот на Хајнекен
Слика: Getyourguide.com

Крстарење по канал низ градот е фантастичен начин да се запознаете со Амстердам.

Овој комбиниран билет е огромен хит меѓу туристите во градот бидејќи помага да заштедите пари и нуди прескокнување на линијата во Heineken Experience.

Можете да одлучите кое искуство го сакате, крстарење по канал или искуство на Хајнекен.

Можете исто така да изберете да добиете кутија за ужина за време на едночасовното крстарење. 

Цена на билетот

Билет за возрасни (18+ години): €46

Ако сакате маршрутата да ви го исполни целиот ден, проверете ја оваа турнеја што започнува од Heineken Experience и оди до Volendam, Edam и Zaanse Schans. 

Дали вреди Heineken Experience?

Искуството на Хајнекен вреди
Слика: Amsterdam.net

Турата го опфаќа патувањето на сега глобалната компанија, кое датира од нејзиниот почеток во 19 век како мал семеен бизнис.

Посетителите учат за техниките на подготовка од 19 век до најновата технологија на денешницата.

Можете да ги мирисате и вкусите четирите славни состојки што ги користи компанијата.

За време на патувањето, вие исто така го вкусувате „кантарионот“ пред пиво.

Се нурнуваш во најдоброто пиво на светот за да завршиш сè со пивска нота.

За време на патувањето дознавате за процесот на подготовка на најдоброто пиво во светот.

4-Д искуството „Brew U“ ве води од пиварите до шишињата.

Однапред, Heineken Experience е скапа активност.

Сепак, туристите кои биле на оваа турнеја им се допадна.

Толку многу што атракцијата победува Tripadvisor's Награди на патничкиот избор.

Накратко, The Heineken Experience вреди за цената.

Како да дојдете до Heineken Experience

Heineken Experience е сместен во стара пиварница на Хајнекен во центарот на Амстердам.

адреса: Stadhouderskade 78, 1072 AE Амстердам, Холандија. Добијте насока

Можете да стигнете до Heineken Experience и преку јавен и приватен превоз.

Со трамвај

Може да стигнете до Heineken Experience со одење на трамвајската линија 7, 10 или 25 до Weteringcircuit трамвај постојка, 300 метри (1000 стапки) од атракцијата. 

Другата опција е да се земе линијата 16 или 24 до Стадхудерскаде стоп, 500 метри (една третина од милја) од Heineken Experience.

Ако резервирате а Хајнекен искуство и обиколка на каналот, чамецот ќе ве спушти спроти или во близина на Пивара.

Со кола

Ако возите, можете да вклучите Гугл мапи на вашиот паметен телефон и започнете.

Возење до Heineken Experience

За да стигнете до Heineken Experience, одете на излезот S110 од амстердамскиот прстен A10. 

Следете ги таблите наречени „Centrum“ и „Stadhouderskade“.

Најблискиот паркинг е APCOA Паркинг Heinekenplein, 200 метри од Heineken Experience.

Има неколку јавни паркинг гаражи се наоѓа во близина што можете да го користите.

Работно време на Heineken Experience

Од недела до четврток, Heineken Experience се отвора во 10.30 часот и се затвора во 7.30 часот, а во петок и сабота се отвора во 10.30 и затвора во 9 часот.

Heineken Experience е отворен во текот на целата година, вклучително и националните празници.

Последниот влез е секогаш два часа пред затворањето.

За рамна такса, добијте бесплатен пристап до 44 музеи и атракции во Амстердам и бесплатно патување со јавен превоз. Купете картичка I Amsterdam

Колку време трае Heineken Experience

Повеќето посетители поминуваат два до три часа за учење и истражување за време на самоводената турнеја на Heineken Experience.

Само влезот е темпиран, но откако ќе влезете внатре, нема временско ограничување колку долго можете да останете.

Времетраењето на вашето Heineken Experience ќе зависи од два фактори – времето што го поминувате чекајќи надвор за да ги купите билетите и времето што го поминувате внатре истражувајќи го Музејот.

Туристите кои ќе слетаат во овој музеј на пиво без билети, на крајот стојат во долги редици на шалтерот за билети.

Овие времиња на чекање се неверојатно долги за време на летните месеци. 

Редица на Heineken Experience
Овие времиња на чекање се особено долги за време на летните месеци. Слика: Skiptheline.билети

Топло ви препорачуваме купете билети за Heineken Experience онлајн и заштедете си драгоцено време и енергија.

Најдобро време за посета на Heineken Experience

Најдобро време за посета на Heineken Experience е кога ќе се отвори во 10 часот. 

Друго најдобро време за посета на Heineken Experience е после 5 часот кога толпата почнува да се намалува.

Ако претпочитате помалку преполно искуство, размислете за посета во работните денови и избегнувајте викенди и државни празници.

Посета со деца

На децата им е дозволено да учествуваат во Heineken Experience се додека возрасно ги придружува. 

Атракцијата не служи алкохолни пијалоци за деца под 18 години. 

Наместо тоа, тие ќе добијат две бесплатни чаши безалкохолен пијалок или вода. 

Ако планирате да ја носите количката, можеби ќе треба да ја оставите во гардеробата (бесплатно). Не се дозволени колички на турнеја. 

Аудио водич на Heineken Experience

Heineken Experience е турнеја по англиски јазик. 

Сепак, посетителите можат да го подобрат своето искуство на друг јазик користејќи ја апликацијата Heineken Experience (Андроид, iOS).

Апликацијата, аудио и видео водич, им обезбедува на посетителите дополнителни информации за турнејата на англиски, холандски, германски, француски, италијански, шпански, португалски, кинески и руски. 

Ако не сакате да ја преземете апликацијата на вашиот мобилен телефон, можете да го изнајмите уредот од бирото за аудио водич на атракција. 

Осврти на Tripadvisor

Сместен во стара пиварница, Heineken Experience денес е несомнено едно од најпосетуваните места во Амстердам.

Heineken Experience ги освои срцата на многу посетители на Амстердам со својата историја и забава.

Совршено за љубител на пиво

Не можете да одите во Амстердам без да ја видите пиварницата. Турата вклучува два пијалаци, и е идеална за љубител на пиво! Фасцинантното нешто во врска со тоа е тоа што е во центарот на градот. – Janeејн

Многу да видите, вкусите, мирисате и пробате

Тоа е интересна, интерактивна, само-водена турнеја со многу да се види, вкуси, мириса и проба. Надоместокот вклучуваше два пинта на крајот на турнејата плус половина пинта во средината, каде што ќе научите целосно да уживате во Heineken. И, исто така, бесплатно возење со брод по каналот до нивната централно лоцирана брендирана продавница. Водичот овде беше урнебесен, а тие понудија можност да се купи Heineken за време на возењето. Одлична вредност за парите и прекрасна посета ако сакате пиво или историја! – Дени Бејкон

Најчесто поставувани прашања за искуството на Хајнекен

Еве неколку често поставувани прашања за искуството на Хајнекен.

Што ќе се случи ако го пропуштам мојот слот на Heineken Experience?

Сè уште можете да го внесете искуството ако пристигнете по вашиот временски период, но можеби ќе треба да почекате пред да влезете во музејот.

Може ли да ги префрлам моите билети за Heineken Experience на некој друг?

Да, билетите не се персонализирани, па можете да ги споделите со некој друг.

Која е политиката за откажување и рефундирање?

За да добиете целосна рефундација, мора да го откажете билетот ден пред да започне искуството.

Дали Heineken Experience нуди некакви студентски попусти?

За жал, Heineken Experience не обезбедува никакви посебни попусти за студентите.

Колку долго можам да останам во Heineken Experience?

Со билет можете да поминете онолку време колку што сакате внатре во атракцијата.

Дали се дозволени домашни миленици во Heineken Experience?

За жал, миленичињата не се дозволени во Heineken Experience, освен службените кучиња.

Дали е дозволено фотографирање внатре во Heineken Experience?

Дозволено е да фотографирате и филмови. Дозволено е фотографирање за лична употреба во музејските области.

Извори

# Heinekeexperience.com
# Tickets-amsterdam.com
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Амстердам

националниот музејМузеј на Ван Гог
Куќата на Ана ФранкКрстарење по каналот Амстердам
Градини КеукенхофЗоолошката градина ARTIS Амстердам
Heineken искуствоA'dam Lookout
Музеј СтеделикМадам Тисо
Body Worlds АмстердамРембрант музеј-куќа
Леден бар АмстердамСтадионот Јохан Кројф Арена
Тајни на црвено светлоНаучен музеј НЕМО
НаопакуАмстердам зандана
Музејот МокоКралската палата во Амстердам
Национален поморски музејКуќата на Болс
Музеј на конопВоодушевете го Амстердам
Чудесно искуствоХоландско искуство
Холандски музеј на отпоротМузејот Страат
Fabrique des LumieresРипли е Верувале или не!
Микропија АмстердамКабинетот за мачки
Музеј на филм за очиМузеј на дијаманти

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Амстердам

Оваа статија е истражувана и напишана од

1 мисла на „Heineken Experience – билети, цени, попусти, часови, прегледи“

Коментарите се затворени.