Почетна » Амстердам » Наопаку

Наопаку – билети, моменти во музејот, работно време

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(190)

Посетете го најголемиот европски музеј на Инстаграм за да го задржите вашето присуство на социјалните мрежи! 

Направете селфи во најлудите поставки и пуштете ја вашата имагинација во музејот „Превртено надолу“ во Амстердам.

Музејот Инста е сосема нов фантастичен свет каде што луѓето од сите возрасти можат да најдат инспирација откако ќе ја напуштат својата сегашна реалност.

Музејот се стреми да ги просветли и забавува посетителите за типичната современа холандска култура.

Оваа статија објаснува сè што мора да знаете пред да купите билети за The Upside Down во Амстердам. 

Наопаку

Што да очекувате во The Upside Down Amsterdam

Штом сте во Превртено, нема да бидете свесни за времето или просторот бидејќи нема да знаете дали сте над или под површината.

За време на вашата турнеја, можете да гледате дигитални проекции во природна големина и движење и да го искусите животот под морето во Infinity Room. 

Можете исто така да посетите области како Клубот, што ќе го подигне вашето искуство со диско на следното ниво.

Добијте шанса да учествувате во производството на содржини во овој музеј од 25 соби од 1,500 квадратни метри со приклучување на објектите. 

Ќе бидете придружувани од персонал кој нуди оптимални позиции за фотографирање одлични фотографии.

Можете да ги земете вашите фотоапарати или да ги користите дадените за да ги снимите најлудите, најсмешните слики и да ги објавите на социјалните мрежи. 

Не грижете се. Ќе имате доволно фотографии за да ја ажурирате вашата сметка на Инстаграм неколку недели на овој начин.

Билети и патувањацена
Влезните билети наопаку€26
Влезници „The Upside Down + Our House“ во Амстердам€44
Наопаку + Музејот Моко Амстердам€46

Можете да ги преземете сите ваши фотографии бесплатно од Официјална веб-страница со внесување на бројот на билетот по вашата посета.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети 

Билети за The Upside Down може да се купи онлајн или лично во атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите. 

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети поради нивната голема побарувачка, раното резервирање помага да се избегнат разочарувања во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете Билет за Музеј наопаку страницата за резервации, одберете го претпочитаниот датум, временско место и број на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете на вашата е-пошта. 

Отпечатоците на билетите не се потребни.

Можете да влезете во атракцијата со прикажување на е-билетот на вашиот паметен телефон.

Цена на билетите за The Upside Down

Наопаку билетите чинат 26 евра за посетители над 12 години.

Децата на возраст од 3 до 12 години добиваат попуст од 8 € и плаќаат само 18 € за влез. 

Децата под 3 години можат да влезат во музејот бесплатно.

Децата под 12 години мора да бидат придружувани од возрасен.

Влезните билети наопаку

Влезните билети наопаку
Слика: The-Upsidedown.com

Вртете се во светот наопаку каде што ќе ја гледате Холандија поинаку со билетите наопаку. 

Овој билет ќе ви помогне да ја креирате најневеројатната содржина на социјалните мрежи наопаку со 25 извонредни алтернативи.

Играјте со огледала, јами со топки, оптички илузии, агли на камерата и превртена соба!

Можете да пристапите до шкафчињата во кои можете да ги чувате сите ваши работи. 

Цената на билетот

Билет за возрасни (12+ години): €26
Детски билет (од 3 до 12 години): €18
Билет за доенчиња (0 до 2): слободен

Комбинирани билети

Можете удобно да истражите две атракции во ист ден со комбинирани билети.

Овие билети ја подобруваат вашата турнеја и искуство и вреди да се купат!

Можете да купите билети за The Upside Down во комбинација со Our House Museum или Moco Museum на големи попусти. 

Влезници „The Upside Down + Our House“ во Амстердам

Влезници „The Upside Down + Our House“ во Амстердам
Слика: Нашата куќа.com

Што ако некој праша: „Дали го посетивте првиот модерен музеј на електронска музичка култура во светот?  

Нема што да се грижите! Ти можеш! 

Музејот „Превртено“ и „Нашата куќа“ се оддалечени речиси 9 км и може да се стигне за 5.6 минути со автомобил. 

Затоа, резервирајте комбо билет за The Upside Down и Our House Museum и подобрете го вашето искуство!

Добијте до 10% попуст при купување комбо билети онлајн. 

Во музејот „Нашата куќа“ можете да дознаете за минатото, сегашноста и иднината на еден од најпопуларните музички жанрови досега. 

Можете исто така да креирате своја музика и да научите како да мешате песни во музејот за електронска денс музика.

Цена на билет: €44

Наопаку + Музејот Моко Амстердам 

Наопаку + Музејот Моко Амстердам
Слика: MocoMuseum.com

Откако ќе го свртете светот наопаку во Музејот наопаку, зошто да не ги видите оригиналните уметнички дела на Бенкси и другите современи и постмодерни скапоцени камења?

Музејот Моко е на само 3 км (2 милји) од Музејот наопаку и може да се стигне за 9 минути со автомобил. 

Добијте комбо билет за The Upside Down и Moco Museum Amsterdam и уживајте во попуст до 8%.

Билетот ви овозможува да поминете онолку време колку што сакате во најнеобичниот и најубавиот музеј на модерната уметност во Амстердам.

Можете да видите над 50 оригинални Banksys до делата на други телесни предводници во светот на уметноста како Кусама, Рој Лихтенштајн, Дали и повеќе! 

Цена на билет: €46

Заштедете време и пари! Откријте го Амстердам со Амстердам Градска картичка. Посетете музеи и атракции од светска класа, добијте неограничен пристап до јавниот превоз во Амстердам и уживајте во бесплатното крстарење по каналот.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Музејот наопаку

Наопаку Амстердам е само неколку минути од Beatrixpark во Амстердам Југ.

адреса: Europaboulevard 5, 1079 PC Амстердам, Холандија. Најдете насоки.

Можете да стигнете до музејот со метро, ​​трамвај, воз, автобус или автомобил. 

Со метро

Можете да ги преземете зелените (метро: 50) и портокаловите (метро: 51) линии и да се симнете на РАИ метро станица, 8-минути пешачење од музејот.

Можете да ја земете сината линија (метро: 52) и да се симнете на Европаплеин метро станица, на растојание од 3 минути.

Со трамвај

М4 трамвај запира на Амстердам, Европаплеин, Станица Раи, и Амстердам, Динтелстраат транзитни постојки. 

Овие транзитни постојки се на оддалеченост од 2 до 4 минути одење.

Со воз

Можете исто така да отидете на атракцијата со воз меѓуградски или спринтер што застанува на Амстердам РАИ железничка станица. 

Со автобус

Ако се качите во автобусите 62 или N84, можете да се симнете во Амстердам, Европаплеин транзитна станица. 

Можете исто така да застанете на Амстердам, Д. Скарлатилан, 8 минути возење од атракцијата. 

Автобусот 321 застанува на Амстердам, станица RAI автобуска станица, 7 минути пешачење од Музејот.

Со автомобил

До атракцијата можете да стигнете и со изнајмување такси или со користење на вашиот автомобил доколку претпочитате приватен превоз. 

Ако возите, можете да вклучите Гугл мапи на вашиот паметен телефон и започнете.

Има неколку јавни паркинг гаражи се наоѓа во близина што посетителите можат да ги користат.

Тајмингот наопаку

Музејот „Превртено“ се отвора во 10 часот и се затвора во 7 часот од недела до четврток.

Музејот се отвора во 10 часот и се затвора до 8 часот во петок и сабота.

Колку време трае турнејата

Целосната обиколка на Музејот наопаку во Амстердам трае околу еден до два часа. 

Нема потреба од брзање. Одвојте време и уживајте во посетата на музејот.

Најдобро време за посета на The Upside Down

Најдобро време да го посетите The Upside Down Amsterdam е веднаш штом ќе се отвори во 10 часот.

Ако не успеете да успеете рано наутро, посетете ја по 3 часот за да избегнете гужви.

Помалку гужви ќе ви овозможат да посветите повеќе време на истражување на најважните моменти.

Ако претпочитате помалку преполно искуство, размислете за посета во работните денови и избегнувајте викенди и државни празници.


Вратете се на почетокот


Најдобри моменти од The ​​Upside Down

Еве неколку главни моменти на Музејот наопаку.

Кралска соба

Кралска соба
Слика: The-Upsidedown.com

Можете да најдете некои современи холандски херои во Кралската соба на Музејот наопаку. 

Обидете се да се „дружите“ со нив додека сте таму!

Базенот

Базенот
Слика: The-Upsidedown.com

Базенот има 3 километри LED светла и 81 проѕирни топки, кои ви овозможуваат да го осветлите базенот во која било боја што ја сакате. 

Извикајте ја омилената боја во микрофонот; магијата ќе се погрижи за останатото.

Холандски дизајн соба

Холандски дизајн соба
Слика: The-Upsidedown.com

Посетете ја просторијата на Dutch Design за да го искусите минималистичкиот начин на живот на Холанѓаните. 

Пинк приватен авион

Пинк приватен авион
Слика: The-Upsidedown.com

Холандија е исто така добро позната по тоа што е пионерска земја во авијацијата. 

Дури и ако летањето порасна во популарност, патувањето во приватен авион останува најпремиум опцијата.

Многу познати личности и супербогати имаат приватен авион. 

За ограничено време, можете да го живеете раскошниот начин на живот на богатите и славните на Пинк приватен авион.

Мондријанска соба 

Мондријанска соба
Слика: The-Upsidedown.com

Во собата Мондријан, потопете се во парче модерна уметност и боја надвор од линиите.

Најчесто поставувани прашања за наопаку

Еве список на прашања кои најчесто ги поставуваат посетителите пред да го посетат музејот „Превртено“.

Како можам да ги презакажам/откажам билетите за The Upside Down?

Презакажување или откажување не е можно на овој билет. 

Може ли да ги дадам моите билети наопаку на некој друг?

Билетите наопаку се лични и не можат да се префрлат на друго лице. 

Дали е дозволена количка за бебиња во музејот „Превртено“?

Да, дозволена е количка за бебиња. 

Дали се дозволени домашни миленици во музејот The Upside Down?

За жал, домашните миленици не се дозволени. 

Може ли да го чувам багажот во Музејот наопаку?

Музејот наопаку нуди бесплатни шкафчиња за складирање на работи на посетителите. 

Дали е достапна инвалидската количка наопаку?

Музејот „Превртено“ е достапен за сите посетители, вклучувајќи ги и оние со попреченост. Палатата има лифт за инвалидски колички и тоалет за инвалидски колички, а инвалидски колички се достапни на лице место.

Дали е дозволено фотографирање во The Upside Down?

Дозволено е да фотографирате и филмови. Фотографирањето за лична употреба е дозволено во областите на палатата, но користењето блиц, стативи или стапчиња за селфи често е забрането.

извор
# Tiqets.com
# Thrillophilia.com
# Tripadvisor.in

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Амстердам

националниот музејМузеј на Ван Гог
Куќата на Ана ФранкКрстарење по каналот Амстердам
Градини КеукенхофЗоолошката градина ARTIS Амстердам
Heineken искуствоA'dam Lookout
Музеј СтеделикМадам Тисо
Body Worlds АмстердамРембрант музеј-куќа
Леден бар АмстердамСтадионот Јохан Кројф Арена
Тајни на црвено светлоНаучен музеј НЕМО
НаопакуАмстердам зандана
Музејот МокоКралската палата во Амстердам
Национален поморски музејКуќата на Болс
Музеј на конопВоодушевете го Амстердам
Чудесно искуствоХоландско искуство
Холандски музеј на отпоротМузејот Страат
Fabrique des LumieresРипли е Верувале или не!
Микропија АмстердамКабинетот за мачки
Музеј на филм за очиМузеј на дијаманти

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Амстердам

Оваа статија е истражувана и напишана од