Почетна » Амстердам » Куќата на Болс

House of Bols – билети, цени, коктели, Genever

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(188)

Куќата на Болс во Амстердам е едношалтерска дестинација за да ја задоволите вашата жед за освежувачки и енергични коктели.

Овде, гостите учат за коктели и холандскиот дестилиран алкохол Genever.

Куќата на Болс ја прикажува историјата и процесот на производство на Лукас Болс, најстариот бренд за дестилирани жестоки пијалаци во светот.

Ви овозможува да пробате различни коктели и да ги практикувате вашите техники на бармен. 

Секој кој е заинтересиран за светот на жестоките пијалаци и коктели ќе го смета за пријатно и едукативно искуство.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да резервирате билети за Куќата на Болс.

Куќата на Болс Амстердам

Што да очекувате во House of Bols

Преку House of Bols, Cocktail & Genever Experience во Амстердам, потопете се во фасцинантното минато и вкусните вкусови на Genever, националниот дух на Холандија. 

Ќе ве пречека топлиот и гостољубив амбиент во просторијата за дегустација веднаш штом ќе влезете во Куќата на Болс.   

Можете да ја почувствувате традицијата и историјата зад овој добро познат пијалок со гледање изложби на стари шишиња, стари реклами и традиционални алатки за дестилација. 

Болс, генер и други врвни жестоки пијалаци се достапни за примерок, мирис и мешање на вашите измислици.

House of Bols нуди интерактивна турнеја што ве води низ вкусови, ароми и слики, со застанувања во Домот на вкусот, Светот на коктели и собата Bols Genever. 

Билети и патувањацена
Билети за Куќата на Болс€26
House of Bols: коктел и Genever + Heineken искуство€46

Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Билети за Куќата на Болс може да се купи онлајн или лично во атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети поради нивната голема побарувачка, раното резервирање помага да се избегнат разочарувања во последен момент.

Како функционираат онлајн билетите

Посетете го Страница за резервација на билети во куќата на Болс, изберете го претпочитаниот датум, временско место и број на билети и купете ги билетите веднаш.

По купувањето, билетите ќе ги добиете на вашата е-пошта.

Отпечатоците на билетите не се потребни.

Можете да влезете во атракцијата со прикажување на е-билетот на вашиот паметен телефон.

Цените на билетите на Куќата на Болс  

на Билет за Куќата на Болс чини 18 евра за сите посетители на возраст над 18 години. 

Турата не дозволува гости под 18 години, бидејќи е вклучен и алкохол.

Билети за Куќата на Болс

Билети за Куќата на Болс
Слика: Bols.com

Куќата на Болс во Амстердам е местото каде што можете да дознаете за историјата на Лукас Болс, најстариот светски бренд за дестилирани жестоки пијалаци и да пробате различни коктели и ликери. 

За време на вашата посета, ќе одите на забавна и интерактивна турнеја за да ги истражите вкусовите, аромите и процесот на производство на 38-те различни ликери Болс. 

Исто така, ќе можете да го посетите Светот на коктели и мистериозната соба Bols Genever, каде што можете да дознаете повеќе за овој повторно откриен коктел алкохол од Холандија. 

На крајот од турнејата, можете да уживате во коктел Bols Genever подготвен од шанкерите во барот Mirror или дури да се обидете да го подготвите вашиот пијалок. 

Со овој билет добивате 1 БЕСПЛАТЕН ПИЈЕК во Mirror Bar.

Цена на билет (18+ години): €18

House of Bols: коктел и Genever + Heineken искуство

Коктел и Genever + искуство на Heineken
Слика: HeinekenExperience.com

House of Bols и Heineken Experience се две познати пиварници во Амстердам, оддалечени речиси 2 km (приближно 1 милја) една од друга и може да се стигне за 6 минути со автомобил.

Може да размислите да ги посетите двете пивари една по друга и да го искористите максимумот од вашиот ден.

Ако сте хопхед, резервирајте го овој комбиниран билет сега и веднаш добијте попуст од 5%. 

Heineken Experience ви овозможува да дознаете за историјата на Heineken и како тој ги освои срцата на милиони луѓе ширум светот. 

Овој комбиниран билет нуди два безалкохолни пијалоци или пива во Heineken Experience и еден пијалок во House of Bols.

Цена на билет: €35 

Заштедете време и пари! Откријте го Амстердам со Амстердам Градска картичка. Посетете музеи и атракции од светска класа, добијте неограничен пристап до јавниот превоз во Амстердам и уживајте во бесплатното крстарење по каналот.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Куќата на Болс

Како да стигнете до Куќата на Болс
Слика: Bols.com

Куќата на Болс се наоѓа во музејскиот кварт во Амстердам, спроти музејот Ван Гог и веднаш до музејот Ријкс.  

адреса: Paulus Potterstraat 12, 1071 CZ Амстердам, Холандија. Најдете насоки

Можете да стигнете до Куќата на Болс со јавен превоз или автомобил!

Со трамвај

Земете трамвај 3 и слезете во Амстердам, Ван Баерлестраат

Од таму, тоа е 2-минути пешачење до Куќата на Bols во Амстердам.  

Можете исто така да земете 2, 5 или 12 и да се симнете Амстердам, Музејот, кој е на само 1 минута пешачење.

Со автобус

Земете го автобусот N88 и спуштете се во Амстердам, Музејот, што е едвај 1-минута одење.

Со автомобил

Ако патувате со автомобил, вклучете Гугл мапи за насоки.

Во близина на музејот се достапни повеќе паркинзи, а вие можете Кликни тука да го пронајдете оној кој најмногу одговара на вашите потреби.

Работно време на Куќата на Болс

Куќата на Болс, Амстердам, е отворена секој ден!

Од недела до четврток, барот е отворен од 1 до 6.30 часот, а во петок и сабота е отворен од 1 до 9 часот. 

Барот се затвора еден час по последниот прием. 

Колку време трае турнејата

Турнејата и дегустацијата на куќата на Бол трае околу еден час.

Сепак, можете да земете колку што сакате и да уживате во пијалоците во Mirror Bar, да вкусите преку 50 алкохоли и да истражувате во искуството. 

Можете дури и да создадете свој коктел и да додадете вртење на вашите омилени коктели, што може да го продолжи вашиот престој во пиварницата.

Најдобро време за посета на Куќата на Болс

Најдобро време за посета на Куќата на Болс е веднаш штом ќе се отвори во 1 часот. 

Ако претпочитате порелаксирана атмосфера, размислете за посета порано кога има само помалку посетители. 

Веб-страницата е преполна со гости во вечерните часови кога тие обично застануваат овде на пијалоци по обиколките на музеите и пред да одат на вечера.

Можете да го изберете времето што одговара на вашата маршрута.

Најчесто поставувани прашања за House of Bols

Еве некои од најчесто поставуваните прашања за Куќата на Болс.

Дали има старосно ограничување за дегустација во Куќата на Болс?

Куќата на Болс е првенствено фокусирана на коктели и алкохолни пијалоци. Посетителите мора да имаат законска возраст за пиење во Холандија, која е 18 години, за да учествуваат во дегустативните искуства.

Дали децата се дозволени во музејот?

Додека примарниот фокус е на алкохолните пијалоци, Куќата на Болс им дозволува на малолетниците да ги посетуваат со надзор од возрасни. Сепак, тие нема да можат да учествуваат во дегустации на коктели.

Може ли да купам производи на Bols во Домот на Болс?

„Куќата на Болс“ има продавница за подароци за купување ликери „Болс“, додатоци за коктели и сродна стока.

Дали има тури со водич во Куќата на Болс?

Во Куќата на Болс се достапни тури со водич, обезбедувајќи вредни увиди во историјата на Болс и уметноста на правење коктели.

Дали Домот на Болс е достапен за лицата со посебни потреби?

Куќата на Болс е достапна за сите посетители. Тие обезбедуваат капацитети и услуги за лицата со посебни потреби, вклучувајќи пристап за инвалидска количка и пристапни тоалети.

Дали има мени за дегустација или специфичен сет на коктели што треба да ги пробате за време на посетата?

Куќата на Болс обично нуди избор на Болс коктели за дегустација. Можете да пробате низа коктели и да дознаете за нивните состојки и подготовка.

извор
# Tickets.houseofbols.com
# Bols.com
# Tripadvisor.in

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Амстердам

националниот музејМузеј на Ван Гог
Куќата на Ана ФранкКрстарење по каналот Амстердам
Градини КеукенхофЗоолошката градина ARTIS Амстердам
Heineken искуствоA'dam Lookout
Музеј СтеделикМадам Тисо
Body Worlds АмстердамРембрант музеј-куќа
Леден бар АмстердамСтадионот Јохан Кројф Арена
Тајни на црвено светлоНаучен музеј НЕМО
НаопакуАмстердам зандана
Музејот МокоКралската палата во Амстердам
Национален поморски музејКуќата на Болс
Музеј на конопВоодушевете го Амстердам
Чудесно искуствоХоландско искуство
Холандски музеј на отпоротМузејот Страат
Fabrique des LumieresРипли е Верувале или не!
Микропија АмстердамКабинетот за мачки
Музеј на филм за очиМузеј на дијаманти

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Амстердам

Оваа статија е истражувана и напишана од