Почетна » Дубаи » Билети за турнеја со глисер во Дубаи

Турнеја со глисер во Дубаи – билети, цени, тајмингот, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(169)

Турнејата со брз брод во Дубаи е активност што го зголемува адреналинот каде што освен возбудата, туристите ги гледаат и најкултните глетки на Дубаи од поинаква перспектива.

За време на овие возбудливи возења со глисер во Дубаи Марина, чамците достигнуваат брзина до 65 км (40 милји) на час.

Тоа е исто така еден од најдобрите начини да се види прекрасното зајдисонце со сите рефлексии на величествените згради во Дубаи.

Турнејата со глисер во Дубаи Марина е безбеден начин за целото семејство да доживее еден од најдобрите и најавантуристичките водени спортови во градот. 

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да резервирате билети за турнеја со глисер во Дубаи.

Тура со глисер во Дубаи Марина

Што да очекувате при возење со глисер во Дубаи

Во светски познатата марина во Дубаи започнува возбудливата повратна екскурзија на глисер. 

Туроператорот има канцеларија на Марина каде што ќе ве пречекаат со црвен тепих.

Ако сте го купиле вашиот Билети за турнеја со брз брод во Дубаи онлајн, пристигнете најмалку 15 минути пред закажаната турнеја.

Вашиот водич за капетан ќе помине низ безбедносен брифинг, по што ќе добиете појас за спасување и ќе се качите на глисерот.

На 90-минутната турнеја со глисер, ќе ги видите сите врвни знаменитости на Дубаи, вклучувајќи ја Марина во Дубаи, Око тркало Аин Дубаи, плажата Џумерија, Проектот пристаниште, Огромната палма и неговите хотели, Атлантис, Приватниот остров на владетелите на Дубаи, Бурџ Ал Араб, итн.


Вратете се на почетокот


Билети за турнеја со глисер во Дубаи

Турата со глисер што ја препорачавме подолу е управувана од Xclusive Yachts, единствената компанија за изнајмување луксузни јахти со 5 ѕвезди во Дубаи.

Овој билет за турнеја со глисер во Дубаи вклучува професионална јакна за спасување, бесплатно шише со вода и водич во живо.

Водичот ви се придружува на 90-минутната тура со глисер и ве упатува кон најдобрите знаменитости. 

Кога ќе ги резервирате овие билети за Skip The Line преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да поминете покрај линијата на бројачот за билети, да го покажете билетот на вашиот мобилен на влезот и да влезете. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Деца од четири години и помлади не смеат да патуваат со брзи чамци низ Дубаи.

Цена на билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 120
Детски билет (од 5 до 12 години): AED 100


Вратете се на почетокот


Пат на турнеја со глисер

Суштински информации

Оваа активност не е погодна за луѓе со срцеви проблеми, бремени жени и лица со попреченост во движењето.

Носете удобна облека, сандали, сончање, чевли, грицки и очила за сонце.

На гостите им се препорачува да понесат камера за да ги фотографираат воодушевувачките глетки.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до пунктот за патување

Турите со брз брод во Дубаи започнуваат од канцеларијата на Xclusive Yachts, зад кулата Ал Мајара во Марина во Дубаи. Најдете насоки

Најблиската станица е Метро станица Дубаи Марина Мол. Од таму, следете го знакот до PIER 7 или Dubai Marina Mall.

Ако возите такси, како возач да ве однесе директно до ПИЕР 7.

Ако возите, паркинг е достапен кај Трговски центар Марина.

Тајмингот на глисерот во Дубаи

Турите со брз брод во Дубаи Марина започнуваат во 9 часот и продолжуваат до 5 часот, во текот на целата недела.

Ако сакате да одите на турнеја со брз брод откако ќе се стемни, пробајте го оној што го нуди Прскање турнеи


Вратете се на почетокот


Џет скијање во Дубаи

На оваа џет ски екскурзија долж брегот на Дубаи, ќе ги видите глетките од водата.

Изберете од опсегот на раните времиња на поаѓање и придружете го квалификуван водич додека гледате во прекрасниот поглед на хоризонтот на Дубаи.

Застанете пред иконскиот Бурџ Ал Араб, третиот највисок хотел во светот и симбол на модерниот Дубаи.

Понесете камера за да направите неверојатни фотографии.

Билетот за џет ски вклучува безбедносен брифинг, обука и потребната опрема.

Цена на билети

Билет за возрасни (од 16 до 65 години): AED 631.50

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи

Оваа статија е истражувана и напишана од