Почетна » Дубаи » Билети за Chillout Lounge Дубаи

Chillout Ice Lounge Dubai – билети, цени, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(198)

Chillout Ice Lounge во Дубаи е задолжителна атракција каде што можете да доживеете температура од -6 степени при 50 степени пустинска топлина. 

Chillout Lounge е првиот салон под нулата на Блискиот Исток. 

Посетителите можат да видат фасцинантни скулптури од мраз, да уживаат во ледените седишта и масите и да се восхитуваат на уникатно осветлениот ентериер, сето тоа на температура под нулата.

Дифузното осветлување ги менува боите во редовни интервали и се филтрира низ кристално чистите ледени блокови, што го прави визуелно задоволство.

Атракцијата е дополнително украсена со парчиња мраз, сталактити и сталагмити, што го прави искуството уште понадреално.

Оваа статија објаснува сè што мора да знаете пред да резервирате билети за Chillout Ice Lounge.

Топ Chillout Ice Lounge Дубаи билети

# Билети за Chillout Ice Lounge

Chillout Ice Lounge во Дубаи

Што да очекувате во Chillout Ice Lounge

Дубаи Chillout Lounge првично беше отворен во 2007 година, а во 2014 година беше подложен на значително реновирање, што го прави идеално искуство за пријателите и семејството.

Кога ќе пристигнете во лобито на атракцијата, ќе добиете термална облека за да ве стопли на студ. Оваа облека е дел од Билети за Chillout Lounge.

Потоа ќе му дозволите на вашето тело да се прилагоди на екстремно ниската температура во главниот Chillout Lounge со тоа што ќе поминете неколку минути во областа на тампон зоната, одржувана на 5 степени Целзиусови.

Може да поминете до еден час внатре во Chillout Lounge и да пиете топли пијалоци или да правите селфи со скулптурите од мраз и мебелот.

Chillout Ice Lounge служи топли супи, сендвичи, сокови, топли чоколади, кафе, чај и десерти.

Целото искуство во Chillout Lounge во Дубаи трае од 45 минути до еден час. 

Важно: За разлика од сите ледени барови ширум светот, Chillout Lounge во Дубаи не служи алкохол.


Вратете се на почетокот


Билети за Chillout Ice Lounge

Овој билет за Chillout Ice Lounge Дубаи вклучува бесплатен пијалок за добредојде (топло чоколадо/чај) и термална облека, како што се парк со качулка, волнени ракавици и чевли и чорапи.

Кога ќе ги резервирате овие билети за Skip The Line преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да поминете покрај линијата на бројачот за билети, да го покажете билетот на вашиот мобилен на влезот и да влезете. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цена на билетите

Влезниците за Chillout Ice Lounge во Дубаи се по цена од 80 AED за сите посетители 14 години и постари и 50 AED за деца на возраст од пет до 13 години.

Доенчињата до четири години можат да влезат бесплатно. 

Билет за возрасни (возраст 14+ години): AED 80
Детски билет (од 5 до 13 години): AED 50
Билет за доенчиња (до 4 години): слободен


Вратете се на почетокот


Суштински информации

Доенчињата на возраст под една година не се дозволени во дневната соба (но тоа е на дискреција на родителот).

Сите гости ќе добијат термо облека. Сепак, термалните панталони не се обезбедени. Подобро е да носите панталони или облека што може да ги покрие вашите нозе. 

Салонот содржи и тампон зона каде што гостите поминуваат 2-3 минути приспособувајќи ги своите тела на студот под нулата.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Chillout Lounge

Chillout Lounge е во центарот на Тајмс Сквер на патот Шеик Зајед во Дубаи. Најдете насоки

Автобуските броеви 12, 98E или F26 можат да ве префрлат во близина на центарот на Тајмс Сквер. 

Тајмингот на Дубаи Chillout Lounge

Дубаи Chillout Lounge се отвора во 10 часот и се затвора во 10 часот од сабота до среда. 

Ледениот салон е отворен од 10 часот наутро до полноќ во четврток и петок.

Извори
# Chilloutindubai.com
# Tripadvisor.com
# Thrillark.com
# Ritzcarlton.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи

Оваа статија е истражувана и напишана од