Почетна » Дубаи » Билети за шоуто La Perle во Дубаи

La Perle Dubai – билети, цени, седење, што да облечете, тајмингот на прикажување

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Дубаи

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(132)

La Perle е шоу во стилот на Лас Вегас во Дубаи, создадено од светски познатиот уметнички директор Франко Драгоне. 

Акстра од 65 уметници изведува La Perle од Dragone, секој од нив нуди свои уникатни вештини на шоуто.

За време на брзото шоу во живо, изведувачите и акробатите изведуваат водни и воздушни акробации.

La Perle е под влијание на богатата култура, енергичната сегашност и аспиративната иднина на Дубаи, која е оживеана со акробации и специјални ефекти што ги оставаат гледачите без зборови.

La Perle е првата резидентна претстава во регионот со својот наменски изграден театар, лоциран во срцето на Дубаи во градот Ал Хабтор.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да ги резервирате вашите билети за шоуто Ла Перле.

Врвни билети за Ла Перл Дубаи

# Билети за шоуто Ла Перл

La Perle by Dragone во Дубаи

Што да очекувате на шоуто Ла Перл

Театарот изграден со претставата Ла Перл има седишта од 270 степени, со само 14 редови. 

Овој дизајн гарантира дека публиката е блиску до акцијата и покрај тоа што театарот има 1,300 седишта.

Ќе ви се допадне иконската аква сцена и изведувачите кои создаваат спектакуларно шоу во, на и над водата.

Бината може да собере 2.7 милиони литри вода!

Ќе ја видите сцената како се поплавува со вода и се одводнува за неколку секунди за време на шоуто додека уметниците изведуваат воодушевувачки аква и воздушни подвизи.

За време на воодушевувачкиот визуелен спектакл, изведувачите нуркаат во базенот на сцената и летаат низ аудиториумот на неверојатни височини.


Вратете се на почетокот


Цена на билетите за Ла Перле

Седиштата на театарот Ла Перле се поставени под агол од 270 степени, нудејќи му на секој член на публиката убав поглед на сцената.

Сепак, некои седишта се подобри од другите. 

ВИП билет со пристап до салонот е најскапиот билет за Ла Перле и е по цена од 799 AED за сите посетители. 

ВИП билетот ви овозможува пристап до ВИП салон, седење во стил на салон, индивидуална маса и бесплатни закуски.

Билетот La Perle Platinum е по цена од 459 AED по посетител и е втор најпремиум билет. 

Платинумските седишта нудат одличен поглед на шоуто, а исто така можете да уживате и во паркирањето со камериер. 

Постојат три вида не-ВИП билети La Perle чија цена зависи од локацијата на седиштето - златни (AED 359), сребрени (AED 309) и бронзени (AED 259).

Мора да одлучите каков билет сакате да резервирате страница за резервација на билети.

Важно: Првите два реда седишта најблиску до сцената се во зоната на прскање.


Вратете се на почетокот


Билети за шоуто Ла Перл

Шоуто на La Perle во Дубаи
Слика: Laperle.com

Кога резервирате билет за шоу во Дубаи Ла Перл, мора да изберете од - ВИП, платина, злато, сребро и бронза, а искуството и цената варираат соодветно. 

Деца на возраст од две години и повеќе можат да присуствуваат на претставата и треба влезни билети. 

Секој билет за Ла Перл вклучува бесплатни пуканки.

Кога ќе ги резервирате овие билети преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, мора да стигнете до театарот 30 до 60 минути пред претставата и да ги подигнете вашите физички билети. 

Сите членови мора да бидат присутни при подигање на билетите и да имаат лична карта или пасош на Емиратите.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Бронзени билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 259
Детски билет (од 3 до 12 години): AED 209

Сребрени билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 309
Детски билет (од 3 до 12 години): AED 259

Златни билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 359
Детски билет (од 3 до 12 години): AED 309

Платинум билети (3+ години): AED 459

ВИП билети (3+ години): AED 799


Вратете се на почетокот


Што да облечете на шоуто во Ла Перл

Кодексот на облекување во La Perle е паметен секојдневен.

Мажите можат да се одлучат за чино со лежерна кошула или вграден костум. 

Жените можат да бидат поавантуристички настроени со фустани и штикли или прилагодени комбинезони.

Тајмингот на шоуто на Ла Перл

Од вторник до сабота, La Perle by Dragone има две емисии дневно - во 6.30 и 9 часот.

Тоа се околу десет емисии во една недела. 

Секоја изведба трае околу 90 минути и нема прекин.

Подобро е да бидете во театар половина час пред почетокот на претставата. 

Ако доцните на настап, ќе ви биде дозволено да влезете само на соодветна пауза за да не биде засегната публиката. 

Организаторите ќе побараат доцните лица да седнат на различни седишта за да не дојде до нарушување на настапот.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до театарот La Perle DXB

Театарот La Perle DXB е во срцето на центарот на Дубаи, лоциран во средината на градот Ал Хабтор, сместен веднаш покрај светски познатиот пат Шеик Зајед. Најдете насоки

Вечерниот сообраќај во Дубаи може да ги одложи вашите планови, затоа тргнете однапред за да можете да стигнете барем половина час пред да започне вашето шоу.

Извори
# Laperle.com
# Tripadvisor.com
# Visitdubai.com
# Iventurecard.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи