Почетна » Дубаи » Билети за чудотворната градина во Дубаи

Дубаи Miracle Garden – билети, цени, што да очекувате, тајмингот

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Дубаи

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(153)

Со повеќе од 150 милиони цвеќиња и 120 растителни сорти, Miracle Garden Dubai е најголемата природна цветна градина во светот. 

Шарените цветови се егзотично распоредени во различни структури и форми.

Цветната градина во Дубаи е рај од 72,000 квадратни метри (еднакво на 13 фудбалски игралишта) кој нуди фантастични можности за фотографирање.

Дубаи Miracle Garden не е атракција за цела година и се отвора само во постудените месеци - ноември и мај. 

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да купите билети за чудата во Дубаи.

Врвни билети за чудотворна градина во Дубаи

# Билети за чудотворната градина во Дубаи

Дубаи чудо градина

Што да очекувате во Miracle Gardens of Dubai

Во Miracle Gardens во Дубаи, ќе уживате во гледањето на убавината на природата.

Цветните скулптури како Emirates A380, Mickey Mouse, Mini Mouse, итн., сигурно ќе го освојат вашето срце.

Во овој магичен свет, ќе се шетате наоколу, ќе слушате музика во живо, ќе ги гледате улични танчери кои танцуваат и ќе имате прекрасно искуство со вашето семејство и пријатели.


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на Дубаи Miracle Garden

Чудата градина во Дубаи е отворена само во текот на зимските месеци од ноември до април, што исто така е сезона на цветање во регионот.

Најдобро време за посета на Дубаи Miracle Garden е во 9 часот веднаш штом ќе се отворат, во јануари и февруари.

Цветовите се свежи наутро и со толку многу да се видат, има подобра смисла да се почне рано и да се заврши пред да стане премногу жешко. 


Вратете се на почетокот


Билети за чудотворната градина во Дубаи

Овој билет за чудотворните градини на Дубаи ви дава пристап до сите цветни експонати во паркот.

Кога ќе ги резервирате овие билети за Skip The Line преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да поминете покрај линијата на бројачот за билети, да го покажете билетот на вашиот мобилен на влезот и да влезете. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

За деца на возраст од три и помлади не е потребен билет.

Цена на билети

Билет за возрасни (од 13 до 99 години): AED 95
Детски билет (од 4 до 12 години): AED 80


Вратете се на почетокот


Колку долго е потребно?

Повеќето посетители поминуваат три до четири часа во Miracle Gardens Dubai. 

Билетите во Дубаи Miracle Garden немаат временско ограничување, па можете да останете внатре онолку долго колку што сакате. 

Сепак, станува жешко како што одминува денот, па има смисла да се започне рано.

Откако посетителите ќе ги видат сите цветни аранжмани, тие можат да уживаат во живи емисии организирани во паркот.

Бидејќи ќе пешачите многу за да стигнете до сите цветни експонати, ви препорачуваме удобни чевли за пешачење. 


Вратете се на почетокот


Цветна парада во Чудотворната градина

Miracle Gardens Flower Parade се состои од прекрасни цветни плови придружени со музика во живо и улични танчери.

Изведувачите носат шарени костими и мистични маски додека маршираат во кореографски чекори со музика во живо обезбедена од придружниот бенд. 

Повеќето гости ја запираат секоја изложба на цвеќе што ја истражуваат и ја гледаат парадата, која поминува низ градината со свое темпо.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до градината во Дубаи

Дубаи Miracle Garden е на Al Barsha South 3, Дубаи, Обединети Арапски Емирати. Најдете насоки

Можете да се качите на Red Line Metro и да стигнете до Трговски центар на станицата Емирати, што е 13 км (8 милји) од атракцијата. 

Можете или да земете автобус (маршрута 105 или F30) или да изнајмите такси од станицата. 

Или откако ќе стигнете до Мол на Емирати, можете да се качите на RTA Bus рутата 105, која ве носи блиску до Miracle Gardens.

Тајмингот на Miracle Garden

Дубаи Miracle Garden е отворена од 9 до 9 часот во работните денови.

За време на викендите работи од 9 до 11 часот.

Извори
# Wikipedia.org
# Raynatours.com
# Visitdubai.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи