Почетна » Дубаи » Билети за Smash Room Dubai

Smash Room Dubai – билети, цени, што да очекувате, што да облечете

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(182)

Чувствувате како да удирате по ѕидот, да клоцате низ врата или да врескате во перницата?

Сега, можете да го скршите стресот во Smash Room во Дубаи.

Smash Room е полна со стари чинии, чинии, мебел, телевизори, лаптопи, компјутери, столици, маси, вазни итн., на кои можете да се ослободите.

На сите гости им се дава заштитна опрема, ракавици и штитници за да се обезбеди безбедност. 

Сесијата во „Смеш соба“ можеби нема да излечи сè, но негирајќи го тоа ве прави да се чувствувате подобро. 

Smash Room е идеална туристичка атракција за оние со стрес или оние кои сакаат малку да се забавуваат.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за Smash Room Dubai.

Врвни билети за пресече соба во Дубаи

# Билети за Smash Room Дубаи

Што да очекувате во Smash Room

Smash Room е уникатна атракција каде што можете да бидете анималистички и да го оставите сето тоа надвор.

Откако ќе добиете безбедносни упатства во Smash Room, носете ја вашата заштитна опрема и скршете, кршете, газете и кинете ги работите додека не ви истече времето. 

Можете да ја пуштите вашата омилена музика додека продолжувате да ги кршите работите наоколу.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Билети за Smash Room Dubai може да се купи онлајн или лично во атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите на местото на одржување.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети, за време на шпицот тие може да се распродадат.

Резервирањето навреме помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете го Страница за резервација на билети за Smash Room Дубаи, изберете го претпочитаниот датум, временско место и број на билети и купете ги билетите веднаш.

Откако ќе купите билети за Smash Room Dubai, тие се испорачуваат на вашата адреса за е-пошта.

Нема потреба да добивате отпечатоци од билетот.

Можете да го покажете е-билетот на вашиот паметен телефон кога ќе ја посетите атракцијата.

Билети за Smash Room Дубаи

Гостите кршат работи во Дубаи Smash Room
Слика: Thesmashroom.com

Додека ги резервираат своите билети за Smash Room, гостите мора да изберат од три опции - The Big Bang, Two 2 Tango или The 3 Sum.

Пакетот Whopee

Ако го купите билетот Whoppee Package, добивате пет чаши и ДВД за кршење.

Пакетот Ecastacy

Ако го купите пакетот Екстази, ќе добиете пет чаши, десет чаши и процесор или ДВД за да го скршите.

Пакетот Еуфорија

Ако го купите билетот Euphoria Package, ќе добиете 15 чаши, 10 чаши и опција да изберете помеѓу процесор или ДВД за кршење.

Овие три билети за Smash Room им даваат на гостите 30-минутен влез во избраната соба.

Сите пакети вклучуваат влез за едно лице во Smash Room и безбедносна опрема. Ќе биде обезбедено и оружје.

Цени на билетите

Билет за пакетот Whopee: 99 AED (27 долари)
Билет за пакет „Екстаси“: 199 AED (54 долари)
Билет за пакетот Еуфорија: 299 AED (81 долари)

Важно

  • Учесниците под 18 години треба да бидат придружувани од законски старател.
  • Пред да влезат во собата, сите учесници мора да пополнат и потпишат формулар за откажување.

Вратете се на почетокот


Што да облечете во Smash Room

Smash Room во Дубаи нема кодекс на облекување за своите посетители. 

Бидејќи се работи за физичка активност, треба да носите облека за да се движите. 

Бидејќи затворените чевли се побезбедни, подобро е да носите патики, тренерки или чевли за трчање.

Атракцијата нуди заштитни чизми за изнајмување по 25 AED по пар.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Smash Room

The Smash Room е во Al Quoz Industrial 4, спроти Marina Homes и веднаш до Good Year.

Адреса: Ул. Ум Сукеим – 195 4 – Ал Куоз – Дубаи – Обединети Арапски Емирати. Добијте насока

Можете да стигнете до Smash Room Dubai преку јавен и приватен превоз.

Со автобус

Автобуската постојка Ал Куоз, Служби за клиничка патологија 1 (Автобус бр.: 21 и F25) е на пет минути пешачење од атракцијата.

Со автомобил

Ако патувате со автомобил, вклучете Гугл мапи за да започнете.

Постојат неколку паркинг гаражи во близина на атракцијата.

Работно време на Smash Room Dubai

Smash Room во Дубаи се отвора во 12.30 часот и трае цела недела. 

Од петок до недела, се затвора во 11 часот и завршува рано во 10 часот во останатите денови.

Последниот прием е триесет минути пред затворање.

Колку време трае турнејата

Посетата на Smash Room во Дубаи трае од 30 минути до еден час.

Сепак, ова може да варира во зависност од избраниот пакет и колку долго сакате да потрошите на кршење предмети.

Запомнете дека може да биде потребно дополнително време за безбедносни брифинзи и подготвување.

Најдобро време за посета на Smash Room Dubai

Најдобро време за посета на Smash Room Dubai е кога ќе се отвори во 12.30 часот.

Доцна вечер е исто така добро време за посета. Толпата има тенденција да се истенчува како што одминува денот, а вие можете да уживате во порелаксирана посета.

Ако претпочитате потивко искуство, размислете да ја посетите Smash Room во работен ден или во часови надвор од шпицот.

Најчесто поставувани прашања за Smash Room Dubai

Еве неколку често поставувани прашања за Smash Room Dubai.

Дали треба однапред да резервирам билети за The Smash Room Dubai?

Билети за The Smash Room Dubai може да се купи онлајн или на местото на одржување. Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите на местото на одржување. Резервирањето навреме помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

На колку луѓе им е дозволено да влезат во просторијата за кршење?

За најдобро искуство, се препорачува да имате максимум 4 кршечи по соба. Поголемите групи можат да се посетуваат едни со други во соседните соби.

Дали Smash Room Dubai обезбедува безбедносни мерки?

Smash Room обезбедува заштитна опрема, вклучувајќи заштита на целото тело и монитори за видео надзор во секоја соба. Важно е да носите соодветни обувки за да ги заштитите вашите прсти.

Кои предмети може да се скршат во The Smash Room Dubai?

Многу предмети, како стар мебел, електроника, садови и друго, може да се скршат. Можете исто така да ги доведете вашите предмети да ги скршите.

Извори
# Bayut.com
# Thrillark.com
# Visitdubai.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Бурџ Калифа Дубаи Пустинска сафари
Скај поглед на Дубаи Аин Дубаи
Шеик Зајед џамија Дубаи рамка
Турнеја со глисер во Дубаи Поглед на дланка
Дубаи Аквариум Аквариум за изгубени комори
Воден парк Аквавентура Motiongate Дубаи
Ла Перл Дубаи Изложба на фонтани во Дубаи
Ферари свет Мадам Тисо
Музеј на илузии Ски дубаи
Воден парк Див Вади Chillout Ice Lounge
Зелената планета Дубаи Театар за дигитална уметност Дубаи
Пресече соба iFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар