Почетна » Дубаи » iFly Дубаи билети

iFly Dubai – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(172)

Во iFLY Dubai, искусете ја возбудата на скокање со падобран без грижи или трошоци за скок од авион.

Инструкторот ве следи во вертикален тунел за ветер со брзина до 175 mph (282 km/h) по приватна настава, а вие поминувате 60 секунди во воздух. 

Само за евиденција, кога скокате од авион, вкупното време на слободен пад трае само четириесет и пет секунди!

Овој внатрешен симулатор за скокање со падобран во Дубаи е популарна забава и за туристите и за локалното население.

Врвни билети за iFly Дубаи

# iFly Дубаи билети

# Ски Дубаи + iFly Dubai

Падобранство во iFLY Дубаи

Што да очекувате на iFly Dubai

Сите посетители мора да носат специјална опрема за скокање со падобран пред да стигнат каде било во близина на ветерните тунели. 

Потоа, професионалните водичи во затворениот центар за скокање со падобран во Дубаи ве учат некои основни техники на летање.

Откако ќе влезете во арената, моќните млазни струи на првиот светски двоен вертикален тунел за ветер ве издигнуваат до 4 метри (13 стапки) во воздухот во контролирана средина.

Ќе го почувствувате ветрот во вашата коса, трепкање по вашите очила, камшикување по вашиот комбинезон.

На вашиот втор лет (секој билет за iFly Дубаи ви носи две сесии), ќе летате повисоко - освен ако не сакате.


Вратете се на почетокот


iFly Дубаи билети

Инструктор поправа кацига на падобран во iFly Dubai
Слика: iFlyme.com

Овие билети за iFly Дубаи им даваат на сите посетители два лета од по 60 секунди.

Пред вашиот лет, добивате лично водство еден на еден од овластен инструктор за летање.

Не треба да носите ништо бидејќи овој билет ги вклучува сите потребни тренинзи и опрема. 

За време на резервирањето на билетите, мора да изберете време, но мора да пристигнете еден час пред времето за резервација.

Ќе ви требаат најмалку 60 минути за да се подготвите за летот. 

Бидејќи ова е билет за мобилен, можете да ги прескокнете линиите и да влезете во атракцијата веднаш на денот на вашата посета.

Бидејќи е секогаш преполно, однапред резервирањето помага да се избегне разочарување во последен момент. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цена на билет (3+ години): AED 150

Учесниците треба да бидат три години или постари, пониски од 180 cm (5'9) и тежина помала од 105 kg (232lb). 


Вратете се на почетокот


Суштински информации

Искуството со флаер за прв пат трае околу 90 минути.

Облечете се во удобна, широка облека, но облечете нешто топло бидејќи може да стане многу студено во тунелот за ветер.

Туристите кои претходно го посетиле iFly Dubai предлагаат да го прочитате нивниот формулар за откажување пред да пристигнете во атракцијата за да не го трошите вашето време во редот. 

Сè додека сте разумно фит и здрави, можете да скокате со падобран.

Двајца луѓе можат да летаат заедно, се додека инструкторот е среќен што и двајцата имаат соодветни вештини за летање.


Вратете се на почетокот


Ски Дубаи + iFly Dubai

Бидејќи скокањето со падобран во iFly Dubai не трае повеќе од 90 минути, многу туристи планираат уште една активност за тој ден. 

Една од најпопуларните втори постојки е Ски дубаи, првата скијачка патека на Блискиот Исток, која привлекува повеќе од милион посетители годишно.

На Ски Дубаи посетителите уживаат во различни снежни активности во неочекувана зимска земја на чудата среде пустина.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до iFly во Дубаи

iFly Dubai е во Градскиот центар Мирдиф во Дубаи. 

Нејзината адреса е Трет кат, област Play Nation, градски центар Мирдиф, Гороб, патот Шеик Мохамед Бин Зајед, Дубаи. Најдете насоки

Тајмингот на iFly Dubai

iFly Dubai се отвора во 12 часот во текот на целата недела.

Од понеделник до четврток се затвора во 9 часот, петок и сабота се затвора во 10 часот и сабота во 11 часот.

Последниот влез е 90 минути пред затворање.

Извори
# Iflyme.com
# Visitdubai.com
# Raynatours.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи

Оваа статија е истражувана и напишана од