Почетна » Дубаи » Билети за Мадам Тисо Дубаи

Мадам Тисо Дубаи – билети, цени, што да очекуваме

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(187)

Ако сакате да додадете малку гламур на вашиот одмор во Дубаи, не гледајте подалеку од Мадам Тисо Дубаи.

Во музејот на восочни восоци во Дубаи, гледате вековни техники на восочни изработки и тријте раменици со светски лидери, политичари, филмски ѕвезди, спортисти итн. 

Тоа е фантастична можност да направите многу фотографии со познати личности, а децата и тинејџерите ја сакаат шансата да прават селфи со ѕвезди. 

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да резервирате билети за Мадам Тисо Дубаи.

Врвни билети за Дубаи на Мадам Тисо

# Билети за Мадам Тисо Дубаи

Посетител на Мадам Тисо Дубаи

Што да очекувате во Мадам Тисо Дубаи

На музејот Мадам Тисо во Дубаи ќе видите 60 познати личности од целиот свет, вклучувајќи и 16 сосема нови восочни фигури од Блискиот Исток.

Очекувајте да бидете сведоци на светлечки личности од сите епохи ширум светот, вклучувајќи ги Боливудските Шах Рук Кан, Одри Хепберн, Џеки Чен и магнати за убавина како Кајли Џенер, спортската суперѕвезда Кристијано Роналдо и многу други.

Овие восочни славни се поделени во xx зони - Музичка забава, мода, филм, лидери, медиуми, Боливуд и спорт.

Има возбудливи искуства, како што се – пиење попладневен чај со англиската кралица, Интерактивна модна писта, забава со A-List итн. 


Вратете се на почетокот


Билети за Мадам Тисо Дубаи

Овој билет за Мадам Тисо Дубаи ви дава пристап до сите восочни статуи изложени во музејот.

Цените на онлајн билетите се значително поевтини од цената што ќе ја платите на шалтерите на местото на одржување.

Кога ќе ги резервирате овие билети за Skip The Line преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да поминете покрај линијата на бројачот за билети, да го покажете билетот на вашиот мобилен на влезот и да влезете. 

Овој билет за Мадам Тисо Дубаи доаѓа со Digi Photo Pass, кој ви овозможува да фотографирате прекрасни фотографии со ВИП лицата, а подоцна да ги преземете на вашите уреди. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Децата од две години и помлади добиваат бесплатно, но мора да изберете бесплатен билет за нив за време на процесот на резервација.

Цена на билети

Билет за возрасни (12+ години): AED 135
Детски билет (од 3 до 11 години): AED 110
Билет за доенчиња (до 2 години): слободен 


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Тусо Дубаи

Ако претпочитате јавен превоз, одете со метрото во Дубаи до станицата за недвижнини во Дубаи Марина и одете со трамвајот Дубаи до Jumeriah Beach Residence 2. 

По одење преку пешачкиот мост до островот Блувотерс, земете такси до музејот за восочни фигури на самиот остров Блувотерс. Најдете насоки

Ако возите од Абу Даби, следете ги автопатот Е10 и Е11 до Дубаи и излезете на излезот 29.

Ако возите од Дубаи, следете го автопатот Е11 и тргнете на пресврт за островот Блувотерс.


Вратете се на почетокот


Тајмингот на Мадам Тисо Дубаи

Мадам Тисо е отворена од 12 до 8 часот во работните денови и во недела.

Работи од 11 до 9 часот во петок и сабота.

Извори
# Dubai.platinumlist.net
# Raynatours.com
# Vootours.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи

Оваа статија е истражувана и напишана од