Почетна » Леголанд центар за откривање » Сè за Legoland Discovery Center

Леголанд центар за откривање

4.8
(51)

Центрите за откривање на Legoland се врвното игралиште на Лего во затворен простор за деца и возрасни.

Атракциите погодни за семејството имаат многу станици и простори за игра каде децата можат да се восхитуваат, да учествуваат и да се обидуваат.

Атракцијата е наменета за деца на возраст од три до 10 години, а возрасните мора да донесат дете за да добијат влез.

Вие и вашите деца ќе сакате да нурнете во универзумот на Леголенд со 5 милиони плус LEGO® коцки кои нудат бескрајни можности во секој од центрите на Леголанд.

Препорачуваме однапред да ги купите вашите билети за Legoland Discovery Center за да избегнете разочарување во последен момент.

Центар за откривање на Леголанд во Мичиген

Што има внатре во Центарот за откривање на Леголанд

Повеќето посетители поминуваат два до три часа во Legoland Discovery Center.

Ликот се среќава и поздравува

Бидејќи ќе ја посетите со вашите деца и сакате да го оптимизирате вашето време, има смисла да се разбере распоредот на атракцијата.

Побарајте ја мапата на атракцијата веднаш штом ќе влезете.

Најдете центар за откривање на Леголенд во ваша близина

Аризона Атланта Заливска област
Пекинг Берлин Бирмингем
Бостон Чикаго Колумбо
Далас / Форт Ворт Хонг Конг Истанбул
Канзас Сити Манчестер Мелбурн
Мичиген Њу Џерси Оберхаузен
Осака Филаделфија Сан Антонио
Шевенинген Шангај Шенјанг
Токио Торонто Вестчестер

Најчесто поставувани прашања за Центарот за откривање на Legoland

Ако планирате посета на светот на Лего, прочитајте ги овие најчесто поставувани прашања.

Дали возрасните заинтересирани за Лего можат да ги посетат центрите за откривање на Леголанд без деца?

За жал не. Сите возрасни мора да бидат придружувани од деца (на возраст од 17 години и помали) за да влезат во Центарот за откривање.

Дали децата можат сами да влезат во Центарот за откривање на Леголанд?

За да се обезбеди најдобро искуство, центрите за откривање на Леголанд го ограничуваат бројот на посетители во Центарот. Ако се обидете да ги купите билетите на местото на одржување, можеби ќе го добиете следниот достапен слот и ќе треба да почекате. Онлајн билетите се исто така поевтини од оние на местото.

Дали е можно повторен влез со истиот билет?

Откако ќе излезете од Legoland DC, не можете повторно да влезете.

Дали посетите на Центарот за откривање на Леголанд се водат со водич?

Посетите на Леголенд не се водени. Семејствата можат да комуницираат заедно и да ги разберат работите додека одат.

Колку време обично трае посетата?

Типичната посета трае 2-3 часа, но откако ќе влезат во атракцијата, гостите можат да останат онолку долго колку што сакаат.

Дали е дозволена надворешна храна внатре?

Центрите за откривање на Леголанд имаат ресторани и кафулиња внатре и не дозволуваат храна или пијалоци однадвор. Ако храната е за бебиња или деца со алергии, можете да го известите персоналот на влезот и да ги носите внатре.

Дали атракцијата Legoland за онеспособување е пријателска? 

Сите центри за откривање на Леголанд се целосно достапни за посетителите со посебни потреби и за корисници на инвалидска количка.

Дали има ограничувања во висината во Центарот за откривање на Леголанд?

Да, постојат висински ограничувања за различни возења и области на атракција.

Дали има редица на детската атракција?

За време на шпицовите периоди како лето, училишен распуст, пролетен распуст итн., можеби ќе треба да почекате некое време пред да влезете. Ова е причината зошто ве советуваме да ги набавите вашите билети онлајн.

Дали билетите се распродадени?

За време на шпицот, билетите во Леголанд Дискавери Центрите се распродаваат. Во таков случај, мора да го резервирате следниот достапен временски простор.

Зошто треба да одберам време и датум додека купувам билети?

Додека го резервирате вашиот билет за Legoland Discovery Center, мора да изберете датум и време бидејќи тоа и помага на атракцијата да го намали времето на редици на влезот и да управува со толпата на експонатите внатре.

Како до најевтините билети за Леголанд?

За најдобра цена на билети од Legoland Discovery Center, резервирајте онлајн најмалку 24 часа пред вашата посета.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар