Почетна » Барселона » Крстарење со разглед на Лас Голондринас

Крстарење за разгледување на Лас Голондринас – билети, цени, место за состаноци

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(191)

Лас Голондринас е популарно крстарење за разгледување знаменитости во Барселона кое на посетителите им нуди уникатен начин да го истражат пристаништето во градот.

Овозможува поглед на знаменитостите и спомениците на градот, вклучувајќи го споменикот на Колумбо, хотелот W, плажата Барцелонета и многу други.

Турите во Барселона Лас Голондринас се одличен начин да се доживее убавината на Барселона од водата и е совршен за посетителите кои сакаат да ги видат знаменитостите и спомениците на градот без да шетаат наоколу.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да резервирате билети за крстарењето со знаменитости Лас Голондринас на пристаништето Барселона.

Крстарење со разглед на Лас Голондринас

Што да очекувате на крстарењето за разгледување во Лас Голондринас

Крузот за разгледување на Лас Голондринас нуди два вида крстарења.

60-минутна обиколка на пристаништето и крајбрежјето

На ова возење со брод, ќе пловите еден час во модерен катамаран покрај брегот на Барселона додека не стигнете до областа Торе Глорис. 

Ќе видите симболични градски знаменитости како Порт Олимпик, Хотел Вела, плажата Барселонета и луксузните јахти вкотвени во Порт Вел.

За време на турнејата со брод Лас Голондринас, големи бродови минуваат под Порта д'Европа во пристаништето за крстарење. 

Веднаш потоа, бродот го напушта пристаништето за да плови по брегот на Барселонета до Олимпиското пристаниште. 

Потоа се враќа назад, а вие заобиколувате до Порт Вел.

40-минутна тура на класичен дрвен брод

На оваа турнеја, ќе ги видите мостот Порта де Европа, хотелот W, скулптурата Сидероплоид, планината Монжуик и Саат-кулата.

Помалата бродска тура, „Barcelona Port 40“, ве води со класичните дрвени бродови под мостот Porta d'Europa, покрај бродовите за крстарење до индустриското и товарното пристаниште. 

Оваа турнеја го изложува прекрасниот спектакл на Лас Голондринас пред вас со незаборавно патување со брод над Марина на Барселона и рибарското село.

Турцена
60-минутно крстарење за разгледување на Лас Голондринас€10
40-минутно крстарење за разгледување на Лас Голондринас€8

Каде да купите билети за турнеи во Барселона во Лас Голондринас

Билетите за Крстарење со знаменитости на Лас Голондринас по пристаништето во Барселона се достапни онлајн.

Резервирањето билети преку Интернет е поволно бидејќи онлајн цените се поевтини од билетите на местото на одржување.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Резервирањето преку Интернет, исто така, ви помага да го добиете посакуваното време и да избегнете разочарувања во последен момент.

Како функционира онлајн билетот

Кога ги резервирате вашите билети на страница за резервации, изберете претпочитан датум и број на билети и купете ги веднаш.

Ќе добиете е-пошта со вашите билети веднаш штом ќе ги купите.

Нема потреба да носите отпечатоци.

На денот на вашето 60-минутно крстарење, покажете ги е-билетите на вашиот паметен телефон во киоскот на Las Golondrinas на Moll Drassanes, веднаш зад споменикот на Колумбо, и качете се.

За 40-минутно крстарење заменете го вашиот ваучер во Билетарницата.

Цена на крстарење за разгледување на Лас Голондринас

60-минутни билети за крстарење за разгледување на Лас Голондринас чини 10 евра за сите посетители на возраст од 11 години и повеќе. 

Деца на возраст меѓу 5 и 10 години плаќаат попуст од 4 € за влез.

Студентите со важечка лична карта и постарите лица на возраст од 65 години и повеќе плаќаат намалена цена од 8 € за влез.

Деца до 4 години можат да влезат бесплатно.

40-минутни билети за крстарење за разгледување на Лас Голондринас се по цена од 8 евра за сите посетители на возраст од 17 години и повеќе.

Деца на возраст меѓу 5 и 10 години плаќаат попуст од 4 € за влез.

Билетите за студенти со валидни лични карти на возраст од 11 до 17 години и постари лица на возраст од 65 години и повеќе се достапни по намалена цена од 7 евра за влез.


Вратете се на почетокот


Билети за крстарење за разгледување на Лас Голондринас

Билети за крстарење за разгледување на Лас Голондринас
Слика: LasGolondrinas.com

Резервирајте билети за две извонредни тури што ги нуди Лас Голондринас.

Со Пристаниште и брег 60-минутно Гранд крстарење, ќе крстарите во пристаништето за крстарење, а потоа ќе се упатите кон морето.

на Пристаниште во Барселона 40-минутна тура ве носи од пристаништето за крстарење до товарното пристаниште, а на враќање ги гледате супер јахтите во Порт Вел.

Качете се и подгответе се за нова перспектива на познатите споменици како што се хотелот W Barcelona, ​​Port Olímpic, плажите Barceloneta и PortVell со своите раскошни јахти!

Најдобрите погледи на познатите места во градот се достапни од две палуби на отворено.

Цени на билетите

60-минутно крстарење за разгледување на Лас Голондринас

Билет за возрасни (од 11 до 64 години): €10
Студентски билет: €8
Детски билет (од 5 до 10 години): €4
Билет за постари лица (65+ години): €8
Билет за доенчиња (4 години и подолу): слободен

40-минутно крстарење за разгледување на Лас Голондринас

Билет за возрасни (од 17 до 64 години): €8
Студентски билет (од 11 до 17 години): €7
Детски билет (од 5 до 10 години): €4
Билет за постари лица (65+ години): €7

Заштедете време и пари! Размислете за купување Пропусница за Барселона и видете ги најдобрите локални знаменитости и атракции на Барселона. Истражете ги спектакуларните Sagrada Familia, Park Güell и Plaça de Catalunya и уживајте во обиколката на градот од горната палуба на автобусот со хоп-он и подигање.


Вратете се на почетокот


Збирно место на крстарење за разгледување на Лас Голондринас

Местото на средба на крстарењето за разгледување на знаменитостите Лас Голондринас е Мол де лес Драсанес во Барселона.

адреса: Moll de les Drassanes, s/n, 08039, Барселона. Најдете насоки

Можете да земете јавен превоз или лично возило за да стигнете до крстарењето на знаменитостите на Лас Голондринас на пристаништето Барселона.

Со автобус

Најблиската автобуска станица се стр. де Колом – Пл. Портал де ла Пау (достапни автобуси: НЕ), PASSEIG DE COLOM (достапни автобуси: BCTO), и Les Drassanes (достапни автобуси: D20, H14).

Сите овие автобуски постојки се на растојание од две до три минути пешачење.

Со автомобил

Ако патувате со автомобил, вклучете го вашиот Гугл мапи и започнете!

Најблискиот паркинг е паркирање, на само минута пешачење.

Тајмингот на крстарење за разгледување на Лас Голондринас

Времето на поаѓање за 60-минутното крстарење за разгледување знаменитости од Лас Голондринас е 11.30 часот, 1 часот, 3 часот и 4.30 часот.

Времето на поаѓање за 40-минутната турнеја со брод Лас Голондринас е 11.15 часот, 12.15 часот, 1.15 часот, 2.30 часот и 4.15 часот.

 Ве молиме погрижете се да пристигнете 15 минути пред почетокот.

Најдобро време за одење на крстарење за разгледување во Лас Голондринас

Најдобро време за одење на крстарење за разгледување во Лас Голондринас
Слика: LasGolondrinas.com

Најдобро време за одење на крстарењето Лас Голондринас де Барселона е веднаш штом ќе започне околу 11 часот.

Изберете го утринскиот слот за да можете да уживате во искуството и да ја избегнете гужвата.

Можете дури и да изберете вечерен слот за незаборавно патување со брод до Марина во Барселона.

Бидејќи крстарењата со бродови во Барселона можат да бидат зафатени за време на викендите, работните денови се подобри за посета и истражување на градот од поинаква перспектива.

Најчесто поставувани прашања за крстарењето со Лас Голондринас де Барселона

Еве неколку прашања што посетителите обично ги поставуваат пред да го посетат крстарењето со Лас Голондринас де Барселона.

Каде можам да резервирам билети за крстарењето со Лас Голондринас?

Туристите можат да купат билети за атракцијата онлајн или на местото на одржување, на денот на нивната посета. За најдобро искуство ви предлагаме резервирајте ги вашите билети онлајн, однапред.

Дали има здравствени ограничувања за крстарењето Лас Голондринас де Барселона?

Крстарењето е генерално достапно за секого. Сепак, не се препорачува за патници кои имаат тенденција да се разболат од море.

Што да носам за крстарењето во Лас Голондринас?

Облечете се удобно и размислете за носење слоеви, бидејќи може да биде ветровито на водата. Не заборавајте за сончање и очила за сонце, особено за време на сончеви денови.

Дали е дозволено фотографирање на бродот Крстарењето на Барселона Лас Голондринас?

Да, фотографирањето не само што е дозволено, туку и охрабрено, бидејќи крстарењето нуди одлични можности за снимање на сценски снимки од крајбрежјето на Барселона.

Дали е достапна инвалидска количка за крстарење Las Golondrinas de Barcelona?

Да, крстарењето е достапно за инвалидски колички и има рампи и други аранжмани за да се олесни движењето на гостите со мобилност.

Може ли да го презакажам или откажам мојот Крстарење со Лас Голондринас Билети?

Да, можете лесно да ги откажете вашите билети до 11:59 часот пред вашата посета. Ако сакате да ја презакажете вашата турнеја, тоа е можно во секое време пред вашата посета.

извор
Lasgolondrinas.com
Expedia.com
Tripadvisor.in

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Барселона

Casa Batlloпарк Guell
Sagrada FamiliaКаза Мила
Зоолошката градина во Барселонатурнеја на Камп Ноу
Манастирот МонсератАквариум Барселона
Монтјуик жичарницаФондацијата Џоан Миро
Музејот МокоКуќа музеј Гауди
Музеј на илузииКуќа Аматлер
Каза ВисенсЕротски музеј
Сант Пау Арт НовуПикасо музеј
Кулата ГлорисМузејот на Бенкси
Крстарење со Лас ГолондринасМузеј на восок во Барселона
Национален уметнички музеј на КаталонијаГолем забавен музеј
Музејот на современа уметностЧоколаден музеј
Ајсбар БарселонаКаталонија во минијатура
Колонија ГуелПавилјонот Миес ван дер Рое
Шоуто на фламенко на ТарантосПалау де ла Музика Каталона
Таблао Фламенко КордобесIDEAL Centre d'Arts Digitals

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Барселона

Оваа статија е истражувана и напишана од