Карневалски крстарења од Њу Орлеанс, Луизијана

Карневалски крстарења од Њу Орлеанс, Луизијана

Њу Орлеанс во Луизијана е легендарна дестинација за забава. Луѓето кои се забавувале на Џез Фест и Марди Грас можат да гарантираат за тоа. Крстарењето од Њу Орлеанс е ваша можност да го откриете шармот, вкусовите и мирисите на градот полумесечина пред или по вашето крстарење. Сè што треба да направите е да стигнете до градот… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Саутемптон, Англија

Патувања од Саутемптон, Англија

Саутемптон е најголемиот град и главно пристаниште во округот Хемпшир, Англија. Трендот на луксузни крстарења кои започнуваат од Саутемптон започна во средината на 19 век. Овде може да се видат многу познати бродови за крстарење. Патувањата што тргнуваат од Саутемптон се упатуваат кон различни дестинации, кои постојано се менуваат… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Бризбејн, Квинсленд

крстарења од Бризбејн, Квинсленд

Бризбејн е загревање за убав одмор со крстарење. На крајот на краиштата, тој е главен град на „сончевата држава“ Квинсленд. Не е ни чудо што пристаништето во Бризбејн е раздвижен центар на крстарења со пристапни цени и луксузни крстарења. Каков и да е вашиот избор – кратки викенд крстарења до Сиднеј или долги крстарења со транспацифик – Бризбејн има… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења со Алјаска од Сиетл – цени, оценки, прегледи

Крстарење со Алјаска од Сиетл

Од крајбрежни шуми до високи фјордови, од бели глечери до длабоко сино море, Алјаска е дестинација за списокот со кофи за секој патник. Има многу крстарења до Алјаска од сите поголеми пристаништа во САД. Сепак, најдоброто од крстарењата на Алјаска поаѓа од Сиетл - вкупно 14. Најдобрите крстарења со Алјаска од Сиетл… Прочитај повеќе

Како да планирате евтин одмор за крстарење за целото семејство

Планирајте евтин одмор со крстарење за целото семејство

Да ви кажам искрено, сите одмори со крстарење може да бидат евтини - само ако ги следите нашите препораки за да избегнете скриени трошоци. Сериозно, крстарењето не е воопшто скапо. Всушност, одењето на одмор со крстарење функционира поевтино затоа што ви помага да го зголемите вашиот пословичен долар и да добиете повеќе за помалку. Еднаш ти … Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Сан Диего, Калифорнија

Најдобрите крстарења од Сан Диего

Сан Диего во Калифорнија е рај за крстосувачите. Речиси сите главни линии за крстарење водат различни крстарења од или преку пристаништето Сан Диего, што го прави едно од најпрометните во земјата. Од „all inclusive“ крстарења до крстарења во последен момент, има многу опции од кои можете да изберете. Сан Диего нуди единствена можност… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Порт Канаверал, Флорида

Крстарење во Порт Канаверал

Сместено во округот Бревард во Флорида, Порт Канаверал е едно од најдобрите пристаништа на длабоки води во светот. Има бројни крстарења кои заминуваат од Порт Канаверал, на маршрути кои се во должина од три дена до седум дена. Доколку планирате крстарење од Порт Канаверал, ви предлагаме да пристигнете 3-4 дена порано и да имате… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Сиднеј, Австралија

Најдобрите крстарења од Сиднеј

Патувањата се популарни во Австралија и повеќето од нив тргнуваат од пристаништето Сиднеј. Најдобриот дел од крстарењето од Сиднеј е зачудувачкиот поглед на кој ве почестуваат додека заминувате од иконското пристаниште во Сиднеј. Сиднеј има бројни линии за крстарење кои нудат атрактивни пакети за крстарења и прекрасно време речиси во текот на целата година. Всушност, … Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Мајами, Флорида

Патувања од Мајами

Во текот на минатиот век, Мајами, Флорида еволуираше од мочуриште на мангрови во рај за крстарење со пристапни цени за туристите ширум светот. Многу евтини крстарења заминуваат од Мајами, нудејќи им врвен луксуз и удобности на туристите на едрење. Патувањата кои заминуваат од Мајами се разликуваат по нивната големина и луксуз. Удобности како бањи, велнес центри и… Прочитај повеќе

Семејни одмори со крстарење - сите инклузивни линии за крстарење со забавни активности

Семејни одмори со крстарење

Размислувате да одите на одмор со крстарење со вашето семејство и децата, но не знаете кое е најдоброто крстарење во светот? Сакате да започнете да планирате за одморите на вашето семејство со крстарење, но не знаете од каде да започнете? Па, ние ги имаме сите одговори за вас. Составивме листа на… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења по река во Индија за семејства и деца

Најдобрите крстарења по река во Индија за семејства и деца

Реките и задните води на Индија почнаа да привлекуваат туристи од целиот свет. Индиското крстарење по река почна да цвета во последната деценија или така. Толку многу што индиската туристичка индустрија секоја година се обидува да излезе со интересни пакети за крстарење по река. Некои претпочитаат да пловат нежно гледајќи го зеленилото… Прочитај повеќе

Најдобро време за одење на крстарење со Алјаска - најдобра цена, време и диви животни

Брод за крстарење во глечерот Алјаска

Сезоната на крстарење со Алјаска трае пет месеци - од мај до септември. Во текот на овие пет месеци сценариото се менува секоја недела. Секоја недела има забележливи разлики во времето, дивиот свет и цените за крстарење. Затоа, најдоброто време за одење на крстарење со Алјаска е прилично субјективно. Најдобро време да се качите на крстарење со Алјаска… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Галвстон, Тексас

Најдобрите крстарења од Галвстон

На брегот на Заливот на Тексас во САД се наоѓа историскиот пристанишен град Галвстон. Портата Галвстон некогаш беше комерцијално пристаниште, но сега главно се грижи за крстарења. Од некои од најдобрите крстарења во светот до крстарења со подостапни цени, Галвстон има што да им понуди на сите љубители на морето. Еве го нашиот… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Бостон, Масачусетс

Најдобрите крстарења од Бостон Масачусетс

Бостон во Масачусетс има неверојатни опции за крстарење за патниците кои претпочитаат одмор на бродови. Патувањата од Бостон започнуваат од 5-дневни патувања и одат до 38-дневни патувања. Така се угостител за сите видови крстосувачи. Со оглед на тоа што градот Бостон е натопен во историја, се препорачува крстарењата од Бостон да се оградат заедно со… Прочитај повеќе

Карневалски крстарења од Галвстон, Тексас

Карневалски крстарења од Галвстон

Галвстон во Тексас некогаш беше комерцијално пристаниште, но главно се грижеше за крстарења. Од некои од најдобрите крстарења во светот до крстарења со подостапни цени, Галвстон има што да им понуди на сите љубители на морето. Галвстон, исто така, нуди 50 километри (31 милји) релаксирачки плажи, ресторани со морски плодови кои уживаат во устата, забава за деца и возрасни, спектакуларен центар на градот… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Њујорк - Менхетен, Бруклин и Кејп Либерти

Најдобрите крстарења од Њујорк

Можеби најпрометниот и најпроцутниот град во светот, Њујорк е појдовна точка за бројни бродови за крстарење. Кога станува збор за најдобрите крстарења од Њујорк, ќе бидете разгалени за избор. Од крстарења во последен момент до возбудливи пакети за крстарења, има многу што да понуди пристаништето Њујорк. Има … Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Сингапур: Преглед на врвните крстарења што заминуваат од Сингапур

Најдобрите крстарења од Сингапур

Сингапур е порта кон Југоисточна Азија - и е пристаниште за многу крстарења. Ова им дава на семејството или двојката во Сингапур најдобрата опција за одмор - да изберат сопствен одмор за крстарење за сеќавања на целиот живот. Некои од врвните крстарења во Азија пловат надвор од Сингапур. … Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Лос Анџелес, Калифорнија

Најдобрите крстарења од Лос Анџелес, Калифорнија

Лос Анџелес е комерцијален и културен центар на американската сојузна држава Калифорнија. Домот на Холивуд е исто така просперитетна дестинација за крстарења. Некои од врвните крстарења во САД започнуваат од Лос Анџелес. Лос Анџелес е топење на различни култури од целиот свет и прави за… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Тампа, Флорида

Најдобрите крстарења од Тампа Флорида

Сместена на заливскиот брег на Флорида, Тампа е многу познато и многу сакано име во светот на врвните крстарења. Повеќето од крстарењата кои испловуваат од Тампа имаат пристаништа на различни карипски острови. Некои дури пловат до Канада и Алјаска. Пред да резервирате одмор за крстарење, поминете… Прочитај повеќе

Најдобрите крстарења од Балтимор, Мериленд

Најдобрите крстарења од Балтимор

Ако сте заинтересирани за одмор со крстарење до Источните Кариби, Бахамите, Канада, Бермудите или Нова Англија, не гледајте подалеку од Балтимор во Мериленд. Ако сте клубени неколку дена во Балтимор со вашето крстарење, тоа може да биде совршен одмор. Не е без причина што овој пристанишен град е познат и како „шармот… Прочитај повеќе