Почетна » Празници со крстарење » Карневалски крстарења од Њу Орлеанс, Луизијана

Карневалски крстарења од Њу Орлеанс, Луизијана

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(194)

Њу Орлеанс во Луизијана е легендарна дестинација за забава. Луѓето кои се забавувале на Џез Фест и Марди Грас можат да гарантираат за тоа.

Крстарење од Њу Орлеанс е вашата можност да го откриете шармот, вкусовите и мирисите на градот полумесечина пред или по вашето крстарење.

Сè што треба да направите е да стигнете до градот неколку дена пред да биде закажано вашето крстарење за да го напуштите брегот на Њу Орлеанс.

Можеби ова е причината зошто Carnival Cruise Lines има четири крстарења што поаѓаат од Пристаништето во Њу Орлеанс (познато и како НОЛА).

Забелешка: NOLA е пократок начин да се однесуваат на Њу Орлеанс и Луизијана.

Карневалски крстарења од Њу Орлеанс

Најдобрите карневалски крстарења од Њу Орлеанс

Четирите карневалски крстарења кои тргнуваат од Њу Орлеанс одат до возбудлива низа дестинации.

Секој од овие бродови за крстарење е уникатен и обезбедува незаборавно искуство со крстарење.

1. Карневалска храброст

Маршрута 1: Њу Орлеанс > Козумел > Њу Орлеанс
Маршрута 2: Њу Орлеанс > Козумел > Прогресо (Јукатан) > Њу Орлеанс

Карневалска храброст во Њу Орлеанс
Carnival Valor кој тргна од Њу Орлеанс се пробива во океанот за незаборавен одмор со крстарење. Слика: Seascanner.com

Карневалска храброст беше воведен во 2004 година и реновиран во 2016 година.

Овој брод со 2,980 патници сега ги вклучува сите атракции на Fun Ship 2.0 по кои е позната линијата за крстарење Carnival.

Carnival Valor е едно од евтините крстарења што започнуваат од Њу Орлеанс - прифатливо за џеб, а сепак е добро за да ви овозможи незаборавни одмори со крстарење.

Сместувањето е кадифено и елегантно. Внатрешната забава ќе ве остави во пријатна дилема, дали да се опуштите внатре или да уживате на отворено!

Можеме да ви гарантираме дека ќе ги сакате ноќните клубови на бродот, клубот за комедии и широката разновидност на достапни кујни.

Децата можат да бидат зафатени во трите надгледувани младински простори на Carnival Valor. Или тие можат да се придружат на откачената, прекрасна група на д-р Сеус за време на приказната за ликот.

Без оглед на вашата возраст, сигурно ќе се возбудите од 214 метри долгиот и четири палуби тобоганот Twister.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.8
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдобро карневалско крстарење за: Слободни, Парови, Парови со деца, Семејства

2. Карневалска слава

Маршрута 1: Њу Орлеанс > Козумел > Њу Орлеанс
Маршрута 2: Њу Орлеанс > Монтего Беј > Гранд Кајман > Козумел > Њу Орлеанс
Маршрута 3: Њу Орлеанс > Ки Вест > Фрипорт > Насау > Њу Орлеанс

Карневалска слава во Њу Орлеанс
Carnival Glory чека зелено светло за да исплови од Њу Орлеанс. Слика: Carnival.com

на Карневалска слава е меѓу евтините крстарења што поаѓаат од Њу Орлеанс.

Бродот може да прими речиси 3,000 патници кои ги опслужува екипаж од околу 1,150 професионалци. Така се обезбедува персонализирана услуга.

Воведен во 2003 година, овој брод на Carnival Cruise Line беше реновиран во 2012 година, во согласност со стандардите Fun Ship 2.0.

Има мјузикли од Playlist Production, Punchliner Comedy Club и Hasbro, семејно шоу за игри.

За оние кои сакаат да се занимаваат со физичка активност, достапни се и активности како што се голф и лизгање на вода. Навивачките кривини на класичниот воден тобоган Twister и AquaTunnel се легендарни.

Има многу опции за јадење, а оние кои заслужуваат посебно споменување се Steakhouse со Emerald Room и соодветно именуваните ресторани Golden и Platinum.

Што се однесува до баровите, возрасните имаат можност да одат во осум различни барови.

Сместувањата ќе ги израдуваат оние кои се свесни за буџетот, како и оние со вкус за луксуз.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.75
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдобро карневалско крстарење за: Слободни, Парови, Парови со деца, Семејства

Препорачано четиво: Карневалски крстарења од Галвстон

3. Карневалски триумф

Крстарење 1: Њу Орлеанс > Козумел > Њу Орлеанс
Крстарење 2: Њу Орлеанс > Козумел > Прогресо (Јукатан) > Њу Орлеанс

Страничен поглед на карневалскиот триумф
Реморкери го опкружуваат Карневалскиот триумф во Њу Орлеанс. Слика: Usatoday.com

Триумф на карневалот е уште едно забележливо име кога станува збор за евтини и достапни крстарења кои заминуваат од Њу Орлеанс.

Иако дебитираше во 1999 година, овој брод со 2,754 патници беше реновиран во 2016 година и сега може да се пофали со функциите Fun Ship 2.0.

Врвот на вашата маршрута за крстарење ќе биде Театарот покрај брегот и неговите филмови за нуркање.

Клубот за комедии Punchliner, мјузиклите организирани од Playlist Production, Guy's Burger Joint, Seafood Shack и Bluelguana Cantina се некои од другите производи на Fun Ship 2.0.

Има и казина, соби за картички, базени и видео аркади.

Достапно е и буџетско сместување, но доколку сте расположени за раскош, достапни се соби со балкон и апартмани. 

Речиси шеесет проценти од собите имаат поглед на океанот.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.7
Здравствен рејтинг: 4.0
Најдобро карневалско крстарење за: Слободни, Парови, Семејства

4. Карневалски сон

Маршрута 1: Њу Орлеанс > Монтего Беј > Гранд Кајман > Козумел > Њу Орлеанс
Маршрута 2: Њу Орлеанс > Махагони Залив > Белизе > Козумел > Њу Орлеанс
Маршрута 3: Њу Орлеанс > Ки Вест > Белизе > Фрипорт > Насау > Њу Орлеанс
Маршрута 4: Њу Орлеанс > Коста Маја > Белизе > Козумел > Њу Орлеанс
Маршрута 5: Њу Орлеанс > Козумел > Белизе > Заливот Махагони > Њу Орлеанс
Маршрута 6: Њу Орлеанс > Коста Маја > Заливот Махагони > Белизе > Козумел > Њу Орлеанс

Врвен поглед на карневалскиот сон
Ариел поглед на карневалскиот сон, кој поаѓа од Њу Орлеанс. Проверете ги шарените места за играње деца и водените активности на горната палуба на бродот за крстарење. Слика: Flycozumel.com

Овој брод на Carnival Cruise Lines е опремен со удобности на Fun Ship што ги прават овие крстарења привлечни за патниците кои бараат вредност.

Комедискиот клуб „Панчлајнер“ е едно од најголемите привлекувања на крстарењето.

Карневалски сон се изведби во живо секоја вечер и филмови кои се прикажуваат покрај базенот. Пробајте го бањата или областите само за возрасни за мир и тишина.

Зделките за крстарење се наменети за семејства, така што има и забава соодветна за децата.

Постојат различни младински клубови, детски програми и воден парк.

Сместувањето е главно наменето за буџетската толпа, иако се достапни и поголеми апартмани.

Овој патнички брод со 3,646 патници има четири ресторани и исто толку барови.

Сепак, јавните површини може да бидат малку зафатени за време на шпицот.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.6
Здравствен рејтинг: 3.5
Најдобро карневалско крстарење за: Групи, Семејства со деца

Одмор пред крстарење во Њу Орлеанс

Доколку резервирате карневалско крстарење од Орлеанс, задолжително е да имате 2-3 одмор во Њу Орлеанс пред да се качите на вашето крстарење.

Па, тоа не е баш задолжително, но Њу Орлеанс е премногу добар град за да се пропушти можноста.

Ви предлагаме да стигнете до Њу Орлеанс неколку дена пред датумот на започнување на вашето крстарење и да ја разгледате целата историја и забава што ги нуди градот.

Неколку од атракциите што мора да се искусат во Њу Орлеанс се Област Француски кварт, Џексон Сквер, на Национален музеј од Втората светска војна Катедралата Сент Луис.

Во вечерните часови излезете во баровите на улицата Бурбон и казиното во Њу Орлеанс Хара.

Извори
# Affordabletours.com
# Neworleans.com
# Nola.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Најдобрите крстарења од Њу Орлеанс
2. Романтични работи во Њу Орлеанс
3. Најдобрите крстарења од Галвстон
4. Најдобрите крстарења од Тампа
5. Најдобрите крстарења од Мајами

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од