Почетна » Празници со крстарење » Најдобрите крстарења од Сан Диего, Калифорнија

Најдобрите крстарења од Сан Диего, Калифорнија

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(198)

Сан Диего во Калифорнија е рај за крстосувачите.

Речиси сите главни линии за крстарење водат различни крстарења од или преку пристаништето Сан Диего, што го прави едно од најпрометните во земјата.

Од „all inclusive“ крстарења до крстарења во последен момент, има многу опции од кои можете да изберете.

Сан Диего нуди единствена можност за клуб на градски одмор со крстарење.

Ви препорачуваме да поминете неколку дена во градот пред (или после) да се качите на крстарењето од Сан Диего.

Сан Диего има 110 километри (70 милји) плажи со мек песок, зоолошка градина од светска класа, приклучен Носач на морнарицата USS Midway, Парк Балбоа итн

Ако и вашите деца ве придружуваат на крстарењето, планирајте да ги посетите Морски свет Леголенд како добро.

Патувања од Сан Диего

Дестинации за крстарење од Сан Диего

Најпопуларната дестинација за крстарење од Сан Диего е Мексико. Патувања до Мексико нудат различни маршрути кои се движат од 3 до 14 ноќевања.

Некои од популарните крстарења за истражување на Мексико се 3-ноќното крстарење со Мексико во Баја, 19-ноќното авантуристички крстарење по Панамскиот канал и 23-ноќното крстарење за откривање на Инка.

Следни по популарност се Хаваи и Панама крстарења од Сан Диего.

Овие крстарења се повеќе барани во текот на есенските и пролетните месеци.

Неколку добри крстарења со Алјаска исто така пловат од Сан Диего. Најдобро време за одење на крстарење со Алјаска

Терминалите на пристаништето за крстарење во Сан Диего

Пристаништето Сан Диего има два терминали за крстарење, кои се наоѓаат на две милји во центарот на брегот на заливот Сан Диего.

Повеќето од бродовите за крстарење се закотвуваат на примарниот терминал наречен B-Street Pier & Cruise Ship Terminal.

Добијте упатства до пристаништето за крстарење B-Street

Павилјон на пристаништето на Пјер Бродвеј е секундарниот терминал, кој покрај ракување со некои бродови за крстарење е и место за специјални настани.

Во случај да летате во Сан Диего за да го фатите крстарењето, имате среќа Меѓународен аеродром во Сан Диего (САН) е на само 10 минути возење од терминалите.

Покрај тоа, во областа околу терминалите има многубројни хотели кои угостителуваат за секаков вкус.

Ако сакате да стигнете до терминалите со воз, железничката станица во центарот на Сан Диего Депото Санта Фе треба да биде ваш избор.

Не е далеку од терминалите - само два блока источно.

Најдобро време за крстарење од Сан Диего

Ако планирате престој во Сан Диего пред да се качите на вашиот брод, ви предлагаме да го планирате вашето крстарење во прозорецот од март до мај или од септември до ноември.

Во месеците октомври и ноември, хотелските цени и другите трошоци дополнително се намалуваат.

Според временските услови, никогаш не е лошо време да го посетите Сан Диего - речиси секогаш е помеѓу 60 и 70 степени.

Ако вашиот план е крстарење со Мексико од Сан Диего, секое време од годината е добро.

Не е без причина што повеќе од 6 милиони патници ги посетуваат пристаништата во Мексико секоја година.

Во Сан Диего има многу работи за туристите кои бараат забава.

Најдобрите крстарења од Сан Диего

1. Потрагата Азамара

Линија за крстарење: Крстареви со клуб Азамара

Azamara Quest во Сан Диего
Azamara Quest кој плови од Сан Диего е луксузен брод за крстарење со средна големина. Слика: Cruisemapper.com

Потрагата Азамара е рангирана на прво место меѓу најдобрите крстарења кои започнуваат од Сан Диего.

Продажната точка на Azamara Club Cruise брод е тоа што нуди пријатно, интимно чувство на крстосувачите.

Може да прими само 690 патници, така што нема страв дека вашето крстарење ќе биде уништено од преполна, бучна средина.

Соодносот патник и екипаж е исто така низок, што обезбедува непречена услуга.

Зделките за крстарење Азамара главно се наменети за возрасни, а најважните се луксузното сместување, многу опции за јадење и релаксирана атмосфера.

Опуштете се во бањата или збогатете се на некој од различните семинари или сесии за дегустација на вино.

Може да поминете ноќи обидувајќи се на вашата среќа во казино или на настап во живо.

Непотребно е да се каже дека можете да се опуштите и во еден од многуте салони и барови.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.4
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Слободни, Парови

2. Дизни Вондер

Линија за крстарење: Дизни Круз линија

Дали некогаш сте сонувале за пловечки Дизниленд? Па, тогаш Вондер на Дизни дали твојот сон е остварен!

Едно од најдобрите крстарења со пловење од пристаништето Сан Диего, Дизни Вондер е навистина земја на чудата за целото семејство.

Децата ќе сакаат да се сретнат со ликовите на Дизни на ова крстарење. Има и многу младински клубови и семејни области.

Сепак, овој брод на Disney Cruise Line не е целата гужва и врева.

Има седум области наменети само за возрасни, најпопуларниот меѓу нив е базенот Quiet Cove.

Делот за ноќен клуб и салони е исто така наменет за возрасни.

Има шест ресторани на бродот, еден од нив резервиран само за возрасни.

Собите се великодушно опремени, а во помалите кабини се сместени и четири патници. Дизни Вондер има пристаништа во Алјаска, Мексико и Карибите.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.35
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Семејства со деца, големи групи

3. Затемнување на славните

Линија за крстарење: Познати крстарења

Овој брод на Celebrity Cruises е едно од најприфатливите крстарења од Сан Диего.

Може да прими неверојатни 2,850 патници, така што дури и во последен момент се можни крстарења на овој голем брод.

Воведен во 2010 година, Затемнување на славни личности беше реновиран во 2015 година и има ново чувство.

Речиси 90 проценти од собите имаат балкони. Премиум сместувањето вклучува специјално јадење и батлер услуга.

Има 11 ресторани на бродот, така што можете да јадете нешто различно секој ден од вашето крстарење.

Вашата маршрута за крстарење може да вклучува опуштање покрај базенот, посетување часови за готвење, шопинг, тематски забави и настапи во живо.

Постојат младински клубови за забава на децата од сите возрасти.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.3
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Слободни, парови, семејства со деца

4. Бесконечност на славните

Линија за крстарење: Познати крстарења

Славна личност Бесконечност во Сан Диего
Бродовите на Celebrity Infinity кои поаѓаат од Сан Диего тргнуваат или на крстарења на брегот на Пацификот или на крстарења по Панамскиот канал кон Исток. Слика: Sandiegouniontribune.com

Едно од евтините крстарења кои заминуваат од Сан Диего, Celebrity Infinity се одликува со бројни атрактивни семејни зделки за крстарење.

Најдобри моменти од крстарење во Славна бесконечност е терасата на покривот, која беше прва во оваа флота, и италијанска стекхаус.

Има и бројни други ресторани, како и вински бар.

Постојат четири вида сместување, кои се движат од буџетски кабини до скапи апартмани.

Забавниот тим на ова крстарење има што да им понуди на крстосувачите од сите возрасни групи. Има многу младински клубови за деца.

За возрасни, главниот ждреб е Спа клубот Кањон Ранч, кој е белег на сите крстарења со славни.

Курсевите за збогатување се исто така достапни на одборот.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.15
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Слободни, Парови, Семејства со деца, големи групи

5. ms Nieuw Amsterdam

Линија за крстарење: Линија на Холандија Америка

Речиси сите бродови на Holland America Line имаат уметничка колекција. Но ms Nieuw Amsterdam веројатно ја има најдобрата колекција меѓу возниот парк.

Вкупната вредност на експонатите е повеќе од три милиони американски долари и има дела на познати уметници како Енди Ворхол и Рој Лихтенштајн.

Едно од убавите искуства во странство ова крстарење е самоводената прошетка низ овие уметнички дела.

Повеќето зделки за крстарење за ms Nieuw Amsterdam се наменети за зрели крстосувачи, иако таму се и младинските клубови.

Можете да се опуштите покрај базенот или во бањата или да се збогатите со разни курсеви.

Часовите по фотографија што ги води Digital Workshop се омилени меѓу крстосувачите.

Има девет ресторани и сите категории соби.

Овој крстосувач има пристаништа во Алјаска и Карибите.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.15
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Слободни, Парови

6. Скапоцен камен на морињата

Линија за крстарење: Кралски Кариби Интернационал

Royal Caribbean International е познат по водење на големи бродови за крстарење. Но, Jewel е еден од помалите бродови на флотата и нуди помалку преполни крстарења. Во него се сместени 2,702 патници.

Едно од најдобрите прифатливи крстарења од Сан Диего, Скапоцен камен на морињата има попространи кабини од нејзините сестрински бродови.

Најголемите апартмани се повеќе од 1,000 квадратни метри и великодушно опремени.

Вашата маршрута за крстарење мора да вклучува вир и шест базени на палубата.

Има мини голф зелени и ѕид за качување по карпи за поспортските крстосувачи.

Вечерите може да се поминат во казино или театар.

Има осум ресторани, вклучително и пет специјализирани места. Има 13 салони и барови.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.15
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Слободни, Парови

Препорачано четиво
1. Карневалски крстарења од Њу Орлеанс
2. Карневалски крстарења од Галвстон

7. ms Евродам

Линија за крстарење: Линија на Холандија Америка

Ако барате евтини крстарења кои пловат од пристаништето Сан Диего, одлучете се за овој брод на Holland America Line.

ms Евродам може да прими 2,104 патници и 878 членови на екипажот.

Еден од најважните моменти на оваа зделка за крстарење е големата палета на кујни што се нудат. Од вкусна морска храна до посекојдневна храна, MS Eurodam ќе ви ги расипе вкусовите.

Постојат различни курсеви за збогатување, базени и спортски арени за да ве зафатат.

Ноќите може да се поминат на настапи во живо или во баровите за одмор.

Пристапот до Блуз клубот е дел од пакетите за крстарење.

Сместувањето е пространо и има шест категории за да одговараат на сите буџети.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.15
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Слободни, Парови

8. ms Остердам

Линија за крстарење: Линија на Холандија Америка

ms Остердам во Сан Диего
Ако ја сакате музиката, ви ја препорачуваме MS Oosterdam за вашиот одмор со крстарење од Сан Диего. Слика: Себастијан Веселс / Wikipedia.org

Воведен во 2003 година, овој брод беше модернизиран во 2016 година. Може да прими до 1,916 патници.

Ова е жив брод и е дел од многу атрактивни зделки за крстарење кои одговараат на сите буџети.

Постојат шест категории на соби и кабини.

ms Остердам има огромен базен, релаксирачки спа центар и голема фитнес зона.

Бројни младински клубови ги привлекуваат помладите крстосувачи.

Има седум ресторани кои подготвуваат сè, од морска храна до италијанска кујна.

Ако вашиот пакет со крстарења има повеќе од осум ноќевања, пробајте го мастер готвачот на табелата поп-ап.

Постојат различни курсеви за збогатување кои можат да бидат вклучени во маршрутата за крстарење.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.1
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Слободни, Парови, семејства

9. ms Вестердам

Линија за крстарење: Линија на Холандија Америка

Лансиран во 2004 година и реновиран во 2017 година, Вестердам е едно од најдобрите крстарења што поаѓа од Сан Диего.

Кога сте во странство, овој брод, вашата маршрута за крстарење мора да го вклучува Rijksmuseum at Sea.

Овој уникатен пловечки музеј може да се пофали со неверојатни уметнички дела од целиот свет.

Има 8,000 уметнички дела, затоа погрижете се да направите неколку патувања до музејот!

Explorations Central е изложба која е наменета за луѓе кои сакаат да патуваат.

Исто така, има многу базени и спа центар каде што можете да се опуштите.

Одборот ms Вестердам можете да уживате во театарските настани и да ја пробате вашата среќа во казината.

Постојат шест категории на сместување, кои се грижат дури и за оние кои бараат одмор со крстарење со буџет.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.0
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Слободни, Парови

10. ms Заандам

Линија за крстарење: Линија на Холандија Америка

Ова е едно од најдобрите крстарења по пристапни цени кои започнуваат од Сан Диего. Г-ѓа Заандам е доста популарна меѓу постарите крстосувачи.

Зделките за крстарење се фокусираат на релаксација наместо на активност, па затоа е совршено место за надминување на стресот од секојдневниот живот.

Постојат спортски арени, но најважните се курсевите за збогатување кои ќе ви понудат бавен, но плоден одмор.

Часовите за готвење и часовите по фотографија се исклучително популарни.

Сите кабини се опремени со простор за суета и простор за седење. Собите се пријатни и добро опремени.

Има осум ресторани кои нудат сè, од секојдневна храна до егзотична морска храна.

ms Zaandam има пристаништа за повик во Алјаска и други дестинации.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдоброто крстарење од Сан Диего за: Слободни, Парови

Има уште три крстарења кои заминуваат од Сан Диего. Два од нив се управувани од линијата Холандија Америка и една од Норвешката линија за крстарење.

Тие се прифатливи крстарења и нудат совршено бегство од стресот на раздвижениот живот во градот. Затоа, спакувајте ги куферите и запловете!

Извори

# Portofsandiego.org
# Hollandamerica.com
# Tripadvisor.com
# Avoyatravel.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Најдобрите крстарења од Лос Анџелес
2. Крстарење со Алјаска од Сиетл
3. Најдобрите крстарења од Галвстон

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од