Почетна » Празници со крстарење » Најдобрите крстарења од Порт Канаверал, Флорида

Најдобрите крстарења од Порт Канаверал, Флорида

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(124)

Сместено во округот Бревард во Флорида, Порт Канаверал е едно од најдобрите пристаништа на длабоки води во светот.

Има бројни крстарења кои заминуваат од Порт Канаверал, на маршрути кои се во должина од три дена до седум дена.

Доколку планирате крстарење од Порт Канаверал, ви предлагаме да пристигнете 3-4 дена порано и да имате краток одмор пред крстарење.

Крстарење во Порт Канаверал

За Порт Канаверал

Ова пристаниште е оддалечено само 72 км (45 милји). Орландо, што е одлично место за одмор за парови и семејства со деца.

Волт Дизни Свет, Универзална Studios, Животинското кралство на Дизни, SeaWorld итн во Орландо се атракции од светска класа.

Областа околу Порта Канаверал има бројни паркови, прекрасни плажи, како и вселенскиот центар Кенеди.

Бидејќи Порт Канаверал е блиску до Орландо, тоа е домот на Disney Cruise Line.

Меѓутоа, другите врвни линии за крстарење, како што се Carnival Cruises, Royal Caribbean Line, Norwegian Cruises и Seabourn Cruises прават редовни пристанишни повици во текот на целата година.

Проверете ја нашата листа на најдобри крстарења од Порт Канаверал -

1. Дизни сон

Линија за крстарење: Дизни Круз линија

Еден од најголемите бродови во линијата за крстарење Дизни, Сон на Дизни може да прими неверојатни 4,000 патници.

Зделките за крстарење ги поставуваат Крузовите на Дизни како забава за целото семејство и овој брод не е ништо поразличен.

Тоа е како да сте во мини Дизниленд - таков што лебди!

Дури и ако сте возрасен, не пропуштајте го подножјето за вода AquaDuck. Ова возење со вода од 765 стапки е најголемото извлекување на сонот на Дизни. Само со дополнително плаќање, можете да го искусите спортскиот симулатор.

Постојат пет клубови за деца од сите возрасти.

Пакетите за крстарења вклучуваат базен Quiet Cove, спа центар и салон.

Постојат области само за возрасни кои им обезбедуваат на родителите толку потребното олеснување.

Возрасните ќе го сакаат The District, област полна со барови и салони што е резервирана за нив. Од деветте ресторани на бродот, два се резервирани за возрасни.

Повеќе од 80 отсто од кабините на бродот имаат балкони или поглед на океанот. Во некои соби има софа кревети.

Премиум апартманите можат да достигнат површина до 1,781 квадратни метри, обезбедувајќи исклучително удобно сместување.

Сонот на Дизни не е евтин, но дефинитивно е број еден од најдобрите крстарења што поаѓаат од Порт Канаверал.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.4
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи

2. Дизни фантазија

Линија за крстарење: Дизни Круз линија

Disney Fantasy во Порт Канаверал
Disney Fantasy кој поаѓа од Порт Канаверал плови седумноќни крстарења по источните или западните кариби. Слика: Disneyparks.disney.go.com

Дали копнеете за мрзлив одмор, но вашите деца сакаат да го гледаат најновиот филм за суперхерои на Марвел? Па, Disney Fantasy е совршена дестинација за целото семејство!

Еден од најновите членови на флотата на Disney Cruise Line, на Дизни фантазија може буквално да ги оствари вашите фантазии. И на вашите деца исто така!

Поминете часови во Marvel Super Heroes Academy, проверувајќи ги иконите како Ironman и Antman. Или позиционирајте се на командното место изградено на тема Star Wars.

Возрасните ќе бидат привлечени од други моменти, како што е продавницата за накит Тифани или базенот Quiet Cove.

Од десетте ресторани, два се само за возрасни. Има и барови и салони резервирани за возрасни.

Sweet on You е нов излез за сладолед кој ќе го задоволи целото семејство.

Повеќе од 80 проценти од собите имаат приватни балкони или гледаат кон океанот. Во сите соби има мини фрижидери, телевизори со рамен екран и станици за iPod.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.4
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи

3. Дизни Вондер

Линија за крстарење: Дизни Круз линија

Едно од најдобрите крстарења од Порт Канаверал, Вондер на Дизни е уште еден одличен член на флотата на Disney Cruise Line.

Дизни Вондер за прв пат исплови во 1999 година, а беше редизајниран во 2016 година.

Може да прими 2,713 крстосувачи.

Ако резервирате пакет за крстарење во странство Disney Wonder, вашите деца ќе поминуваат многу време на средба и поздравување на нивните омилени ликови на Дизни.

Седум области на бродот се резервирани за возрасни, вклучувајќи ресторани, барови и областа Quiet Cove.

Сместувањето ќе го задоволи дури и најпребирливиот крстосувач. На децата особено ќе им се допаднат ќебињата и ѕидните уметности на тема Дизни.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.35
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи

4. Хармонија на морињата

Линија за крстарење: Кралски Кариби Интернационал

Едно од најдобрите крстарења што започнуваат од Порт Канаверал, Хармонија на морињата е исто така еден од најголемите бродови за крстарење во светот.

Во него се сместени неверојатни 6,687 патници. Дури и тогаш, 2,193 членови на екипажот обезбедуваат ефикасна услуга.

Големината не е единствениот белег на овој меѓународен брод на Royal Caribbean. Воведен неодамна во 2016 година, Harmony обезбедува атрактивен план на крстарење.

Испробајте го The Ultimate Abyss, кој е слајд со 10 ката што го запира здивот. Помалите слајдови се таму за помалку авантуристичките.

Има младински клубови и простори само за возрасни, за да ги задоволи сите членови на семејството.

Има 18 ресторани, кои нудат јапонски на мексикански, француски на азиски. Сместувањето е еминентно задоволително.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.3
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи

5. Оаза на морињата

Линија за крстарење: Кралски Кариби Интернационал

Oasis не е само еден од најголемите бродови за крстарење во светот, туку е и едно од најприфатливите крстарења што поаѓа од Порт Канаверал.

Овој брод со 6,780 патници беше лансиран во 2009 година и реновиран во 2014 година. Околу 2,100 членови на екипажот помагаат да се создаде магија на ова крстарење.

Зделките за крстарење за овој брод ги истакнуваат зип-лајнот, рингишпилот и симулаторите за сурфање. Друго задолжително искуство е Централ Парк, огромен зелен простор во рамките на бродот.

Оаза на морињата е за оние кои бараат акција над релаксација.

Целиот брод е поделен на седум области, секоја со посебно чувство и вкус.

Има 17 ресторани кои ги угостуваат сите видови непца.

Сместувањето е поделено во четири категории, од мали кабини до големи апартмани.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.1
Здравствен рејтинг: 4
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи

6. Карневалски бриз

Линија за крстарење: Карневални крстосници

Карневалски бриз во Порт Канаверал
Карневалскиот бриз е еден од најдобрите за незаборавен семеен одмор со крстарење од Порт Канаверал бидејќи ги има сите ѕвона и свирки на карневалскиот „забавен брод“. Слика: Cruisemapper.com

Барате евтини крстарења кои започнуваат од Порт Канаверал? Вашето пребарување запира на Карневалско ветре.

Овој брод превезува 3,690 патници и нуди вообичаена забава што е белег на Carnival Cruise Lines.

на Панчлајнер комедија клуб, играта шоу Хасбро, рум барот RedFrog, бургерите на Гај - сите познати имиња се тука.

Џиновски друштвени игри и живо караоке ја додаваат живоста на бродот.

Зделките за крстарење, исто така, вклучуваат детски програми, воден парк, спортска арена, спа и одморалиште Serenity за возрасни.

Постојат седум ресторани и различни категории на сместување за да одговараат на сите буџети.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.95
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи

7. Морнар на морињата

Линија за крстарење: Кралски Кариби Интернационал

Филм покрај базенот. Купување во брендирани продавници. Емисии за лизгање на мраз. Запознајте и поздравете се со ликовите на DreamWorks. Морнар на морињата пакети доста голем удар!

Едно од најдобрите крстарења што поаѓаат од Порт Канаверал, овој патнички брод со 3,807 патници може да се пофали со сооднос 3-1 гостин и екипаж.

Главната трпезарија е поделена на три нивоа. Има уште шест ресторани и 10 барови и салони.

Има девет базени и џакузи, како и многу места за одмор и за возрасни и за деца.

Сместувањето е поделено во четири категории, а вие можете да ја изберете вашата категорија во зависност од вашиот буџет за пакетот за крстарења.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 3.95
Здравствен рејтинг: 4
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи

8. Норвешки еп

Линија за крстарење: Норвешка Круз линија

Ако сакате прифатливи крстарења преполни со акција, на Норвешка епопеја е совршен избор за вас.

Почнувајќи од Порт Канаверал, овој брод може да превезува 4,100 патници и е реновиран во 2015 година.

Куглана, воден парк и голем спортски комплекс ќе обезбедат преполна маршрута за крстарење за време на вашите денови во океанот.

По напорниот ден, можете да се опуштите во баровите или во казиното. Или уште подобро уживајте во клубот за комедии или настапите во живо додека вашите деца можат да уживаат во клубовите соодветни за возраста.

Зделката за крстарење вклучува оброци во девет ресторани на бродот, со шест специјализирани места исто така достапни.

Соло патниците можат да ги искористат студиските кабини, кои ќе работат поевтино. Апартманите на луксузниот крај се со приватни дворови и консиерж.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 3.9
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи, парови, самци

9. Норвешки дух

Линија за крстарење: Норвешка Круз линија

Крстарење со норвешки дух
Норвешките Cruise Lines веруваат во „крстарење во слободен стил“, а крстаречкиот брод Норвешки дух кој поаѓа од Порт Канаверал го нуди токму тоа – неформална средина за крстарење. Слика: Cruiseable.com

Едно од најприфатливите крстарења што започнуваат од Порт Канаверал, Норвешки дух е совршен за вас ако барате буџетски одмор.

Овој брод располага со различни погодности обезбедени од Норвешките Cruise Lines, како водни паркови, спортски арени и казина.

Има и младински клубови за деца и млади, што им нуди можност на родителите да се релаксираат.

Има 17 ресторани кои служат широк спектар на кујни.

Bier Garten, пивската сала беше белег за многу пакети за крстарења.

Постојат четири категории на кабини, од кои некои се реновирани неодамна.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.9
Здравствен рејтинг: 5
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи

10. Карневалска слобода

Линија за крстарење: Карневалски крстарења

Воведен во 2005 година и реновиран во 2016 година, Карневал Слобода е најдобар избор за оние кои бараат евтини крстарења.

Тоа е исто така едно од најпопуларните крстарења од Порт Канаверал.

Овој брод ги содржи атракциите на Carnival Cruise Line со заштитен знак Fun Ship 2.0, кои вклучуваат приморски театар, Guy's Burger Joint, клуб за комедии Punchliner и Serenity Retreat.

Зделките за крстарење се наменети и за возрасни и за деца, а забавата на бродот е соодветно организирана.

Има многу клубови во кои децата можат да уживаат додека нивните родители се релаксираат.

Достапни се четири типа на соби - од буџетски кабини до скапи апартмани.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.85
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдоброто крстарење од Порт Канаверал за: Семејства, големи групи

Повеќето од овие зделки за крстарење се дизајнирани имајќи го предвид целото семејство. Тие се главно големи бродови, кои нудат енергични крстарења исполнети со авантури.

Несомнено, ова пристаниште на Флорида е една од најдобрите дестинации доколку сакате да доживеете некои од најдобрите крстарења во светот.

Извори

# Goport.com
# Floridatoday.com
# Tripadvisor.com
# Крстарење.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Најдобрите крстарења од Мајами
2. Најдобрите крстарења од Балтимор
3. Најдобрите крстарења од Тампа
4. Карневалски крстарења од Њу Орлеанс

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од