Почетна » Празници со крстарење » Најдобрите крстарења од Сиднеј, Австралија

Најдобрите крстарења од Сиднеј, Австралија

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(180)

Патувањата се популарни во Австралија и повеќето од нив тргнуваат од пристаништето Сиднеј.

Најдобриот дел од крстарењето од Сиднеј е зачудувачкиот поглед на кој ве почестуваат додека заминувате од иконското пристаниште во Сиднеј.

Сиднеј има бројни линии за крстарење кои нудат атрактивни пакети за крстарења и прекрасно време речиси во текот на целата година.

Всушност, крстарењата кои заминуваат од Сиднеј се толку популарни што го подигнаа туризмот во регионот.

Патувања од Сиднеј

Има секакви крстарења кои ги напуштаат бреговите на Сиднеј.

Патувањата што пловат од Сиднеј можат да ви помогнат да ги посетите блиските прекрасни острови на Јужниот Пацифик или да ја уживате убавината на Нов Зеланд.

Патувањата во Сиднеј, исто така, одат на растојание, што е со долгите експедиции до дестинации како што се Хаваи, делови од Азија, Венеција итн.

Ако немате време, можете да крстарите и до источниот брег на Австралија.

Сезони на крстарење во Сиднеј

Патувањата заминуваат од брегот на Сиднеј во текот на целата година.

Додека поголемите крстарења со брод и корален гребен се достапни во текот на целата година, Специјалистичките крстарења се сезонски.

Кратките крстарења во Тасманија со попатна станица во Хобарт работат во јужните летни месеци од ноември до март.

Врвните крстарења пловат надвор од Сиднеј главно во текот на месеците април до октомври. Ова е познато и како „сезона на бранови“.

Ова е време кога Австралијците ги трошат своите буџети за крстарење на најдобриот избор на поаѓања, бродови и маршрути.

Ако сакате да заштедите пари на вашето крстарење во Сиднеј, ви ја препорачуваме сезоната на ниско/рамо од јуни до август.

Ова се зимските месеци во Австралија и се совршени за наоѓање евтини зделки за крстарење.

Сиднеј е исто така одлична дестинација за одмор, затоа ви предлагаме да поминете неколку дена во градот пред да се качите на крстарењето.

Терминали за крстарење во пристаништето Сиднеј

Сиднеј пристаниште е премиерното место за полетување и дестинација за крстарење во Австралија.

Сиднејското пристаниште има два наменски терминали за патници за крстарење, од кои и двата се шират во средината на градот.

Внимавајте на терминалот од каде што поаѓа вашето крстарење, за да избегнете подоцнежно разочарување.

1. Прекуокеански патнички терминал на Кружниот кеј

Сиднејскиот прекуокеански патнички терминал на Кружниот кеј е познат и како OPT. Ова е главниот терминал за бродовите за крстарење кои се приклучуваат во Сиднеј.

Влез во Странски терминал за патници се наоѓа надвор од улицата Џорџ на улицата Аргил, Кружниот кеј. Најдете насоки

Додека бродот за крстарење е во пристаништето, земањето и пуштањето на патниците се случува во областа на терминалот.

Најдобар начин да се стигне до терминалот е со воз - железничката станица Circular Quay е на две минути пешачење од терминалот.

Ако летате до Сиднеј, 30 минути возење од аеродромот може да ве однесе до OPT.

Во терминалот ќе бидат дозволени само патници со валидни билети.

2. Терминал за крстарење во Беј Беј

Терминал за крстарење во Беј Беј е најновиот пристанишен терминал во Сиднеј. За да стигнете до овој терминал, прво мора да стигнете до патот Џејмс Крег во Розел. Најдете насоки

Најдобар начин да стигнете до терминалот е со приватен капак, такси или со крстарење.

Повторно, во терминалот се дозволени само патници со билети.

Најдобрите крстарења поаѓаат од Сиднеј

1. Кристална симфонија

Линија за крстарење: Кристални крстарења

Кристална симфонија во Сиднеј
Кристалните крстарења често го освојуваат гласот за популарност од крстарењата за најдоброто крстарење во светот. На сликата можете да ја видите Crystal Symphony како заминува од пристаништето во Сиднеј. Слика: Therussell.com.au

Прво изградена во 1995 година, на Кристална симфонија беше подложен на темелно редизајнирање во 2014 година. Сега се рангира како едно од најдобрите крстарења што поаѓаат од Сиднеј, опремено со сите модерни удобности.

Со капацитет од 922 патници и 545 членови на екипажот, персонализираната услуга ќе биде врв на вашата маршрута за крстарење.

Препуштете се на вашите сетила во бањата или испотете се во фитнес градината на отворено. Земете часови по танц или слушајте музички изведби.

Разгалете ги вашите пупки за вкус во кој било или во сите девет ресторани на бродот.

Погрижете се вашите пакети за крстарења да вклучуваат патување до Специјалниот ресторан на готвачот Нобу.

Најголемиот белег што се однесува до сместувањето е тоа што сите кабини се фалат со неверојатен поглед на океанот.

Повеќе од половина од кабините имаат прицврстени балкони.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.55
Здравствен рејтинг: 4.0
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

2. Seabourn Sjourn

Линија за крстарење: Патување линија за крстарење

Овој брод на Seabourn Cruise Line е несомнено едно од најдобрите крстарења што започнуваат од Сиднеј.

Речиси еден спрема еден патник и екипаж, апартман стјуардеса специјално доделена на секоја кабина - персонализираното внимание е главната атракција на Сиборн престој.

Бесплатно шампањско при пристигнувањето ќе го започне вашиот пат на крстарење во кралски размери.

Луксузното сместување го исполнува својот натпревар во релаксација и забава на бродот на зделките за крстарење што ги нуди Sojourn.

Има казино, спа центар, фитнес центар, барови, четири опции за јадење, базен, топли кади, шуфлеборд, објекти за голф и многу повеќе.

Кога бродот е закотвен, погрижете се да ги извадите кајаците и чамците со веслање во морето и да го доживеете искуството на животот!

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.45
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

3. Војаџер од седум мориња

Линија за крстарење: Регент седум морски крстарења

Иако е изграден во 2003 година, Војаџер од седум мориња беше подложен на реновирање од повеќе милиони долари кон крајот на 2016 година.

Пакетите за крстарење на овој брод сега го вклучуваат секој модерен објект што може да се замисли.

Капацитетот од 698 патници и 447 членови на екипажот обезбедува низок сооднос меѓу крстосувачот и екипажот, а со тоа и одлична услуга.

Сместувачките капацитети се врвни. Примерете го ова: сите кабини се со телевизори со рамен екран, мермерни бањи и приватни чардаци.

Зделките за крстарење вклучуваат јадење во шесте ресторани на бродот, кои служат сè, од стекови до француска кујна.

Дали сте загрижени за забавата на бродот? Не биди! Војаџер има базен, спа центар, казино, театар и четири барови и салони.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.40
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

4. Потрагата Азамара

Линија за крстарење: Крстареви со клуб Азамара

Има многу крстарења кои заминуваат од Сиднеј, но ниту едно слично Потрагата Азамара.

Ако овој брод на Azamara Club Cruises треба да се опише со неколку зборови, без сомнение ќе се нарече „малиот брод со големо срце“.

Сместувајќи 690 патници, Quest обезбедува сеопфатни крстарења кои се совршен спој на интимен шарм и разновидна забава.

Луксузното сместување е надополнето со релаксирачки спа и фитнес центар.

Ако казината и баровите за одмор ви звучат како клише, пробајте ги специјалните програми за збогатување како семинари и дегустации на вино.

Зделките за крстарење, вклучително и седум или повеќе ноќевања, може да очекуваат нешто повеќе - бесплатна ноќ за уживање во локалната култура на избраните пристаништа!

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.40
Здравствен рејтинг: 5.0
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

5. Кристално спокојство

Линија за крстарење: Кристални крстарења

Кристално спокојство се рангира како едно од најдобрите крстарења што поаѓаат од Сиднеј, поради повеќе причини.

Еден, има десетина ресторани, вклучувајќи специјализирани места како Прего и Silk Road и Суши бар.

Второ, бродот по реновирањето може да се пофали со прекрасна тревна градина натоварена со лаванда и маслинки.

Три, зделки за крстарење кои нудат сместување во Пентхаус имаат лични батлери, ноќни освежувања и џакузи.

Четири, капацитет од 1,070 патници и сместување на екипажот од 655 лица обезбедуваат непречена и персонализирана услуга.

Петка, спа инспириран од фенг шуи, пет салони и барови и казино.

Ако чувствувате дека вашата маршрута за крстарење е ретка дури и по толку многу разновидност, не грижете се.

Препуштете се на терапија за малопродажба во еден од четирите шопинг бутици на бродот. Или испотете го на екстравагантната спортска палуба.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.40
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

6. Сиборн бис

Линија за крстарење: Патување линија за крстарење

Seabourn Encore во Сиднеј
Флотата Seabourn со децении беше пионер, проширен и збогатен на крстарење со мали бродови. Seabourn Encore не остава ништо да ве воодушеви за време на одморот со крстарење. На сликата го гледате Seabourn Encore како плови покрај Операта во Сиднеј. Слика: Џејмс Морган / Travelmonitor.com.au

Еден од поновите бродови на флотата Сиборн, Сиборн бис е мал, но има голем удар.

Во него се сместени 600 патници и речиси исто толку членови на екипажот, што обезбедува непречена и непречена услуга.

Најдобрите моменти на вашата маршрута за крстарење ќе ги вклучуваат сите сместувања со поглед на океанот, врвни дизајнерски тоалети, снабден мини-бар, персонализиран канцелариски материјал и бесплатна целодневна услуга во соба.

Може да очекувате и бесплатен шампањ и свежо овошје кога ќе се пријавите.

Зделките за крстарење не се ограничени само на луксузно сместување.

Излезете од вашата кабина и препуштете се на двојните базени, пола дузина џакузи, спа центар, библиотека и фитнес центар.

Ако целоноќните барови и салони не ве возбудуваат, уживајте во настап во живо или пробајте ја среќата во казиното.

Што се однесува до јадењето, проверете еден од петте ресторани на одборот секоја вечер.

Со оглед на сите нешта, Encore е несомнено едно од врвните крстарења што започнуваат од Сиднеј.

Големина на бродот: N / A
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.40
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

7. Сребрен шепот

Линија за крстарење: Крстарења со Силвердеа

Како што сугерира неговото име, Сребрен шепот е големо и луксузно искуство. Не е ни чудо што многумина го сметаат за едно од најдобрите крстарења што пловат од пристаништето во Сиднеј.

За почеток, сместува само 382 патници и вработува екипаж од 302 за да се грижи за нив.

Овие бројки веднаш ги поставија главата и рамената на овој брод на Silversea над неговите врсници.

Повеќето од кабините имаат приватни балкони обвиткани во тиково, што го подобрува чувството на луксузно крстарење.

Зделките за крстарење се дизајнирани главно со зрели возрасни лица. Оттука, дневните активности вклучуваат попладневен чај и разни курсеви за збогатување.

Достапни се вообичаени акценти на пакети за крстарења, како што се казино, спа, салон барови, салон, палуба за базен и четири ресторани на бродот.

Активниот театар е дополнителна атракција.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.35
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

8. Seven Seas Mariner

Линија за крстарење: Регент седум морски крстарења

Маринер има пристаништа на Алјаска и плови главно во Тихиот Океан. Се рангира како едно од најдобрите крстарења што поаѓаат од Сиднеј.

On Seven Seas Mariner соодносот патник-посада е завидна 1-на-1.

Активностите на бродот се движат од часови за готвење до голф во текот на денот и мешавина од казина и барови за одмор во текот на ноќта.

На вашата маршрута за крстарење нема да му недостига зачин на предниот дел за јадење. Постојат четири специјализирани ресторани и два лежерни за да се занесете со вашите вкусови.

Собите имаат мермерни бањи, приватни балкони и се со бесплатен шампањ.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.35
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

9. Регата

Линија за крстарење: Патувања за океанија

Крстарење со регата во Сиднеј
Бродот за крстарење Регата кој плови надвор од Сиднеј оди по тенката линија на целосно луксузно крстарење, а сепак достапно. Слика: Foodandwinetrails.com

Едно од најдобрите крстарења што поаѓаат од Сиднеј, Океанија регата е наменета за богати возрасни. Крузер со вкус за луксуз.

Постојат пет ресторани на бродот кои служат секакви јадења, од скара до егзотични.

Кога станува збор за сместување, врв е верандата од тиково дрво. Кабините се движат по големина од пријатни до разновидни.

Вашата маршрута за крстарење мора да ги вклучува музичките изведби што се одржуваат секоја вечер.

Има казина и салони, доколку сакате порелаксирана средина.

Со капацитет за патници од 684, Регата нуди помалку преполни јавни простори, што го прави вашето крстарење интимно искуство.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.30
Здравствен рејтинг: 5.0
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

10. Seven Seas Navigator

Линија за крстарење: Регент седум морски крстарења

Навигатор на седум мориња може да се пофали со заштитниот знак Regent пакети за крстарења - односно сеопфатни крстарења со специјално јадење и екскурзии на брегот.

Да, вашите зделки за крстарење доаѓаат со овие веќе платени трошоци!

На бродот се сместени 496 патници и има само апартмани. Сите апартмани имаат свои приватни балкони, мермерни бањи и бесплатен Wi-Fi.

На бродот има пет ресторани.

Барот покрај базенот дефинитивно ќе биде врв на вашата маршрута за крстарење. Вечерите може да се поминат во салоните или да се слушаат музички изведби.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.25
Здравствен рејтинг: 4.0
Најдоброто крстарење од Сиднеј за: Слободни, Парови

Има уште десетици крстарења кои заминуваат од Сиднеј. Силверсеа, Азамара, Океанија и другите линии за крстарење имаат разни други крстарења кои тргнуваат од овој град.

Се зависи од тоа што очекувате од одморот со крстарење.

Барате 3-дневни крстарења или 2-дневни крстарења? Пробајте ја солстицата на славните.

Сакате нешто во категоријата крстарења со пристапни цени? Проверете го Војаџерот на морињата, управуван од Royal Caribbean International.

Запомнете, крстарењата во последен момент ќе ве чинат повеќе. Затоа, почнете веќе да планирате!

Извори

# Australiantraveller.com
# Принцеза.com
# Tirun.com
# Pocruises.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Најдобрите крстарења со пловење од Сингапур
2. Најдобрите крстарења од Бризбејн
3. Празници со само возење во Тасманија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од