Почетна » Празници со крстарење » Карневалски крстарења од Галвстон, Тексас

Карневалски крстарења од Галвстон, Тексас

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(192)

Галвстон во Тексас некогаш беше комерцијално пристаниште, но главно се грижеше за крстарења.

Од некои од најдобрите крстарења во светот до крстарења со подостапни цени, Галвстон има што да им понуди на сите љубители на морето.

Галвстон, исто така, нуди 50 км (31 милји) релаксирачки плажи, прекрасни ресторани со морска храна, забава за деца и возрасни, спектакуларен шопинг во центарот на градот и најдобра концентрација на викторијанска архитектура во земјата.

Што повеќе очекувате од домот?

Карневалски крстарења од Галвстон

Карневалски дестинации за крстарење од Галвстон

Карневалски крстарења од Галвстон одете на возбудлива низа дестинации.

Повеќето од карневалските крстарења кои полетуваат од Галвстон за Мексико се приклучуваат на која било од трите локации - Коста Маја, Козумел или Прогресо.

Јамајка е најпопуларната земја на западните Кариби за карневалски крстарења, со три приклучни станици - Фалмут, Монтего Беј и Очо Риос.

Другите дестинации за крстарење на Карневалот во Западниот Кариби се Белизе, Колон во Панама, Гранд Кајман и Исла Роатан во Хондурас.

На источната страна на Карибите, Бахамите се доста популарни меѓу крстосувачите. Двете постојки на Бахамите се во Насау и Фрипорт.

Другите дестинации во овој регион се Доминика и Ки Вест Флорида.

Некои од најдобрите дестинации за крстарења кои заминуваат од Галвстон се на Јужните Кариби - Аруба, Барбадос, Бонер, Курасао, Гренада и Сент Мартен, за да наведеме неколку.

Најдобрите карневалски крстарења од Галвстон

Carnival Cruise Lines оперира со седум крстарења кои заминуваат од Галвстон.

1. Карневал Виста

Крузер карневал Виста
Carnival Vista тргнува од Галвстон и се упатува кон пристаништата како што се Гранд Кајман, Козумел, Коста Маја, Белизе, заливот Махагони, заливот Монтего, Очо Риос итн. Cruisemates.com

Карневал Виста е најновиот и најголемиот брод за крстарење во флотата на Карневалот и еден од најуникатните.

Направете си услуга и резервирајте едно од овие крстарења кои заминуваат од Галвстон.

Што се однесува до сместувањето, оддалечете се од основните производи и резервирајте кабина во Family Harbor или апартман во Хавана.

Пакетите за крстарење за целата соби на Family Harbor вклучуваат бесплатен појадок, целодневен пристап до салон и специјални капацитети за деца.

Категоријата за сместување во Хавана нуди сеопфатни крстарења за возрасни и приватни базени, барови и тушеви од дожд.

Ако имате време да го напуштите луксузот на вашата соба, препуштете се на вашите вкусови во седумте ресторани на одборот кои служат сè, од пица до егзотични кујни.

Спакувајте ја вашата маршрута за крстарење со разновидна забава, како што се детски клубови, одмори за возрасни, водни паркови, театар IMAX, библиотека инспирирана од д-р Сеус и суспендиран велосипедски курс.

На карневалот се сместени 3,934 патници и 1,450 членови на екипажот.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 4.05
Здравствен рејтинг: 4.0
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Семејства со деца, големи групи

2. Карневалски бриз

Карневалско ветре
Carnival Breeze кој тргнува од Галвстон нуди 7-дневни и 14-дневни крстарења до бројни дестинации. Слика: Carnival-news.com

Од крстарењата кои заминуваат од Галвстон, на Карневалско ветре би спаѓал во категоријата евтини крстарења.

Сепак, го одржува квалитетот на високо ниво.

Со сместување 3,690 патници, овој брод на Carnival Cruise Lines нуди по нешто за секој крстосувач.

Постојат многу опции за забава за да ги задржите децата и младите зафатени цел ден, додека нивните родители можат да се релаксираат во средина само за возрасни.

Пакетите за крстарење вклучуваат спортска арена на отворено, мини голф, воден парк на отворено и бесплатни програми за деца.

Има специјално одморалиште, луксузен спа центар и половина дузина барови за возрасни. Постојат седум ресторани на бродот и различни ноќни забавни емисии.

Соодносот меѓу екипажот и гостите дури и на брод со толкава големина е 1 спрема 3, така што персонализираната услуга никогаш не е загрозена.

Сите кабини имаат телевизори со рамен екран, мини-барови и услуга во соба.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.95
Здравствен рејтинг: 5.0
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Групи, Семејства со деца

3. Карневалска слобода

Карневал Слобода
Карневал Либерти на едно од неговите пристаништа. Слика: Shermanscruise.com

Со клуб за комедии, приморски театар, спортски бар и изведби во живо Карневал Слобода има многу удари додека останува едно од најприфатливите крстарења што заминуваат од Галвстон.

1,160 членови на екипажот се грижат за 2,974 гости, што обезбедува персонализирана услуга како дел од сите зделки за крстарење.

Се-вклучено пакетите за крстарење доаѓаат со бесплатен пристап до ресторани и барови.

Сепак, гостите можат да јадат и во двете централни трпезарии со доплата. Guy's Burger Joint е популарен меѓу крстосувачите.

Има посебни места за забава и релаксација за деца и возрасни, со што се обезбедува маршрута на крстарење што го задоволува целото семејство.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.85
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Групи, Семејства со деца

4. Карневалска слобода

Карневалска слобода
Carnival Freedom плови од Галвстон во редовни интервали и нуди 6-дневни и 7-дневни патувања со крстарење до дестинации како што се Козумел, Белизе, заливот Махагони, Гранд Кајман, Фрипорт, Насау итн. Слика: Cruisemapper.com

Овој карневалски брод има простор за речиси 3,000 патници и ги има сите погодности „Fun Ship 2.0“.

Најатрактивна работа за овие крстарења кои го напуштаат Галвестон се нивните пристапни цени.

Има дури четири базени, што не дозволува крстосувачите да се чувствуваат премногу клаустрофобично.

Покрај тоа, има терен за мини голф, спа центар само за возрасни и програми за деца соодветни на возраста.

Карневалска слободапакетите за крстарење вклучуваат јадење во популарниот Guy's Burger Joint и многу други ресторани.

Сместувањето е разновидно, од достапно до луксузно.

Додека резервирате договор за крстарење, одлучете се за апартман со поглед на море за незаборавен одмор со крстарење.

Freedom е идеален за 2-дневни крстарења и 3-дневни крстарења.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.85
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Групи, Семејства со деца

Препорачано четиво: Карневалски крстарења од Њу Орлеанс, Луизијана

5. Карневалска храброст

Карневалска храброст во Галвстон
Carnival Valor се гледа како се приклучува на еден од пристанишните терминали во Галвстон. Слика: Travelweekly.com

Сакате да отпловите до прекрасните, сончеви острови на Карибите? Не барајте понатаму. Резервирајте си едно од сеопфатните крстарења на Карневалска храброст.

Едно од најприфатливите крстарења почнувајќи од Галвстон, овој брод на Carnival Cruise Line е голем (сместува речиси 3,000 патници), но сепак нуди пофален сооднос од 3 до 1 гостин и екипаж.

Доаѓа со атракциите „Fun Ship 2.0“, како што се Lido Deck и Bluelguana Tequila Bar.

Децата ќе имаат преполна маршрута за крстарење, која може да вклучува неколку посети на продавницата за слатки Cherry on Top. Возрасните можат да уживаат во комични претстави, ноќни клубови и разни барови.

Освен стандардните соби, има и скапи апартмани со приватни џакузи.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.80
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Групи, Семејства со деца

6. Карневалско сонце

Карневалско сонце порано беше позната како карневалска судбина. Меѓутоа, во 2013 година, ова крстарење кое го напушта Галвестон го сменило името и претрпе реновирање.

Овој брод за крстарење со 3,002 патници беше првиот член на флотата на Карневал кој беше опремен со погодностите „Fun Ship 2.0“.

По уште една надградба во 2016 година, Carnival Sunshine ги има скоро сите заштитни опции за забава достапни под водечкиот бренд.

Вашата маршрута за крстарење ќе вклучува посети на многу ресторани, спортски барови, терени за мини голф и водни паркови.

Кога сте уморни од поминување премногу време со децата, повлечете се во Cloud 9 Sea или Serenity и излезете подмладени.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.65
Здравствен рејтинг: 4.00
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Групи, Семејства со деца

7. Карневалски сон

Карневалски сон
Carnival Dream нуди пократки крстарења од Галвстон - главно 4-дневни или 5-дневни крстарења до дестинации како што се Козумел, Коста Маја, Прогресо итн. Слика: Cruisemapper.com

на Карневалски сон е остварување на сонот за семејствата кои бараат прифатливи крстарења почнувајќи од Галвстон.

Овој брод на Carnival Cruise Lines е опремен со удобности на Fun Ship, што ги прави овие крстарења привлечни за патниците кои бараат вредност за парите.

Комедискиот клуб „Панчлајнер“ е едно од најголемите извлекувања, но не е единственото. Секоја вечер има настапи во живо и се прикажуваат филмови покрај базенот.

Пробајте го бањата или областите само за возрасни за мир и тишина.

Зделките за крстарење се наменети за семејства, така што има и забава соодветна за децата.

Постојат различни младински клубови, детски програми и воден парк.

Сместувањето е главно наменето за буџетската толпа, иако се достапни и поголеми апартмани.

Овој брод со 3,646 патници има четири ресторани и исто толку барови.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.6
Здравствен рејтинг: 3.5
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Групи, Семејства со деца

Одмор пред крстарење во Галвстон

Повеќето туристи додаваат 2-дневен одмор на островот Галвстон на нивниот одмор со крстарење. Некои го планираат за после нивниот карневалски одмор со крстарење.

Најдобриот дел за Галвстон е тоа што атракциите и другите погодности што ги бараат крстосувачите се блиску до пристаништето.

Бидејќи повеќето карневалски крстарења тргнуваат од Галвстон помеѓу 4 и 5 часот, туристите земаат половина ден, еден и пол ден или два и пол дневен одмор пред да се качат на нивното крстарење.

Ако возите во Галвстон, пријавете се во хотел кој нуди пристанишни шатл-служби и бесплатен паркинг и сите сте подготвени за вашиот одмор пред крстарење.

Еве неколку работи што можете да ги направите во Галвстон пред вашето крстарење:

1. Погледнете ги убавините на Бродвеј - Бискупската палата, Муди замок, и Ештон Вила

2. Намокрете ги нозете на плажата Стјуарт, најдобриот семеен парк на плажа во Галвстон

3. Посетете го забавниот парк на островот Галвстон Historic Pleasure Pier

4. Натопете се во водениот парк Schlitterbahn Galveston Island

5. Ако имате деца, пробајте ги музејот Брајан, музејот на пристаништето во Тексас и интерактивниот пиратски музеј „Пирати! Легенди на Заливскиот брег

Извори

# Portofgalveston.com
# Cruisehive.com
# Tripadvisor.com
# Visitgalveston.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Најдобрите крстарења од Тампа
2. Најдобрите крстарења од Мајами
3. Најдобрите крстарења од Порт Канаверал
4. Најдобрите крстарења од Њу Орлеанс

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од