Почетна » Празници со крстарење » Најдобрите крстарења од Лос Анџелес, Калифорнија

Најдобрите крстарења од Лос Анџелес, Калифорнија

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(154)

Лос Анџелес е комерцијален и културен центар на американската сојузна држава Калифорнија.

Домот на Холивуд е исто така просперитетна дестинација за крстарења. Некои од врвните крстарења на Соединети Држави започнете од Лос Анџелес.

Лос Анџелес е топење на различни култури од целиот свет и прави совршен градски одмор пред крстарење.

На крајот на краиштата, тоа е центарот на забавната индустрија на светот - Холивуд.

Овој град на ангелите има многу атракции кои можете да ги вклучите во вашата маршрута пред да тргнете на вашето крстарење од Лос Анџелес. 

Нашите препораки се Поморски музеј, USS Iowa, Abalone Cove, Red Car Trolley Ride и Кралицата Марија – стар брод за крстарење кој сега е дел хотел и дел музеј.

Најдобрите крстарења од Лос Анџелес, Калифорнија

Дестинации за крстарење од Лос Анџелес

Најпопуларните крстарења од Лос Анџелес се оние што пловат по западниот брег на Мексико.

Потоа, има различни кратки крстарења кои се упатуваат кон Долна Мексико и фрлајте сидро во Каталина и Енсенада. Во текот на целата година, има и достапни и луксузни крстарења до мексиканската ривиера, која се приклучува на Мазатлан, Пуерто Ваљарта и Кабо.

Доколку барате подолги крстарења од Лос Анџелес, можете да ги пробате крстарењата со Хавајски, крстарења преку Панамскиот канал (на источната страна на САД) или Патувања во Алјаска во лето.

Терминали за крстарење во Лос Анџелес

Ако сте резервирани на крстарење од Лос Анџелес, вашиот брод за крстарење може да тргне од едно од двете пристаништа за крстарење - Пристаниште во Лос Анџелес или Порт на Лонг Бич.

Терминали за крстарење во Светскиот центар за крстарење

Светскиот центар за крстарење во пристаништето Лос Анџелес има два терминали за крстарење - Терминал 91-92 и Терминал 93. Помеѓу овие два терминали, тие опслужуваат 2 до 3 бродови за крстарење во исто време. Најдете насоки

Објектите на терминалите во најмала рака се од светска класа. Тие ги вклучуваат основните услуги како што се кафулиња, банкомати, барови, шопинг и паркирање.

Терминал за крстарење во Лонг Бич

Ако сте резервирани на брод на Carnival Cruise Line, тогаш вашата точка за патување ќе биде Терминал за крстарење во Лонг Бич. Во 2003 Карневалски крстарења решија да изградат сопствен терминал. Најдете насоки

Тој е на 8 километри (5 милји) од терминалите за крстарење во Светскиот центар за крстарење и ги има сите основни капацитети што се очекуваат за појдовна точка од светска класа.

Најдобрите крстарења од Лос Анџелес

1. Кристална симфонија

Линија за крстарење: Кристални крстарења

Мал брод кој има голем удар - не е ни чудо што Кристална симфонија е рангирана на прво место меѓу најдобрите крстарења кои започнуваат од Лос Анџелес.

Овој брод на Crystal Cruises може да прими 922 патници и вработува екипаж од 545 лица, обезбедувајќи непречена услуга.

Crystal Symphony првпат исплови во 1995 година, а во 2014 година претрпе реновирање од повеќе милиони долари.

Сите зделки за крстарење за Symphony го нагласуваат фактот дека сите кабини имаат поглед кон океанот. Повеќе од педесет проценти од собите имаат прицврстени балкони.

Пентхаус собите се со дополнителни поволности, како бесплатен интернет и услуга на батлер.

Вашата маршрута за крстарење ќе биде преполна, благодарение на активностите на бродот, како што се часови по танц, фитнес програми, настапи во живо, пијано бар и казино.

Crystal Spa е рај за релаксација.

Што се однесува до храната,. Ресторанот на готвачот Нобу е врвна ждрепка. Има уште осум места за јадење што можете да ги пробате за време на вашиот одмор.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.55
Здравствен рејтинг: 4
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови

2. Seabourn Sjourn

Линија за крстарење: Патување линија за крстарење

Сиборн престој во Лос Анџелес
Seabourn Sojourn кој испловува од Лос Анџелес е најдобро погоден за оние со вкус за луксуз. Слика: Cruisemapper.com

Што го прави Sojourn едно од најдобрите крстарења што поаѓаат од Лос Анџелес? Па, има ексклузивно чувство за приватно одморалиште. Може да се замисли секаков вид луксуз, да ве обви во кожурец на удобност.

Сиборн престој беше лансиран во 2010.

Еден од најважните моменти во овој пакет за крстарење е тоа што сите соби се апартмани. Повеќе од половина од апартманите имаат поглед на океанот.

Има бесплатен шампањ. Корпите со овошје се надополнуваат секојдневно. Секој апартман доаѓа со своја стјуардеса.

Зделката за крстарење зборува и за казиното, бањата, фитнес-центарот, базенот и топлите кади. Има и шафл-борд и голф.

Кога бродот е закотвен, можете да излезете со чамци со веслање или кајаци.

Постојат четири ресторани на бродот во кои можете да уживате.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.45
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови

3. Викинг ѕвезда

Линија за крстарење: Крстарења со океански океан

Viking Ocean Cruises е нов играч на пазарот за крстарења, но веќе има бродови кои се наоѓаат меѓу најдобрите крстарења. Заминувајќи од пристаништето во Лос Анџелес, на Викинг Starвезда е пример за тоа.

Воведен во 2015 година, може да превезува 930 патници и 602 членови на екипажот.

Зделките за крстарење го истакнуваат сместувањето на бродот, главно фактот дека сите соби имаат балкони.

Распространетиот сопствен апартман доаѓа со приватна трпезарија, сува сауна со поглед на океанот, како и сала за состаноци.

Вашата маршрута за крстарење мора да го вклучува бесконечниот базен позициониран надвор од крмата на бродот.

Постојат две кина, театар, спа центар и различни продавници. Има осум ресторани, од кои сите се дел од сеопфатното искуство со крстарење.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.45
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови

4. Кристално спокојство

Линија за крстарење: Кристални крстарења

Точно на нејзиното име, Кристално спокојство ви нуди пловечки остров на спокојство среде синиот океан.

Може да носи 1,070 крстосувачи и 655 вработени, одржувајќи беспрекорен рекорд на непречена услуга.

Благодарение на ремонтот од повеќе милиони долари во 2013 година, Serenity може да се пофали со модерни удобности.

Можете да одлучите каков ќе биде вашиот план на крстарење - но овој брод е најсоодветен за опуштено крстарење.

Прошетка во новата тревна градина, меѓу маслинки и лаванда. Уживајте во култура, со дегустации на храна и вино и часови по јазик.

Опуштете се во бањата или во казиното, во која насока и да сте наклонети.

Постојат висококвалитетни бутици што треба да се пробаат, како и спортска арена.

Повеќе од 85 проценти од собите имаат балкони.

Додека ја резервирате вашата сеопфатна понуда за крстарење, ако се одлучите за категоријата Пентхаус, ќе уживате во приватно џакузи и услуга на батлер.

На бродот има 12 ресторани, од кои сите се достапни за сите крузери.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.4
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови

5. Истражувач на седум мориња

Линија за крстарење: Регент седум морски крстарења

Крстарење со Seven Seas Mariner
Seven Seas Explorer плови покрај еден од дестинациите градови. Слика: Iglucruise.com

„Експлорер“ е едно од најдобрите крстарења што започнуваат од Лос Анџелес.

Лансиран е дури во 2016 година и може да прими 748 патници.

Сите зделки за крстарење за Истражувач на седум мориња имаат за цел да ги импресионираат возрасните кои бараат одмор и релаксација.

Сите соби имаат балкони и мермерни бањи.

Има седум ресторани на овој брод Regent Seven Seas, кои служат сè, од секојдневен до егзотичен билет.

Вклучете ги библиотеката, театарот и базенот во вашата маршрута за крстарење и почувствувајте како стресот од секојдневниот живот се топи во океанот.

Часовите за готвење и екскурзии на брегот се дел од сеопфатното искуство со крстарење.

Големина на бродот: N / A
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.4
Здравствен рејтинг: 3.5
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови

6. Seven Seas Mariner

Линија за крстарење: Регент седум морски крстарења

Сите инклузивни крстарења се она што најдобро го прави Regent Seven Seas, а Маринер не е исклучок.

Овој брод со 698 патници не е меѓу евтините крстарења што поаѓаат од Лос Анџелес, но вреди секој потрошен долар.

Сите апартмани сместување е врв. Балкони, мермерни бањи, гардероби, бесплатен шампањ - што повеќе да побарате!

Има голф, часови за готвење и забава во живо. Има казино и четири барови.

На бродот има шест ресторани Seven Seas Mariner.

Екскурзии на брегот се исто така дел од пакетите за крстарења и не бараат дополнително плаќање.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.35
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови

Препорачано четиво
1. Најдобрите бродови за крстарење за семеен одмор
2. Како да планирате евтин одмор за крстарење

7. Затемнување на славните

Линија за крстарење: Познати крстарења

Едно од најприфатливите крстарења со пловење од Лос Анџелес, Затемнување на славни личности може да превезе 2,850 патници.

Овој брод на Celebrity Cruises има за цел да го привлече целото семејство во зделките за крстарење што ги нудат.

Клубот за тревници е за активниот крстосувач, додека мрзливите можат да се релаксираат покрај базенот.

Има часови по готвење и бутици за да бидете среќни. Комедијата и тематските забави ги оживуваат вечерите.

Постојат многу програми соодветни на возраста за деца на возраст од 3 до 17 години.

Речиси 85 проценти од собите имаат балкони, а сепак сместувањето одговара на секаков буџет.

11-те ресторани на одборот вклучуваат лежерно и свечено јадење.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.3
Здравствен рејтинг: 5
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови, семејства со деца, големи групи

8. Регата

Линија за крстарење: Патувања за океанија

Океанија регата е едно од врвните крстарења што пловат од Лос Анџелес.

Вработува екипаж од 400 лица за да се грижи за максимум 684 патници, обезбедувајќи беспрекорна услуга.

Овој брод на Oceania Cruises беше лансиран во 1998 година, а последен пат беше реновиран во 2014 година.

Нискиот број на патници значи помалку преполна, порелаксирана атмосфера. Ова дополнително се подобрува со дизајнирање зделки за крстарење најмногу за возрасни.

Сместувањето е одлично.

Секоја вечер има музички емисии и живи игри во казиното.

Петте ресторани на одборот ги нудат сите видови цени и поттикнуваат и лежерно и свечено јадење.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.3
Здравствен рејтинг: 5
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови

9. марина

Линија за крстарење: Патувања за океанија

Крстарење со Марина Океанија
Океанија Марина, која тргнува од Лос Анџелес, нуди лежерно елегантен амбиент на своите крстосувачи. Слика: Cruisecritic.com

Ако сакате опуштен, мрзлив одмор среде океанот, на Марина Океанија е совршен избор за вас.

Едно од најдобрите крстарења со пловење од Лос Анџелес, нуди бегство од секојдневната мака.

Сместувајќи 1,250 патници, бродот одржува помалку преполни палуби.

Раширената библиотека е врв на ова крстарење, заедно со бањата и казиното.

Ако сакате да се збогатите или да научите нешто ново, посетете часови по готвење или часови по уметност.

Секоја вечер има емисии во живо за секакви вкусови.

Седумте ресторани на одборот нудат секаков вид на кујна.

Сите пакети за крстарења вклучуваат одлично сместување. Пространите апартмани и соби со балкони се најпопуларни меѓу остроумните крстосувачи.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.25
Здравствен рејтинг: 5
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови

10. Seven Seas Navigator

Линија за крстарење: Регент седум морски крстарења

Има многу причини зошто Навигатор на седум мориња се рангира меѓу најдобрите крстарења кои започнуваат од Лос Анџелес.

Примарната причина е што на гостите им нуди ексклузивност да бидат во приватно одморалиште.

Овој мал брод може да превезе само 496 гости, што значи дека ќе најдете пријатна, интимна атмосфера на бродот.

Исто така, располага со сместување со сите апартмани. Сите соби имаат приватни чардаци и мермерни бањи.

Може да поврзете еден уред на бесплатен Wi-Fi за целото времетраење на вашето крстарење.

Зделките за крстарење ја истакнуваат големата палуба на базенот, која е идеално место за одмор. Барот покрај базенот е исто така одлично место за да ги запознаете другите.

Има четири барови и казино. Салонот нуди и забава во живо.

Има пет ресторани, а бифтекот е доста популарна.

Друга карактеристика што го прави Navigator привлечен за крстосувачите е фактот што пакетите за крстарење вклучуваат екскурзии на брегот и специјално јадење.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.25
Здравствен рејтинг: 4
Најдобро крстарење од Лос Анџелес за: Слободни, Парови

Има уште десетици крстарења кои заминуваат од Лос Анџелес. Во зависност од вашиот буџет, можете да изберете од прифатливи крстарења или скапи.

Некои бродови се идеални за 2-дневни крстарења или 3-дневни крстарења, додека некои се совршени за подолги патувања.

Некои од поголемите бродови ја обезбедуваат најдобрата опција за енергичен семеен одмор. Има и помали, поинтимни крстарења.

Без оглед на вашиот вкус или буџет, пристаништето во Лос Анџелес ве чека идеалниот брод.

Извори

# Traveltriangle.com
# Thepointsguy.com
# Tripadvisor.com
# Cruisetraveloutlet.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Крстарење со Алјаска од Сиетл
2. Најдобрите крстарења од Сан Диего

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од