Почетна » Празници со крстарење » Најдобрите крстарења од Галвстон, Тексас

Најдобрите крстарења од Галвстон, Тексас

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(196)

На брегот на Заливот на Тексас во САД се наоѓа историскиот пристанишен град Галвстон.

Портата Галвстон некогаш беше комерцијално пристаниште, но сега главно се грижи за крстарења.

Од некои од најдобрите крстарења во светот до крстарења со подостапни цени, Галвстон има што да им понуди на сите љубители на морето.

Еве ја нашата листа на најдобрите крстарења што поаѓаат од Галвстон, Тексас.

Најдобрите крстарења од Галвстон

1. Дизни Вондер

Линија за крстарење: Дизни Круз линија

Дизни Вондер од Галвстон
Овој брод за крстарење кој поаѓа од Галвстон е дом на 11 палуби преполни со ресторани, базени, забава и многу повеќе. Слика: Passporter.com

Дали некогаш сте сонувале да имате светски познати ликови на Дизни фрлени во вашата маршрута за крстарење?

Вондер на Дизни, едно од најдобрите крстарења кои започнуваат од Галвстон, може да ви го оствари сонот.

Возрасните не треба да очајуваат, бидејќи ова во никој случај не е крстарење наменето само за деца.

Овој брод на Disney Cruise Line може да прими 2,713 патници и неодамна е реновиран.

Освен десет семејни зони и пет младински клубови, овој брод има седум области резервирани исклучиво за возрасни.

Базенот Quiet Cove е еден од омилените за возрасни патници.

Зделките за крстарење вклучуваат сместување во раскошно опремени соби и избор на оброци во семејни и ресторани само за возрасни.

Има и ноќни клубови и салони.

Пристаништа на пристаништа се Калифорнија, Алјаска, Карибите и Мексико.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.35
Здравствен рејтинг: 5.0
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Семејства со мали деца, Парови

2. Слобода на морињата

Линија за крстарење: Кралски Кариби Интернационал

Liberty of the Seas, Royal Caribbean International
Со оглед на големината на овој брод што тргнува од Галвстон, се верува дека ќе биде преполн. Liberty of the Seas е сè освен преполно и има посебни области за оние кои претпочитаат мирни одмори. Слика: Travelandleisure.com

Од сите крстарења кои заминуваат од Галвстон, овој меѓународен брод на Royal Caribbean е едно од најприфатливите крстарења.

Слобода на морињата е голем брод во кој се сместени огромен број патници (4,960) и има 1,360 членови на екипажот.

Пристаништата за повик вклучуваат дестинации во Централна Америка и Мексико.

Иако крстарењето беше отворено во 2007 година, тоа беше реновирано во 2016 година. Како резултат на тоа, неговите капацитети се зачинети и распон.

Постојат различни видови на сместување, од мали внатрешни соби до големи апартмани.

Освен четирите ресторани вклучени во пакетот за крстарења all inclusive, има уште шест ресторани во кои можете да јадете доколку платите доплата.

За забава се обезбедуваат џакузи, базени и младински клубови за деца, додека за возрасни има симулатор за сурфање, терен за мини голф, ѕид за качување по карпи, лизгалиште, казина и салони.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 4.10
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Парови, самци, Групи на пријатели, Семејства со мали деца

3. Карневал Виста

Линија за крстарење: Карневални крстосници

Карневал Виста од Галвстон
Овој брод за крстарење кој плови од Галвстон го има првиот iMax на море. Не ја пропуштајте можноста. Слика: Shermanscruise.com

Карневал Виста не е само најновиот и најголемиот брод во карневалската флота, туку и еден од најуникатните.

Направете си услуга и резервирајте си едно од овие крстарења кои заминуваат од Галвстон.

Што се однесува до сместувањето, оддалечете се од спојниците и резервирајте кабина во Family Harbor или апартман во Хавана.

Пакетите за крстарења за ексклузивните соби на Family Harbor се со бесплатен појадок, целодневен пристап до салонот и специјални капацитети за деца.

Категоријата на сместување во Хавана нуди all inclusive крстарења за возрасни и има приватни базени, приватни барови и тушеви од дожд.

Ако успеете да го напуштите луксузот на вашата соба, препуштете се на вашите вкусови во седумте ресторани на одборот кои служат сè, од пица до егзотични кујни.

Спакувајте ја вашата маршрута за крстарење со разновидна забава како детски клубови, одмори за возрасни, водни паркови, театар iMAX, библиотека инспирирана од д-р Сеус и суспендиран велосипедски курс.

Во Карневал Виста се сместени 3,934 патници и 1,450 членови на екипажот.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 4.05
Здравствен рејтинг: 4.0
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Парови, Слободни, Групи на пријатели, Семејства со деца

4. Карневалски бриз

Линија за крстарење: Карневални крстосници

Карневалски бриз, карневалски крстарење линии
Како и кај секој карневалски брод, кога станува збор за забава, карневалскиот бриз импресионира на голем начин. Слика: Cruisemapper.com

Од сите крстарења што поаѓаат од Галвстон, Карневалско ветре спаѓа во категоријата евтини крстарења. Сепак, тоа не го компромитира квалитетот.

Со сместување 3,690 патници, овој брод на Carnival Cruise Lines нуди по нешто за секој крстосувач.

Постојат многу опции за забава за да ги задржите децата и младите возрасни зафатени цел ден, додека нивните родители можат да се релаксираат во средина само за возрасни.

Пакетите за крстарења вклучуваат спортска арена на отворено, мини голф, воден парк на отворено и бесплатни програми за деца.

За возрасни, има специјално одморалиште, луксузен спа центар и половина дузина барови.

Постојат седум ресторани на бродот и различни ноќни забавни емисии.

Соодносот меѓу екипажот и гостите дури и на брод со толкава големина е 1 спрема 3, така што персонализираната услуга никогаш не е загрозена.

Сите кабини имаат телевизори со рамен екран, мини-барови и услуга во соба.

Големина на бродот: Extra Large
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.95
Здравствен рејтинг: 5.0
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Семејства со деца, Парови, Групи на пријатели, Слободни

5. Карневалска слобода

Линија за крстарење: Линија на карневалско крстарење

Карневал Либерти, линија за крстарење на карневалот
Карневалот Либерти кој поаѓа од Галвстон има толку многу опции за забава што е невозможно да ги доживеете сите за време на одморот со крстарење. Слика: Shermanscruise.com

Клуб за комедија, приморски театар, спортски бар, изведби во живо - Карневал Слобода има многу удари додека останува едно од најприфатливите крстарења што пловат од Галвстон.

1,160 членови на екипажот се грижат за 2,974 гости, што обезбедува персонализирана услуга како дел од сите зделки за крстарење.

Гостите можат да јадат во двете централни трпезарии со доплата, иако сите инклузивни крстарења доаѓаат со бесплатен пристап до другите ресторани и барови.

Guy's Burger Joint е популарен меѓу крстосувачите.

Има посебни места за забава и релаксација за деца и возрасни, со што се обезбедува маршрута на крстарење што го задоволува целото семејство.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.85
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Парови, Семејства со мали деца, Слободни, Групи на пријатели

6. Карневалска слобода

Линија за крстарење: Линија на карневалско крстарење

Казино во Carnival Freedom, Carnival Cruise Line
Крстарење со Казино на Карневал Слобода. Слика: Seascanner.com

Карневалска слобода има простор за речиси 3,000 патници и ги има сите погодности „Fun Ship 2.0“.

Ова е едно од поволните крстарења кои заминуваат од Галвстон.

Има дури четири базени, што не дозволува крстосувачите да се чувствуваат премногу клаустрофобично.

Дополнително, има терен за мини голф, спа центар само за возрасни и програми за деца соодветни на возраста.

Пакетите за крстарења вклучуваат јадење во популарниот Guy's Burger Joint, како и многу други ресторани.

Сместувањето е разновидно, од прифатливо до луксузно. Одлучете се за апартман со поглед на море како дел од вашата зделка за крстарење и поминете незаборавно.

Carnival Freedom е идеален за 2-дневни крстарења и 3-дневни крстарења.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.85
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Парови, Семејства со мали деца, Групи, Слободни

Препорачано четиво
1. Најдобро време за одење на крстарење со Алјаска
2. Која линија за крстарење е најдобра во Сингапур?

7. Волшебност на морињата

Линија за крстарење: Кралски Кариби Интернационал

Волшебност на морињата, Royal Caribbean International
На сликата можете да го видите базенот во Enchantment of the Seas, прифатливо крстарење од Галвстон. Слика: Tirun.com

Ова романтично именувано крстарење го напушта пристаништето Галвстон за да направи 3-дневни крстарења и 4-дневни крстарења до Мајами и Бахамите.

Пакетите за крстарења вклучуваат филмски екран веднаш покрај базенот, арена за видео игри, ѕид за качување по карпи и емисии во живо инспирирани од Бродвеј.

Палубата со прскање и другите програми соодветни на возраста ги задржуваат децата окупирани, додека возрасните можат да се релаксираат во една од седумте салони и барови или во казиното.

На бродот има шест ресторани Волшебство на морињата.

За 2,730 патници се згрижуваат 852 членови на екипажот.

Верно на своето име, овој меѓународен брод на Royal Caribbean нуди волшебна маршрута за крстарење.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.85
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Парови, самци, групи пријатели, семејства со деца

8. Карневалска храброст

Линија за крстарење: Линија на карневалско крстарење

Carnival Valor од Галвстон
Областа на детски базен на Carnival Valor. Во позадина го гледате и водниот тобоган. Слика: Galvestoncruises.com

Сакате да отпловите до прекрасните, сончеви острови на Карибите? Не барајте понатаму. Резервирајте си едно од крстарењата all inclusive на Карневалска храброст.

Едно од најприфатливите крстарења што започнуваат од Галвстон, овој брод на Carnival Cruise Line е голем (сместува речиси 3,000 патници), а сепак нуди пофален сооднос од 3 до 1 гостин и екипаж.

Доаѓа со атракциите „Fun Ship 2.0“, како што се Lido Deck и Bluelguana Tequila Bar.

Со неколку посети на продавницата за слатки Cherry on Top, вашите деца ќе имаат преполна маршрута за крстарење.

Возрасните можат да уживаат во комични претстави, ноќни клубови и разни барови.

Освен стандардните соби, има и поскапи апартмани со приватно џакузи.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.80
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Парови, самци, семејства со деца

9. Визија на морињата

Линија за крстарење: Кралски Кариби Интернационал

Vision of the Seas, Royal Caribbean International
Овој брод за крстарење кој тргнува од Галвстон е од лозата на легендарните бродови како што се Легендата на морињата, Волшебноста на морињата, величественоста на морињата, Рапсодија на морињата и раскошот на морињата. Слика: Cruises.priceline.com

Визија на морињата има пристаништа за повик во различни дестинации како Европа, Канада и секогаш популарните Кариби.

Едно од евтините крстарења што тргнуваат од Галвстон, Vision може да смести 2,514 патници.

Најдобрите моменти на оваа маршрута за крстарење се модерниот и неодамна реновиран ентериер на бродот, како и разновидноста на кујната достапна на бродот.

Пакетите за крстарења вклучуваат дневна забава во двата базени, ѕидот за качување по карпи и казината.

Стандардните соби ги имаат сите модерни удобности. Но, одлучете се за апартман на балкон за да ги искористите кадите со џакузи.

Ако имате среќа, можеби ќе добиете и еден од апартманите во кои има бебешко клавир!

Може ли поволни крстарења да станат подобри?

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 3.80
Здравствен рејтинг: 4.50
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Парови, самци, семејства со деца, групи пријатели

10. Карневалско сонце

Линија за крстарење: Линија на карневалско крстарење

Carnival Sunshine, Carnival Cruise Line
Нема да биде претерување да се каже дека овој брод има една од најдобрите врвни палуби во светот. Ако сакате на отворено и сакате да заминете од Галвстон, овој брод е вашиот најдобар избор. Слика: Cruisemapper.com

Карневалско сонце порано беше познат како карневалска судбина.

Меѓутоа, во 2013 година, ова крстарење кое пловеше од Галвстон го промени своето име и беше подложено на реновирање.

Овој брод со 3,002 патници беше првиот член на флотата на Карневал кој беше опремен со погодностите „Fun Ship 2.0“.

По уште една надградба во 2016 година, Carnival Sunshine сега ги има речиси сите опции за забава со заштитен знак достапни под водечкиот бренд.

Вашата маршрута за крстарење ќе биде исполнета со посети на ресторани, спортски барови, терен за мини голф и водни паркови.

Уморни од поминување премногу време со децата? Повлечете се во Cloud 9 Sea или Serenity и излезете подмладени.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Ниско
Вкупен пласман: 3.65
Здравствен рејтинг: 4.00
Најдоброто крстарење од Галвстон за: Семејства со деца, Групи на пријатели, Парови, самци

Единственото друго крстарење што поаѓа од Галвстон е Карневалски сон. Тоа е едно од најприфатливите крстарења на располагање, и плови до Карибите.

Ги има сите карактеристики на заштитен знак на линијата за крстарење Карневал и е одлична опција за 2-дневни крстарења или 3-дневни крстарења.

Извори

# Honeymoonalways.com
# Принцеза.com
# Tripadvisor.com
# Cruisecheap.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Најдобрите крстарења од Њу Орлеанс, Луизијана
2. Најдобрите крстарења од Тампа, Флорида
3. Најдобрите крстарења од Сан Диего, Калифорнија
4. Најдобрите крстарења од Саутемптон, Англија
5. Најдобрите крстарења од Њујорк

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од