Почетна » Празници со крстарење » Најдобрите крстарења од Сингапур: Преглед на врвните крстарења што заминуваат од Сингапур

Најдобрите крстарења од Сингапур: Преглед на врвните крстарења што заминуваат од Сингапур

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(183)

Сингапур е порта кон Југоисточна Азија - и е пристаниште за многу крстарења.

Ова им дава на семејството или двојката во Сингапур најдобрата опција за одмор - да изберат сопствен одмор за крстарење за сеќавања на целиот живот.

Некои од врвните крстарења во Азија пловат надвор од Сингапур.

Сингапур е центар за крстарење од каде што можете да изберете рути за патување кои ќе ве одведат и низ шармите на стариот свет и низ модерните атракции.

Ако се качите на крстарење од Сингапур, можете да посетите бујни зелени тропски дождовни шуми, живи пазари на отворено, историски антички градови и километри плажи.

Некои од најдобрите крстарења од Сингапур, посетете дестинации како Хо Ши Мин, Куала Лумпур, Бали, Пукет, Лангкави, Порт Блер или заливот Ха Лонг.

Патувањата во Сингапур се одличен начин за кратки паузи од 2 до 3 дена.

Што се однесува до одговорот на вашето прашање „Која линија за крстарење е најдобра во Сингапур?“, ви предлагаме, погледнете ја целата листа и дознајте сами.

Најдобрите крстарења од Сингапур

Список на сите крстарења кои поаѓаат од Сингапур

Најдобрите крстарења од Сингапур

Еве го нашиот потесен список на најдобрите крстарења што поаѓаат Сингапур.

Оваа листа на најдобри крстарења е применлива за семејства со деца, парови, самци и големи групи пријатели.

Крстарење во Сингапур 1. Патување Азамара

Најдобро крстарење во Сингапур - Патување Азамара
Брод за крстарење Azamara Journey. Слика: Azamaraclubcruises.com

Ако одбереш Патување Азамара, ќе добиете подолги прекини на пристаништето. Тоа е секогаш кога бродот за крстарење ќе застане во пристаништето, ќе имате повеќе време да уживате во локалните вкусови, шопинг и атракции. Овој брод за крстарење застанува во Пекинг, Осака, Бали, Џорџтаун и многу повеќе.

Резервирајте го ова крстарење

Крстарење во Сингапур 2. Морнар на морињата

Најдобро крстарење во Сингапур - Mariner of the Seas
Крузер „Mariner of the Seas“. Слика: Todayonline.com

Mariner of the Seas е речиси сличен на SuperStar Virgo. Единствената разлика е Морнар на морињата има повеќе атракции на бродот за секој член на семејството. Ако го изберете ова крстарење, можете да посетите места како Бангкок, Куала Лумпур, Пукет, Пенанг и многу повеќе.

Резервирајте го ова крстарење

Препорачано четиво
1. Најдобро време за одење на крстарење со Алјаска
2. Најдобрите крстарења од Тампа, Флорида

Круз во Сингапур 3. Star Pride (поранешен Seabourn Pride)

Најдобро крстарење во Сингапур - Seabourn Pride
Крузер со Star Pride. Слика: Cruisemates.com

Starвездена гордост ви дава можност да го продолжите вашиот сингапурски долар со патување во индискиот град Порт Блер. Покрај тоа, можете да го посетите и заливот Халонг, Лангкави и многу повеќе.

Претходно, таа беше позната како Seabourn Pride и сега е оперирана за Windstar Cruises.

Резервирајте го ова крстарење

Круз во Сингапур 4. Сребрена сенка

Сребрена сенка - Најдобро крстарење во Сингапур
Брод за крстарење Silver Shadow. Слика: Shipparade.com

Сребрена сенка бродот за крстарење е олицетворение на луксузот и завршува со разгалување на сите што се качуваат на бродот. Овој брод за крстарење посетува дестинации како што се градот Хо Ши Мин, Ломбок, Хонг Конг, Бали итн.

Резервирајте го ова крстарење

Крстарење во Сингапур 5. Коста Атлантика

Коста Атлантика - Најдобро крстарење во Сингапур
Брод за крстарење Коста Атлантика. Слика: Shipfriends.gr

Коста Атлантика Бродот за крстарење посетува места како што се Кина, Малезија и Јужна Кореја, што го прави повеќе откривач отколку патник.

Резервирајте го ова крстарење

Круз во Сингапур 6. Суперѕвезда Девица

Најдобро крстарење во Сингапур - Суперѕвезда Девица
Брод за крстарење SuperStar Virgo. Слика: Starcruises.com

Ако вие и вашето семејство се одлучите за Суперѕвезда Девица крстарење, можете да посетите сончеви дестинации на плажа како што се Пукет, Реданг, Лангкави и многу други.

Резервирајте го ова крстарење

Круз во Сингапур 7. Милениум на славни личности

Најдобро крстарење во Сингапур - Милениум на познати личности
Крузер со славни личности Милениум. Слика: Shipspotting.com

Познати милениум не ве разгалува со многу активности во кои ќе уживате на бродот. Дестинациите што ќе ги посетите на ова крстарење кое плови низ Сингапур се - Боракај, Јангон, Шангај и Хо Ши Мин.

Резервирајте го ова крстарење

Круз во Сингапур 8. Sapphire Princess

Sapphire Princess - Најдоброто крстарење во Сингапур
Принцеза од сафир. Слика: Youtube.com

Сафир принцеза ја обединува вистинската мешавина на одлично сместување, извонредно јадење и авантуристички активности за да го направи крстарењето незаборавен одмор за сите. Ова луксузно крстарење оди во Хонг Конг, Бангкок и Бали.

Резервирајте го ова крстарење

Краток одмор пред крстарење во Сингапур

Ако веќе не сте го испланирале ова, ви предлагаме да дојдете неколку дена пред да тргне вашето крстарење од Сингапур и да имате краток одмор овде.

Сингапур е одлично место за одмор за семејства и парови.

Ако претпочитате плажи, Сингапур може да го понуди тоа. Или ако претпочитате вештачка забава, има многу од тоа и во Сингапур.

Извори

# Thehoneycombers.com
# Theculturetrip.com
# Glitz.beautyinsider.sg
# Quora.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Најдобрите бродови за крстарење за семеен одмор
2. Како да имате евтин одмор со крстарење
3. Евтини одмори во Азија за семејства со деца
4. Халал празници во Сингапур
5. Најдобрите дестинации за меден месец во Азија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од