Почетна » Празници со крстарење » Семејни одмори со крстарење - сите инклузивни линии за крстарење со забавни активности

Семејни одмори со крстарење - сите инклузивни линии за крстарење со забавни активности

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(187)

Размислувате да одите на одмор со крстарење со вашето семејство и децата, но не знаете кое е најдоброто крстарење во светот?

Сакате да започнете да планирате за одморите на вашето семејство со крстарење, но не знаете од каде да започнете?

Па, ние ги имаме сите одговори за вас.

Составивме листа на најпријатните семејни одмори со крстарење и се што треба да направите е да ги резервирате што е можно порано – тоа е единствениот начин да го одржите вашиот одмор со крстарење во рамките на буџетот.

Она низ што поминувате сега е познато како „дилема на крстосувачот“ – ментална состојба со премногу опции и не многу свесност за да се направи информиран избор.

Со додавањето на неверојатно нови бродови за крстарење со подобри маршрути, удобности и сместувања, „дилемата на крузерот“ само се влошува.

Со толку многу опции, семејството кое сака да го резервира своето прво семејно крстарење станува фрустрирано.

Покрај конфузијата создадена од бројот на компании за крстарења и бројот на линии за крстарење, има и илјадници прегледи за крстарења преку Интернет, сеопфатни зделки за крстарење преку Интернет, сензационални слики од крстарења итн. кои го мешаат донесувањето одлуки.

Семејни одмори со крстарење

Зошто семејни одмори со крстарење?

Повеќе од 25 милиони патници секоја година одат на одмор со крстарење и оваа бројка продолжува да расте.

Најдобрите линии за крстарење доаѓаат со евтини опции, зделки со сите инклузивни, подобри безбедносни мерки, извонредни маршрути и иновативна забава на бродот и за семејството и за децата.

И покрај неодамнешните здравствени стравови во различни делови на светот на крстарење, сите крстарења се обидуваат да го направат секое патување вредно за семејствата и децата.

Индустријата за крстарења многу напорно се обидува да привлече нови луѓе и да порасне од 25-те милиони - и во тој процес се обидува нова забава за самци, парови, семејства и деца.

Ова ги намали просечните трошоци за одмор со крстарење до најевтините што некогаш биле.

Најдобри семејни крстарења

Врз основа на бродовите за крстарење, она што го нудат и нивните маршрути, светот на крстарењата може да се подели во пет различни категории.

И ние ги имаме нашите фаворити во сите пет категории на бродови за крстарење.

Петте категории се:

1) Најдобри луксузни одмори со крстарење
2) Празници со крстарење со најдобра вредност за парите
3) Најдобро крстарење за семејство и деца
4) Најдобро крстарење по Карибите
5) Најромантично крстарење

Забележете дека оваа наша листа има придонеси од експерти за крстарење, патници за крстарење и експерти од индустријата кои знаат сè за одморите со крстарење.

Препорачано четиво: Совети за евтин одмор со крстарење

Најдобрите луксузни одмори со крстарење

Луксузно крстарење за семејство - Кристална симфонија
Crystal Cruises има еден од најдобрите сооднос патници-персонал (од 1:1) и сооднос патници-вселенски. Имаат вкупно два брода за крстарење и една јахта. Сите нивни бродови за крстарење имаат неверојатни опции за јадење. Сепак, нивната флота за крстарења по реките е поголема со повеќе од пет бродови под чадорот на Crystal River Cruises. Ако вашето семејство сака луксуз, не гледајте подалеку од Crystal Cruises.

Кристални крстарења е најдобриот провајдер за одмор со луксузни крстарења што постои.

Тие го држеа првото место во последните три години - благодарение на нивното неодамнешно реновирање за подобрување на нивниот возен парк.

Можете да изберете помеѓу кој било од нивните два предводници „Crystal Serenity“ и „Crystal Symphony“ за празнични спомени што не можете да ги заборавите во текот на целиот живот.

Crystal Cruises се познати по нивната неверојатна услуга, нивните опции за јадење и активности околу видот на одмор што го сакате.

Односно, вие треба да одлучите дали сакате да направите дегустација на вино за време на вашиот одмор или само сакате да ставите крем за сончање, да седнете на палубата и да се опуштите со семејството или децата.

Ако крстарењата со Кристал ви делуваат како премногу луксуз, секогаш можете да одите надолу, но во истата категорија на луксузни крстарења - Silversea Cruises (имаат и пакети со сите инклузивни).

Како помала линија за крстарење, тие одржуваат екипаж од 1 крстарење до гостин со 1 крстарење, што гарантира дека услугата е примерна.

Ако сакате да го задржите луксузот, но сакате нешто поевтино, можете да го пробате и Regent Seven Seas Cruises, кој има севкупни зделки кои вклучуваат луксузни кабини, бесплатни посети на брегот и одлично јадење.

Еден клучен совет е дека секогаш кога ќе договарате договор со луксузна лагер, побарајте го светот - бидејќи повеќето од она што го сакате можеби веќе е дел од пакетот.

Празници со крстарење со најдобра вредност за парите

Семејно крстарење - Химна на морињата
Royal Caribbean Cruises има повеќе од 25 бродови кои пловат до бројни земји на шест континенти. Сите нивни бродови имаат детски клубови и семејни кабини соодветни за возраста, што ги прави совршен избор за семејно крстарење. Ако претпочитате да одите на нивните најнови бродови за крстарење, изберете од нивните часови The Quantum, Oasis и Freedom. Слика: Bonvoyage.uk

Кога велиме „вредност за парите“ не мислиме на евтин одмор со крстарење.

Мислиме на одмор со крстарење каде што го добивате најдоброто искуство за она што го плаќате - т.е.

Кога станува збор за крстарења со вредност за парите, крстарењето на Royal Caribbean поради нивните буџетски зделки стои пред другите.

Понекогаш имаат и понуди „Купи еден билет и добиј 50% попуст на другиот“.

на Кралско крстарење по Карибите ќе ве држи зафатени со многу активности за вашето семејство и деца.

Некои од најпопуларните опции за забава на овој одмор на крстарење се - Бродвеј на море, емисии на AquaTheatre, емисии за лизгање на мраз, шоуа на Centrum Arial.

Всушност, ако сте гостин, можете да ги забавувате и другите на вашиот одмор.

Ако сакате одличен одмор со крстарење, способен да создаде неверојатни спомени за семејството и децата, друга опција со вредност за парите е Disney Cruise Line.

Препорачано четиво
1. Најдобрите новогодишни забави со семејството
2. Најдобри божиќни празници со семејството

Најдобрите одмори за крстарење за семејство и деца

При изборот на најдобриот одмор за крстарење за вашето семејство, треба да се имаат на ум толку многу фактори - факторот на возбуда, елементот на изненадување, сместувањето, специфичните барања за јадење, здравствениот фактор и списокот само продолжува.

Освен тоа, одморот со крстарење треба да биде таков што секој член од семејството – детето, тинејџерот, работниот самец, постарите – сите треба да можат да уживаат во одморот.

Најдоброто крстарење за деца е Disney Cruise Line
Сè што важи за Disney важи и за Disney Cruise Lines. Имаат четири брода за крстарење - два стари и два нови. Забавно е во стилот на Дизни и за возрасни и за деца на овие крстарења, како и кога Дизни го носи најдоброто од забавата на бродот. Сепак, цените на нивните пакети се секогаш 25% повеќе од споредливите бродови за крстарење - премија што семејството на крајот ја плаќа бидејќи се љубители на Дизни. Слика: Cruisemates.com

на Дизни Круз линија ветува и го исполнува ветувањето за задоволување на сите овие возрасни групи.

На линијата за крстарење на Дизни, помладите деца имаат свој сет на активности, додека тинејџерите можат да изберат да се дружат во областите изградени специјално за нив.

Во меѓувреме, возрасните и постарите можат да уживаат и да ги негуваат активностите, рестораните и баровите.

Ако веќе сте биле на крстарењето со Дизни и сега сакате друг одмор со семеен крстарење со вредност за парите, треба да го пробате Кралско крстарење по Карибите за семејството и децата.

Најдобрите одмори со крстарење по Карибите

Едно од секои три крстарења што ги напуштаат бреговите извесно време ги погодуваат Карибите.

Ова значи дека имате една од три шанси да одите на одмор со крстарење по Карибите.

Компанијата за крстарење која нуди најдобар одмор со крстарење по Карибите е Disney Cruise Line.

Тие имаат многу карипски маршрути планирани секоја година и секое од овие патувања добива одлични оценки од патниците.

Дизни успева да ја измеша својата пријателска атмосфера за дете/дете со различни активности на Карибите за да го направи привлечен предлог.

Активностите што некој може да ги доживее на Карибите се: посети на брегот, патеки по дождовни шуми, нуркање, кајак, сурфање итн.

Второто најдобро крстарење во оваа категорија е крстарењето на Кралските Кариби, каде што можете да уживате во часови по јога, масажи на море или други делови од разгалување од нивните професионалци во спа-центар со целосна услуга.

Најромантичните празници со крстарење

Романтично крстарење за семејства
Silversea е линија за крстарење со сите апартмани и сеопфатна, многу популарна меѓу оние кои сакаат луксуз и романса. Silversea гарантира дека маршрутите вклучуваат убава мешавина на егзотични пристаништа и мејнстрим локации. Оваа линија за крстарење е позната по својата услуга и кујна на бродот. На вашиот партнер и вашето семејство ќе им се допадне шоуто на Кралската филхармонија во Лондон на крстарењето. Слика: Thomascook.com

Кога станува збор за романтичен одмор, не можете да си дозволите да тргнете наопаку бидејќи не сакате да го разочарате вашиот сопружник.

Затоа, секогаш препорачуваме да планирате романтични крстарења со вашиот партнер.

Најдобриот романтичен одмор со крстарење е крстарење кое е погодно за парови во однос на активности, јадење, сместување и локации и Крстарење со Силверса одговара на сметката за сите горенаведени барања.

Ова крстарење нуди одлични патувања на брегот и двојни активности како што се дегустација на вино, двојни игри, часови за готвење и танцување заедно.

Ако однапред го информирате крстарењето за вашиот меден месец или годишнини, тие исто така даваат посебни романтични допири за да го направат вашиот одмор незаборавен.

Нашата следна препорака за романтични крстарења е Линијата Кунрад, кој исто така нуди зделки со сите инклузивни.

Можете да одите на крстарење во Кунјард со само 2500 американски долари во џеб.

Без разлика кој одмор со крстарење кој е прилагоден на семејството ќе го изберете, дозволете ни да ве увериме дека вие и вашите деца ќе го негувате во годините што доаѓаат.

Извори

# Todaysparent.com
# Cruisecritic.com.au
# Travel.usnews.com
# Принцеза.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво: Евтини семејни одмори во Азија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од