Почетна » Париз » Билети за Дизниленд Париз

Дизниленд Париз – билети, цени, попусти, најдобро време, патувања со автобус

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Париз

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(113)

Компанијата Волт Дизни е сопственик на Дизниленд Париз, кој првично беше наречен Еуро Дизни одморалиште.

Отворен е на 12 април 1992 година и има околу 350 милиони посетители за 30 години, што го прави најпосетуваниот тематски парк во Европа.

Има два тематски паркови, многу туристички хотели, трговски центар, повеќе опции за јадење, забавен комплекс и терен за голф.

Двата тематски паркови во Дизниленд Париз се Паркот Дизниленд и Паркот на студиото Волт Дизни.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да купите билети за Дизниленд Париз.

Билети за Дизниленд Париз

Содржина

Што да очекувате во Дизниленд Париз

Постојат три начини да се доживее Дизниленд Париз.

Ако сакате кратка посета и знаете кога ќе ја посетите, можете да го купите Фиксна 1-дневна карта, или ако не сте сигурни за датумот, можете да го купите Флексибилен 1-дневен билет.

Ако сакате целосно да го истражите Дизниленд Париз, треба да купите повеќедневни билети за Дизниленд Париз.

Сè уште не сте решени?
Ако не сте сигурни колку дена ќе бидете во забавниот парк, проверете сè за тоа еден ден дводневни билети во Дизниленд Париз.


Вратете се на почетокот


Кој билет за Дизниленд во Париз треба да го купите?

Дизни има имплементирано нивоа на цени за нивните билети во последните неколку години, што значи дека билетите за Дизниленд Париз ќе чинат поскапо во деновите со гужва.

Постојат три вида билети за Дизниленд - Мини, Меџик и СуперМеџик.

Мини билетот е најевтиниот билет за Дизниленд и ви дава пристап до Дизниленд во Париз на слаби денови. За жал, тие секогаш завршуваат како работни денови за време на оф-сезона.

Ако не ви се допаѓа гужвата, можете да бидете флексибилни со датумите и не сакате да трошите многу пари на билети, Mini билетите се вашата најдобра опција.

Следат магични билети. Тие се поскапи од билетите за Mini и ви овозможуваат пристап до Дизниленд Париз во повеќето работни денови и некои викенди кога гужвата е умерена.

Посетителите можат да купат билети за Mini и Magic онлајн, но билетите за Super Magic може да ги купат само на шалтерот за билети на Дизниленд во Париз.

Билетот за Супер Меџик е најскапиот билет за Дизниленд во Париз.

Ги опфаќа сите датуми во рок од една година од нејзиното купување, вклучувајќи ги и најпрометните денови како пролетен распуст, Ноќта на вештерките, Денот на благодарноста, Божиќ, Нова Година итн. Откријте кои датуми се однесуваат на кој билет

Забелешка: За кој билет ќе се одлучите, имајте предвид дека купувањето билети преку Интернет е поевтино од купувањето на местото на одржување. Освен што заштедувате пари, заштедувате и време бидејќи избегнувате да стоите во редот. 


Вратете се на почетокот


Цените на билетите за Дизниленд Париз

Повеќето туристи го посетуваат Дизниленд Париз на еднодневни патувања.

Билети за Дизниленд Париз
Слика: Pixiedust.be

Додека резервирате билети, имате избор да видите еден парк или двата паркови во Дизниленд Париз.

Посетителите на возраст од 3 до 11 години плаќаат детски билет, посетителите од 12 години и постари ја плаќаат стапката за влез за возрасни, а децата под три години бесплатно влегуваат во Дизниленд Париз.

1 ден-1 Парк билети

Мини билет за возрасни: 47 евра
Мини билет за деца: 42 евра

Магичен билет за возрасни: 61 евра
Магичен билет за деца: 56 евра

SuperMagic билет за возрасни: 70 евра
SuperMagic билет за деца: 63 евра

Додека билетите за SuperMagic важат една година по купувањето, билетите за Mini и Magic имаат пократка важност - обично околу шест месеци.

1 ден-2 билети за Паркови

Мини билет за возрасни: 64 евра
Мини билет за деца: 60 евра

Магичен билет за возрасни: 78 евра
Магичен билет за деца: 73 евра

SuperMagic билет за возрасни: 87 евра
SuperMagic билет за деца: 81 евра

За подобро искуство, препорачуваме по еден Парк дневно. И ние го препорачуваме паркот Дизниленд над паркот на студиото Волт Дизни.

Скокни во делот за билети

Совети што треба да ги знаете пред да купите билет за Дизниленд во Париз

Дизниленд Париз е а високо оценет атракција надвор од Париз и секогаш е преполна.

Секогаш е подобро да се купете билети за Дизниленд Париз онлајн да заштедите пари и време на чекање на шалтер за билети.

Колку побрзо влезете, толку подобро ќе почнете да уживате во магијата внатре.

Ако посетите два дена во ниската сезона, треба да купите два билети за 1 ден-1 парк и да посетувате по еден парк секој ден.

Оваа опција е поевтина од купување на два билети за 1 ден-2 паркови.

Цените на билетите за Дизниленд обично се зголемуваат секоја пролет.

Бидејќи повеќето билети важат една година од датумот на купување, подобро е да го купите вашиот билет пред зголемување. Ова ќе ви заштеди пари.

Ако го посетите Дизниленд Париз три дена (или повеќе) или планирате да се вратите во следните 12 месеци, ви ја препорачуваме Годишната пропусница на Дизниленд во Париз.

Годишната карта е лесна за купување и поевтина од обичните билети.

Тие нудат до 365 дена пристап до парковите на Дизниленд секоја година со дополнителни поволности.


Вратете се на почетокот


Билети за Дизниленд Париз

Околу 15 милиони туристи го посетуваат Дизниленд Париз секоја година - тоа е повеќе од 40,000 посетители секој ден.

Не е ни чудо што е најпосетуваниот тематски парк во Европа.

Затоа секогаш е подобро да се резервирајте ги вашите билети за Дизниленд Париз онлајн, однапред.

Помалку време поминато на чекање во ред значи повеќе време во паркот.

Кога купувате билети за Дизниленд Париз, ги имате следните три опции -

1) Купете билети за еден претходно резервиран ден
2) Купете билети за еден флексибилен ден
3) Купете билети за повеќе денови

Сите опции за билети дадени подолу се билети за паметни телефони. Ова значи дека билетот ќе ви биде испратен преку е-пошта и на влезот само треба да го покажете билетот на екранот на вашиот паметен телефон. Да, не се потребни отпечатоци!

Со сите овие билети, можете да влезете во Парискиот парк Дизниленд во 10 часот, кога ќе се отвори и да останете внатре додека не се затвори.

Билет за фиксен ден

Ако знаете кога ќе го посетите Дизниленд Париз, ова е вашиот најдобар избор.

Овој билет обично е 1-дневен и билет за 1 парк.

Сепак, можете да ја надградите страницата за резервација на билети и да ја направите билет за 1 ден и 2-Паркови и да уживате во двете.

Наш совет: Држете се до еден парк. Два парка може да бидат бурни.

Цена на 1 дневен билет за 1 парк

Билет за возрасни (12+ години): 79 евра
Детски билет (од 3 до 11 години): 72 евра

Цена на 1 дневен билет за 2 паркови

Билет за возрасни (12+ години): 99 евра
Детски билет (од 3 до 11 години): 92 евра

Флексибилен дневен билет

Овој билет за Дизниленд во Париз е сè што беше претходниот билет, освен што не треба да изберете „фиксен датум“.

Ако го купите овој билет, можете да го посетите Дизниленд Париз кој ден сакате и да уживате во возењата, претставите и парадите по ваша погодност.

Ако вашиот одмор во Париз е подолг од пет дена, ја препорачуваме оваа опција.

Цена на 1 дневен билет за 1 парк

Билет за возрасни (12+ години): 79 евра
Детски билет (од 3 до 11 години): 72 евра

Цена на 1 дневен билет за 2 паркови

Билет за возрасни (12+ години): 99 евра
Детски билет (од 3 до 11 години): 92 евра

Повеќедневен билет

За да уживате во Дизниленд Париз, потребни ви се три полни дена – два дена за да го истражите паркот Дизниленд и еден ден за паркот во студиото Волт Дизни.

Доколку имате време и пари, топло ви го препорачуваме билетот „Повеќедневен“.

Имате избор да резервирате два дена, три дена или четири дена забава во двата Паркови.

По вашата прва посета (ден 1), ќе добиете уште седум дена за да ги искористите преостанатите посети на атракцијата на Дизни.

Ова значи дека може да одвоите неколку дена за да се одморите пред да ја планирате следната посета на Дизниленд Париз.

Цена на 2 дневен билет за 2 паркови

Билет за возрасни (12+ години): 150 евра
Детски билет (од 3 до 11 години): 133 евра

Цена на 3 дневен билет за 2 паркови

Билет за возрасни (12+ години): 185 евра
Детски билет (од 3 до 11 години): 166 евра

Цена на 4 дневен билет за 2 паркови

Билет за возрасни (12+ години): 226 евра
Детски билет (од 3 до 11 години): 180 евра

Сакате да заштедите пари и време за време на одмор во Париз? Купете една пропусница за попуст и посетете над 60 атракции бесплатно. Купете Париски музејски пас


Вратете се на почетокот


Каде е Дизниленд Париз?

Дизниленд Париз е забавно одморалиште во Марне-ла-Вале, нов град кој се наоѓа на 32 километри источно од Париз. Најдете насоки

Најбрзиот начин да стигнете до одморалиштето Дизниленд Париз од главниот град е со возот RER A.

Тоа е само 35-40 минути патување од центарот на Париз до портите на Disneyland Resort Paris.


Вратете се на почетокот


Работно време во Дизниленд во Париз

Парк на Дизниленд е отворена од 10 до 10 часот, додека Парк на студиото Волт Дизни е отворена од 10 до 7 часот.

Дизниленд Париз може да остане отворен до доцна за специјални или сезонски настани.

Работно време на селото Дизни

Селото Дизни се отвора во 7.30 часот и се затвора на полноќ секој ден.

Пристапот до селото Дизни е бесплатен, а посетителите патуваат околу забавниот кварт со шопинг, кино, танцување, емисии, ресторани итн., до доцна во ноќта.


Вратете се на почетокот


Што е „Екстра магично време“

Екстра магично време е времето од 8.30 до 9.30 часот на располагање на специјалните гости на Дизни да уживаат во Дизниленд Париз многу пред да се отвори за јавноста.

Посебно е чувството затоа што има мали до без редици, а паркот го добивате за себе (добро, скоро!).

За да го искористите „Екстра магично време“, мора да бидете гостин во хотелот на Дизни. Односно, мора да останете во еден од долу дадените хотели на Дизни -

– Хотел Дизниленд
– Disney's Hotel New York
– Disney’s Newport Bay Club
– Disney's Sequoia Lodge
– Disney’s Hotel Cheyenne
– Дизни Хотел Санта Фе
– Ранчот Дејви Крокет на Дизни

Пропусница за екстра магичен час на Дизниленд Париз
Кога престојувате во назначените хотели, ја добивате оваа Extra Magic Hour Pass која ви овозможува посебен пристап во Дизниленд Париз. Слика: Mousehacking.com

Друг начин да уживате во Extra Magic Time е да бидете носител на годишна карта со Infinity, Magic Plus, Dream или Fantasy пропусницата.

Екстра магичното време им овозможува на посетителите да искусат избрани атракции пред редовните посетители да почнат да се собираат.

Може да се сретнете и со ликовите на Дизни и да ги добиете нивните автограми.

Опцијата Extra Magic Time е достапна само во паркот Дизниленд сега.

Препорачано четиво: Фотопас Дизниленд Париз


Вратете се на почетокот


Шпиц во Дизниленд Париз

Од понеделник до петок, Дизниленд Париз е помалку преполн.

Оттука, времето на чекање е 0-15 минути за популарни атракции и 0-5 минути за други атракции.

Во сабота, тематскиот парк може да биде преполн, а посетителите можеби ќе треба да чекаат 45-90 минути за некои од Возења во Дизниленд Париз.

Во сабота, не толку популарните атракции имаат и 15-30 минути време на чекање.

Интересно е што неделата е помалку полна од сабота. Можеби ќе треба да чекате 15-45 минути за популарни возења и не повеќе од 15 минути за умерено популарни.

Популарните возења се Летот на Петар Пан, планината Биг Тандер, Кулата на теророт, рокенролеркостер, Ѕвездени тури итн.

Поврзано читање: Барања за висина на Дизниленд Париз

Капитализирање на времето на отворање и затворање

Иако парковите и атракциите се отворени во 10 часот, турникетите се отвораат во 9.30 часот.

Можете да го искористите овој половина час за да уживате во Парковите и да влезете во ред за да уживате во возењето пред другите.

Одредени емисии и огномет се случуваат по затворањето. Затоа, проверете дали сте внатре во паркот пред властите да ги затворат турникетите.

Некои продавници на Main Street USA (Дизниленд) и „Front Lot“ (Walt Disney Studios) остануваат отворени некое време дури и по затворањето на Паркот. Затоа, не се откажувајте од атракции и брзајте да купувате.

Paris City Pass може да ви овозможи бесплатен пристап до над 60 туристички атракции и неограничено бесплатно возење во метро, ​​автобуси и возови. Купете си градска пропусница во Париз


Вратете се на почетокот


Како да се избегне редот во Дизниленд Париз

Гужва во Дизниленд Париз
Слика: Theadventurer.com

Во Дизниленд Париз, сигурно ќе најдете редици на две места - шалтерите за билети и возењето.

Избегнувајте редица на шалтер за билети

Никој не сака да си го губи времето чекајќи во долги редици. Особено во забавно место како Дизниленд во Париз.

Можете да ја избегнете линијата на шалтерот со купување билет преку Интернет.

Онлајн билетите се исто така поевтини од оние достапни во Дизниленд Париз.

Логиката е едноставна - кога купувате онлајн, не плаќате доплата за прозорецот за билети.

Ако сакате да ги игнорирате двете огромни придобивки од онлајн билетите (заштеда на време и пари!) и сепак сакате да ги купите во Дизниленд Париз, бидете на шалтер пред 10 часот.

Бидејќи сите почнуваат да чекаат ред по 10 часот, редицата продолжува да се зголемува додека не го достигне својот врв некаде помеѓу 11 и 11.30 часот.

Ако се наредите на шалтерот за билети во студиото Волт Дизни, најверојатно ќе најдете пократка редица.

Поврзано читање: Пакети на Дизниленд во Париз

Избегнувајте редици во возењето

Ако добро го испланирате, можете да избегнете чекање во редовите на возењата на Дизниленд во Париз.

Најдобар начин да ги избегнете линиите на возењата и друго Атракции на Дизниленд е да се посети за време на слаби денови.

На пример, бројот на гости во средината на неделата (втор, сред, четврток) од средината на јануари до средината на март или од средината на април до средината на мај е низок.

Ако ја планирате вашата посета овие денови, ќе поминете помалку време на чекање во редот.

Уште еден начин да се избегне редот (или да се намали времето на чекање) на бројните атракции е најдобро да се искористи Системот за брз пропусници на Дизниленд Париз.

Возењата како што се храмот на опасноста Индијана Џонс, Space Mountain Mission 2, Buzz Lightyear Laser Blast, Ѕвездени тури, Голема планина со громови, Летот на Петар Пан итн., прифаќаат Fast Pass.

Мора да ја поминете вашата картичка низ возењето што прифаќа Fast Pass и да добиете одредено време, а кога ќе стигнете до возењето по доделениот временски простор, ќе стигнете до предниот дел од линијата. Повеќе совети

Третиот совет за избегнување на редици на возењата во Дизниленд во Париз е прилично едноставен. Сè што треба да направите е да преземете апликација наречена апликација Disneyland Wait Times (за Андроид | за iPhone) и чувајте ја картичката за тоа кои возења се зафатени, а кои не се.

Апликацијата може да ви каже кои возења имаат пократко време на чекање и кои имаат бескрајни редици. Можете да одлучите кои редици да ги избегнувате и во кои да се придружите.

Препорачано читање: Пропусница за мирување на Дизниленд во Париз


Вратете се на почетокот


Колку дена ви се потребни во Дизниленд Париз?

Одговорот на ова прашање зависи од времетраењето на вашето одмор во Париз.

Повеќето посетители поминуваат два дена во паркот Дизниленд и еден ден во паркот на студиото Волт Дизни.

Доколку имате само еден ден, ви предлагаме да го прескокнете Дизниленд Студио Паркот и да го посетите паркот Дизниленд.

Најдобро време за посета на Дизниленд Париз

Може да се тврди дека Дизниленд како место каде што е, во секое време е најдобро време за тоа посетете го Дизниленд Париз.

Најдоброто време за посета на Дизниленд Париз зависи од тоа што сакате од вашата посета на најсреќното место во светот.

Посета на Дизниленд Париз со буџет

Ако сте со мал буџет, најдобро време да го посетите ова чудо на Дизни надвор од Париз е вонсезоната. Цените на билетите и хотелските такси се ниски.

Друг начин да ги заштедите трошоците е со престој во Париз и патување во Дизниленд Париз наместо да изберете хотел на Дизни.

Ако сакате да заштедите на трошоците за патување од градот Париз до Дизниленд Париз, можете дури и да останете во многу поевтин хотел Дизни Добар сосед во близина.

Најдобро време за посета за паради

Парадата наречена „Ѕвездите на парада“ започнува секој ден во 5.30 часот и се ажурира секоја недела.

Кога часовите во паркот се пократки, парадата се случува во 5 часот.

Започнува во Fantasyland во близина на Малиот свет и завршува на Градскиот плоштад во 6 часот.

Меѓутоа, ако сакате да видите поекстравагантна, тематска парада, можете да го посетите Дизниленд за време на посебни денови како Божиќ и Нова Година.

Кога НЕ треба да го посетите Дизниленд Париз

Најпреполните денови во Дизниленд Париз се Денот на Мартин Лутер Кинг Џуниор, Денот на претседателот (15 до 24 февруари), пролетен распуст (21 март до 7 април), Велигденски викенд, викенди во мај, средината на јуни до 12 август, неделата на Денот на благодарноста и периодот од Божиќната недела до втората недела од Новата година.


Вратете се на почетокот


Париски патувања со автобус на Дизниленд

Дизниленд Париз е во градот наречен Марне-ла-Вале, 32 километри источно од Париз.

Поради оваа оддалеченост од Париз, туристите кои сакаат да го посетат Дизниленд Париз имаат две опции - престој во еден од хотелите на Дизни во Дизниленд Париз или престој во Париз и патување до туристичката атракција.

Повеќето од туристите се одлучуваат да останат во Париз и да патуваат во Дизниленд Париз. Двете основни причини се -

1. Има толку многу да се види и во Париз
2. Хотелите на Дизни може да бидат скапи

Затоа, постои голема побарувачка за патувања со тренери во Дизниленд Париз.

Туристички патувања до Дизниленд Париз

Постојат два вида патувања со автобуси достапни за туристите кои сакаат да го посетат Дизниленд Париз.

Патување со тренер од градот Париз до Дизни земјиште Париз

Ова патување се случува на славниот Дизниленд Париз Експрес, целосно климатизиран тренер со WiFi.

Кога ќе ја резервирате оваа турнеја, вклучена е и вашата влезна карта за Дизниленд Париз.

Додека го резервирате ова патување, мора да донесете две одлуки -

1. Дали ќе истражувате еден парк или двата паркови
2. Дали ќе се качите на тренерот во Централ Париз или Ајфеловата кула

Од Централ Париз, тренерот тргнува во три различни временски термини - 8.20 часот, 8.30 часот и 8.45 часот. Од Ајфеловата кула, тренерот тргнува во 8.10 часот.

Во зависност од вашиот избор, цената на вашата турнеја ќе варира.

Враќањето од Дизниленд Париз се случува во 8.30 часот.

Патување со тренер од парискиот аеродром до Дизниленд Париз

Многу туристи се нетрпеливи и веднаш се упатуваат кон Дизниленд Париз откако ќе се симнат на аеродромот.

Затоа Magical Shuttle сообраќа од аеродромите CDG и ORY до Дизниленд Париз.

Од аеродромот Шарл де Гол (CDG).

Бордирањето е на терминалот 1. Шатловите со автобуси тргнуваат на секои 45 минути, почнувајќи од 9 часот наутро до 7.45 часот. Тие се упатуваат кон хотелите на Disneyland Resort, Serris-Val d'Europe и други избрани хотели.

Шатлот тргнува секој час од 9 до 8.25 часот, секој ден во неделата.

Од аеродромот ORY Париз

Автобускиот шатл тргнува секој час од 9 до 8:25 часот до сите хотели на Дизни.

Туристите исто така имаат избор да се симнат на автобуската станица Дизниленд и да се префрлат до сопствената шатл-служба во паркот.

Забелешка: Оваа шатл-служба е само еднонасочна турнеја.


Вратете се на почетокот


Дизниленд Париз со воз

Овој билет вклучува две работи -

1. Превоз од Париз до Дизниленд со воз (во двата правци)
2. Влезен билет за 1 или двата паркови (ваш избор)

На денот на вашата посета, воз RER A ќе ве однесе од центарот на градот до предниот дел на Забавниот парк за само 40 минути.

Забелешка: Испечатениот билет мора да го подигнете во канцеларијата на Magic Ways, 25 Rue Godot de Mauroy, 75009 Paris.

Цена на билет за 1 Парк + Превоз

Билет за возрасни (12+ години): 129 евра
Детски билет (од 3 до 11 години): 124 евра

Цена на билет за 2 Паркови + Превоз

Билет за возрасни (12+ години): 149 евра
Детски билет (од 3 до 11 години): 144 евра

Дизниленд Париз со приватен превоз

Овој билет вклучува две работи -

1. Дружен превоз од Париз до Дизниленд со луксузно возило
2. Влезен билет за 1 или двата паркови (ваш избор)

На денот на вашата посета, ќе ве земат од вашето сместување во Париз и по враќањето ќе ве вратат на истото место.

За резервација на оваа турнеја потребни се минимум 3, а најмногу 8 лица.

Овој билет веднаш се потврдува и стигнува до вашата е-пошта во рок од пет минути од резервирањето.

Цена на билет за 1 Парк + Превоз

130 евра по лице.

Цена на билет за 2 Паркови + Превоз

160 евра по лице.


Вратете се на почетокот


Дизниленд Париз на новогодишната ноќ

Нема ништо подобро од тоа да ја поминете Новата година со вашите најблиски во магичен свет исполнет со вашите омилени ликови од Дизни.

Новогодишна ноќ во Дизниленд Париз
Слика: Travel55.co.uk

Дали е отворен Дизниленд во Париз на новогодишната ноќ?

Дизниленд Париз е отворен во текот на целата година, а новогодишната ноќ не се разликува.

Вообичаеното време на отворање на Дизниленд Париз е од 10 до 10 часот секој ден. Сепак, на новогодишната ноќ тајмингот е малку поинаков.

Време на отворање на Нова Година на Дизниленд Париз

Бидејќи Дизниленд Париз е отворен од 5 часот до 11.55 часот. можете долго да уживате во новогодишната забава во Дизниленд.

Дури и паркот на студиото Волт Дизни е отворен додека часовникот не го објави доаѓањето на следната година. Овој парк не бара билет за специјални настани.

Уживајте во веселбите посипани со магија на Дизни додека ги запознавате ликовите на Дизни дотерани за таа пригода.

Новогодишна забава на Дизниленд во Париз

На 31 декември, поминете ги последните неколку часа од годината славејќи со Мики и неговите пријатели, гледајќи го огнометот и забавувајќи се цела ноќ.

Мавтајте со вашите омилени ликови на Дизни за време на парадата на Дизни, лудувајте на забавата за танцување и завршете ја вечерта со фантастичен огномет во замокот на Заспаната убавица.

Билети за новогодишната ноќ на Дизниленд во Париз

Овој билет важи само за едно ноќевање – од 7 часот на 31 декември до 1 часот по полноќ на 1 јануари.

Сите иматели на билети можат да влезат во паркот Дизниленд од 5 часот па натаму, но прославите започнуваат само од 7 часот.

Билетите се потврдуваат во рок од 48 часа од резервацијата.

Ова е билет што не се враќа, затоа резервирајте само ако сигурно ќе се појавите.

Цената на билетот

99 евра по лице (без намалени цени за деца)

На страницата за резервација на билети, изберете ја опцијата „Дизниевата новогодишна забава“.

Специјални денови на Дизниленд Париз

Овие два посебни дена НЕ СЕ пропуштаат –

Фестивал на Ноќта на вештерките на Дизни

Прославете 90 години од Мики на есенскиот фестивал на Ноќта на вештерките на Дизни од 1-ви октомври до 4-ти ноември и потопете се во забавна забава на Дизни.

За забавата на Ноќта на вештерките на Мики, треба да купите посебен билет. Но, ако го посетите Дизниленд 3 часа пред времето на забавата на Мики, треба да купите и обичен билет.

Овие забави се многу популарни, затоа купете го вашиот билет однапред за да не се распродадат.

На страницата за резервација на билети, изберете ја опцијата „Дизнејска забава за Ноќта на вештерките“.

Волшебниот Божиќ на Дизни

Уживајте во дополнителното посипување на весела магија во светот на Дизни и огромната елка висока 60 метри додека го прославувате Божиќ на Дизни со вашето семејство и пријателите.

Божиќната фантастична парада и огнометот се две од најдобрите работи што може да ги доживеете во Дизниленд на Божиќ.

Погрижете се да сте внатре малку рано бидејќи Дизниленд е доста преполн на овој ден.

На страницата за резервација на билети, изберете „25 декември“ пред да ги резервирате вашите билети

# Ајфеловата кула
# Музеј на Лувр
# Палатата на Версај
# Arc de Triomphe
# Музеј д'Орсеј
# Помпиду центар
# Нотрдам
# Зоолошката градина во Париз
# Пантеон
# Свети Шапел
# Кула Монпарнас
# Пикасо музеј
# Катакомби во Париз
# Опера Гарние
# Крстарење со реката Сена
# Крстарење за вечера во Сена

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Париз

1 мисла за „Дизниленд Париз – билети, цени, попусти, најдобро време, патувања со тренер“

Коментарите се затворени.