Почетна » Голф Празници » Голф празници

Најдобри празници за голф

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(127)

Голфските празници се популарни ширум светот. Речиси сите инклузивни празнични пакети за голф вклучуваат удобни летови, сместување во одлични одморалишта за голф, храна и пијалоци и терени за голф каде што можете да ја покажете вашата вештина за голф.

Но, каде сакате да одите на вашата сеопфатна пауза за голф? Дали уживате во одмор со голф во Европа? Голф одмор во САД, можеби? Или можеби Африка? Азија?

Ако сте неодлучни, не грижете се. Подолу наведовме 25 уникатни дестинации за одмор на голф каде што можете да ја планирате вашата пауза за голф.

Вашиот избор се движи од Белек во Турција (познат и како дом на сеопфатен голф), Истра во Хрватска, Алгарве во Португалија, Маракеш во Мароко...и списокот продолжува.

Овие рачно избрани дестинации за голф ги имаат најдобрите луксузни одморалишта за голф, прекрасни терени за голф и славно топло време за да можете да се фокусирате на вашиот спорт.

Некои од дестинациите за одмор на голф дадени подолу се популарни, а некои само се појавуваат како жаришта за голф.

Без разлика во кој град или земја ќе се одлучите за вашиот голф одмор, не заборавајте да одите за сеопфатен пакет за голф. Повеќето од овие пакети за голф се приспособливи, според вашата спецификација.

Што чекаш? Каде ќе биде вашата следна пауза за голф?

Најдобри празници за голф

Голф во Истра

Голф одмор во Истра, Хрватска
Слика: Хрватска.хр

Негувајте ги чудата на вжештените јадрански брегови земајќи a Голф одмор во Истра, Хрватска. Гостопримливата атмосфера и вкусната кујна придонесуваат за забавата.

Голф во Германија

Голф Бекенбауер, Германија
Слика: Golfholidays.com

Ако сакате да играте голф и сте страствен патник a Голф одмор во Германија е задолжително. Со над 700 палки за голф, има многу да се избере.

Голф во Бугарија

Голф одмор во Бугарија
Слика: Altours-bg.com

Голф одмор во Бугарија започна најмногу поради терените за голф во Ихтиман, Равно Поле и Сливен. Најдобрите терени за голф во Бугарија се создадени од Гери Плеер.

Во Зимбабве

Голф одмор во Зимбабве
Слика: Victoriafalls24.com

Голфот се игра во Зимбабве повеќе од 100 години. Зимбабве е дом на речиси 50 терени за голф и многу голф турнири поради кои илјадници туристи планираат Голф одмор во Зимбабве.

Голф во Португалија

Голф одмор во Португалија
Слика: All-about-portugal.com

Голф одмор во Португалија се доста популарни. Во оваа егзотична дестинација за голф, можете да се спакувате во предизвикувачки кругови на голф, да ја истражувате средновековната историја и да го впиете сонцето на прекрасните песочни плажи.

Голф во Русија

Пауза за голф во Русија
Слика: Golfinrussia.info

Московскиот голф и кантри клуб остана единствениот терен за голф со 18 дупки во земјата долги години. Оттогаш се додадени уште многу терени за голф и денес, Голф празници во Русија е една од најголемите туристички атракции во земјата.

Голф во Кипар

Голф одмор во Кипар
Слика: Cyprusparadise.com

Во последниве години А Пауза за голф во Кипар стана задолжителна работа. Поточно, по основањето на меѓународно познатиот Aphrodite Hill Resort.

Голф во Италија

Голф одмор во Италија
Слика: Golfholidayitaly.com

Градовите Фиренца и Милано се подеднакво атрактивни дестинации за одмор за голф во Италија. Двете познати езера во Италија, Гарда и Комо исто така нудат одлични игри на голф.

Голф во Полска

Сенди долина голф одморалиште во Полска
Слика: Sandvalley.pl

Најпопуларните дестинации за голф во Полска се Гдањск, Познањ и Краков. Има многу терени за голф со 18 дупки за да го предизвикате голфот ѕвер во вас.

Голф во Австралија

Голф одмор во Австралија
Слика: iseekgolf.com

Со прекрасни плажи и уникатна флора и фауна, Австралија е незаборавна дестинација за одмор. Иако овој факт е нашироко познат, помалку познат факт е тоа Голф одмор во Австралија се доста популарни.

Голф во Дубаи

Празници со голф во Дубаи
Слика: Golfscape.com

Кога ќе помислите на Дубаи, првите работи што ви паѓаат на ум се трговските центри, високите облакодери и секој луксуз што човекот може да го замисли. Меѓутоа, во последно време, Голф одмор во Дубаи се појавија како тренд за патување.

Голф во Кивиленд

Голф одмор во Нов Зеланд
Слика: Golfrates.com.au

Голф одмор во Нов Зеланд се популарни низ целиот свет, бидејќи прекрасната земја има некои од највозбудливите терени за голф на планетата. Синиот океан, високите планини и зелените долини го прават тоа достоен за тоа.

Голф во Шпанија

Голф одмор во Шпанија
Слика: Son-gual.com

Европската земја ужива пријатно сонце речиси цела година, така што нема фиксно време за вашето Пауза за голф во Шпанија. Исто така, нуди енергична култура и историја со таписерии.

Голф во Турција

Голф одмор во Турција
Слика: Kingsmangolf.com

Ако сте исто толку страсни за спортот голф колку што сте за истражување на ново место, ќе ви се допадне релаксирачкиот Голф одмор во Турција. Пробајте го вашиот замав во Белек во Анталија.

Голф во Виетнам

Голф одмор во Виетнам
Слика: Golfsavers.com

Оваа земја од Југоисточна Азија е попопуларна на меѓународно ниво поради нејзината култура и наследство. Сепак, Голф одмор во Виетнам брзо стануваат лудост.

Во Маурициус

Голф одмор во Маурициус
Слика: Heritagegolfclub.mu

Опкружена со кристално чисти, сини води и прекрасни плажи, оваа островска држава е цврст омилен за туристите. Меѓутоа, во последниве години Голф одмор во Маурициус почнаа да се здобиваат со популарност.

Голф во Тајланд

Одмор на терени за голф во Тајланд
Слика: 4moles.com

Тајланд е една од најпопуларните дестинации за туристите кои сакаат да пробаат од Југоисточна Азија. И Голф во Тајланд е поприфатлива од паузите за голф во други азиски дестинации.

Голф во Мароко

Голф одмор во Мароко
Слика: Marrakeshexpresstravel.com

Нејзините одлични временски услови прави Мароко е совршена дестинација за голф, особено меѓу Европејците и Американците. И има многу да се истражува откако ќе заврши сета напорна работа на курсот.

Голф во Јужна Африка

Голф одмори во Јужна Африка
Слика: Exclusivegetaways.co.za

Како место за одмор, речиси е невозможно да се погледне подалеку од Јужна Африка. Но, дали знаевте дека има некои од најдобрите терени за голф и одморалишта во светот Јужна Африка дестинација за голф исто така?

Голф во САД

Празници со голф во САД
Слика: Golfadvisor.com

Речиси половина од терените за голф во светот се наоѓаат во САД, што е говорна статистика. Од Чикаго до Њујорк, од Лас Вегас до Лос Анџелес, Паузи за голф во САД се работи од кои се направени соништата.

Голф во Шкотска

Голф одмор во Шкотска
Слика: Visitscotland.com

Историјата на голфот вели дека играта се играла за прв пат во Кралството Шкотска, уште во петнаесеттиот век. Ако сте вистински познавач, Голф одмор во Шкотска ќе биде ваш аџилак.

Голф во Франција

Голф одмор во Франција
Слика: Frenchlick.com

Уметност, култура, сценографија, храна, историја - без разлика како гледате на неа, Франција е епска дестинација за одмор. Не е изненадувачки, а Голф одмор во Франција исто така многу се препорачува.

Голф во Ирска

Голф одмор во Ирска
Слика: Ирска.com

Природата и човечкото влијание заедно обезбедија некои од најдобрите терени за голф во Европа да бидат дизајнирани во Ирска. Фенси а игра голф во Ирска?

Голф во Велика Британија

Голф одмор во Обединетото Кралство
Слика: Golfcare.co.uk

Обединетото Кралство е домаќин на турнири во голф како Рајдер купот, Европската турнеја, отвореното првенство итн Голф одмор во Обединетото Кралство и игра на вистински професионален курс.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од